Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Rzym, Włochy

Weekendowy wyjazd do Rzymu? Sprawdź nasz plan zwiedzania

Dzisiaj udostępniliśmy całkowocie nowy przewodnik dla osób planujących weekendowy wyjazd do Rzymu. Przedstawiamy w nim sugerowaną trasę zwiedzania Wiecznego Miasta, gdy macie na to tylko jeden pełny dzień. Uzupełnieniem naszego artykułu są zdjęcia, mapa do wydrukowania i plan linii rzymskiego metra.

Koloseum, Rzym, Włochy (fot. visioncan)
Koloseum, Rzym, Włochy (fot. visioncan)

Rzym w jeden dzień?

W e-mailach do naszej redakcji często prosicie o porady, gdy na zwiedzanie Rzymu macie tylko jeden dzień – na przykład w czasie wakacyjnego pobytu gdzieś na włoskim wybrzeżu – albo lecicie tanimi liniami na krótką wycieczkę. Dlatego stworzyliśmy artykuł, w którym przedstawiamy sugerowaną trasę zwiedzania. Umożliwia ona w ciągu jednego pełnego dnia zwiedzenie najważniejszych miejsc włoskiej stolicy. Nasza propozycja spaceru po Rzymie rozpoczyna się od głównego dworca kolejowego – Roma Termini skąd czerwoną linią metra przejedziemy na stację Ottaviano, a następnie rozpoczniemy pieszą wędrówkę zaliczając po kolei m.in. Bazylikę św. Piotra, Zamek Anioła, Piazza Navona, Panteon, Fontannę di Trevi, Plac Hiszpański, Ołtarz Ojczyzny, Forum Romanum i Koloseum.

Oczywiście lista rzymskich zabytków i atrakcji jest nieporównanie dłuższa, więc kolejne ważne miejsca – jeśli mielibyście na zwiedzanie Rzymu także drugi dzień – wymieniamy w dalszej części naszego przewodnika.

Duża ilość porad praktycznych

Jak zawsze w naszym serwisie przy artykule nie zabrakło porad, informacji praktycznych i cen aktualnych na styczeń 2018 r. Piszemy m.in. o tym, gdzie zaparkować w Rzymie, jeśli jedziemy własnym samochodem oraz o wprowadzonych kilka lat temu strefa ograniczonego ruchu (ZTL). W naszym przewodniku podpowiadamy także jaki bilet najbardziej opłaca się kupić na komunikację miejską i jak najtaniej, a jednocześnie szybko dostać się z lotniska do centrum. Uzupełnieniem są mapki, które możecie zapisać i wydrukować. Pierwsza mapka przedstawia ścisłe, historyczne centru miasta i najważniejsze dla turystów punkty. Druga mapka zawiera linie metra, a także miejskiej kolei, którą dojedziecie m.in. nad morze do miejscowości Ostia

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Booking.com
Booking.com