Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

region Chianti, Toskania, Włochy

Przewodnik po regionie Chianti w Toskanii – co zobaczyć, polecane noclegi i dużo zdjęć

Zapraszam Was do nowego działu o regionie Chianti, który nie bez przesady nazywany sercem Toskanii. Mimo, że Chianti w ostatnich dziesięcioleciach na wniosek samorządowców poszerzałoo swoje granice, to najpiękniejsze są okolice wokół słynnych czterech miasteczek: Radda in Chianti, Gaiole in Chianti, Castellina in Chianti oraz Greve in Chianti.

jedna z winnic w pobliżu Gaiole in Chianti (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Toskański region Chianti według wielu uznawany jest za kwintesencje Włoch. To właśnie tutaj znajdziemy to, co we Włoszech jest najlepsze. Delikatnie pagórkowate tereny, porośnięte winnicami i gajami oliwnymi. Wijące się, niezbyt zatłoczone drogi i znajdujące się na wzgórzach pokaźne, zabytkowe posiadłości z kamienia, zazwyczaj z błękitnym basenem gdzieś obok. Czy można chcieć więcej? Tak, do pełni szczęścia brakuje jeszcze świetnego jedzenia i wyśmienitego wina, z czego także słynie region Chianti.

 

Region Chianti czasem jest trudny do jednoznacznego zdefiniowania. Jeszcze w XVIII wieku oficjalnie uważało się, że Chianti to obszar wokół trzech niewielkich miejscowości: Radda in Chianti, Gaiole in Chianti i Castellina in Chianti tworząc Provincia del Chianti. Jednak z biegiem czasu region zyskał taką sławę i renomę wśród producentów wina, a później także wśród turystów, że podjęto starania o rozszerzenie regionu.

 

Czytaj całość:

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Jedna odpowiedź do “Przewodnik po regionie Chianti w Toskanii – co zobaczyć, polecane noclegi i dużo zdjęć

  1. Kiedyś mieliśmy nocleg w pobliżu San Gimignano. To chyba nie było Chianti. Piękne miejsce. Dom z basenem, widok na okoliczne miasteczka, a wieczorem gospodarze podawali kolację na gorąco – różne lokalne przysmaki. Trochę drogo, bo za 2 osoby płaciłem 140 euro/dobę, ale warto było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Europol
Booking.com
Europol
Booking.com