x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: przewodnik po Lido di Venezia, opis plaży i zdjęcia

04.08.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Bardzo wiele miejsca poświęciliśmy ostatnio na opis Wenecji i wszystkiego, co jest związane z tym pięknym miastem. Pisaliśmy o weneckich zabytkach, trasach zwiedzania, parkingach, cenach komunikacji miejskiej, a nawet o kurortach górnego Adriatyku w sąsiedztwie Wenecji. Dzisiaj zapraszamy do nowego działu, który w całości poświęcamy opisowi wyspy Lido di Venezia, w której już za trzy tygodnie rozpocznie się Międynarodowy Festiwal Filmowy.

Lido di Venezia, Włochy
Lido di Venezia, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

To właśnie w nadmorskiej dzielnicy Lido znajdują się słynne weneckie plaże oraz ekskluzywne hotele. Tutaj można odetchnąć od tłumów i wąskich uliczek starej Wenecji. Kurort ma specyficzny klimat. W architekturze, transporcie wodnym i w restauracyjnych menu doskonale widać, że wciąż jesteśmy w Wenecji, ale jest jakoś inaczej. Bardziej ekskluzywnie, mniej tłumnie, równie drogo.

Z centrum Wenecji do słynnego Lido di Venezia, określanego często po prostu jako „Lido”, najłatwiej dopłynąć tramwajem wodnym. Kursują tutaj m.in. tłumnie oblegane linie 1 i 2. Statki i tramwaje wodne podpływają do eleganckiej przystani przy Riviera Santa Maria Elisabetta. Nowoczesna forma terminala promowego robi wrażenie. Od razu widać, że jest tu całkiem inaczej niż w Wenecji. Prosto sprzed przystani można wsiąść do autobusu komunikacji miejskiej. Lepiej jednak wybrać spacer słynną ulicą Granviale Santa Maria Elisabetta, którą w ciągu 10 minut dojdziemy do weneckich plaż...

Czytaj całość: Lido di Venezia

Booking.com