x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Uruchomiliśmy partnerski portal o Chorwacji

13.02.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Pod koniec stycznia 2015 r. uruchomiliśmy nasz partnerski przewodnik internetowy po Chorwacji. W porównaniu z 60-milionowymi Włochami, Chorwacja jest niewielkim, nieco ponad 4 milionowym krajem, do którego jednak każdego roku tłumnie przyjeżdżają turyści z Polski. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Chorwacja jest numerem 1 wśród wakacyjnych wyjazdów organizowanych samodzielnie przez turystów z Polski.

Chorwacja
plaża w Chorwacji (fot. bigstockphoto)

Maluteńka Chorwacja położona jest w stosunku do Włoch po przeciwnej stronie Adriatyku, ale niejako zagarnęła dla siebie najlepsze turystycznie części Bałkanów w tym setki bajecznie urokliwych wysp. Nic dziwnego, że na tutejsze plaże – głownie na wyspach – przyjeżdżają równie chętnie Włosi. Co Włochom podoba się w Chorwacji? Przede wszystkim to, że panuje tu nieco inna kultura, niższe ceny, a przy tym jest stosunkowo blisko. W większości wypadków zamiast podróżować autostradą Włosi wolą wybrać prom i popłynąć do Chorwacji chociażby z włoskiej Ankony. Ponadto Włosi cenią sobie chorwackie plaże naturystyczne i popularność stroju topless. Włochy pod tym względem odstają od zachodnioeuropejskich standardów, a Chorwacja szczyci się tym, że jest najbardziej lubianym przez naturystów krajem świata.

Serwis Kierunek Chorwacja – bo od niego zaczęliśmy – ma częściowo ujednoliconą szatę graficzną z serwisem Kierunek Włochy. Jednak na tym podobieństwa się kończą. Kluczowym elementem serwisu jest "Przewodnik", w którym szczegółowo opisywane są kurorty chorwackiego wybrzeża. Każdy z artykułów na stronie Chorwacja podzielony jest na opis miasta, informacje o jego położeniu i atrakcjach oraz ciekawostkach turystycznych. Nie brakuje także subiektywnych spostrzeżeń i opinii. Ponadto w opisach zawarta jest także historia danego miejsca i informacje o komunikacji. Piszemy nie tylko o tym, jak w dane miejsce dojechać, ale także o tym gdzie zaparkować i ile za taki postój zapłacimy. W przypadku wszystkich artykułów w "Przewodniku" obok, po prawej stronie, znajduje się obszerna fotogaleria. Są tam zarówno zdjęcia zabudowy, kluczowych zabytków i atrakcji, ale także plaż i wybrzeża.

W prawej kolumnie serwisu znajdują się informacje praktyczne. Opisy plaż i nadmorskich regionów. Sprawdzamy czym różnią się poszczególne wybrzeża. Piszemy o tym, które miejsca lepsze są dla rodzin z dziećmi, a które dla młodzieży szukającej imprez. Informujemy także gdzie w Chorwacji można znaleźć piaszczyste plaże. Wbrew pozorom jest ich kilka. Sporo miejsca poświęcamy turystyce aktywnej. Piszemy o tym ile kosztuje wynajęcie jachtu w Chorwacji, jak to zrobić od strony praktycznej i jak wyglądają wakacje na jachcie. Podpowiadamy również jak spędzić jednodniową wycieczkę w chorwackich górach.

W nowo otwartym serwisie znajdą się także praktyczne porady związane z organizacją wyjazdu do Chorwacji. Piszemy o cenach żywności w sklepach i cenach dań w chorwackich restauracjach. Osobom, które nie znają chorwackiej kuchni podpowiadamy co najlepiej zamówić i jakie są lokalne przysmaki. Piszemy także o opłatach za autostrady w Chorwacji i cenach parkingów. W kolejnych tygodniach serwis będzie nieustannie rozbudowywany! Serdecznie zapraszamy do odwiedzin!

Łukasz Ropczyński
wydawca serwisu
http://www.kierunekchorwacja.pl

Booking.com