Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Rodi Garganico, Włochy

Pachnące cytrynami Rodi Garganico na półwyspie Gargano

Wyobraźcie sobie Państwo śródziemnomorski kurort pełen zabytkowych kamienic, który jest otoczony przez piaszczyste plaże i lazurowe morze z jednej strony oraz przez zielone wzgórza i plantacje cytrusów z drugiej strony. Takie miejsca – znane głównie z romantycznych filmów – istnieją naprawdę. Jednym z nich jest położone w Apulii Rodi Garganico.

Rodi Garganico, półwysep Gargano, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Rodi Garganico, półwysep Gargano, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Z Polski to ponad 2500 km w jedną stronę. Jeden nocleg po drodze to minimum, jakie trzeba sobie zapewnić. Chociaż rozsądniej przenocować dwa razy. Gdzieś na pograniczu Austrii i Włoch oraz drugi raz w regionie Marche. Droga do Apulii jest długa, ale to, co zastaniemy na miejscu wynagradza pokonaną odległość.

Rodi Garganico

Rodi Garganico jest pierwszym z trzech, słynnych kurortów na półwyspie Gargano. Miasteczko położone jest na północnym wybrzeżu półwyspu, w górzystym terenie przy samym Adriatyku. W historycznym centrum dominuje zabytkowa zabudowa z jasnymi elewacjami i charakterystycznymi dla włoskich miasteczek czerwonymi dachami. Wokół Rodi Garganico rosną lasy (będące częścią Parku Narodowego Gargano) oraz plantacje cytryn i pomarańczy. Cały region słynie z cytrusów, a przede wszystkim ze świetnych nalewek i alkoholi przygotowywanych na bazie cytryn.

 

Rodi Garganico posiada dwie długie i piaszczyste plaże, które niejako przedziela nowo wybudowany port jachtowy. Miasteczko jest także świetną bazą wypadową do zwiedzania okolicy. Kilkanaście kilometrów dalej znajduje się drugi ze słynnych kurortów – Peschici, a 20 km za nim równie znane Vieste. Poza kurortami warto także odwiedzić tutejsze lasy oraz przede wszystkim dziesiątki romantycznych plaż i zatoczek. Każda jest inna i każda ma swój urok. Znajdziemy tu łatwo dostępne zatoki z piaszczystymi plażami, wybrzeża żwirowe, gdzie Adriatyk ma szczególnie turkusowy kolor oraz niewielkie i ukryte przed światem miejsca, gdzie przy odrobinie szczęścia możemy mieć całą plażę tylko dla siebie.

 

Już w najbliższym czasie w serwisie Kierunek Włochy opublikujemy opisy wszystkich najważniejszych kurortów na półwyspie Gargano. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszej strony.

Booking.com
Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Europol
Booking.com
Europol
Booking.com