Noclegi -> Caorle Lido Altanea – idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi

Caorle Lido Altanea – idealne miejsce na rodzinne wakacje z dziećmi

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 6 komentarzy 4,5 tysięcy wyświetleń
basen, a w tle nasz apartament w Caorle Lido Altanea koło Wenecji, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W czerwcu 2019 r., gdy nasz drugi syn miał zaledwie dwa miesiące, po raz pierwszy w czwórkę pojechaliśmy do Włoch. Mieliśmy trochę obaw, czy z takim niemowlakiem to nie za wcześnie. Dlatego wybór wakacyjnego kierunku był bardzo przemyślany. Pojechaliśmy do dobrze znanego Caorle, do turystycznej wioski Lido Altanea. Tak nam się spodobało, że będziemy tam wracać regularnie.
Caorle Lido Altanea ? bo tak nazywa się ten kompleks ? to takie mini miasto wybudowane tuż przy plaży i około 5 km od historycznego centrum Caorle. Znajduje się tutaj kilkanaście wakacyjnych rezydencji z apartamentami na wynajem, baseny (niemal przy każdej rezydencji), dwa hotele, kemping, supermarket, centrum handlowe, kilka barów i bardzo dobrych restauracji. Jest nawet „wakacyjny” kościół, gdzie msze odbywają się częściowo na świeżym powietrzu. Całością zarządza włoska agencja Lampo.

Teren jest świetnie zagospodarowany i bardzo dobrze utrzymany. Gdy byliśmy tu początkiem czerwca wszystko czekało już na turystów, a pracownicy zarządzający wioską pielęgnowali zieleń, porządkowali plażę i tereny rekreacyjne.

Caorle Lido Altanea ? dlaczego warto?


Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Gdy dawno, dawno temu ? jeszcze przed ślubem ? jeździliśmy do Włoch, zależało nam głównie na czystym łóżku i dobrej cenie 🙂 I tak od rana do nocy zwiedzaliśmy, bez żadnego planu i troski o cokolwiek. Kiedy pojawił się nasz pierwszy syn Natan wyjazdy do Włoch były równie częste, ale już przemyślane. Wiele miesięcy wcześniej rezerwowałem hotele w drodze do Włoch, żeby dziecko nie spędzało zbyt wiele czasu w samochodzie. Na portalach z opiniami dokładnie sprawdzałem czystość apartamentów i rzetelność właścicieli. Spisywałem nawet adresy pobliskich całodobowych punktów opieki medycznej ? tak aby nic nas nie zaskoczyło 🙂


Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W czasie ostatnich wakacji, gdy urodził się nasz drugi synek, jako cel naszego pierwszego wyjazdu wybraliśmy więc Caorle Lido Altanea. Przemawiało za tym kilka argumentów:

  • Jest blisko z Polski. Z Rzeszowa do Caorle mieliśmy niespełna 1200 km w jedną stronę, co oznacza, że można tam dojechać „na raz”. My przespaliśmy się w Austrii, w hotelu przy autostradzie, tak żeby w Caorle – w agencji Lampo gdzie odbieraliśmy klucze – pojawić się około godziny 16:00.
  • Apartamenty w Lido Altanea są duże i nowe. Przy każdej rezydencji są place zabaw i baseny, w tym także brodziki z atrakcjami dla małych dzieci.
  • Wszystko jest dobrze zorganizowane i jest bezpiecznie. Każda z rezydencji jest ogrodzona z wejściem na kod i do każdego apartamentu przydzielone jest prywatne miejsce parkingowe.
  • Nasz apartament miał balkon z widokiem na basen i klimatyzację. Był nawet parking podziemny, z którego na nasze piętro wyjeżdżaliśmy windą. Mimo, że to tylko dwa piętra, to bardzo się przydawało. Z dwójką dzieci mieliśmy ze sobą milion mniej lub bardziej potrzebnych rzeczy 😉
  • Do plaży spacerem było około 10 minut, ale regularnie jeździła tam darmowa kolejka. To dodatkowa atrakcja dla dzieci, z której czasem korzystaliśmy.
  • Do świetnej restauracji i mini centrum handlowego mieliśmy 200 m. Do bardzo dobrze zaopatrzonego, dużego supermarketu też około 200 m, tyle, że w przeciwnym kierunku.
    Na terenie rezydencji jest darmowe wifi.
  • Do centrum Caorle jest 5 km. Można dojechać ścieżką rowerową. My wieczorami podjeżdżaliśmy samochodem, żeby pospacerować po Caorle, coś zjeść i przy okazji zrobić tam zakupy.

