x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Zniżki w Wenecji, czyli Venezia Unica City Pass

23.06.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Często pytacie nas w e-mailach do redakcji serwisu Kierunek Włochy o możliwe zniżki i promocje przy zwiedzaniu Wenecji. Miasto, które odwiedzane jest przez 25 milionów turystów rocznie w ostatnich latach raczej zastanawia się nad tym, jak zmniejszyć liczbę turystów, a nie nad tym, jak ich zachęcić do dodatkowego zwiedzania. Jest jeden wyjątek. Wenecja ceni sobie turystów, którzy przyjeżdżają tu na dłużej niż jeden dzień.

Venice Card, karta miejska w Wenecji
plac św. Marka w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Niemal przez cały rok w ciągu dnia Weneckie place i uliczki są pełne turystów. Kolejki turystów czekają na tramwaje wodne, tłumy ustawiają się do zdjeć przy moście Rialto, a na niektórych uliczkach ciężko przejść, aby nie obijać się o innych zwiedzających. Jednak wieczorami ulice i place Wenecji pustoszeją. Okazuje się, że większość zwiedzających to jednodniowi turyści, którzy przyjeżdżają tutaj na kilka lub kilkanaście godzin pociągami, statkami lub własnymi samochodami. Ceny noclegów i ceny w restauracjach takich turystów odstraszają. Zwiedzają oni więc szybko najważniejsze miejsca i wyjeżdżają z Wenecji.

Dla tych, którzy w Wenecji mają zamiar spędzić więcej niż jeden dzień Wenecja przygotowała specjalną kartę miejską pod nazwą Venezia Unica City Pass. Karta w zależności od wybranego wariantu może zawierać w sobie m.in. nielimitowane przejazdy komunikacją miejską oraz tramwajami wodnymi ACTV, wstęp do Pałacu Dożów oraz kilkunastu kościołów i najważniejszych weneckich muzeów. W ramach niektórych wersji kart można także korzystać z punktów wifi oraz bezpłatnie korzystać z publicznych toalet. Czy to się opłaca? Czy warto kupić, a jeśli tak, to którą kartę wybrać? O tym piszemy w naszym nowym dziale.

Czytaj całość: karta miejska w Wenecji - Venezia Unica City Pass

Booking.com