x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: przewodnik po Cesenatico nad Adriatykiem

03.01.2016, autor: Łukasz Ropczyński

W niedzielne popołudnie w serwisie "Kierunek Włochy" zapraszamy do nowego działu, w którym szczegółowo opisujemy nadmorski kurort Cesenatico, leżący nad Adriatykiem w regionie Emilia Romania. Cesenatico to popularny cel wakacyjnych wyjazdów. Miasto kojarzy się z szerokimi i piaszczystymi plażami, ale mało kto wie, że jest tu także urokliwa starówka z przepięknym kanałem portowym.

W ciągu słonecznego dnia życie miasta skupia się wzdłuż szerokiej i piaszczystej plaży z łagodnym zejściem do morza. Niestety przeważająca część plaż w centrum to odcinki płatne, ale to nie zraża tysięcy turystów odwiedzających co roku miasto. Duża część hoteli i rezydencji wakacyjnych oferuje swoim gościom w cenie serwis plażowy. Jeśli takiego serwisu mieć nie będziemy, to można go albo wykupić samemu (około 15 euro za dzień dla dwóch osób) albo opalać się na jednej z bezpłatnych plaż. Plaż darmowych zdecydowanie więcej jest poza centrum.

Wieczorami życie skupia się w historycznym centrum. To właśnie tam spacerują mieszkańcy i turyści. Wzdłuż kanału portowego cumują kutry i statki, a nieco dalej znajduje się muzeum morskie, w którym eksponaty możemy podziwiać za darmo - po prostu dryfują one na kanale. W historycznym centrum znajdują się także najlepsze w regionie restauracje serwujące owoce morza, ryby i słynną zupę rybną.

Czytaj całość: Cesenatico

Cesenatico położone jest zaledwie kilkanaście kilometrów od hucznego i słynnego Rimini. To prawdopodobnie najbardziej znany kurort Włoch. W ostatnich dniach zaktualizowaliśmy także nasz przewodnik po Rimini i dodaliśmy aktualną galerię zdjęć - zdjęcia z września 2015 r.

Czytaj całość: Rimini

Booking.com