Caorle Lido Altanea to był pierwszy wyjazd Milana do Włoch. Miał wtedy 2 miesiące (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle Lido Altanea to był pierwszy wyjazd Milana do Włoch. Miał wtedy 2 miesiące (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Lido Altanea zdaje się być stworzone z myślą o dzieciach. To bardzo ładnie zagospodarowany, ogromny kompleks, jest tu dużo zieleni i placów zabaw. Ograniczony i spowolniony ruch samochodów, ścieżki rowerowe, boiska, animacje i koncerty. Jest kilka pizzeri, lodziarni, barów i dwie bardzo dobre restauracje. My tuż obok mieliśmy Ristorante La Baia i mogę Wam ją polecić. To wcale nie jest restauracja nastawiona tylko pod turystów. Jedzenie było świetne (zarówno dania jak i pizza) i znakomita obsługa. Gdy czekaliśmy ? zbyt długo ? na zamówienie managerka przyniosła nam darmowe wino, a Natanowi kredki i kolorowankę. Miły gest 😉


Caorle Lido Altanea, wybrzeże Adriatyku, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle Lido Altanea, wybrzeże Adriatyku, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Są tu także korty tenisowe i duże pole golfowe, ale z tych atrakcji nie skorzystaliśmy 🙂

Plaża w Caorle Lido Altanea


plaża w Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
plaża w Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Plaża jest szeroka i piaszczysta z łagodnym zejściem do morza. Całe wybrzeże na wschód od Wenecji słynie z plaż idealnych dla dzieci. Początkiem czerwca było już na tyle ciepło, że można było kąpać się w morzu. Sezon plażowy teoretycznie trwa tu do końca września, chociaż moim zdaniem najbezpieczniej jest przyjechać tu nie później niż w pierwszej połowie września i nie wcześniej niż końcem maja. Tutejsza plaża regularnie otrzymuje odznaczenie Błękitnej Flagi (Bandiera Blu) za czystość i wysoką jakość plaży.


Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle Lido Altanea, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Do plaży dojeżdża darmowa kolejka, która zatrzymuje się na oznaczonych przystankach i jeździ regularnie wokół kompleksu. Są tu ratownicy morscy, a część plaży zajmują strefy płatne, gdzie można wynająć leżak i parasol. Jest kilka plażowych barów. W niektórych z nich wieczorami organizowane są imprezy.


na plaży 2-miesięczny Milan spał w namiocie, starszy syn do niego zaglądał (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
na plaży 2-miesięczny Milan spał w namiocie, starszy syn do niego zaglądał (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Apartamenty i rezydencje – który wybrać?

Jest tu 21 rezydencji i chyba tylko jedna z nich nie oferuje basenu. Rezydencje różnią się nieco między sobą wyglądem apartamentów i terenem wokół, a także odległością od morza. Większość z nich ? tak jak nasza – ma duże baseny, ogród, plac zabaw i podziemny parking ? to spore atuty. Poniżej opis najciekawszych ? moim zdaniem ? rezydencji w Caorle Lido Altanea.

