Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Termoli – piękne plaże na środkowym wybrzeżu Adriatyku

Włoski region Molise traktowany jest nieco po macoszemu. Gdzieś umyka pomiędzy cudownym Marche, a Apulią. Jeśli ktoś już zapuszcza się w to miejsce, to zazwyczaj w drodze na słynny półwysep Gargano. Tymczasem w Molise można spędzić bardzo udane wakacje!

Nasza ostatnia podróż na półwysep Gargano trwała ponad tydzień. Sama podróż, bo do Włoch wybraliśmy się oczywiście na dłużej. Po drodze sporo zwiedzaliśmy. Począwszy od Umbrii, którą świetnie znamy, poprzez nadmorskie kurorty opisane w dziale Marche i Abruzja. Ostatnim przystankiem przed dwutygodniowym pobytem na Gargano było właśnie Termoli.

Termoli, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Miasto zachwyciło mnie od pierwszego spaceru. Termoli jest pięknie odrestaurowane, zadbane i stosunkowo niedrogie. Łączy w sobie cechy nadmorskiego kurortu z miastem, w którym przyjemnie mieszka się przez cały rok. Położone na skalistym klifie historyczne centrum poprzez reprezentacyjną ulicę Corso Nazionale płynnie łączy się z nowszą częścią miasta. Zarówno historyczne centrum jak i deptak zamknięte są dla ruchu samochodowego. Pełno tu barów, restauracji ze stolikami na świeżym powietrzu, lodziarni, butików i drogerii. Wieczorami po ulicach Termoli spaceruje mnóstwo osób. Nie można się tutaj nudzić.

W ciągu dnia życie skupia się wzdłuż plaż. Termoli podzielone jest na dwa wybrzeża: plażę św. Antoniego i wybrzeże Kolumba. Miejskie plaże mają łącznie 10 km długości i od 50 do 150 metrów szerokości. Plaże płatne przeplatają się tu ze stosunkowo szerokimi odcinkami darmowymi.

 

Czytaj całość: Termoli we włoskim regionie Molise.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Booking.com
Booking.com