x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Wenecja - aktualny przewodnik po mieście

26.06.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Zaktualizowaliśmy i znacznie rozbudowaliśmy nasz przewodnik po włoskiej Wenecji. W nowym dziale opisujemy historię Wenecji, najbardziej popularne zabytki i atrakcje turystyczne, a także udzielamy wielu porad praktycznych dotyczących zwiedzania miasta. W naszym nowym tekście podajemy aktualne ceny biletów, parkingów, pociągów oraz ceny w barach i restauracjach z czerwca 2016 r.

Canal Grande, Wenecja
Canal Grande, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W międzynarodowej prasie w ostatnich latach pojawiają się coraz bardziej krytyczne opinie o Wenecji. Mówi się o tym, że miasto umiera, bo z dawnych 300 tys. mieszkańców pozostało zaledwie 60 tys. Od wieków spekuluje się także, że Wenecja się zawali, ponieważ drewniane pale, na których zbudowane jest miasto, nie wytrzymają już długo. Pani burmistrz Barcelony stwierdziła nawet, że Wenecja jest już drugim Disnaylandem, co spotkało się z oburzeniem weneckich władz.

Mimo wszystko Wenecja wciąż przyciąga i zachwyca od pierwszego wejrzenia. Każdego roku przyjeżdża do niej 25 milionów turystów. Zdecydowana większość to turyści jednodniowi, którzy spędzają wakacje gdzieś w pobliżu nad wybrzeżem Adriatyku i jeden dzień poświęcają na odwiedzenie Wenecji. Jednak spora jest też grupa osób zafascynowanych Wenecją, która przyjeżdża tutaj na dłużej. Dla nich miasto przygotowało specjalną kartę miejską upoważniającą do zniżek i ułatwiającą zwiedzanie miasta.

Jak najlepiej dojechać do Wenecji? Czy wybrać pociąg, własny samochód, czy może statek? Czym się przemieszczać po samej Wenecji? Czy są kolejki i jakie są ceny? Co przede wszystkim warto zobaczyć, a na jakie miejsca szkoda czasu? O tym piszemy w naszym nowym przewodniku po Wenecji. Uzupełnieniem relacji jest obszerna fotogaleria zdjęć.

Czytaj całość: Wenecja we Włoszech.

Booking.com