Włochy pogoda

Dzięki współpracy naszego portalu z włoskim IlMeteo możemy Państwu przekazywać na żywo aktualizowaną pogodę we Włoszech. Z interaktywnej mapy powyżej wystarczy wybrać jeden z dwudziestu włoskich regionów, a następnie będziemy mieli możliwość wyboru najważniejszych miast w tym regionie. Po wybraniu miasta w tabeli poniżej wyświetla nam się informacje pogodowe na najbliższe pięć dni. Na piktogramie można sprawdzić, czy będzie mgła, deszcz, czy może słońce. W kolejnej tabeli widać temperatury minimalne i maksymalne dla danego dnia, a w następnej prawdopodobieństwo wystąpienia opadów. Z kolei rubryka „Venti” to wiatr, a konkretnie jego kierunek i siła.

 

Aplikacja Włochy pogoda we współpracy z IlMeteo, pozwala sprawdzić pogodę we wszystkich regionach Włoch. W związku z tym znajdują się tu informacje pogodowe dla najpopularniejszych turystycznie regionów, takich jak Liguria, Toskania, Lazio, Umbria, Emilia-Romania, Wenecja Euganejska, czy Friuli Wenecja Julijska. Jest też pogoda dla regionów narciarskich we Włoszech: Trentino (Trydent Górna Adyga), Veneto, Lombardia i Piemont. Aplikacja pozwala sprawdzenie pogody dla całych Włoch na kolejne dni – wówczas należy skorzystać z rozwijanej listy po prawej stronie mapy. Jest też oczywiście pogoda dla Rzymu, Florencji, Wenecji, Mediolanu, czy Neapolu oraz dla najpopularniejszych kurortów na wybrzeżu włoskim.

 

Pogoda na włoskim morzu – pogoda na Adriatyku

 

Dzięki czwartej zakładce zatytułowanej „Mare e venti” możemy sprawdzić sytuację pogodową na włoskim morzu. Dotyczy to zarówno Adriatyku, jak i Morza Tyrreńskiego, czy Morza Liguryjskiego. Głównie są to informacje dotyczące występowania wiatru na morzu dookoła Włoch. Jest też informacja na temat wysokości fal na Adriatyku.

Please wait...