x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: słynne i urokliwe Montepulciano w Toskanii

16.04.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj w naszym "Przewodniku" wracamy do serca Toskanii. Konkretnie wracamy do regionu Val d'Orcia, który jest uznawany za najpiękniejszą i najbardziej malowniczą część Toskanii. To właśnie stąd pochodzą słynne zdjęcia, na których widać lekko górzysty teren, domy wybudowane z kamienia, liczne winnice, gaje oliwne i aleje wzdłuż których rosną cyprysy. W sercu tego krajobrazu znajduje się niewielkie, renesansowe Montepulciano - punkt obowiązkowy dla wszystkich sympatyków Włoch.

Montepulciano, Włochy
Montepulciano we włoskiej Toskanii (fot. bigstockphoto)

Montepulciano liczy zaledwie 14-tysięcy mieszkańców, ale dzięki licznym powieściom ksiązkowym, przewodnikom, a także filmom miasteczko zyskało sławę na całym świecie. Przyjeżdżają tutaj turyści ze wszystkich państw europejskich, ale też ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Japonii i Chin. Magnesem przyciągającym turystów jest przepiękna, renesansowa architektura miasta, które wybudowane zostało na wzgórzu w najpiękniejszym regionie jaki można sobie wyobrazić.

Pobyt w Montepulciano to nie tylko spacery po zabytkowych uliczkach, przesiadywanie na klimatycznym Piazza Grande, czy podziwianie widoków z wieży ratuszowej. To także możliwość pełnego obcowania z toskańską kuchnią i kulturą picia wina. To tutaj znajduje się serce włoskich upraw winorośli, to tutaj znajdują się najpiękniej położone, sielskie pensjonaty i gospodarstwa agroturystyczne i tutaj są najbardziej malownicze trasy łączące poszczególne miasteczka.

Czytaj całość: Montepulciano w Toskanii.

Booking.com