x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włoskie czasopisma w Polsce

Italia mi piace!Italia mi piace!

W Polsce od lat rośnie grupa Italianistów, miłośników Włoch, fanów włoskiego stylu życia, włoskiej kultury i kuchni. Z myślą o tych osobach powstał kwartalnik Italia mi piace! Nasza redakcja otrzymała właśnie pierwsze egzemplarze magazynu i po zapoznaniu się z nimi śmiało możemy polecić czasopismo wszystkim, których interesuje język włoski!

Za rozsądną cenę (10,90 zł) otrzymujemy pięknie wydany magazyn na eleganckim papierze z dużymi, kolorowymi zdjęciami. Wewnątrz znajdują się artykuły w języku włoskim, tworzone przez polsko-włoski zespół redakcyjny. Redakcja zapewnia, że większość artykułów tworzy z myślą o czytelnikach średnio zaawansowanych w nauce włoskiego. Naszym zdaniem nawet osoba mająca styczność z językiem włoskim od niedawna jest w stanie zrozumieć czego dotyczą artykuły. Oczywiście zrozumienie całości wymaga większego zaawansowania, ale najtrudniejsze wyrazy przetłumaczone są na język polski w specjalnym słowniczku, znajdującym się pod każdym artykułem.

Redakcja Italia mi piace! w czasopiśmie porusza bieżącą tematykę. Dzięki temu nauka włoskiego nie jest tak monotonna jak w przypadku typowych podręczników. W magazynie znajdziemy m.in. teksty na temat Monici Bellucci, współczesny przewodnik po Bolonii, artykuł o jednej z włoskich blogerek kulinarnych, czy informację o przydatnej we Włoszech aplikacji na smartfony.

Nowy numer magazynu do sprzedaży trafia co kwartał. Italia mi piace! można kupić we wszystkich salonach Empik, w dużych punktach z prasą, a także w niektórych księgarniach. Przez internet można zamówić prenumeratę pisma.

Booking.com