Wenecja Eugenejska -> Statek z Punta Sabbioni do Wenecji – jak dopłynąć do Wenecji? Czym różnią się tramwaje wodne ACTV od prywatnych statków?

Statek z Punta Sabbioni do Wenecji – jak dopłynąć do Wenecji? Czym różnią się tramwaje wodne ACTV od prywatnych statków?

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 84 komentarze 75,8 tysięcy wyświetleń
Statek z Punta Sabbioni do Wenecji - jak dopłynąć do Wenecji? Czym różnią się tramwaje wodne ACTV od prywatnych statków?

Ten artykuł skierowany jest do Czytelników, którzy planują spędzić urlop na znanych kempingach i w popularnych kurortach nad Adriatykiem, na wschód od Wenecji. W trakcie urlopu co najmniej jeden dzień warto poświęcić na całodniową wycieczkę do Wenecji. Można tam dojechać samochodem, autobusem, pociągiem albo statkiem. Statek z Punta Sabbioni do Wenecji to dobry wybór, ponieważ parkingi w Punta Sabbioni są tanie, a statki dopływają do samego serca Wenecji, czyli w bliskie okolice Placu św. Marka.

Z Punta Sabbioni do Wenecji odpływają zarówno popularne vaporetto, czyli tramwaje wodne miejskiego przewoźnika ACTV, ale także statki prywatnych przewoźników. Który wybrać? Który jest tańszy? Gdzie znaleźć rozkład rejsów i gdzie zaparkować samochód? Wszystkiego dowiesz się z tego przewodnika.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Dlaczego warto wybrać rejs z Punta Sabbioni?

widok na Canal Grande z dachu domu towarowego Fondaco dei Tedeschi, Wenecja, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
widok na Canal Grande z dachu domu towarowego Fondaco dei Tedeschi, Wenecja, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Kurorty północnego wybrzeża Adriatyku są chętnie wybierane przez turystów z Polski. Na wschód od Wenecji, w stosunkowo bliskim sąsiedztwie położone są kolejno: Cavallino, Lido di Jesolo, Eraclea Mare, Caorle, Bibione, Lignano Sabbiadoro, czy Grado.

Istnieje kilka popularnych sposobów, aby z tych miejscowości dostać się do Wenecji:

 • Samochodem, jednak parkingi w Wenecji są stosunkowo drogie. Najtańszy kosztuje 25 euro za dzień, najdroższy nawet 45 euro za dzień. Taniej jest w Mestre (od 5 euro), ale stamtąd trzeba jeszcze dojechać autobusem do Wenecji. Droższe parkingi znajdują się w okolicy Piazzale Roma skąd i tak na Plac św. Marka trzeba iść pieszo lub podpłynąć vaporetto. Jeśli chcesz jechać do Wenecji samochodem, przeczytaj mój artykuł, w którym opisuję poszczególne parkingi w Wenecji.
 • Pociągiem ze stacji w San Dona di Piave, Santo Stino di Livenza, Latisana lub innej w zależności od tego, gdzie spędzasz urlop. Wówczas samochód najlepiej zaparkować przy stacji kolejowej wcześnie rano, ponieważ później w miesiącach letnich trudno o wolne miejsce.
 • Autobus – połączenia autobusowe pomiędzy kurortami wybrzeża Adriatyku, a Wenecją obsługuje ATVO – to lokalny przewoźnik regionu Veneto. Uwaga: Lignano i Grado to już inny region (Friuli Wenecja Julijska) i ATVO tam nie jeździ.
 • Statek z Punta Sabbioni do Wenecji. To popularna opcja, a już sam rejs statkiem po lagunie weneckiej to miłe przeżycie. Przy przystani w Punta Sabbioni znajduje się kilka dużych i tanich parkingów.

Polecane parkingi w Punta Sabbioni oraz aktualne ceny

parking Scarpa w Punta Sabbioni (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking Scarpa w Punta Sabbioni (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W sąsiedztwie przystani w Punta Sabbioni znajduje się kilka parkingów. Polecam Ci szczególnie dwa z nich:

 • Parking Scarpa
 • Parcheggio Zanella Silvana

Obydwa parkingi oznaczone są w google maps. Znajdują się po lewej stronie tuż przed samą przystanią.

