Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Trapani

Port lotniczy w okolicach Trapani na Sycylii zyskał na znaczeniu w 2010 roku, gdy Ryanair podjął decyzję o zlokalizowaniu tutaj swojej bazy. Dzięki temu m.in. z Krakowa czy Rzeszowa można stosunkowo tanio dostać się na Sycylię. Lotnisko obsługuje rocznie nieco ponad milion pasażerów.

 

Lotnisko w Trapani jest jednym z pięciu cywilnych portów lotniczych na Sycylii. Wciąż jednak wykorzystywane jest także w celach wojskowych. Lotnisko nosi imię Vincenzo Florio – słynnego sycylijskiego przedsiębiorcy zajmującego się handlem i promocją lokalnego wina. Florio był również malarzem, pasjonował się też wyścigami samochodowymi, w których z powodzeniem uczestniczył.

 

Port lotniczy w Trapani położony jest około 15 km od centrum miasta. Tyle samo dzieli go od znanego miasta Marsala. Lotnisko posiada jeden terminal i jest stosunkowo skromne. Są tu jednak podstawowe punkty usługowe, kawiarnie i restauracje.

 

Samochodem lub taksówką na lotnisko Trapani

 

Przy lotnisku znajdują się wypożyczalnie samochodów, co jest szczególnie ważne na takiej wyspie jak Sycylia, którą dobrze zwiedza się samochodem. Można w ten sposób odkrywać urokliwe zatoczki, romantyczne plaże i oddalone od miast zabytki. Wśród firm wypożyczających samochody znajdują się: Europcar, Sixt, Avis i Hertz. Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi: krótkoterminowy i długoterminowy. Na tym pierwszym za pierwszą godzinę parkowania się nie płaci.

 

Postoje taksówek znajdują się przed głównym wyjściem z terminala. Cena za przejazd taksówką do centrum Trapani wynosi 30 euro. Czas podróży około 20 minut.

 

Autobus z lotniska Trapani do centrum miasta

 

Między lotniskiem, a centrum Trapani regularnie kursuje autobus komunikacji miejskiej AST (Azienda Siciliana Trasporti). Autobusy odjeżdżają w regularnych odstępach czasowych przez cały dzień. Cena biletu wynosi 3 euro, a czas podróży nieco ponad 20 minut.

 

Ciekawostką jest fakt, że istnieje specjalne połączenie Terravision z lotniska Trapani do Palermo. Podróż autobusem trwa ponad dwie godziny, a bilet kosztuje 12 euro.

 

Chcąc dostać się do Palermo można z lotniska autobusem miejskim dojechać na dworzec kolejowy w Trapani, a następnie pociągiem regionalnym do Palermo. Cena biletu wynosi 8 euro, a czas podróży z Trapani do Palermo 2:20. Pociągów na tej trasie jest jednak niewiele. Wszystkie to połączenia regionalne, których wagony nie są zbyt wygodne na tak długim dystansie.

To także może Cię zainteresować:

Wakacje we Włoszech
Booking.com