x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Naturalne źródła termalne we Włoszech

02.08.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj w naszym serwisie zapraszamy do nowego działu na temat bezpłatnych, naturalnych źródeł termalnych we Włoszech. Pytania o termy - głównie dotyczące Toskanii - regularnie otrzymujemy od Państwa na naszą skrzynkę mailową. Rozpoczęliśmy więc budowę nowego działu, w którym docelowo zbierzemy najważniejsze i najciekawsze źródła, baseny i sadzawki termalne we Włoszech.

źródła termalne we Włoszech
Terme di Saturnia, Toskania (fot. Michele Cannone, flickr.com)

Nasz przewodnik po wodach termalnych we Włoszech zaczynamy oczywiście od Toskanii i od sąsiedniego Lazio. W dalszej kolejności opiszemy termy w regionie Emilia-Romania i na północy Włoch.

We Włoszech istnieje kilkaset kompleksów z basenami i SPA, w których korzystać można z leczniczych właściwości wody termalnej. Miejsca te zazwyczaj są bardzo luksusowe, a co za tym idzie z punktu widzenia polskiego turysty dosyć drogie. Często zdarza się jednak, że w pobliżu takich miejsc występuje dzikie, naturalne wody termalne. W przeszłości takie miejsca znane były głównie lokalnym mieszkańcom, ale teraz - w dobie internetu – coraz częściej znane są na cały świat. Ma to swoje minusy, ponieważ w miejscach tych robi się tłoczno. Są jednak także plusy – z uwagi na większe zainteresowanie i promocję regionu lokalne władze starają się cywilizować dzikie termy tworząc wygodne drogi dojazdowe, parkingi i infrastrukturę w postaci toalet czy pryszniców.

Czytaj całość: źródła termalne we Włoszech

Booking.com