Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce

Trapani

Port lotniczy w okolicach Trapani na Sycylii zyskał na znaczeniu w 2010 roku, gdy Ryanair podjął decyzję o zlokalizowaniu tutaj swojej bazy. Dzięki temu m.in. z Krakowa czy Rzeszowa można stosunkowo tanio dostać się na Sycylię. Lotnisko obsługuje rocznie nieco ponad milion pasażerów.

 

Lotnisko w Trapani jest jednym z pięciu cywilnych portów lotniczych na Sycylii. Wciąż jednak wykorzystywane jest także w celach wojskowych. Lotnisko nosi imię Vincenzo Florio – słynnego sycylijskiego przedsiębiorcy zajmującego się handlem i promocją lokalnego wina. Florio był również malarzem, pasjonował się też wyścigami samochodowymi, w których z powodzeniem uczestniczył.

 

Port lotniczy w Trapani położony jest około 15 km od centrum miasta. Tyle samo dzieli go od znanego miasta Marsala. Lotnisko posiada jeden terminal i jest stosunkowo skromne. Są tu jednak podstawowe punkty usługowe, kawiarnie i restauracje.

 

Samochodem lub taksówką na lotnisko Trapani

 

Przy lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów, co jest szczególnie ważne na takiej wyspie jak Sycylia, którą dobrze zwiedza się samochodem. Można w ten sposób odkrywać urokliwe zatoczki, romantyczne plaże i oddalone od miast zabytki. Wśród firm wypożyczających samochody znajdują się: Europcar, Sixt, Avis i Hertz. Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi: krótkoterminowy i długoterminowy. Na tym pierwszym za pierwszą godzinę parkowania się nie płaci.

 

Postoje taksówek znajdują się przed głównym wyjściem z terminala. Cena za przejazd taksówką do centrum Trapani wynosi 30 euro. Czas podróży około 20 minut.

 

Autobus z lotniska Trapani do centrum miasta

 

Między lotniskiem, a centrum Trapani regularnie kursuje autobus komunikacji miejskiej AST (Azienda Siciliana Trasporti). Autobusy odjeżdżają w regularnych odstępach czasowych przez cały dzień. Cena biletu wynosi 3 euro, a czas podróży nieco ponad 20 minut.

 

Ciekawostką jest fakt, że istnieje specjalne połączenie Terravision z lotniska Trapani do Palermo. Podróż autobusem trwa ponad dwie godziny, a bilet kosztuje 12 euro.

 

Chcąc dostać się do Palermo można z lotniska autobusem miejskim dojechać na dworzec kolejowy w Trapani, a następnie pociągiem regionalnym do Palermo. Cena biletu wynosi 8 euro, a czas podróży z Trapani do Palermo 2:20. Pociągów na tej trasie jest jednak niewiele. Wszystkie to połączenia regionalne, których wagony nie są zbyt wygodne na tak długim dystansie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy