Strona główna -> Bez kategorii -> O blogu / współpraca

O blogu / współpraca

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 0 komentarz 16,5 tysięcy wyświetleń
wykres przedstawiający miesięczną liczbę odwiedzin pięciu najpopularniejszych blogów o Włoszech w Polsce. Dane opracowane na podstawie narzędzia Semstorm w październiku 2020 r.

Miło mi, że tu trafiłeś. Jesteś zainteresowany współpracą? W skrócie przedstawię Ci kilka rzetelnych faktów na temat Kierunku Włochy, które poniżej potwierdzam wiarygodnymi i niezależnymi danymi. Bez zbędnego „lania wody” i bez chwalenia się bezwartościowymi wyróżnieniami. Tylko to, co naprawdę istotne!

Jeśli interesują Cię informacje o mnie, to zajrzyj do oddzielnego działu.

Folder z ofertą i cennikiem współpracy

Napisz do mnie najlepiej z firmowego adresu e-mail. Dam Ci znać jak możemy współpracować i prześlę aktualny folder ze statystykami, formami współpracy, cenami reklam i innymi istotnymi informacjami, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Chętnie pokażę Ci także przykładowe kampanie, które realizowałem zarówno dla znanych marek, jak i dla mniejszych Partnerów 😉


Kierunek Włochy – najważniejsze statystyki i zasięgi

 • Niekwestionowany lider wśród polskich blogów o Włoszech pod względem liczby unikalnych odwiedzin miesięcznie, liczby odsłon, a także liczby fraz widocznych w wyszukiwarce Google. Poniżej dane z niezależnego narzędzia do analizy Semstorm z października 2020 r., które potwierdzają, że Kierunek Włochy to pierwszy wybór miłośników Włoch.
 • Z analizy wynika, że ruch użytkowników na Kierunku Włochy jesienią 2020 r. był taki sam jak na trzech kolejnych popularnych włoskich blogach łącznie.

[kliknij tutaj, aby powiększyć poniższe statystyki porównawcze]

Porównanie najpopularniejszych stron i blogów o włoskiej tematyce pod względem widoczności fraz w wyszukiwarce Google oraz miesięcznej liczby odwiedzin (dane: Semstorm, październik 2020 r.)
Porównanie najpopularniejszych stron i blogów o włoskiej tematyce pod względem widoczności fraz w wyszukiwarce Google oraz miesięcznej liczby odwiedzin (dane: Semstorm, październik 2020 r.)
 • Kierunek Włochy odwiedza 208 258 unikalnych użytkowników miesięcznie, co przekłada się na 506 036 odsłon miesięcznie wg Google Analytics.
statystyki kierunekwlochy.pl za 30 dni, od 1 lipca 2022 r. do 1 sierpnia 2022 - screen z niezależnego narzędzia Google Analytics
statystyki kierunekwlochy.pl za 30 dni, od 1 lipca 2022 r. do 1 sierpnia 2022 – screen z niezależnego narzędzia Google Analytics
 • Szczegółowe relacje i zdjęcia z ponad 200 włoskich miast i kurortów (subiektywny przewodnik, polecane noclegi, informacje o zabytkach i atrakcjach turystycznych, dojazd, parking, polecane restauracje i noclegi) – stale rozbudowywany o nowe miejsca.
 • Rozbudowane – jak nigdzie indziej – informacje o włoskich plażach, wyspach, zatokach i włoskich regionach turystycznych.
 • Mnóstwo porad praktycznych: transport z lotniska do centrum, ceny biletów na pociągi, komunikacja miejska, parkingi w najważniejszych miastach (około 100 artykułów poświęconych komunikacji, ze zdjęciami i mapami).
 • Artykuły na temat włoskiego stylu życia, włoskich produktów, show-biznesu, polityki, włoskiej mody i motoryzacji.
 • Łącznie ponad 400 artykułów i 12 000 zdjęć na blogu.

Moje konta w mediach społecznościowych – łącznie 175 tys. odbiorców

 • Mój profil na Facebooku śledzi 103 000 realnych Czytelników! Każdego dnia przybywa średnio 100 nowych obserwatorów. To ponad dwa razy więcej niż drugi pod względem popularności włoski profil na Facebooku. Link do profilu: https://www.facebook.com/KierunekWlochy/
 • Tylko realni, prawdziwi Czytelnicy, co potwierdza organiczny zasięg postów na Facebook’u wynoszący nawet 100 000 – 200 000 dla jednego wpisu.
 • W czasie wakacji 2020 r. mój Facebookowy profil osiągnął zasięg ponad 11 000 000 odbiorców w ciągu 28 dni. To cykliczny wynik, który co roku w miesiącach wiosenno-letnich osiąga takie rekordy.
screen ze statystyk na moim profilu na Facebooku - pod koniec września 2020 r. miesięczny zasięg przekroczył 11 000 000
screen ze statystyk na moim profilu na Facebooku – pod koniec września 2020 r. miesięczny zasięg przekroczył 11 000 000

Faktura VAT dla Reklamodawców

Działam legalnie. Nieprzerwanie od 2008 r. – czyli już 13 lat – prowadzę własną firmę. Od tego czasu nieprzerwanie łączę pasję z zarabianiem na życie. Wystawiam faktury VAT, jestem uczciwy i rzetelny. Szybko odpisuję na wiadomości.