Villaggio Ai Ginepri


Villaggio Ai Ginepri, Caorle Lido Altanea, Włochy
Villaggio Ai Ginepri, Caorle Lido Altanea, Włochy

To rezydencja, którą wybraliśmy. Do wyboru były apartamenty jednopoziomowe i dwupoziomowe. My z małymi dziećmi woleliśmy ten bez schodów 🙂 Jak już wspominałem mieliśmy balkon z widokiem na basen (a konkretnie na dwa baseny), podziemny parking, wifi, windę i klimatyzację. Do plaży 10 minut piechotą, ale tuż obok naszej rezydencji był przystanek darmowego pociągu. Bardzo blisko mieliśmy też do supermarketu i restauracji.

Villaggio Le Ginestre


Villaggio Le Ginestre, Caorle Lido Altanea, Włochy
Villaggio Le Ginestre, Caorle Lido Altanea, Włochy

Villaggio Le Ginestre znajduje się około 400 m od morza, czyli odrobinę bliżej niż nasz Ai Ginepri. Le Ginestre leży w bezpośrednim sąsiedztwie mini galerii handlowej, restauracji, barów i pizzeri. Rezydencja składa się z 8 budynków, a w każdym jest po 6 apartamentów. Po środku jest duży basen, w którym są także atrakcje dla dzieci. Wokół są leżaki do opalania, ogród, plac zabaw i wspólne miejsce do grillowania. Na miejscu jest też opiekun.

Villaggio Ai Pini


Villaggio Ai Pini, Caorle Lido Altanea, Włochy
Villaggio Ai Pini, Caorle Lido Altanea, Włochy

Villaggio Ai Pini leży najbliżej plaży spośród wszystkich rezydencji (niespełna 200 m). Znajdują się tu 263 wakacyjne apartamenty. Po środku jest duży basen i drugi mniejszy basen dla dzieci. Apartamenty posiadają balkon lub prywatny fragment ogródka. Wokół basenu są bezpłatne leżaki do opalania, ogród, plac zabaw i miejsca do grillowania. Na terenie Villaggio Ai Pini jest też bardzo fajna restauracja. Do dyspozycji jest także wspólna pralnia i dozorca.

Villaggio La Quercia


Villaggio La Quercia, Caorle Lido Altanea, Włochy
Villaggio La Quercia, Caorle Lido Altanea, Włochy

Ta rezydencja leży w centralnym punkcie Lido Altanea i jest głównym miejscem spotkań i wieczornych spacerów. Znajduje się tu pasaż handlowy z 22 sklepami, barami, pizzeriami i restauracją, który czynny jest do późnych godzin wieczornych. Nad nim i po bokach są 84 apartamenty. U góry jest oświetlony basen z leżakami do opalania. W budynku jest winda, opiekun oraz plac zabaw w ogrodzie.

Residence Le Roverelle


Residence Le Roverelle, Caorle Lido Altanea, Włochy
Residence Le Roverelle, Caorle Lido Altanea, Włochy

Bardzo ładna, nowa rezydencja, która znajduje się blisko plaży ? około 400 m od morza. Jest tu 31 apartamentów. Niektóre z nich mają nawet 3 pokoje, więc idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi, czy wspólnych wyjazdów ze znajomymi. Apartamenty na parterze mają zacieniony taras, a na wyższych piętrach są balkony. Jest tu duży basen z leżakami wokół. Budynek posiada windę.

Giardini Di Altea ? Tigli


Giardini Di Altea - Tigli, Caorle Lido Altanea, Włochy
Giardini Di Altea – Tigli, Caorle Lido Altanea, Włochy

Ta rezydencja znajduje się w zachodniej stronie Lido Altanea, około 600 m od plaży. Po środku jest duży basen dla dorosłych i obok mniejszy basen dla dzieci. Wokół basenu są leżaki do opalania i zadbany ogród. Są tu miejsca do grillowania i plac zabaw. Podobnie jak w innych obiektach Lido Altanea tu także można skorzystać z bezpłatnego internetu oraz pomocy opiekuna budynku. Budynki posiadają windę.

