Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Piazza Castello, Turyn, Włochy (fot. Alexander Schimmeck)

Turyn na weekend – co warto zobaczyć, gdzie zjeść i jak się poruszać po mieście

Turyn na weekend to zdecydowanie lepsza opcja niż pospieszne zwiedzanie miasta w ciągu kilku godzin. Turyn zachwyca mnogością atrakcji, muzeów, kościołów, zamków i zabytków, które koniecznie trzeba zobaczyć. Dłuższe zwiedzanie miasta pozwoli także na spróbowanie specjałów kuchni Piemontu i na degustację słynnego napoju Bicerin w Caffe Al Bicerin Dal 1763.

Turyści z Polski rzadko trafiają do Piemontu. Region jest ewidentnie nie po drodze. Dla przeciętnego turysty trochę zbyt daleko od morza i bez połączeń tanimi liniami lotniczymi. Z dala od słynnych i lubianych miejsc takich jak jezioro Garda, Toskania, czy Rzym, które od dziesięcioleci są uwielbiane przez turystów.

Tymczasem Turyn to jedno z najbogatszych we Włoszech miast z mnóstwem atrakcji, bardzo zadbanym historycznym centrum, wspaniałą kulturą i wyśmienitą kuchnią. Jeśli odwiedziliście już Rzym, Florencję, Bolonię, Mediolan i Wenecję, to Turyn powinien być kolejny na Waszej liście “must see”.

Turyn na weekend – jak tu dojechać?

Muzeum Motoryzacji w Turynie (fot. Alexander Schimmeck)
Muzeum Motoryzacji w Turynie (fot. Alexander Schimmeck)

Turyn na weekend to świetna opcja na krótką wycieczkę tanimi liniami do Bergamo. Tam zawsze znajdziecie bilety w niezłej cenie, a pewnie większość czytających ten tekst zna już samo Bergamo, Mediolan i jezioro Como.

Z Bergamo do Turynu najszybciej i najwygodniej można dostać się pociągiem. Ze stacji w Bergamo niemal co chwilę odjeżdżają pociągi do Mediolanu. Następnie ze stacji Milano Centrale albo z Milano Porta Garibaldi (w zależności od opcji jaką wybierzecie) łatwo dostaniecie się do Turynu. Połączeń jest dużo, a cała podróż z Bergamo do Turynu włącznie z przesiadką nie powinna trwać dłużej niż nieco ponad dwie godziny. Koszt biletów na całej trasie to około 15 euro w jedną stronę – pod warunkiem, że wybierzecie pociąg regionalny lub tzw. „regionale veloce”, który jest nieco szybszy.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Włochy, wakacje na kempingu Vacansoleil

Booking.com
Włochy, wakacje na kempingu Vacansoleil
Wakacje we Włoszech
Booking.com