Przy głównej drodze Via Fausta będą stać pracownicy innych parkingów, ubrani w żółte kamizelki, którzy będą próbowali zachęcić Cię, abyś skorzystał z ich usług. Ceny wszędzie są te same więc lepiej jechać do samego końca, jak najbliżej przystani na jeden z dwóch podanych parkingów. Parking Scarpa jest najbliżej, dlatego najczęściej go wybieram.

Na obydwu parkingach za całodniowy postój zapłacisz 5 euro poza sezonem lub 7 euro w sezonie. Sezon to w tym wypadku okres od 1 maja do 30 września. To ceny aktualne na 2023 r.

Porada praktyczna: na parkingu najlepiej być przed godziną 9:00. Później – szczególnie w sierpniu – robi się spory ruch. Zdarza się, że zaczyna brakować wówczas wolnych miejsc.

Tramwaj wodny ACTV – statek z Punta Sabbioni do Wenecji

przystań w Punta Sabbioni, na prawo znajdują się stanowiska poszczególnych przewoźników (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
przystań w Punta Sabbioni, na prawo znajdują się stanowiska poszczególnych przewoźników (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Tramwaj wodny, czyli vaporetto, to zazwyczaj pierwszy wybór wielu turystów. Połączeń z Punta Sabbioni w ciągu dnia jest dużo, a tramwajem można dopłynąć nie tylko do Wenecji, ale także na Lido di Venezia oraz wyspy Murano i Burano.

Minusem tramwaju wodnego jest stosunkowo wysoka cena, jeśli planujesz tylko rejs do Wenecji i z powrotem (wówczas trzeba zapłacić za 2 bilety po 9,50 euro każdy). Warto więc rozważyć bilet 24-godzinny w cenie 25 euro na wszystkie tramwaje wodne i tego samego dnia oddzielnie przepłynąć się po Canale Grande.

Jakie linie vaporetto pływają z Punta Sabbioni?

tramwaj wodny ACTV z Punta Sabbioni do Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
tramwaj wodny ACTV z Punta Sabbioni do Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Z Punta Sabbioni odpływają różne linie, ale z punktu widzenia turystycznego najważniejsze są trzy z nich:

 • LINIA 14 – łączy Punta Sabbioni z Wenecją, po drodze zatrzymując się na Lido di Venezia.
 • LINIA 15 – to szybsza linia bezpośrednia pomiędzy Punta Sabbioni, a Wenecją.
 • LINIA 12 – łączy Punta Sabbioni z wyspami Burano, Torcello i Murano, a na końcu dopływa do Fondamente Nove po północnej stronie Wenecji.

Tramwaje wodne linii 14 i 15 dopływają do przystani „S.MARCO-S.ZACCARIA”, czyli tuż przy Placu św. Marka w samym centrum Wenecji.

Ważne: przystań miejskiego przewoźnika ACTV znajduje się przy placu na końcu Via Fausta. Obok – idąc na prawo – znajdują się także przystanie innych przewoźników.

Porada praktyczna: niektóre połączenia linii 14 dopływają też na Burano. Wsiadając do tramwaju wodnegozwróć uwagę, czy wybierasz kierunek Wenecja czy Burano. Wystarczy spojrzeć na tabliczkę, gdzie będzie napisane direzione (kierunek).

Jakie są ceny biletów na tramwaje wodne vaporetto?

tramwaj wodny ACTV na lagunie weneckiej, Punta Sabbioni, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
tramwaj wodny ACTV na lagunie weneckiej, Punta Sabbioni, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Aktualne ceny biletów na tramwaje wodne vaporetto w Wenecji:

 • 9,50 euro – jednorazowy bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 75 minut;
 • 25,00 euro – bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 24 godziny od pierwszego skasowania;
 • 35,00 euro – bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 48 godzin od pierwszego skasowania;
 • 45,00 euro – bilet na tramwaje wodne ACTV ważny 72 godziny od pierwszego skasowania;
 • 65,00 euro – 7-dniowy bilet na tramwaje wodne.

