x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Wakacje na morzu: czarter jachtu we Włoszech

08.04.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Nasz serwis rozbudowaliśmy dzisiaj o nowy dział dotyczący organizacji wakacji na jachcie we Włoszech. Wbrew powszechnej opinii rejsy eleganckim jachtem nie są już luksusem, na który mogą sobie pozwolić wyłącznie najbogatsi turyści. Okazuje się, że za dwutygodniowe wakacje na morzu zapłacimy podobnie jak za urlop w hotelu na włoskiej riwierze. Jak wypoczywa się na jachcie? Jak wyglądają kwestie organizacyjne? Gdzie pływać? O tym piszemy w nowym dziale.

czarter jachtów

Wyobraźcie sobie Państwo wakacje spędzone na pięknym jachcie, którym pływacie po wodach Adriatyku lub Morza Tyrreńskiego, codziennie odwiedzając inny fragment włoskiego wybrzeża. Wyobraźcie sobie długie poranki spędzone przy kawie na środku morza, leniwe opalanie się na rufie jachtu, zwariowane skoki do krystalicznie czytej wody, czy odwiedzanie codziennie różnych plaż i zatoczek, często niedostępnych dla turystów od strony lądu! Do tego długie i spokojne rozmowy o zachodzie słońca oraz noce spędzone za każdym razem w innej marinie. Czy marzenia się spełniają?

Rejs jachtem wokół Włoch kontynentalnych lub włoskich wysp kojarzy się zazwyczaj z niemożliwym do osiągnięcia luksusem, na jaki mogą sobie pozwolić wyłącznie gwiazdy i milionerzy. Często w prasie lub portalach plotkarskich możemy znaleźć zdjęcia aktorów, piosenkarek, czy piłkarzy, którzy wypoczywają na jachtach. Wiele osób myśli wówczas, że jachty to rozrywka tylko dla wybranych, a przeciętni ludzie są "zmuszeni" spędzać wakacje w kurortach i na plażach stałego lądu. Nic bardziej mylnego!

Czytaj całość: Wakacje - czarter jachtów we Włoszech

Booking.com