x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: Cavallino, jako zagłębie dobrych kempingów nad Adriatykiem

09.07.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Na północnym wybrzeżu Adriatyku w miejscowości Cavallino – Treporti znajduje się istne zagłębie wysokiej klasy kempingów. Jest tu około 30 kempingów, z czego niektóre należą do największych w Europie. Każdy z nich tworzy coś w rodzaju mini wsi, oferując swoim wczasowiczom wszystko, co może być im potrzebne w czasie wakacji. Tutejsze plaże są długie i szerokie, a przy tym świetnie  utrzymane. Cavallino – Treporti od 10 lat regularnie otrzymuje wyróżnienie Błękitnej Flagi.

Cavallino - Treporti, Włochy
Cavallino, Włochy (fot. Camping Marina di Venezia)

To właśnie w Cavallino – Treporti znajdują się najlepiej oceniane włoskie kempingi. Niektóre z nich, jak chociażby kemping Camping Village Marina di Venezia, regularnie otrzymują wyróżnienia i nagrody od włoskich i niemieckich organizacji turystycznych.

Najwięsze z kempingów oferują nie tylko zakwaterowanie w bungalowach, w apartamentach, na polu namiotowym lub na strefie dla camperów. Poza klasycznymi funkcjami mamy tu także do dyspozycji sporej wielkości aqua parki z różnego rodzaju zjeżdżalniami, atrakcjami wodnymi, przeciwprądami, które czynne są do późnych godzin nocnych. Na terenie kempingów znajdują się także restauracje, pizzerie, bary, sklepy, place zabaw, letnie kina, dyskoteki, sceny muzyczne, czy punkty medyczne. Oczywiście niemal każdy z kempingów ma własną, świetnie przygotowaną plażę, która jest strzeżona przez ratowników.

Tutejsze plaże są szerokie i piaszczyste, a zejście do morza jest łagodne. Świetnie nadają się na wakacje z dziećmi. Żadna plaża w sąsiedniej Chorwacji nie może konkurować z tutejszym wybrzeżem. Nic więc dziwnego, że każdego roku przyjeżdża tu 6 milionów turystów, a według lokalnego samorządu Cavallino – Treporti jest drugim najchętniej odwiedzanym kurortem wakacyjnym we Włoszech.

Poza kempingami i całą infrastrukturą z nimi związaną są tu także nieliczne hotele, a w ostatnich latach powstaje coraz więcej wakacyjnych apartamentów. Miasto jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Bardzo blisko jest stąd do Wenecji albo do hucznego kurortu Lido di Jesolo.

Czytaj całość: Cavallino – Treporti we Włoszech

Booking.com