Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Lotnisko Mediolan Linate

lotnisko Mediolan Linate (fot. Phodrade, Wikipedia.org CC 1.2)
lotnisko Mediolan Linate (fot. Phodrade, Wikipedia.org CC 1.2)

Mediolan Linate to jedno z trzech lotnisk w okolicach Mediolanu. Z uwagi na stosunkowo bliskie położenie od centrum, port obsługuje głównie połączenia krajowe i krótkie trasy międzynarodowe. Rocznie port lotniczy Mediolan Linate obsługuje około 10 milionów pasażerów, czyli połowę mniej niż pobliskie lotnisko Malpensa.

 

Budowa lotniska została zakończona w latach trzydziestych XX wieku. Później lotnisko było wielokrotnie rozbudowywane i odnawiane. W październiku 2001 roku na lotnisku miała miejsce katastrofa, w której zginęło 118 osób. Samolot skandynawskich linii lotniczych SAS, na pokładzie którego było 110 osób, podczas startu zderzył się z niewielkim odrzutowcem Cessna. Na miejscu zginęli pasażerowie i załoga obydwu samolotów, a także 4 osoby z obsługi lotniska, na które spadły maszyny.

Port lotniczy położony jest około 7 km od centrum Mediolanu. Lotnisko nosi nazwisko włoskiego pioniera lotnictwa Enrico Forlaniniego, ale dużo częściej stosowana jest nazwa Milano Linate. Każdego roku ląduje tu lub startuje 130 tysięcy samolotów.

Mediolan Linate - taksówka lub samochód do centrum

Na parterze pierwszego terminala znajdują się wypożyczalnie samochodów dużych, międzynarodowych sieci: Auto Europa, Avis, Budget, Easycar, Europcar, Hertz, Locauto Rent, Maggiore, Sixt, Targa Rent i Thrifty.

 

Ceny wynajmu samochodu można sprawdzić w wyszukiwarce poniżej.

Z uwagi na bliskie położenie od centrum, wybór taksówki jako środka transportu nie jest przesadnie drogi. W zależności od wybranego punktu docelowego, kurs taksówką może wynieść około 25 euro, a czas podróży od 15 do 30 minut. Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z hali przylotów.

Autobus do centrum Mediolanu

Średnio co 15-20 minut odjeżdża autobus linii 73, przewoźnika ATM. Autobusem tym można dojechać do stacji metra San Babila. Cena biletu wynosi zaledwie 1,50 euro, a czas podróży około pół godziny.

 

Alternatywą jest autobus Starfly kursujący co pół godziny do głównego dworca kolejowego Milano Centrale. Bilet można kupić u kierowcy autobusu w cenie 5 euro. Czas podróży waha się od 30 do 60 minut w zależności od korków w centrum Mediolanu.

Booking.com

To także może Cię zainteresować:

Wakacje we Włoszech
Booking.com