x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: Mediolan - nowy, aktualny przewodnik

30.05.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Mijają już niespełna trzy lata odkąd uruchomiliśmy nasz serwis. Staramy się na bieżąco aktualizować poszczególne informacje w naszym "Przewodniku" po włoskich miastach. Czasem zmiany następują tak szybko, że niektóre podstrony przygotowujemy całkowicie na nowo. Tak było właśnie w ten weekend z Mediolanem. Miasto przeszło prawdziwą metamorfozę w związku z przygotowaniami do Expo 2015, które odbywa się właśnie w Mediolanie.

Mediolan, Włochy

Sztandarowymi inwestycjami, które służą zarówno mieszkańcom, turystom, jak i osobom przyjeżdżającym na Expo 2015 była budowa piątej linii metra (w pełni zautomatyzowanej, będącej jedną z najnowocześniejszych linii metra na świecie) oraz wykopanie sztucznego kanału w dzielnicy Naviglio. Przed Zamkiem Sforzów wyrósł efektowny pawilon informacyjny Expo 2015, a budynki wzdłuż najważniejszych mediolańskich ulic zostały odrestaurowane. W ostatnich latach remont przeszła też Galeria Wiktora Emanuela II.

Zapraszamy do naszego całkiem nowego przewodnika po Mediolanie. Piszemy także o tym, jak dojechać z lotniska w Bergamo do centrum Mediolanu. Osobny dział poświęciliśmy aby opisać metro w Mediolanie.

Booking.com