Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce

Florencja

Lotnisko im. Amerigo Vespucci we Florencji położone jest na północny zachód od centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A11. Port lotniczy we Florencji każdego roku obsługuje ponad dwa miliony pasażerów.

 

Przy lotnisku znajdują się najbardziej znane agencje wypożyczające samochody. Wśród nich m.in.: Avis, Auto Europa, Budget, Herz, Europcar, czy Italy by Car.

 

Samochodem lub taksówką na lotnisko we Florencji

 

Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi: długoterminowy i krótkoterminowy. W tym drugim cena za godzinę postoju wynosi 2 euro, a za dwie godziny 3 euro. Na parkingu długoterminowym pierwsze 5 godzin parkowania, to koszt 1 euro. Cały dzień – 10 euro.

 

Z lotniska w głąb Toskanii najlepiej jechać główną włoską autostradą A1, nazywaną też Autostradą Słońca. Z kolei w stronę wybrzeża Toskanii prowadzi autostrada A11.

 

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z terminala przylotów. Koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum Florencji wynosi od 20 do 26 euro. Wszystko zależy od liczby bagażu, który zamierzamy zabrać do taksówki oraz godziny. Nieco drożej jest w nocy i w weekendy. Taksówka zazwyczaj dojeżdża do centrum w 30 minut.

 

Autobus z lotniska we Florencji do centrum miasta

 

Pomiędzy 6:00, a 23:30 spod lotniska do centrum odjeżdża autobus Ataf – Sita. Autobusy jeżdżą w regularnych odstępach czasowych, co 30 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 5 euro, a w obie strony 8 euro.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy