Rzym, Włochy

Weekendowy wyjazd do Rzymu? Sprawdź nasz plan zwiedzania

Dzisiaj udostępniliśmy całkowocie nowy przewodnik dla osób planujących weekendowy wyjazd do Rzymu. Przedstawiamy w nim sugerowaną trasę zwiedzania Wiecznego Miasta, gdy macie na to tylko jeden pełny dzień. Uzupełnieniem naszego artykułu są zdjęcia, mapa do wydrukowania i plan linii rzymskiego metra.

Koloseum, Rzym, Włochy (fot. visioncan)
Koloseum, Rzym, Włochy (fot. visioncan)

Rzym w jeden dzień?

W e-mailach do naszej redakcji często prosicie o porady, gdy na zwiedzanie Rzymu macie tylko jeden dzień – na przykład w czasie wakacyjnego pobytu gdzieś na włoskim wybrzeżu – albo lecicie tanimi liniami na krótką wycieczkę. Dlatego stworzyliśmy artykuł, w którym przedstawiamy sugerowaną trasę zwiedzania. Umożliwia ona w ciągu jednego pełnego dnia zwiedzenie najważniejszych miejsc włoskiej stolicy. Nasza propozycja spaceru po Rzymie rozpoczyna się od głównego dworca kolejowego – Roma Termini skąd czerwoną linią metra przejedziemy na stację Ottaviano, a następnie rozpoczniemy pieszą wędrówkę zaliczając po kolei m.in. Bazylikę św. Piotra, Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontannę di Trevi, Plac Hiszpański, Ołtarz Ojczyzny, Forum Romanum i Koloseum.

Oczywiście lista rzymskich zabytków i atrakcji jest nieporównanie dłuższa, więc kolejne ważne miejsca – jeśli mielibyście na zwiedzanie Rzymu także drugi dzień – wymieniamy w dalszej części naszego przewodnika.

Duża ilość porad praktycznych

Jak zawsze w naszym serwisie przy artykule nie zabrakło porad, informacji praktycznych i cen aktualnych na styczeń 2018 r. Piszemy m.in. o tym, gdzie zaparkować w Rzymie, jeśli jedziemy własnym samochodem oraz o wprowadzonych kilka lat temu strefa ograniczonego ruchu (ZTL). W naszym przewodniku podpowiadamy także jaki bilet najbardziej opłaca się kupić na komunikację miejską i jak najtaniej, a jednocześnie szybko dostać się z lotniska do centrum. Uzupełnieniem są mapki, które możecie zapisać i wydrukować. Pierwsza mapka przedstawia ścisłe, historyczne centru miasta i najważniejsze dla turystów punkty. Druga mapka zawiera linie metra, a także miejskiej kolei, którą dojedziecie m.in. nad morze do miejscowości Ostia

To także może Cię zainteresować:

Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *