x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: spokojne miasteczko Pomarance w Toskanii

04.05.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Często w e-mailach do naszej redakcji pytacie Państwo o spokojne i sielskie miasteczko w Toskanii, z dala od morza i znanych na całym świecie miasteczek obleganych przez tłumy turystów. Jednym z miejsc godnych polecenia dla osób, które poszukują ciszy, spokoju i chcą obcować z toskańską naturą jest 6-tysięczne miasteczko Pomarance. Mimo, że położone w sercu Toskanii, to znajduje się  na uboczu ważnych lokalnych dróg i szlaków turystycznych.

Pomarance, Włochy
Pomarance, Włochy (fot. materiały promocyjne gospodarstwa agroturystyczego)

Senne i niewielkie Pomarance ma niewiele do zaoferowania masowym turystom. Jednak to właśnie na przedmieściach miasteczka znajdziemy porozrzucane na wzgórzach bajeczne gospodarstwa agroturystyczne. Wielkie wille z kamienia są ukryte pomiędzy winnicami i gajami oliwnymi.

Większość tego typu gospodarstw posiada odkryte baseny. Wbrew pozorom w takim otoczeniu można odpoczywać cały dzień. Wprawdzie z leżaka nie widzimy morza, ale widok na błękitny basen i kolorowe, jakże uporządkowane wzgórza Toskanii jest równie pasjonujący. Przy tym nie nękają nas plażowi handlarze, wokół nie ma tłumu, a od wymarzonego toskańskiego apartamentu dzieli nas zaledwie kilkadziesiąt kroków.

Wieczorami w takich miejscach gospodarze zapewniają prawdziwą ucztę. To długa kolacja składająca się z przystawki, dania pierwszego (zazwyczaj jest to coś z makaronem), dania drugiego (często mięsnego) oraz deseru. Oczywiście do kolacji podawane jest lokalne wino, a na koniec serwowana jest kawa i mocniejsze alkohole.

Czytaj całość: Pomarance w Toskanii.

Booking.com