Dzieci poniżej 6 roku życia podróżują bezpłatnie. Dzieci powyżej 6 roku życia płacą pełną cenę.

Więcej szczegółów znajdziesz w artykule tramwaje wodne w Wenecji.

Porada praktyczna: bilet uprawnia do nieograniczonego korzystania z usług transportu publicznego ACTV w Wenecji: tramwaje wodne vaporetti ACTV w Wenecji, na Lido di Venezia i na wyspy laguny. Bilet nie obowiązuje na połączenia na lotnisko Marco Polo, na linii numer 16 (Fusina) oraz w statkach Alilaguna.

Poniżej zamieściłem aktualną na 2023 r. mapę linii tramwajów wodnych w Wenecji. Natomiast plik w wysokiej rozdzielczości do wydrukowania znajdziesz tutaj (PDF 1,38 MB).

Wenecja - mapa linii tramwajów wodnych (źródło: ACTV Venezia)
Wenecja – mapa linii tramwajów wodnych (źródło: ACTV Venezia)

Il Doge di Venezia czyli tańsza alternatywa dla vaporetto

molo prywatnego przewoźnika Il Doge di Venezia, statek z Punta Sabbioni do Wenecji
molo prywatnego przewoźnika Il Doge di Venezia, statek z Punta Sabbioni do Wenecji

Jeśli planujesz rejs do Wenecji i z powrotem to warto rozważyć ofertę innego przewoźnika Il Doge di Venezia. Punkt sprzedaży biletów i przystań, z której odpływają statki znajduje się w Punta Sabbioni, około 80 m od stanowiska ACTV zaraz przed restauracją All’Ancora. Statki Il Doge di Venezia odpływają z mola numer 5.

Il Doge di Venezia – statek z Punta Sabbioni do Wenecji

statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia
statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia

Il Doge di Venezia oferuje bezpośredni transfer statkiem z Punta Sabbioni do Wenecji (i z powrotem).

Ponadto w okresie od wiosny do jesieni firma organizuje wycieczki z przewodnikiem statkiem do Murano, Burano i Wenecji (2 wyspy + Wenecja) oraz Murano – Burano – Torcello (3 wyspy). Firma zajmuje się organizacją transferów i wycieczek również dla grup zorganizowanych (od 30 osób).

Wszystkie połączenia i wycieczki obsługiwane przez Il Doge di Venezia opisane są na oficjalnej stronie.

Najpopularniejsze rejsy organizowane przez Il Doge di Venezia z wypłynięciem z Punta Sabbioni:

 • Poranny statek z Punta Sabbioni do Wenecji i popołudniowy powrót (30 minut w jedną stronę, kilka połączeń dziennie w każdym kierunku);
 • Statek z Punta Sabbioni na wyspy Murano, Burano i Torcello (wycieczka trwa 6 i pół godziny);
 • Statek do Wenecji + Murano i Burano (czas trwania zależy od wybranej opcji);
 • Statek do Murano i Burano (wycieczka popołudniowa, około 5 godzin);
 • Panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo i czas wolny w Wenecji (około 3,5 godziny).

Najpopularniejsze rejsy organizowane przez Il Doge di Venezia z wypłynięciem z Wenecji:

 • Statek na wyspy Murano, Burano i Torcello (wycieczka trwa 6 i pół godziny);
 • Statek na wyspy Murano i Burano (ranny lub popołudniowy);
 • Panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo (1 godzina 15 miunt)

Zanim jednak kupisz bilet koniecznie przeczytaj następny akapit! Il Doge di Venezia przewidziało 10% rabat dla Czytelników Kierunku Włochy!

Ceny biletów w Il Doge di Venezia oraz rabat dla Czytelników Kierunku Włochy

statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia
statek z Punta Sabbioni do Wenecji przewoźnika Il Doge di Venezia

Standardowe ceny w Il Doge di Venezia nie uwzględniające rabatu dla naszych Czytelników – wypłynięcie z Punta Sabbioni:

 • 15 euro – z Punta Sabbioni do Wenecji (bilet w obie strony);
 • 30 euro – wycieczka z Punta Sabbioni na Murano, Burano i Torcello (6,5 godziny);
 • 30 euro – z Punta Sabbioni do Wenecji, a po południu Murano i Burano (8 godzin);
 • 30 euro – z Punta Sabbioni do Murano i Burano, a po południu Wenecja;
 • 25 euro – z Punta Sabbioni do Murano i Burano (po południu);
 • 35 euro – panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo i czas wolny w Wenecji (3,5 godziny).

