x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Wakacje w regionie Marche - przewodnik po Porto Recanati

26.04.2016, autor: Łukasz Ropczyński

W ostatnich tygodniach rozbudowujemy nasz przewodnik po wciąż mało znanym regionie Marche we Włoszech. Kurorty w okolicach Wenecji, Rimini, czy wybrzeże Toskanii wśród turystów z Polski są już świetne znane. Tymczasem Marche dla wielu pozostaje nieodkryte. Jest tu nieco dalej niż do innych popularnych regionów, ale Adriatyk wydaje się być tutaj jeszcze cieplejszy, a otoczenie i krajobrazy cudowne.

Porto Recanati, Włochy
plaża w Porto Recanati, region Marche, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Według oficjalnych statystyk rządu włoskiego to właśnie w regionie Marche żyje się najdłużej w całych Włoszech. Nic dziwnego. Region czerpie to co najlepsze z południa Włoch (spokój, tempo życia, bardzo często słoneczna pogoda, tradycyjne rolnictwo), ale ma także wiele zalet północy Włoch (zadbane miasta, dobrze rozwiniętą sieć transportową, czy nowoczesny przemysł).

W Marche znajdziemy zarówno plaże piaszczyste, jak i kamieniste oraz żwirowe. Jednak region to nie tylko plaże, ale także przepięknie położone miasteczka na wzgórzach oraz starannie prowadzone winnice – często także z gospodarstwami agroturystycznymi oraz basenami.

W naszym przewodniku opisujemy dzisiaj popularny kurort Porto Recanati, leżący w połowie drogi pomiędzy słynnym Monte Conero (opisywanym już na naszych stronach), a Civitanova Marche (które także już opisywaliśmy). Porto Recanati to 12-tysięczne miasteczko skupione wokół kilkukilometrowej żwirowej plaży.

Czytaj całość: Porto Recanati w regionie Marche.

Booking.com