x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: mapy tras i dolin narciarskich

W poniższym dziale znajdą Państwo mapy tras i wyciągów narciarskich we Włoszech. Udostępniamy zarówno pliki JPG do szybkiego podglądu, jak i dokładne, duże pliki PDF, które można wydrukować i zabrać ze sobą na narty do Włoch. Wszystkie mapy narciarskie zamieszczone w naszym serwisie pochodzą z oficjalnych stron poszczególnych regionów narciarskich. Pod poszczególnymi mapami znajdą Państwo odnośniki do działów, w których szczegółowo opisujemy poszczególne stacje narciarskie.

Alta Valtellina - mapa tras i wyciągów

mapa Alta Valtellina
mapa tras i wyciągów narciarskich Alta Valtellina we Włoszech

POBIERZ: mapa Alta Valtellina w JPG (544 KB)

Alta Valtellina to region narciarski znajdujący się tuż przy szwajcarskiej granicy. Dominują tutaj dwa duże ośrodki narciarskie – Livigno i Bormio, które poniekąd ze sobą rywalizują i nie są połączone wygodnymi nartostradami. Przejazd z jednej miejscowości do drugiej najbardziej popularny jest za pomocą skibusa, ale to zniechęca wiele osób. Bez względu na to, czy wybierzemy Livigno, czy Bormio, będziemy mieć do dyspozycji wystarczająco dużą ilość tras i wyciągów narciarskich na cały tydzień pobytu.

Kronplatz - mapa tras i wyciągów

mapa Kronplatz
mapa tras i wyciągów narciarskich Kronplatz we Włoszech

POBIERZ: mapa Kronplatz w JPG (2,14 MB)

POBIERZ: mapa Kronplatz + folder w PDF (7,20 MB)

Kronplatz nazywany też po włosku Plan de Corones to najwyższa góra narciarska w Tyrolu Południowym. Co roku, w zimie przyciąga ona miłośników narciarstwa z całej Europy. Kronplatz szczyci się najbardziej nowoczesną infrastrukturą narciarską spośród wszystkich włoskich regionów. Można tu szusować na nartach na wysokości 2275 m n.p.m. Wokół góry Kronplatz zlokalizowanych jest kilkanaście wiosek narciarskich. Największa grupa turystów wybiera noclegi w mieście Brunico.

Livigno - mapa tras i wyciągów

mapa Livigno
mapa tras i wyciągów narciarskich w Livigno we Włoszech

POBIERZ: mapa Livigno w JPG (393 KB)

POBIERZ: mapa Livigno w PDF (854 KB)

Livigno jest wręcz uwielbiane przez narciarzy z Polski. Położony tuż przy granicy włosko-szwajcarskiej alpejski kurort do lat sześćdziesiątych XX wieku był w zimie całkowicie odcięty od świata. Sytuacja zmieniła się po tym, jak Szwajcarzy zbudowali tunel do pobliskiej zapory wodnej. Livigno stało się wreszcie dostępne także zimą. Powstały liczne wyciągi, nartostrady, hotele i restauracje. Na uwagę zasługuje strefa bezcłowa w mieście – warto tu kupić towary luksusowe i zatankować samochód.

Val di Fassa - mapa tras i wyciągów

mapa Val di Fassa
mapa tras i wyciągów narciarskich Val di Fassa we Włoszech

POBIERZ: mapa Val di Fassa w JPG (780 KB)

POBIERZ: mapa Val di Fassa w PDF (533 KB)

Val di Fassa to region narciarski we Włoszech z bardzo urozmaiconymi trasami. Do najbardziej znanych kurortów tego regionu należą miasteczka Canazei, Pozza di Fassa, Campitello i Moena. Sama dolina Val di Fassa jest bardzo urokliwa ponieważ widać z niej wszystkie ważniejsze szczyty Dolomitów. Znajdują się tu liczne tereny narciarskie ze świetnie przygotowanymi trasami o różnym stopniu trudności. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia.

Val di Fiemme - mapa tras i wyciągów

mapa Val di Fiemme
mapa tras i wyciągów narciarskich Val di Fiemme we Włoszech

POBIERZ: mapa Val di Fiemme w JPG (1,82 MB)

POBIERZ: mapa Val di Fiemme w PDF (3,75 MB)

Val di Fiemme to region narciarski, który według wielu przewodników określany jest mianem przedsionka Dolomitów. Zaczynają się tu efektowne, monumentalne szczyty górskie, typowe dla Alp. Na Val di Fiemme składa się pięć ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Passo Rolle, Alpe Lusia, Passo Lavaze i Ski Center Latemar, ale większość narciarzy kojarzy głównie miasta Predazzo i Cavalese. Val di Fiemme oferuje narciarzom i snowboardzistom ponad 140 km świetnie utrzymanych tras.

Val di Sole - mapa tras i wyciągów

mapa Val di Sole
mapa tras i wyciągów narciarskich Val di Sole we Włoszech

POBIERZ: mapa Val di Sole w JPG (360 KB)

POBIERZ: mapa Val di Sole w PDF (1,11 MB)

Val di Sole to w tłumaczeniu na polski Dolina Słońca. Jeden z najsłynniejszych regionów narciarskich w Europie. Z uwagi na świetną organizację, różnorodność szlaków, rozsądne ceny i łatwy dojazd, Val di Sole co roku przyciąga tłumy miłośników białego szaleństwa, w tym wielu Polaków. Dolina Słońca otoczona jest pasmem Dolomitów Brenta oraz masywami Adamello Presanella i Ortles Cevedale.

Booking.com
Booking.com