Standardowe ceny w Il Doge di Venezia nie uwzględniające rabatu dla naszych Czytelników – wypłynięcie z Wenecji:

 • 30 euro – statek na wyspy Murano, Burano i Torcello (wycieczka trwa 6 i pół godziny);
 • 25 euro – statek na wyspy Murano i Burano (ranny lub popołudniowy);
 • 25 euro – panoramiczny rejs o zachodzie słońca z aperitivo (1 godzina 15 minut).

Dodatkowo Czytelnicy Kierunku Włochy mogą otrzymać 10% rabatu. Aby otrzymać rabat należy:

 1. Wybrać wycieczkę na oficjalnej stronie internetowej Il Doge di Venezia korzystając z tego linku (strona dla Polaków otworzy się w języku angielskim).
 2. W kolejnym kroku, w którym pasażer podaje swoje dane, będzie też miejsce na wpisanie kodu promocyjnego. Należy tam wpisać: WLOCHY10 (wielkimi literami, bez polskich znaków).
 3. Wówczas cena zostanie przeliczona (-10% rabatu).
 4. Następnie należy dokończyć zakup biletu zgodnie z informacjami pojawiającymi się na ekranie.

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

84 komentarze

Adam 1 maja 2019 - 22:41

Dziękuję za świetny wpis, bardzo przydał się. W 2019 roku parkingi dalej kosztują 5 euro i należy jechać do końca 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 maja 2019 - 18:56

Dziękuję, miło mi, że tekst okazał się pomocny 🙂

Odpowiedz
Ola 20 czerwca 2023 - 15:02

dzięki za ten artykuł. właśnie jesteśmy na kempingu i szukaliśmy info jak dostać się do wenecji a tu wszystkie info :))) super!

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 czerwca 2023 - 22:39

Bardzo mi miło, że blog się przydał! Życzę udanego pobytu 😉

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Anna 17 lipca 2023 - 14:43

A o której jest najwcześniejszy tramwaj do Wenecji ? Czy jest sens płynąć przed ósma? Chcielibyśmy rozpocząć zwiedzanie przed największym upałem .

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 18 lipca 2023 - 14:41

Tramwaje wodne pływają nawet w środku nocy. Natomiast jeśli chodzi o poranne rejsy z Punta Sabbioni do Wenecji, to linia 14 odpływa m.in. o: 04:40, 05:15, 05:55, 06:29, 06:30, 06:59…

Pozdrawiam
Łukasz

Odpowiedz
Iwona 26 kwietnia 2023 - 14:00

Niedługo będziemy w Lido di Jesolo i jak możemy się dostać do Punta Sabbioni? Będziemy bez samochodu….

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 26 kwietnia 2023 - 15:34

Na tej trasie jeżdżą autobusy ATVO linia 23 – to lokalny przewoźnik regionu Veneto. Aktualny rozkład jazdy znajdziesz na oficjalnej stronie ATVO. Teraz jest jeszcze rozkład „zimowy” ale końcem maja w życie wchodzi rozkład letni i wówczas połączeń będzie o wiele więcej.

Przystanki są w wielu miejscach, a Lido di Jesolo ciągnie się przez 10 km więc nic konkretnego nie będę Ci polecał. Na pewno znajdziesz w swojej okolicy.

Odpowiedz
Olga 24 lipca 2023 - 20:15

Dzień dobry.Proszę o polecenie parkingu dla campera na zwiedzanie 1 dniowe Wenecji.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 25 lipca 2023 - 15:36

Zaraz za Parkingiem Tronchetto znajduje się plac dla kamperów, oznaczony w google maps jako „Camper park Tronchetto”

Odpowiedz
Raf 25 czerwca 2019 - 14:54

A ile kosztuje bilet prywatną linią tam i powrót i czy są zniżki dla dzieci

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 26 czerwca 2019 - 10:49

Zobacz na ich stronie: https://www.dogedivenezia.it/ – to jest trochę inna oferta więc ciężko ceny porównać tak bezpośrednio.

