Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Pierwszy raz w życiu do Włoch? Gdzie jechać?

Pierwszy raz w życiu do Włoch?

Nasz nowy artykuł opracowaliśmy z myślą o osobach, które we Włoszech jeszcze nigdy nie były i planują wyjazd pierwszy raz w życiu. Podpowiadamy jaki kurort wybrać na pierwsze włoskie wakacje. Artykuł jest mocno subiektywny. Przedstawiamy pięć najciekawszych naszym zdaniem regionów nad włoskim morzem i konkretne miejscowości, w których warto szukać noclegu.

Grado, wybrzeże Adriatyku, Włochy (fot. Grado Turismo)
Grado, wybrzeże Adriatyku, Włochy (fot. Grado Turismo)

Po odwiedzeniu ponad 200 włoskich miast i kurortów, nasze doświadczenie zebraliśmy w jeden przystępnej długości tekst, w którym w prosty sposób podpowiadamy, gdzie jechać pierwszy raz w życiu do Włoch. Największy nacisk kładziemy oczywiście na plaże i atmosferę w kurortach. Pomijamy zabytki. Niemal w każdym włoskim mieście znajdą się zabytki, atrakcje turystyczne i miejsca godne odwiedzenia, ale w sezonie wakacyjnym mało komu chce się szukać atrakcji zdala od plaż.

 

W naszym zestawieniu brakuje także miejsc położonych na dalekim południu, gdzie do przejechania byłoby ponad 2000 km w jedną stronę. Nie opisywaliśmy także włoskich wysp, ponieważ koszty dojazdu są zabyt duże, aby na pierwszy wyjazd wybierać te rejony. W końcu północ i środkowe Włochy także oferują mnóstwo atrakcji, pięknych plaż i urokliwych kurortów.

 

W artykule pogrubiliśmy linki do szczegółowych opisów poszczególnych kurortów. Jeśli nie znajdziecie tam tego, czego szukaliście, sprawdźcie jeszcze nasz “Przewodnik” (pomarańczowe menu po lewej stronie) lub zostawcie po sobie ślad w komentarzach. Nasz serwis jest nieustannie aktualizowany.

Booking.com
Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Booking.com
Booking.com