x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: szczegółowy przewodnik po Bormio w Alpach

11.11.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj zapraszamy Państwa do przeczytania szczegółowego przewodnika po alpejskim kurorcie narciarskim Bormio, który położony jest we włoskiej Lombardii. W ostatnim czasie opisywaliśmy już sąsiednie – znane wśród polskich narciarzy – Livigno, a także cały region Alta Valtellina. Dziś przyszedł czas na Bormio, które według opinii wielu narciarzy ma przepiękne stoki narciarskie, a przy tym znacznie przyjemniejszą (mniej wietrzną) pogodę zimą niż u swoich sąsiadów.

termy we włoskim Bormio
termy we włoskim Bormio (fot. materiały promocyjne regionu)

Jednak samo Bormio było znane już wiele wieków temu za sprawą występujących tutaj źródeł termalnych. Starożytni Rzymianie przyjeżdżali tutaj, aby korzystać z leczniczych źródeł. Wierzyli oni, że gorąca woda ma właściwości uzdrawiające w chorobach skóry, stawów i w zaburzeniach krążenia. Co ciekawe większość z historycznych źródeł termalnych przetrwała do czasów dzisiejszych. W ostatnich latach w mieście został uruchomiony nowoczesny aqupark, w którym wykorzystywana jest woda termalna. Kompleks ma baseny wewnętrzne, zewnętrze, a także strefę saun i wellness.

Dla narciarzy Bormio ma do zaoferowania nieco ponad 60 km tras narciarskich. Dokładnie 8,5 km stanowią trasy łatwe, odpowiednie dla początkujących narciarzy. Również 8,5 km to trasy czarne – bardzo wymagające i przeznaczone tylko dla prawdziwych profesjonalistów. Pozostałe to trasy o średnim stopniu trudności – jest ich najwięcej, bo aż 43 km.

Czytaj całość: Bormio we włoskich Alpach.

Booking.com