Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Florencja

Lotnisko im. Amerigo Vespucci we Florencji położone jest na północny zachód od centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A11. Port lotniczy we Florencji każdego roku obsługuje ponad dwa miliony pasażerów.

 

Przy lotnisku znajdują się najbardziej znane agencje wypożyczające samochody. Wśród nich m.in.: Avis, Auto Europa, Budget, Herz, Europcar, czy Italy by Car.

 

Samochodem lub taksówką na lotnisko we Florencji

 

Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi: długoterminowy i krótkoterminowy. W tym drugim cena za godzinę postoju wynosi 2 euro, a za dwie godziny 3 euro. Na parkingu długoterminowym pierwsze 5 godzin parkowania, to koszt 1 euro. Cały dzień – 10 euro.

 

Z lotniska w głąb Toskanii najlepiej jechać główną włoską autostradą A1, nazywaną też Autostradą Słońca. Z kolei w stronę wybrzeża Toskanii prowadzi autostrada A11.

 

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z terminala przylotów. Koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum Florencji wynosi od 20 do 26 euro. Wszystko zależy od liczby bagażu, który zamierzamy zabrać do taksówki oraz godziny. Nieco drożej jest w nocy i w weekendy. Taksówka zazwyczaj dojeżdża do centrum w 30 minut.

 

Autobus z lotniska we Florencji do centrum miasta

 

Pomiędzy 6:00, a 23:30 spod lotniska do centrum odjeżdża autobus Ataf – Sita. Autobusy jeżdżą w regularnych odstępach czasowych, co 30 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 5 euro, a w obie strony 8 euro.

To także może Cię zainteresować:

Wakacje we Włoszech
Booking.com