Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Nowa atrakcja: most tybetański w Ponte in Valtellina we Włoszech

We Włoszech powstała kolejna atrakcja turystyczna. W Lombardii właśnie oddano do użytku najwyższy most tybetański w Europie. Znajduje się on ponad 140 metrów nad dnem doliny. Turyści już mogą po nim spacerować.

Most znajduje się w miejscowości Ponte in Valtellina, w prowincji Sondrio. Konstrukcja mostu tybetańskiego o nazwie Ponte nel Cielo ma 234 metry. Nazwa Ponte nel Cielo w tłumaczeniu na język polski oznacza Most na niebie. Kładka połączyła ze sobą dwa wzniesienia Campo Tartano i Frasnino.

 

Serwis internetowy biura promocji turystyki regionu Valtellina informuje, że już niedługo w tej okolicy powstanie stały punkt do obserwacji ptaków. Prawdopodobnie będzie się on znajdował na polanie Frasnino.

 

Most został zbudowany przez Püstarèsc Consortium. Jego podłoga składa się z 700 płyt z drewna modrzewiowego z regionu Val Tartano. Konstrukcja oferuje turystom niepowtarzalny widok panoramiczny.

Most tybetański - ceny biletów

most tybetański w Ponte in Valtellina, Lombardia, Włochy (fot. Matteo Barlascini)

Wstęp na most tybetański w miejscowości Ponte nel Cielo jest płatny. Bilet normalny kosztuje 5 euro. Kasa biletowa znajduje się w Campo Tartano przy ulicy Via Costa. Jest to punkt oddalony o około 10 minut spaceru od mostu. Most dla turystów dostępny jest codziennie od godziny 9:30 do 16:30. W soboty – gdy przewiduje się większe tłumy turystów – most otwarty jest aż do zachodu słońca.

Jak dojechać na most w Ponte in Valtellina?

most tybetański w Ponte in Valtellina, Lombardia, Włochy (fot. Matteo Barlascini)

Do miejscowości Ponte in Valtellina, w której znajduje się most można dojechać pociągiem z Mediolanu. Po drodze konieczna jest jedna przesiadka w mieście Sondrio, które jest oddalone zaledwie 10 km od punktu docelowego. Bilet na całą podróż pociągiem regionalnym w październiku 2018 r. kosztował 10,50 euro. Podróż trwa nieco ponad 3 godziny, a stacja końcowa to Ponte in Valtellina. Opcjonalnie odcinek pomiędzy Sondrio, a Ponte in Valtellina można pokonać autobusem.

 

Miejscowość leży przy drodze krajowej SS38 w pobliżu granicy z Austrią. Odwiedzenie mostu tybetańskiego można zaplanować w czasie podróży samochodowej z Polski nad jezioro Como. Stosunkowo blisko jest tutaj z północnej części jeziora Como, a także od strony jeziora Iseo – czyli miejsc popularnych wśród turystów w czasie wakacji.

Booking.com
Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Europol
Booking.com
Europol
Booking.com