Let’s travel together.

O mnie

Poznajmy się! Kto za tym wszystkim stoi?


Łukasz Ropczyński – autor bloga Kierunek Włochy – z żoną Joanną

Nazywam się Łukasz Ropczyński (rocznik ’87) i jestem autorem bloga Kierunek Włochy. Pierwszy raz do Włoch pojechałem w wieku 13 lat. Wtedy jeszcze z paszportem w dłoni, autobusem rejsowym Radtur, czekając kilka godzin na granicy czesko-austriackiej ? ówczesnej granicy Unii Europejskiej. O tanich liniach lotniczych w Polsce nikt jeszcze nie słyszał, a austriaccy celnicy skrupulatnie przeszukiwali walizki polskich turystów. Dziś mało kto docenia, że podróż do Włoch stała się prostsza niż kiedykolwiek w historii.

Od pierwszego wyjazdu w 2000 r. we Włoszech byłem już ponad 50 razy. Zazwyczaj są to kilkutygodniowe wyjazdy samochodem, w trakcie których objeżdżam różne regiony, miasta i wybrzeża. Czasem krótkie tripy tanimi liniami lotniczymi. Sam lub z rodziną.

Łukasz Ropczyński - autor bloga Kierunek Włochy
Kierunek Włochy
Kierunek Włochy
Kierunek Włochy
Kierunek Włochy
Kierunek Włochy
Kierunek Włochy

Pochodzę z Jasła w województwie podkarpackim, gdzie mieszkałem przez 30 lat. Jestem szczęśliwym mężem i tatą 4-letniego Natana! W wieku 21 lat w Rzymie oświadczyłem się swojej żonie. Wszystko ułożyło się jak w hollywoodzkim filmie, a nawet lepiej. Jednak gdyby w przyszłości mój Natan wpadł na pomysł oświadczyn w tak młodym wieku, to stanowczo będę mu to odradzał! 🙂

W 2017 r. zakończyliśmy budowę naszego wymarzonego domu w Rzeszowie i naszą przyszłość wiążemy już z tym miejscem. Chociaż prawdziwe marzenie na stare lata jest inne. To rustykalny dom w sercu zielonej Umbrii, niczym z powieści Przepis na Umbrię.

Skąd pomysł na Kierunek Włochy?


Z miłości i pasji do Włoch, chociaż brzmi to banalnie, a na pewno zbyt patetycznie. Ale tak było. W pewnym momencie odwiedzonych miejsc było już tak dużo, a zgromadzonych materiałów taki ogrom, że postanowiłem wszystko opublikować w jednym miejscu i udostępnić innym.

| O SOBIE | ?????
Czy wiecie, że prowadzę bloga już piąty rok i dopiero dzisiaj stworzyłem dział "O mnie"? Bloga…

Opublikowany przez Włochy – KierunekWlochy.pl Środa, 6 marca 2019

Dziś jestem szczególnie wdzięczny moim Czytelnikom. To najwspanialsi Czytelnicy na świecie. Mimo, że w ostatnich latach powstało całkiem sporo włoskich blogów i stron, konkurencja nie próżnuje, a ludzie mają wybór, to Kierunek Włochy pozostaje najpopularniejszym blogiem o Włoszech w Polsce.

Kilka faktów o Kierunku Włochy


Łukasz Ropczyński – autor bloga Kierunek Włochy – z żoną Joanną

1. W miesiącach letnio-wakacyjnych Kierunek Włochy odwiedza średnio 100 000 unikalnych użytkowników miesięcznie.

2. Mój profil na Facebooku obserwuje ponad 43 200 Czytelników. To największy włoski profil w Polsce, zostawiający daleko w tyle konkurencję. Wiem, bywam nieskromny 🙂 

Włochy – KierunekWlochy.pl

3. Na Kierunku Włochy w tym momencie znajdują się szczegółowe opisy i zdjęcia z około 170 włoskich miast i kurortów. Łącznie powstało około 400 artykułów, z czego znakomita większość zajmuje czołowe pozycje w wyszukiwarce Google. To nie tylko przewodnik po miastach, ale też opisy regionów, plaż, jezior, stoków narciarskich oraz liczne porady praktyczne dotyczące organizacji wakacji we Włoszech.

4. Współpracowałem już z niemal wszystkimi najważniejszymi firmami z branży. Jednak szczególnie dumny jestem z partnerstwa wieloletniego, planowanego corocznie na wiele miesięcy. Taka współpraca nie ograniczają się do jednorazowej akcji. Firmy, które darzą mnie zaufaniem od dłuższego czasu to m.in. Novasol, Vacansoleil, Interhome, LuxCamp, Camping.pl, Infoloty, czy Booking.com.

5. Od lutego 2019 r. uczę się latać dronem. Na razie trenuję na obrzeżach Rzeszowa, ale już niebawem nad Włochami 🙂 Na blogu będą nowe działy z filmami z Włoch.


Na razie trenuję loty dronem na rzeszowskich łąkach. Już wkrótce filmy i zdjęcia z Włoch.

Współpraca i kontakt

Firmy zainteresowane współpracą zapraszam do oddzielnego działu ? Współpraca.


O blogu / współpraca – dział dla firm zainteresowanych współpracą

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować zostaw komentarz lub napisz na adres redakcja@kierunekwlochy.pl. Jeśli masz konkretne pytanie o organizację wyjazdu do Włoch, polecane noclegi, piękną plażę, czy cokolwiek podobnego, to zadaj to pytanie w mojej Grupie na Facebook’u. Każdego dnia udzielam tam odpowiedzi, a w praktyce jeszcze szybciej otrzymasz poradę od innego członka Grupy 🙂

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy