Norcenni Girasole Club, Toskania, Włochy

Włoskie wakacje na kempingu

Chcesz zorganizować wakacje we Włoszech we własnym zakresie? Szukasz fajnych i niedrogich miejsc noclegowych? Koniecznie przeczytaj ten artykuł – kemping może być świetną alternatywą dla hoteli.

 

Kempingowanie we Włoszech od lat cieszy się dość dużą popularnością. Jeśli myślisz, że kemping to po prostu zwykłe pole namiotowe ze starym sanitariatem i brakiem atrakcji, to jesteś w błędzie. Kempingi we Włoszech podlegają kategoryzacji, i tak jak hotelom, przyznawane są tu gwiazdki. Ale w odróżnieniu od hotelu, kemping gwarantuje Ci dużo większą swobodę, przestrzeń, więcej prywatności i mnóstwo atrakcji. Kempingi z oferty Vacansoleil muszą spełniać szereg wymogów.

Kemping Park Albatros, Toskania, Włochy

Atrakcje wodne

Prawie każdy kemping ma baseny, brodziki, a czasem rozbudowane aqua parki.

Atrakcje dla dzieci

Na kempingach są place zabaw i boiska sportowe. Ponadto są tu również animacje dla różnych grup wiekowych (w tym nawet dla dorosłych).

Położenie

Kempingi Vacansoleil mają doskonałą lokalizację: te na Riwierze Adriatyckiej są bezpośrednio nad morzem lub w odległości „spacerowej” do plaży. Te blisko miast, np. Koło Rzymu – mają doskonałe połączenie komunikacyjne. Te w Toskanii oferują niesamowite widoki i są doskonałą bazą wypadową do zwiedzania regionu.

Dla tych, którzy chcieliby poczuć klimat prawdziwego biwakowania, przygotowano gotowe, przestronne namioty z pełnym wyposażeniem i takimi samymi łóżkami jak w domkach. Tak jak w tym filmie:

Zakwaterowania

Na kempingach można zarezerwować nowoczesne domki wakacyjne z co najmniej 2 sypialniami, w pełni wyposażoną kuchnią, pokojem dziennym oraz własną łazienką i toaletą. Oto przykładowy domek:

Dla tych, którzy chcieliby poczuć klimat prawdziwego biwakowania, przygotowano gotowe, przestronne namioty z pełnym wyposażeniem i takimi samymi łóżkami jak w domkach. Tak jak w tym filmie:

Co ważne – w zasadzie każde zakwaterowanie Vacansoleil jest przeznaczone dla max. 4 osób dorosłych i 2 dzieci. Rezerwujesz po prostu całe zakwaterowanie tylko do Twojej dyspozycji. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla podróżującej rodziny lub grupy znajomych.

 

Vacansoleil w swojej ofercie ma duży wybór włoskich kempingów w różnych regionach. Cena zależy oczywiście od terminu i od miejsca. Jeśli chcesz sprawdzić przybliżony koszt wakacji, kliknij tutaj i podaj przykładową datę pobytu.

To także może Cię zainteresować:

Please wait...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *