Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce
Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce

Statek z Punta Sabbioni do Wenecji – jak dopłynąć do Wenecji? Czym różnią się tramwaje wodne ACTV od prywatnych statków?

48 47 729

Ten artykuł skierowany jest do Czytelników, którzy planują spędzić urlop na znanych kempingach i w popularnych kurortach nad Adriatykiem, na wschód od Wenecji. W trakcie urlopu co najmniej jeden dzień warto poświęcić na całodniową wycieczkę do Wenecji. Można tam dojechać samochodem, autobusem, pociągiem albo statkiem. Statek z Punta Sabbioni do Wenecji to dobry wybór, ponieważ parkingi w Punta Sabbioni są tanie, a statki dopływają do samego serca Wenecji, czyli w bliskie okolice Placu św. Marka.

Z Punta Sabbioni do Wenecji odpływają zarówno popularne vaporetto, czyli tramwaje wodne miejskiego przewoźnika ACTV, ale także statki prywatnych przewoźników. Który wybrać? Który jest tańszy? Gdzie znaleźć rozkład rejsów i gdzie zaparkować samochód? Wszystkiego dowiesz się z tego przewodnika.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Dlaczego warto wybrać rejs z Punta Sabbioni?

widok na Canal Grande z dachu domu towarowego Fondaco dei Tedeschi, Wenecja, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
widok na Canal Grande z dachu domu towarowego Fondaco dei Tedeschi, Wenecja, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Kurorty północnego wybrzeża Adriatyku są chętnie wybierane przez turystów z Polski. Na wschód od Wenecji, w stosunkowo bliskim sąsiedztwie położone są kolejno: Cavallino, Lido di Jesolo, Eraclea Mare, Caorle, Bibione, Lignano Sabbiadoro, czy Grado.

Istnieje kilka popularnych sposobów, aby z tych miejscowości dostać się do Wenecji:

 • Samochodem, jednak parkingi w Wenecji są stosunkowo drogie. Najtańszy kosztuje 25 euro za dzień, najdroższy nawet 45 euro za dzień. Taniej jest w Mestre (od 5 euro), ale stamtąd trzeba jeszcze dojechać autobusem do Wenecji. Droższe parkingi znajdują się w okolicy Piazzale Roma skąd i tak na Plac św. Marka trzeba iść pieszo lub podpłynąć vaporetto. Jeśli chcesz jechać do Wenecji samochodem, przeczytaj mój artykuł, w którym opisuję poszczególne parkingi w Wenecji.
 • Pociągiem ze stacji w San Dona di Piave, Santo Stino di Livenza, Latisana lub innej w zależności od tego, gdzie spędzasz urlop. Wówczas samochód najlepiej zaparkować przy stacji kolejowej wcześnie rano, ponieważ później w miesiącach letnich trudno o wolne miejsce.
 • Autobus – połączenia autobusowe pomiędzy kurortami wybrzeża Adriatyku, a Wenecją obsługuje ATVO – to lokalny przewoźnik regionu Veneto. Uwaga: Lignano i Grado to już inny region (Friuli Wenecja Julijska) i ATVO tam nie jeździ.
 • Statek z Punta Sabbioni do Wenecji. To popularna opcja, a już sam rejs statkiem po lagunie weneckiej to miłe przeżycie. Przy przystani w Punta Sabbioni znajduje się kilka dużych i tanich parkingów.

Polecane parkingi w Punta Sabbioni oraz aktualne ceny

parking Scarpa w Punta Sabbioni (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking Scarpa w Punta Sabbioni (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W sąsiedztwie przystani w Punta Sabbioni znajduje się kilka parkingów. Polecam Ci szczególnie dwa z nich:

 • Parking Scarpa
 • Parcheggio Zanella Silvana

Obydwa parkingi oznaczone są w google maps. Znajdują się po lewej stronie tuż przed samą przystanią.

Przy głównej drodze Via Fausta będą stać pracownicy innych parkingów, ubrani w żółte kamizelki, którzy będą próbowali zachęcić Cię, abyś skorzystał z ich usług. Ceny wszędzie są te same więc lepiej jechać do samego końca, jak najbliżej przystani na jeden z dwóch podanych parkingów. Parking Scarpa jest najbliżej, dlatego najczęściej go wybieram.

Na obydwu parkingach za całodniowy postój zapłacisz 5 euro poza sezonem lub 7 euro w sezonie. Sezon to w tym wypadku okres od 1 maja do 30 września. To ceny aktualne na 2023 r.

Porada praktyczna: na parkingu najlepiej być przed godziną 9:00. Później – szczególnie w sierpniu – robi się spory ruch. Zdarza się, że zaczyna brakować wówczas wolnych miejsc.

Tramwaj wodny ACTV – statek z Punta Sabbioni do Wenecji

przystań w Punta Sabbioni, na prawo znajdują się stanowiska poszczególnych przewoźników (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
przystań w Punta Sabbioni, na prawo znajdują się stanowiska poszczególnych przewoźników (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Tramwaj wodny, czyli vaporetto, to zazwyczaj pierwszy wybór wielu turystów. Połączeń z Punta Sabbioni w ciągu dnia jest dużo, a tramwajem można dopłynąć nie tylko do Wenecji, ale także na Lido di Venezia oraz wyspy Murano i Burano.

Minusem tramwaju wodnego jest stosunkowo wysoka cena, jeśli planujesz tylko rejs do Wenecji i z powrotem (wówczas trzeba zapłacić za 2 bilety po 9,50 euro każdy). Warto więc rozważyć bilet 24-godzinny w cenie 25 euro na wszystkie tramwaje wodne i tego samego dnia oddzielnie przepłynąć się po Canale Grande.

Jakie linie vaporetto pływają z Punta Sabbioni?

tramwaj wodny ACTV z Punta Sabbioni do Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
tramwaj wodny ACTV z Punta Sabbioni do Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Z Punta Sabbioni odpływają różne linie, ale z punktu widzenia turystycznego najważniejsze są trzy z nich:

 • LINIA 14 – łączy Punta Sabbioni z Wenecją, po drodze zatrzymując się na Lido di Venezia.
 • LINIA 15 – to szybsza linia bezpośrednia pomiędzy Punta Sabbioni, a Wenecją.
 • LINIA 12 – łączy Punta Sabbioni z wyspami Burano, Torcello i Murano, a na końcu dopływa do Fondamente Nove po północnej stronie Wenecji.

Tramwaje wodne linii 14 i 15 dopływają do przystani „S.MARCO-S.ZACCARIA”, czyli tuż przy Placu św. Marka w samym centrum Wenecji.

Ważne: przystań miejskiego przewoźnika ACTV znajduje się przy placu na końcu Via Fausta. Obok – idąc na prawo – znajdują się także przystanie innych przewoźników.

Porada praktyczna: niektóre połączenia linii 14 dopływają też na Burano. Wsiadając do tramwaju wodnegozwróć uwagę, czy wybierasz kierunek Wenecja czy Burano. Wystarczy spojrzeć na tabliczkę, gdzie będzie napisane direzione (kierunek).

Jakie są ceny biletów na tramwaje wodne vaporetto?

tramwaj wodny ACTV na lagunie weneckiej, Punta Sabbioni, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
tramwaj wodny ACTV na lagunie weneckiej, Punta Sabbioni, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Aktualne ceny biletów na tramwaje wodne vaporetto w Wenecji:

 • 9,50 euro – jednorazowy bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 75 minut;
 • 25,00 euro – bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 24 godziny od pierwszego skasowania;
 • 35,00 euro – bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 48 godzin od pierwszego skasowania;
 • 45,00 euro – bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 72 godziny od pierwszego skasowania;
 • 65,00 euro – 7-dniowy bilet na tramwaje wodne.

Dzieci poniżej 6 roku życia podróżują bezpłatnie. Dzieci powyżej 6 roku życia płacą pełną cenę.

Więcej szczegółów znajdziesz w artykule tramwaje wodne w Wenecji.

Porada praktyczna: bilet uprawnia do nieograniczonego korzystania z usług transportu publicznego ACTV w Wenecji: tramwaje wodne vaporetti ACTV w Wenecji, na Lido di Venezia i na wyspy laguny. Bilet nie obowiązuje na połączenia na lotnisko Marco Polo, na linii numer 16 (Fusina) oraz w statkach Alilaguna.

Poniżej zamieściłem aktualną na 2023 r. mapę linii tramwajów wodnych w Wenecji. Natomiast plik w wysokiej rozdzielczości do wydrukowania znajdziesz tutaj (PDF 1,38 MB).

Wenecja - mapa linii tramwajów wodnych (źródło: ACTV Venezia)
Wenecja – mapa linii tramwajów wodnych (źródło: ACTV Venezia)

Il Doge di Venezia czyli tańsza alternatywa dla vaporetto

molo prywatnego przewoźnika Il Doge di Venezia, statek z Punta Sabbioni do Wenecji
molo prywatnego przewoźnika Il Doge di Venezia, statek z Punta Sabbioni do Wenecji

Jeśli planujesz rejs do Wenecji i z powrotem to warto rozważyć ofertę innego przewoźnika Il Doge di Venezia. Punkt sprzedaży biletów i przystań, z której odpływają statki znajduje się w Punta Sabbioni, około 80 m od stanowiska ACTV zaraz przed restauracją All’Ancora. Statki Il Doge di Venezia odpływają z mola numer 5.

Il Doge di Venezia – statek z Punta Sabbioni do Wenecji

statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia
statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia

Il Doge di Venezia oferuje bezpośredni transfer statkiem z Punta Sabbioni do Wenecji (i z powrotem).

Ponadto w okresie od wiosny do jesieni firma organizuje wycieczki z przewodnikiem statkiem do Murano, Burano i Wenecji (2 wyspy + Wenecja) oraz Murano – Burano – Torcello (3 wyspy). Firma zajmuje się organizacją transferów i wycieczek również dla grup zorganizowanych (od 30 osób).

Wszystkie połączenia i wycieczki obsługiwane przez Il Doge di Venezia opisane są na oficjalnej stronie.

Najpopularniejsze rejsy organizowane przez Il Doge di Venezia z wypłynięciem z Punta Sabbioni:

 • Poranny statek z Punta Sabbioni do Wenecji i popołudniowy powrót (30 minut w jedną stronę, kilka połączeń dziennie w każdym kierunku);
 • Statek z Punta Sabbioni na wyspy Murano, Burano i Torcello (wycieczka trwa 6 i pół godziny);
 • Statek do Wenecji + Murano i Burano (czas trwania zależy od wybranej opcji);
 • Statek do Murano i Burano (wycieczka popołudniowa, około 5 godzin);
 • Panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo i czas wolny w Wenecji (około 3,5 godziny).

Najpopularniejsze rejsy organizowane przez Il Doge di Venezia z wypłynięciem z Wenecji:

 • Statek na wyspy Murano, Burano i Torcello (wycieczka trwa 6 i pół godziny);
 • Statek na wyspy Murano i Burano (ranny lub popołudniowy);
 • Panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo (1 godzina 15 miunt)

Zanim jednak kupisz bilet koniecznie przeczytaj następny akapit! Il Doge di Venezia przewidziało 10% rabat dla Czytelników Kierunku Włochy!

Ceny biletów w Il Doge di Venezia oraz rabat dla Czytelników Kierunku Włochy

statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia
statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia

Standardowe ceny w Il Doge di Venezia nie uwzględniające rabatu dla naszych Czytelników – wypłynięcie z Punta Sabbioni:

 • 15 euro – z Punta Sabbioni do Wenecji (bilet w obie strony);
 • 30 euro – wycieczka z Punta Sabbioni na Murano, Burano i Torcello (6,5 godziny);
 • 30 euro – z Punta Sabbioni do Wenecji, a po południu Murano i Burano (8 godzin);
 • 30 euro – z Punta Sabbioni do Murano i Burano, a po południu Wenecja;
 • 25 euro – z Punta Sabbioni do Murano i Burano (po południu);
 • 35 euro – panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo i czas wolny w Wenecji (3,5 godziny).

Standardowe ceny w Il Doge di Venezia nie uwzględniające rabatu dla naszych Czytelników – wypłynięcie z Wenecji:

 • 30 euro – statek na wyspy Murano, Burano i Torcello (wycieczka trwa 6 i pół godziny);
 • 25 euro – statek na wyspy Murano i Burano (ranny lub popołudniowy);
 • 25 euro – panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo (1 godzina 15 minut).

Dodatkowo Czytelnicy Kierunku Włochy mogą otrzymać 10% rabatu. Aby otrzymać rabat należy:

 1. Wybrać wycieczkę na oficjalnej stronie internetowej Il Doge di Venezia korzystając z tego linku (strona dla Polaków otworzy się w języku angielskim).
 2. W kolejnym kroku, w którym pasażer podaje swoje dane, będzie też miejsce na wpisanie kodu promocyjnego. Należy tam wpisać: WLOCHY10 (wielkimi literami, bez polskich znaków).
 3. Wówczas cena zostanie przeliczona (-10% rabatu).
 4. Następnie należy dokończyć zakup biletu zgodnie z informacjami pojawiającymi się na ekranie.

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

48 Komentarze
 1. Adam napisał(a)

  Dziękuję za świetny wpis, bardzo przydał się. W 2019 roku parkingi dalej kosztują 5 euro i należy jechać do końca 🙂

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dziękuję, miło mi, że tekst okazał się pomocny 🙂

  2. Iwona napisał(a)

   Niedługo będziemy w Lido di Jesolo i jak możemy się dostać do Punta Sabbioni? Będziemy bez samochodu….

   1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

    Na tej trasie jeżdżą autobusy ATVO linia 23 – to lokalny przewoźnik regionu Veneto. Aktualny rozkład jazdy znajdziesz na oficjalnej stronie ATVO. Teraz jest jeszcze rozkład „zimowy” ale końcem maja w życie wchodzi rozkład letni i wówczas połączeń będzie o wiele więcej.

    Przystanki są w wielu miejscach, a Lido di Jesolo ciągnie się przez 10 km więc nic konkretnego nie będę Ci polecał. Na pewno znajdziesz w swojej okolicy.

 2. Raf napisał(a)

  A ile kosztuje bilet prywatną linią tam i powrót i czy są zniżki dla dzieci

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Zobacz na ich stronie: https://www.dogedivenezia.it/ – to jest trochę inna oferta więc ciężko ceny porównać tak bezpośrednio.

  2. Agata napisał(a)

   Czy z Punta Sabbioni da radę bezpośrednio popłynąć do Burano i stamtąd wrócić nie odwiedzając Wenecji?? Wszędzie pojawiają się info ze burano tylko w połączeniu z Wenecją…jaki bilet powinniśmy wykupić?? Ten całodzienny??

   1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

    Tak, można bezpośrednio przepłynąć z Punta Sabbioni na Burano linią 14, która kursuje na trasie VENEZIA/S. ZACCARIA – LIDO S.M.E. – PUNTA SABBIONI – (BURANO) i w przeciwnym kierunku. Wchodząc na pomost trzeba tylko pamiętać, aby sprawdzić kierunek, bo 14 z Punta Sabbioni może płynąć w kierunku S. Zaccaria albo w kierunku Burano – to dwa oddzielne wejścia 🙂

 3. ziuta napisał(a)

  A czy cena 7,50 to w jedną stronę?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   To bilet ważny 75 minut. Można się przesiadać i pływać tyle na ile czasu starczy 😉

 4. ziuta napisał(a)

  Dziękuję za info w takim przypadku kupię bilet całodzienny

 5. Dominika napisał(a)

  Czy tramwajem wodnym mogą podróżować psy i jaka jest za nie opłata?

 6. magda napisał(a)

  Witam
  Czy teraz w połowie pażdziernika również istnieje możliwość złapania jakiegokolwiek tramwaju wodnego z punta sabbioni do wenecji? rozkład z godzinami który jest tutaj podany kończy sie 30 września, pozdrawiam

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, oczywiście. Wejdź na stronę weneckiego ACTV i sprawdź zimowy rozkład. Ewentualnie pobierz aplikację AVM Venezia Official App. Można tam sprawdzić połączenia i kupić bilet. Godziny rejsów poszczególnych linii znajdziesz tutaj: http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

 7. magda napisał(a)

  Bardzo dziękuje za pomoc, pozdrawiam serdecznie 🙂

 8. Agnieszka napisał(a)

  planujemy od 20ego lipca pobyt na kempingu Garden Paradiso w Cavallino,2 dorosłych plus 2 dzieci, wycieczka do Wenecji za pomocą tramwaju wodnego z Punta Sabbioni wydaje się ciekawą atrakcją, jeśli dobrze zrozumiałam, to z przystani wsiadamy w tramwaj linii nr 14 i wysiadamy bezpośrednio przy placu św.Marka, a wykupienie biletu całodziennego pozwala także na powrót tramwajem wodnym linii nr 14 na parking na punta sabbioni?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, linia 14 albo linia 15. 14 zatrzymuje się po drodze na Lido di Venezia, a 15 płynie bezpośrednio. Bilet całodobowy pozwala też na powrót, a także na rejsy po samej Wenecji bez limitu w ciągu całego dnia 🙂

   1. Tomek napisał(a)

    Kilka pytań:) Czy na przystani w punta sabbioni kupię bilety na tramwaje(24h)? są one w wersji papierowej? Dziecko poniżej 6 lat wchodzi do tramwaju na mój bilet czy musi mieć swój „zerowy”? Ile orientacyjnie trwa kurs od placu św Marka do przystani w okolicach mostu Rialto tramwajem lini 1 i czy warto się przepłynąć? Czy do bazyliki i na wieżę widokową trzeba kupować bilety wcześniej na www? Dziękuję .

    1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

     Hej,

     1. Tak, na przystani w Punta Sabbioni są kasy ACTV oraz za nimi stoi jeszcze biletomat. W obydwu tych miejscach możesz kupić bilety 24-godzinne.
     2. Dziecko poniżej 6 roku życia wchodzi na Twój bilet, czyli razem (jednocześnie) musicie przejść przez bramki.
     3. Taki kurs z okolic Placu św. Marka do Rialto trwa około 20-25 minut. Jeśli zależy Ci na czasie, to zamiast linii 1, wybierz linię 2, która ma mniej przystanków po drodze 😉
     4. Do Bazyliki i na wieżę warto kupić bilet online, ponieważ są kolejki do kas. Z biletem do Bazyliki omija się całą kolejkę i wchodzi się drugim wejściem, gdzie nie ma żadnego tłoku.

     Pozdrawiam,
     Łukasz

 9. Dariusz napisał(a)

  Wybieram się w sierpniu do Jesolo i zauważyłem, że na stronie ACTV „zniknęła” linia 15. Schemat połączeń zamieszczony powyżej jest nieaktualny. Z rozkładu jazdy wynika, że większość vaporetto odpływa nie z Punta Sabbione a z Treporti. Czy tak jest w rzeczywistości? W związku z tym czy z Jesolo jechać do Treporti? Czy można tam zostawić auto? Czy tam kupuje się bilety?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Rzeczywiście, 15 zniknęła, a jeszcze dopiero co była. Pewnie wprowadzili zmiany z uwagi na mniejszy ruch turystyczny. 14 pływa z Punta Sabbioni zgodnie z moim tekstem. Tutaj jest aktualny rozkład: http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario_linea_14_dal_20_giu_2020.pdf

 10. Agnieszka napisał(a)

  bardzo dziękuję za informację, ponieważ jest Pan bardzo dobrze zorientowany we Włoszech to czy wiadomo Panu coś na temat ponownego wprowadzenia ograniczeń,t.j. zamknięcie granic lub podobne? planujemy wyjazd w Niedzielę wieczorem i chciałabym uniknąć na granicy przykrej niespodzianki
  czy odwiedzał Pan kemping Garden Paradiso?
  pozdrawiam

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Nie ma żadnych sygnałów żeby miało nastąpić zamknięcie granic. Sami jesteśmy właśnie w drodze do Włoch. Wręcz przeciwnie. Włosi chcą otworzyć granice dla Rosjan, a tam – jak wiadomo – jest sporo przypadków 😉 Na Garden Paradiso nie byłem, ale sporo o nim słyszałem. Jest OK 🙂 Proszę śmiało jechać i się nie martwić, bo Włochy w tym momencie są bezpieczniejsze niż Polska.

 11. Marjasno napisał(a)

  Nie ma juz rejsu Wenecja wieczorem o 15.15 i 16.15 z Il Doge di Venezia… zostaje tylko Actv o tej porze. Bilet open w obie strony 15 euro.

 12. Błażej Dowgielski napisał(a)

  Kilka drobnych uwag/aktualizacji:
  – parkingi w Punta po 5?
  – potwierdzam, linia nr 15 jest zlikwidowana/zawieszona
  – powrót przez Burano nie jest łatwy – 12 teoretycznie dopływa do Punta, ale jak się przekonaliśmy – kończy kurs w Treporti. Jest autobus z Treporti do Punta i teoretycznie (bo raz jest, raz nie ma) zwrotka 14 z Burano wprost do Punta.
  – generalnie rozkłady na przystankach są nieaktualne, zalecam instalację aplikacji operatora.

 13. Mariusz napisał(a)

  Witam, pisze pan Punta parking po 5? Czyli jakie są teraz ceny parkingów? Ja będę tam 5 dni.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Teraz podobno jest tak, że w sezonie 7 euro za dzień, a po sezonie 5 euro za dobę. W najgorszym razie proszę przygotować się na 7 euro 😉

 14. Marta napisał(a)

  Mam do przewiezienia towar do LIDO. Jedziemy autem do 3,5tony bus pladeka. Gdzie najtaniej i najlepiej wjechać na prom w wenecji bodź też z innego punktu. I jak to wygląda czy trzeba bukować ten prom?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Trzeba wejść na stronę weneckiego ACTV i skorzystać z tamtych informacji albo ściągnąć ich aplikację. Połączenia ACTV są wprowadzone do Google Maps. Z busami i samochodami na Lido nie orientuję się. Zawsze pływam jako pasażer bez samochodu, ale widywałem też promy z autami, więc pewnie nie jest to problemem. P.S. przepraszam, że dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz 🙂

 15. Maja napisał(a)

  Cześć! A jak z psami? Cavalier 6kg wejdzie z nami na pokład? 🙂

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Wejdzie, ale musicie zapytać czy nie potrzebuje biletu 🙂 Psy we Włoszech są jak członkowie rodziny. Bardzo są lubiane i szanowane, ale czasem trzeba za nie płacić 🙂

 16. Mik napisał(a)

  Witam,
  To jaki polecasz plan pokolei zaczynając od punta? Chodzi mi o to gdzie wsiąść, gdzie wysiąść pokoleii? Żeby zobaczyć wszystko

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tutaj jest cały plan zwiedzania Wenecji – wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje oraz propozycja trasy zwiedzania: https://www.kierunekwlochy.pl/wenecja-wlochy

 17. Michał napisał(a)

  Planuję w przyszłym roku pojechać rowerem z Polski, przez Czechy i Austrię do Rzymu. Z Austrii do Włoch chcę się dostać dzięki Alperadweg, która kończy się w Grado. I tu mam problem. Bo z Grado chciałbym przeciąć drogę Adriatykiem do Wenecji albo może do Rimini. Czy są jakieś statki, promy, łodzie, które prowadzą z Grado do Wenecji lub innego miasta? Najlepiej, żeby było jak najniżej i stamtad potem już rowerem do Rzymu

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Z Grado są tylko statki wycieczkowe do Triestu. Nie ma bezpośredniego połączenia z Wenecją. Więc sugerowałbym dostać się z Grado do Triestu i stamtąd szukać połączenia może do Ankony? 🙂

 18. Tomek napisał(a)

  Czy na ten tramwaj wodny można zabrać rower?
  Czy po samej Wenecji można się poruszać na rowerze?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Nie można, ponieważ w Wenecji jest zakaz poruszania się na rowerze. Zakaz nie obejmuje tylko niewielkiego obszaru wokół Piazzale Roma, ale generalnie do Wenecji z rowerem nie ma po co wjeżdżać 🙂

   1. Joanna napisał(a)

    Czy na parkingu można zostawić rower i jaka jest opłata?

    1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

     Być może tak, ale nigdy o to nie pytałem. Zawsze tam jesteśmy samochodem.

     Natomiast przy Via Fausta, tuż przy przystani, jest taki zadaszony parking dla rowerów. Zobacz w google maps, to miejsce jest oznaczone jako „Parking Place For Bike” w Punta Sabbioni.

 19. marta napisał(a)

  czesc mam pytanko chcemy sie wybrac w lipcu tego roku do lignano sabbiadoro i oczywiescie odwiedzic wenecje przy okazji …czy te linie o ktorych pisales calodniowe z punta sabbioni sa nadal aktualne ?? czy bilet calodniowy obowiązuje tez na linie nr 1 by dostac sie do sanktuarium santa maria di salute???dzieki za odp

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, oczywiście. Wszystko jest aktualne. Latem obowiązuje rozkład, który zawiera nawet dużo więcej połączeń z Punta Sabbioni, niż to jest teraz. Bilet całodniowy także obowiązuje na najpopularniejszych liniach 1 i 2.

   1. Marta napisał(a)

    dziękuję za odp 😉dzięki Waszemu blogowi jednak wybieramy się do lido di jesolo plaże nie są w większości płatne i w normalnych cenach bo w lignano niestety koszt jest dość duży ..dziękuję za podpowiedzi śledzimy Was nagrywacie dalej pozdr

 20. Monika napisał(a)

  Dzień dobry, czy orientuje się Pan czy można podróżować tramwajem wodnym lub statkiem z psem? i czy jest dodatkowa opłata ?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dzień dobry,

   W weneckich tramwajach wodnych (obsługiwanych przez ACTV) psy każdej wielkości mogą podróżować za darmo według zasady, że na jednego opiekuna z biletem, przypada jeden pies 🙂 Regulamin mówi też o tym, że pies na pokładzie tramwaju wodnego powinien być na smyczy i w kagańcu, a właściciel powinien mieć przy sobie woreczki gdyby doszło do zabrudzenia pokładu. Psy mieszkające na stałe w Wenecji mają na co dzień mało terenów zielonych, stąd te zasady są aż tak szczegółowo opisane 🙂

   Pozdrawiam,
   Łukasz

 21. Patrycja napisał(a)

  Wszystko jak najbardziej aktualne! Parkingi, rejsy, ceny! Bardzo pomocny blog. Właśnie płyniemy na Burano z Il Doge di Venezia. Dzięki za bloga i mnóstwo fantastycznych wskazówek!!!

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Bardzo dziękuję. Cieszę się, że blog się przydał i że skorzystaliście ze statku Il Doge di Venezia.

   My byliśmy w Wenecji 3 i 4 maja – też było pięknie i na każdym kroku było słychać język polski 🙂

   Pozdrawiam,
   Łukasz

 22. Wiesław napisał(a)

  Czy oprócz tych dwóch przewożników są jeszcze inni np. Marco Polo?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, wspominałem w powyższym artykule, że są inni, ale Czytelnikom polecam tylko to co sam sprawdziłem i co jest godne polecenia. Nie chcę żeby ktoś wrócił tu później z pretensjami. Już wyjaśniam:

   1. Rejs statkiem Marco Polo z Punta Sabbioni do Wenecji i z powrotem kosztuje 15 euro, czyli tyle samo co w Il Doge di Venezia. Jednak w Il Doge di Venezia rezerwując bilet przez internet z naszym kodem, można go kupić za 13,50 euro. Przy 4-osobowej rodzinie różnica jest znaczna.

   2. Po drugie Marco Polo zbiera kiepskie opinie wśród pasażerów. W komentarzach google ma ocenę 3.8/5. Dla porównania Il Doge di Venezia ma ocenę w google 4.7/5 na podstawie 160 komentarzy.

   3. Dlatego uważam, że jak ktoś ma zamiar płynąć więcej niż tam i z powrotem, to opłaca się kupić 24-godzinny bilet na wenecki tramwaj wodny ACTV za 25 euro, a jak ktoś płynie tylko do Wenecji i z powrotem to najtaniej i najbardziej niezawodnie zrobi to z Il Doge di Venezia za 13,50 euro.

   Pozdrawiam,
   Łukasz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przez dalsze aktywne korzystanie z Bloga bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Autora Bloga i Zaufanych Partnerów oraz wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym. Informacje na temat Administratora Danych Osobowych, swoich praw oraz danych jakie zbiera Blog znajdziesz w "Polityce Prywatności". AkceptujęPolityka prywatności i RODO

Polityka prywatności i RODO