Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

QC Terme Grand Hotel Bagni Nuovi w Bormio, Włochy (fot. QC Terme Grand Hotel Bagni Nuovi)

Narty we Włoszech i gorące źródła termalne

Według statystyk polskich biur podróży najpopularniejszym kierunkiem na narty we Włoszech jest – położone tuż obok granicy ze Szwajcarią – Livigno. Kurort w Polsce dobrze znany za sprawą świetnej infrastruktury, szerokiej bazy noclegowej i oczywiście strefy bezcłowej. Jednak w pobliżu Livigno leży inna perełka Alp Retyckich – to miasteczko Bormio znane od wieków za sprawę leczniczych wód termalnych.

QC Terme Hotel Bagni Vecchi w Bormio, Włochy (fot. QC Terme Hotel Bagni Vecchi)

Ze względu na znajdujące się tutaj źródła termalne, Bormio od wielu wieków jest znane jako cel wyjazdów turystycznych. Już za czasów Cesarstwa Rzymskiego ważni oficjele i dostojnicy odwiedzali tutejsze źródła termalne, ponieważ wierzyli, że mają one dla nich silne właściwości lecznicze. W kolejnych wiekach Bormio odwiedzali arystokraci z całej Europy. Korzystali oni z wód termalnych, ale także spacerowali po górach i oddychali tutejszym czystym powietrzem. Większość ówczesnych kąpielisk termalnych funkcjonuje także obecnie.

Narty we Włoszech - nowoczesne stoki i gorące termy

trasa narciarska w Bormio (fot. Andrea Omizzolo)

Narty we Włoszech kojarzą się z dobrze utrzymanymi stokami i skipasami, które pozwalają korzystać z ogromnej ilości tras i wyciągów narciarskich. Tak właśnie jest w Bormio. Kurort oferuje Bormio Skipass w ramach którego można jeździć po 110 km tras narciarskich, na co składa się 36 wyciągów. Wiele hoteli i apartamentów zlokalizowanych jest tuż przy samym stoku.

Wieczorem dla regeneracji i relaksu na narciarzy czeka miejski kompleks termalny Bormio Terme. Oferuje on kryte i odkryte gorące baseny, strefę wellness, a także sauny i łaźnie. Szczególnie efektowne są baseny zewnętrzne. Leżąc w gorącej wodzie można podziwiać ośnieżone alpejskie szczyty. Wbrew pozorom bilety wstępu kosztują podobnie jak w obiektach termalnych na Podhalu w Polsce.

Osoby z większym budżetem oczekujące luksusu powinny wybrać jeden z dwóch luksusowych hoteli w kurorcie, który poza pokojami i restauracjami oferuje także kompleks basenów termalnych i saun. Do dyspozycji gości są groty z gorącą wodą wykute w skale, baseny zewnętrzne z panoramicznym widokiem na Alpy, jacuzzi pośrodku śnieżnych zasp, czy sauny (zarówno w budynku jak i w parku na terenie kompleksu).

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Europol
Booking.com
Europol
Booking.com