x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: Skaliste plaże na przedmieściach Livorno

06.07.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W serwisie "Kierunek Włochy" nie ograniczamy się wyłącznie do opisywania znanych i popularnych wśród turystów miejsc. Wielokrotnie opisujemy także mało znane miejscowości, wioski, czy inne malownicze miejsca we Włoszech nie istniejące w powszechnej świadomości turystów. Tak jest również dzisiaj, ponieważ zapraszamy do zapoznania się z naszym nowym przewodnikiem po miejscowościach Calafuria i Quercianella. To właśnie tam znajduje się znana wśród lokalnej społeczności spektakularna plaża Punta Pacchiano.

Miejsce o którym wspominamy położone jest na południe od toskańskiego Livorno, tuż przy popularnej drodze SS1 (tzw. Aurelia), która łączy Rzym z Francją. Skaliste plaże na tutejszym wybrzeżu Toskanii stały się popularne w połowie XX wieku. Dziś – na mocy ustawy z lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia – jest to teren w dużej części objęty ochroną jako rezerwat przyrody. Skaliste plaże są miłą alternatywą dla zatłoczonych plaż piaszczystych. Ponadto w samym Livorno – które jest miastem portowym – jest spory problem ze znalezieniem przyjemnej plaży.

Centrum miasta zajmuje rozległy port – drugi co do wielkości we Włoszech. Nieco na obrzeżach znajdują się wyłącznie betonowe pomosty, z których można zejść do wody, ale wypoczywa się tu kiepsko. Dlatego część mieszkańców chętnie wyjeżdża na obrzeża, do Calafurii. Miejsce to kryje w sobie kilka zabytków i dwie tajemnice, o których nie przeczytacie Państwo w oficjalnych przewodnikach....

Czytaj całość: Calafuria, Punta Pacchiano i Quercianella

Booking.com