Co jeszcze robić w okolicy?


do pobliskiego Caorle mieliśmy 5 km (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
do pobliskiego Caorle mieliśmy 5 km (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Punktem obowiązkowym powinna być wycieczka do centrum Caorle oddalonego o 5 km. Najlepiej pojechać tam wieczorem, aby pospacerować po kolorowej starówce. W Caorle są też tanie supermarkety (między innymi popularny wśród turystów Penny), ale ceny w markecie na terenie Lido Altanea też są w porządku, a wybór jest ogromny.
Caorle, wybrzeże Adriatyku, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle, wybrzeże Adriatyku, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

plaża w Caorle, północny Adriatyk, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
plaża w Caorle, północny Adriatyk, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Caorle, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Caorle, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

historyczne centrum kurortu (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
historyczne centrum kurortu (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

historyczne centrum kurortu (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
historyczne centrum kurortu (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

historyczne centrum kurortu (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
historyczne centrum kurortu (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

katedra św. Stefana w Caorle, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
katedra św. Stefana w Caorle, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)


Previous
Next
Jadąc w przeciwnym ? niż do Caorle ? kierunku dojedziemy do niewielkiej miejscowości Eraclea Mare. To niewielki kurort wakacyjny. Kawałek dalej za nim jest Lido di Jesolo. Huczny kurort wakacyjny słynący z 10 km plaży, który nocą tętni życiem. Lido di Jesolo to nowoczesny kurort, w którym buduje się coraz więcej wieżowców. Nie znajdziesz tam zabytków ani kameralnej zabudowy typowej dla włoskich miasteczek.
Plac św. Marka, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Plac św. Marka, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Plac św. Marka, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Plac św. Marka, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Widok z tramwaju wodnego w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Widok z tramwaju wodnego w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Gondole w Wenecji (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Gondole w Wenecji (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Bazylika św. Marka, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Bazylika św. Marka, Wenecja, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Turyści w trakcie rejsem gondolą w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Turyści w trakcie rejsem gondolą w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

taksówka wodna w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
taksówka wodna w Wenecji, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)


Previous
Next
Jeden dzień warto poświęcić na wycieczkę do Wenecji. Można dojechać pociągiem ze stacji kolejowej w San Dona di Piave (do samej stacji trzeba dojechać samochodem około 20 km). Jednak lepszym pomysłem jest dojazd samochodem do Punta Sabbioni. Tam znajduje się przystań tramwajów wodnych ACTV. Można pozostawić samochód na parkingu w Punta Sabbioni na cały dzień i kupić całodniowy bilet na tramwaje wodne. Statek z Punta Sabbioni dopływa do Placu św. Marka w Wenecji. Więcej na ten temat piszę w osobny dziale:

Jak rezerwować wakacje w Caorle Lido Altanea?


Najlepiej bez pośredników. Ja rezerwowałem bezpośrednio na stronie Agencji Lampo, która zarządza całym kompleksem Caorle Lido Altanea. To właśnie pracownicy Lampo wydają klucze, przekazują pościel, sprzątają apartamenty i pielęgnują ogrody. Na terenie kompleksu jest kilka biur Lampo. Każde biuro obsługuje wybraną część kompleksu. W razie problemów codziennie ktoś z pracowników jest do dyspozycji.
Obecnie na oficjalnej stronie www.lampo.it trwa promocja za wczesną rezerwację, która obowiązuje do końca lutego 2020 r. Każda z 21 rezydencji jest dokładnie opisana. Można zobaczyć wygląd basenu, przykładowych apartamentów oraz sprawdzić jaki jest parking, czy jest wifi i co jeszcze oferuje dany kompleks. U nas w Villaggio Ai Ginepri był to na przykład ogród, plac zabaw, winda, a nawet pomoc dozorcy. Mała rzecz, ale czasem ma znaczenie.


mapa kompleksu Caorle Lido Altanea, Włochy
mapa kompleksu Caorle Lido Altanea, Włochy

Przy opisach rezydencji jest mapa z oznaczeniem lokalizacji danego budynku. Jest tam zaznaczona plaża, tereny rekreacyjne i przystanki darmowego pociągu.