Jak możemy współpracować?

Współpraca z firmami z branży turystycznej i ubezpieczeniowej

Najbardziej dumny jestem ze współpracy długofalowej – takiej, która trwa latami, ponieważ przynosi wzajemne korzyści. Coroczne, duże kampanie prowadzę dla takich marek jak Booking.com, Novasol, Interhome, Vacansoleil, czy Infoloty. Jest to zarówno stała obecność na blogu (wyszukiwarki, banery), przygotowywane przeze mnie artykuły Partnerskie, liczne relacje z wyjazdów (press trip) i szeroka obecność w moich mediach społecznościowych. Ta ostatnia bardzo angażuje Czytelników, a zasięgi liczone są w dziesiątkach tysięcy odbiorców.

Polecam Czytelnikom miejsca, z których sam korzystam. Zobacz przykładową kampanię z Wybrzeża Amalfi, w której polecam dom wakacyjny Novasol lub wpis znad jeziora Lago di Caldaro, w którym opisuję region i jeden z hoteli. Inne przykłady relacji, które angażowały Czytelników na blogu i w social mediach, to m.in. relacje z Merano i Grado.

Współpracuję też z branżą finansowo-ubezpieczeniową. W kontekście ubezpieczeń turystycznych na Kierunku Włochy obecne był takie marki jak Rankomat, Kiosk Polis, czy Kalkulator OC/AC.

Współpraca z miejscami noclegowymi we Włoszech

Miejsca noclegowe we Włoszech, które polecam swoim Czytelnikom odnotowują bardzo duży wzrost zainteresowania wśród polskich turystów. Tego typu współpraca zwraca się bardzo szybko, ponieważ Kierunek Włochy jest pierwszym wyborem wśród turystów z Polski poszukujących informacji na temat Włoch.

Dla małych pensjonatów i rodzinnych obiektów B&B przygotowałem dedykowaną podstronę zatytułowaną noclegi we Włoszech u Polaków, która jest stale promowana i dobrze widoczna w sieci. Większym obiektom proponuję kampanię banerową lub artykuł na wyłączność połączony z promocją na Facebooku i Instagramie. Moje teksty są naturalne i szczere. Zobacz przykładową współpracę z Girasole Eco Familly Village lub z Caorle Lido Altanea.

Współpraca z miejscami noclegowymi w Polsce

W czasie pandemii koronawirusa, gdy europejskie granice były zamknięte dla turystów, zaczęliśmy odwiedzać ciekawe miejsca w Polsce. To podróże w stylu slow travel – zawsze w oryginalnych miejscach i najlepiej poza sezonem.

Współpraca z włoskimi markami

Jesteśmy prawdziwymi miłośnikami włoskich produktów – zarówno w kuchni, w biurze, czy w przypadku odzieży. Zobacz przykładową współpracę dla marki De’Longhi, gdzie zdradzamy jak pracujemy, a w innym miejscu podpowiadamy jak zrobić włoską kawę, która przypomni Ci wakacje.

Testy sprzętów czy samochodów przy okazji podróży i w pracy biurowej

W naszych podróżach po Włoszech lub Polsce chętnie przetestujemy samochód, telefon, czy aparat fotograficzny. Całkowicie nienachalnie – bez topornej reklamy, która Czytelnika od razu zniechęciłaby do przeczytania całości 😉


Miejsca reklamowe na blogu – banery i artykuły


Cennik współpracy

Folder z ofertą i cennikiem współpracy

Napisz do mnie najlepiej z firmowego adresu e-mail. Dam Ci znać jak możemy współpracować i prześlę aktualny folder ze statystykami, formami współpracy, cenami reklam i innymi istotnymi informacjami, które ułatwią Ci podjęcie decyzji. Chętnie pokażę Ci także przykładowe kampanie, które realizowałem zarówno dla znanych marek, jak i dla mniejszych Partnerów 😉


Z kim współpracuję?

W ostatnich czterech latach wśród firm, z którymi współpracowałem były najbardziej znane marki z branży turystycznej, czy ubezpieczeniowej. Między innymi:

Kierunek Włochy – marki, z którymi współpracowałem
Kierunek Włochy – marki, z którymi współpracowałem

Co Czytelnicy piszą o Kierunku Włochy?

Nie sposób zacytować wszystkie tysiące komentarzy, prywatnych wiadomości i maili z miłymi słowami na temat bloga, które do mnie docierają. Poniżej kilka opinii na temat Kierunku Włochy od moich Czytelników.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz