Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Jak dopłynąć statkiem z Punta Sabbioni do Wenecji?

W poniższym artykule szczegółowo wyjaśniamy, jak dopłynąć tramwajem wodnym z Punta Sabbioni na Plac św. Marka w Wenecji. W naszym opracowaniu znajdują się informacje na temat poszczególnych linii tramwajów wodnych, porady praktyczne, ceny biletów, a także mapa do pobrania w PDF z wykazem wszystkich weneckich połączeń wodnych. To jedyny tak kompleksowy przewodnik.

 

W sezonie wakacyjnym popularne kurorty górnego Adriatyku pełne są turystów. W stosunkowo bliskim sąsiedztwie położone są tak znane miejsca, jak Lido di JesoloEraclea MareCaorleBibioneLignano Sabbiadoro, czy Grado. Osoby wypoczywające w nadmorskich kurortach często jeden dzień wakacji chcą poświęcić na zwiedzanie Wenecji. Najłatwiej do niej dotrzeć na trzy sposoby: samochodem, pociągiem lub tramwajem wodnym. To ostatnie rozwiązanie – cenowo wychodzi podobnie jak pociąg – a w praktyce daje najwięcej radości. Podróż samochodem wychodzi dość drogo, jeśli weźmiemy pod uwagę wysokie ceny parkingów w samej Wenecji.

 

Jeśli chcemy dostać się do Wenecji statkiem z wybrzeża górnego Adriatyku, to najpierw powinniśmy przyjechać do Punta Sabbioni. Najlepiej wcześnie rano, tak, aby na tutejszym (dosyć sporym) parkingu było jeszcze miejsce. Za całodniowy postój zapłacimy 5 euro.

 

Duży parking znajduje się przy Via Fausta, przed samym placem, z którego odpływają statki. Przy głównej drodze w odblaskowych kamizelkach będą stać pracownicy innych parkingów, którzy będą próbowali zachęcić nas, abyśmy skorzystali z ich usług. Ceny wszędzie są te same, ale lepiej dojechać jak najbliżej celu.

 

Przy Piazzale Punta Sabbioni znajduje się przystanek tramwajów wodnych. Odpływają stąd różne linie, chociaż z punktu widzenia turystycznego najważniejsze są trzy z nich:

 

  • LINIA 14 – łączy Punta Sabbioni z Lido di Venezia i z Wenecją przy Placu św. Marka
  • LINIA 12 – łączy Punta Sabbioni z wyspami Burano, Torcello i Murano
  • LINIA 15 – to linia bezpośrednia pomiędzy Punta Sabbioni, a Piazza San Marco w Wenecji

 

Będąc na przystani w Punta Sabbioni warto zwrócić uwagę, że odpływają stąd różne statki. Jest tu punkt sprzedaży biletów oraz przystanek tramwaju wodnego miejskiego przewoźnika ACTV, a tuż obok znajduje się biuro sprzedaży biletów i przystań innych prywatnych linii

 

Jeśli planujemy rejs do Wenecji i z powrotem to możemy rozważyć ofertę i porównać godziny rejsów konkurencyjnych linii. Jednak jeśli chcemy też pływać kanałem Grande lub odwiedzić Lido di Venezia albo pobliskie wyspy Burano i Murano, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie całodniowy bilet na wszystkie tramwaje wodne i statki ACTV.

 

Tego rodzaju bilet kosztuje 20 euro za cały dzień (dane z 2016 r.). Dzieci, które ukończyły 6 lat także płacą pełną cenę biletu, natomiast mniejsze dzieci mogą pływać za darmo. Bilet obejmuje wszystkie weneckie linie za wyjątkiem trzech z nich (m.in. nie można pływać w ramach tego biletu na lotnisko).

 

Możliwe jest oczywiście nabycie biletu na jednorazowy rejs statkiem ACTV w cenie 7,50 euro(dane z 2016 r.)

 

Statki linii 14 i 15 przypływają tuż obok Placu św. Marka. Można się tam przesiąść na inną linię lub rozpocząć z tego punktu piesze zwiedzanie Wenecji. Jeśli posiadamy całodzienny bilet na tramwaje wodne warto rozważyć rejs chociażby linią numer 1, która pływa po Canale Grande i dopływa aż do Lido di Venezia.

 

Zobacz także:

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

LuxCamp


Booking.com