x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: rozbudowany przewodnik po Loreto w Marche

22.03.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Przed chwilą w naszym serwisie zamieściliśmy całkiem nowy opis włoskiego miasteczka Loreto. To właśnie tam znajduje się słynne Sanktuarium, wewnątrz którego podziwiać można Santa Casa, czyli Święty Domek. Historia tego budynku sięga co najmniej końca okresu krucjat. Według tradycji, jest to część domu z Nazaretu, w którym Maryja urodziła się i wychowała, doświadczyła zwiastowania i w którym mieszkał w dzieciństwie Jezus Chrystus.

Loreto, Włochy
Loreto, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Według podań, po wniebowstąpieniu Jezusa dom został przekształcony w kościół. Aby ochronić dom przez zniszczeniem przez Turków w 1291, kupiecka rodzina de Angeli sfinansowała i zorganizowała przewóz Domku drogą morską przez Bałkany, i w 1294 r. dalej do Recanati – nadmorskiej miejscowości położonej kilka kilometrów od Loreto.

Dziś Loreto jest celem pielgrzymek z całego Świata. Każdego dnia przybywają tu autokary z pielgrzymami pragnącymi pomodlić się w Sanktuarium i wejść do Świętego Domku. Odbywają się tu ważne uroczystości kościelne, a miasto niemalże żyje głównie z tego, że kwitnie tu turystyka.

W naszym „Przewodniku” jak zawsze opisujemy miasteczko oraz udzielamy porad praktycznych na temat parkingu, trasy zwiedzania, godzin otwarcia Sanktuarium oraz wielu innych. Co ważne, Loreto położone jest zaledwie kilka kilometrów od wybrzeża Adriatyku. Nie trzeba tu przyjeżdżać specjalnie. Jeśli spędzamy wakacje nad Adriatykiem, we włoskim regionie Marche, to Loreto jest świetnym pomysłem na popołudniową wycieczkę.

Czytaj całość: Loreto we Włoszech oraz Sanktuarium Santa Casa

Booking.com