x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Trentino - włoski zakątek raju

23.11.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Trentino Marketing Photo Archive, Romano Magrone
Trentino, Włochy (fot. Trentino Marketing Photo Archive, Romano Magrone)

Zabawa na niezliczonej ilości wyciągów i tras narciarskich, pyszne jedzenie, a do tego sympatyczni i życzliwi mieszkańcy? To możliwe! Wystarczy, że odwiedzisz Trentino.

Trentino to malowniczy region położony w północnej części Włoch. To miejsce absolutne wyjątkowe, idealnie wpisujące się w definicję miasteczka, oferującego odwiedzającym go osobom zarówno liczne atrakcje, jak i niezwykłą, wręcz rodzinną atmosferę. Na co możesz liczyć decydując się na spędzenie urlopu w Trentino?

Trentino to przede wszystkim raj dla miłośników sportów zimowych. Dodajmy; niemalże każdego typu sportów zimowych. W Trentino niczym przysłowiowe ryby w wodzie poczują się zarówno fani każdego rodzaju narciarstwa, snowboardu, jak i psich zaprzęgów czy nawet spacerów przy użyciu rakiet śnieżnych.

Dlaczego? Ponieważ to właśnie tutaj do dyspozycji amatorów śnieżnego szaleństwa oddano setki kilometrów tras zjazdowych oraz wyciągów, zlokalizowanych na terenie regionów Dolomiti Superski oraz Skirama Adamello Brenta Trentino’s. A wszystko to podparte nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi nie tylko świetną zabawę, ale również bezpieczeństwo. Innowacyjny sprzęt, w jaki wyposażone zostały tutejsze stoki, gwarantuje wręcz idealne warunki do zjazdów, niezależnie od panującej na zewnątrz pogody. Tutaj wspaniale ośnieżone, idealnie wyprofilowane stoki, to standard.

Warto dodać, że Trentino jest również świetnym wyborem dla osób, które pragną odpocząć od zatłoczonych, krajowych stoków i móc do woli rozkoszować się zjazdami poza wyznaczonymi trasami. Dodatkową atrakcję stanowią oczywiście miejscowe Dolomity, czyli jedno z najpiękniejszych, włoskich pasm górskich.

Dolce Vita!

Czy istnieją jeszcze prawdziwe, włoskie miasteczka, których mieszkańcy z niewymuszonym uśmiechem na ustach witają przyjezdnych? Naturalnie, że istnieją! Idealnym przykładem takiego miejsca jest właśnie kurort Trentino. To jeden z nielicznych, włoskich zakątków, w którym dobra kuchnia idzie w parze z ciepłą, rodzinną atmosferą. Z tego względu przyjazd do Trentino stanowi prawdziwą gratkę dla wszystkich miłośników oryginalnych, włoskich potraw. Gdzie szukać prawdziwej, lokalnej kuchni?

Trentino Marketing Photo Archive, Carlo Baroni
Trentino, Włochy (fot. Trentino Marketing Photo Archive, Carlo Baroni)

Najlepiej w górskiej chacie. To właśnie tutaj, przy blasku żywego ognia z kominka, możesz rozkoszować się niepowtarzalnym smakiem makaronów, wędlin czy kluseczek, delektując się przy tym aromatycznym, przyjemnie rozgrzewającym winem. Taka romantyczna kolacja stanowi idealne zakończenie dnia zarówno dla par, rodzin, jak i dla grupy bliskich sobie przyjaciół. Co istotne to fakt, że zdecydowana większość górskich chat czynna jest do późnych godzin wieczornych. A po kolacji? Nierzadko zdarza się, że właściciele wspomnianych restauracji oferują gościom możliwość skorzystania z sanek, dzięki którym nawet zwykły powrót do hotelu staje się wartą wspomnienia przygodą.

Magia włoskiego targu

Choć Trentino jest bez wątpienia stolicą najlepszych na świecie stoków i wyciągów narciarskich, nie oznacza to jednak, że ten niezwykły kurort zasypia wraz z ich zamknięciem. Wręcz przeciwnie! Po zmroku warto udać się na tak zwaną passeggiatę, czyli nieśpieszny spacer uliczkami okolicznych miejscowości. Jedną z największych atrakcji regionu jest bożonarodzeniowy targ, na którym odwiedzający Trentino goście mogą nabyć różnorodne, regionalne produkty, takie jak wina, sery, konfitury, wędliny czy wypieki.

Trentino Marketing Photo Archive, Alessandro Trovati
stoki narciarskie regionu Trentino we Włoszech (fot. Trentino Marketing Photo Archive, Alessandro Trovati)

Na tym jednak nie kończy się oferta okolicznych targów. Witryny sklepów kuszą bowiem licznymi ekskluzywnymi towarami takimi jak wysokiej jakości obuwie, dodatki czy płaszcze lub swetry wykonane z loden; naturalnego, wełnianego materiału. Nie brak tu oczywiście sklepów oferujących klasyczne figurki czy pocztówki, nawiązujące swoją formą do klimatu Trentino. Warto dodać, że wizyta na targu stanowi świetną okazję do zakupu niebanalnych, bożonarodzeniowych prezentów dla bliskich sercu osób.

Trentino to coś zdecydowanie więcej, niż tylko włoski kurort wypoczynkowy. Tutaj czas płynie w swoim nieśpiesznym tempie, umożliwiając zarówno mieszkańcom regionu, jak i przyjeżdżającym do Trentino turystom, czerpianie z życia pełnymi garściami. To jedno z nielicznych miejsc, w których gościnność idzie w parze z dobrą kuchnią, tradycją i całą masą atrakcji.

Booking.com