Przeczytaj także

6 komentarzy

Lido-Altanea 17 stycznia 2020 - 18:31

Dzień dobry. Chciałam Panią zapytać czy zamawiając pobyt w Lido Altanea w Agencji Lampo otrzymała Pani od nich po zarezerwowaniu dokumenty w języku angielkim czy włoskim. Wchodzac na ich strone automatycznie mi wszyustko tłumaczy na Polski ale oni napewno wysyłają jakies potwierdzenie w innym języku. Chciałam również zapytac o wi-fi czy było w mieszkaniu i mozna było korzystac do woli??dziekuje i pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 17 stycznia 2020 - 18:37

Tak, przyszło potwierdzenie mailem – w języku angielskim. Był tam numer rezerwacji, szczegóły dotyczące zameldowania, cena i wszystko co się na nią składa. Były też wypisane zasady rezygnacji, skrót regulaminu itp. Dokument należy pokazać w agencji przy zameldowaniu. Wifi było, na tarasie działało bardzo szybko.

Odpowiedz
Rafał 27 stycznia 2020 - 22:56

Warto przyjechać na godzinę 9-10 rano to dostaniecie klucze wcześniej niż od 16-tej. Pamiętajcie jakiego koloru macie emblematy agencji Lampo bo to ważne. Bodajże są 3 kolory i każda mieści w innym miejscu na szczęście nie są one zbytnio oddalone od siebie. Na powitanie otrzymacie winko. Zakupy tanie w Lidlu. W Lido jest market z mega wyborem serów, pieczywa i won choć nieco droższy niż Lidl. Miejsce idealne dla dzieci.

Odpowiedz
Beata 30 stycznia 2020 - 22:27

Dobry wieczór
Moje pytanie dotyczy komunikacji publicznej między Caorle, a Lido Altanea, Porto Margerita, Duna Verde. Czy kursuja miedzy tymi miasteczkami/ dzielnicami autobusy/busy na które można w 100% liczyć. Będę podrózowała samolotem i nie wiem czy mogę w miarę swobodnie rezerwować nocleg. Jeżeli ma Pan jakieś sugestie chetnie z nich skorzystam. Czy do Lido w którym mieszkaliście można dotrzeć komunikacją miejską? Pewnie z lotniska lub Wenecji dotrę do starego miasta w Caorle i to ze sporą walizką. Z góry dziękuję za podpowiedź.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 31 stycznia 2020 - 10:06

Właśnie dowiaduję się u źródła. My byliśmy samochodem i nie zwróciłem uwagi na połączenia autobusowe z lotniskiem albo z centrum Caorle. Dowiem się i dam znać w komentarzu.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 31 stycznia 2020 - 11:10

Pani Beato, mam już informacje prosto z Caorle 🙂 Od wiosny przez cały sezon letni jeździ autobus ATVO pomiędzy Caorle, a Lido Altanea. Rozkład znajduje się tutaj, ale w tym momencie nie jest widoczny, bo jest zima: https://www.atvo.it/index.php?lingua=en&area=menustandard&idpadre=25&idmenu=25 Ponadto od tego roku dostępna jest usługa transferu z lotniska prosto do Lido Altanea. Tutaj szczegóły: https://www.lampo.it/en/goopti/

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Przez dalsze aktywne korzystanie z Bloga bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Autora Bloga i Zaufanych Partnerów oraz wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym. Informacje na temat Administratora Danych Osobowych i swoich praw znajdziesz w "Polityce Prywatności". Akceptuję Czytaj więcej