Odpowiedz
Agata 8 sierpnia 2021 - 15:03

Czy z Punta Sabbioni da radę bezpośrednio popłynąć do Burano i stamtąd wrócić nie odwiedzając Wenecji?? Wszędzie pojawiają się info ze burano tylko w połączeniu z Wenecją…jaki bilet powinniśmy wykupić?? Ten całodzienny??

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 sierpnia 2021 - 18:00

Tak, można bezpośrednio przepłynąć z Punta Sabbioni na Burano linią 14, która kursuje na trasie VENEZIA/S. ZACCARIA – LIDO S.M.E. – PUNTA SABBIONI – (BURANO) i w przeciwnym kierunku. Wchodząc na pomost trzeba tylko pamiętać, aby sprawdzić kierunek, bo 14 z Punta Sabbioni może płynąć w kierunku S. Zaccaria albo w kierunku Burano – to dwa oddzielne wejścia 🙂

Odpowiedz
ziuta 7 lipca 2019 - 23:54

A czy cena 7,50 to w jedną stronę?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 8 lipca 2019 - 14:08

To bilet ważny 75 minut. Można się przesiadać i pływać tyle na ile czasu starczy 😉

Odpowiedz
Karolina 15 września 2023 - 10:33

czy jest możliwość podrożowania tramwajami z rowerami np na lido ? jaki bilet trzeba wykupić?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 15 września 2023 - 12:11

Hej,

Z rowerem można wybrać się tylko na wyspy: Lido di Venezia, Pellestrina i Sant’Erasmo. Natomiast na pozostałych wyspach i w centrum Wenecji jazda rowerem jest zabroniona, nawet nie można prowadzić roweru.

Z rowerem możesz przepłynąć linią 14 z Punta Sabbioni do Lido. Niestety nie wiem jaka jest cena za bilet, ale w Punta Sabbioni jest kasa biletowa ACTV, więc kupując bilet dla siebie zapytaj przy okazji o rower.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
ziuta 8 lipca 2019 - 18:22

Dziękuję za info w takim przypadku kupię bilet całodzienny

Odpowiedz
Dominika 24 lipca 2019 - 08:17

Czy tramwajem wodnym mogą podróżować psy i jaka jest za nie opłata?

Odpowiedz
magda 9 października 2019 - 10:06

Witam
Czy teraz w połowie pażdziernika również istnieje możliwość złapania jakiegokolwiek tramwaju wodnego z punta sabbioni do wenecji? rozkład z godzinami który jest tutaj podany kończy sie 30 września, pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 9 października 2019 - 10:10

Tak, oczywiście. Wejdź na stronę weneckiego ACTV i sprawdź zimowy rozkład. Ewentualnie pobierz aplikację AVM Venezia Official App. Można tam sprawdzić połączenia i kupić bilet. Godziny rejsów poszczególnych linii znajdziesz tutaj: http://actv.avmspa.it/en/content/orari-servizio-di-navigazione-0

Odpowiedz
Ola 27 czerwca 2023 - 15:58

Dzień dobry.nie można otworzyć strony Dogedivenezia .chciałam kupić bilety z waszym rabatem a nie da się otworzyć tej strony

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 1 lipca 2023 - 22:56

Dzień dobry,

Kontaktowałem się z Il Doge di Venezia. Twierdzą, że generalnie strona działa cały czas i codziennie wpływają do nich rezerwacje od polskich turystów. Być może była jakaś chwilowa niedostępność spowodowana problemem z serwerem. Trudno mi to w tym momencie zweryfikować – teraz działa 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marta 2 lipca 2023 - 21:22

Niestety, potwierdzam problem z rezerwacją na stronie. Mi strona się wprawdzie otworzyła, ale nie przechodzi płatność kartą – tzn. po wpisaniu wszystkich danych kręci się „kółeczko”. Szkoda, bo blog naprawdę fajny – może nie warto oferować zniżek z partnerami, którzy nie potrafią zapewnić poprawnej obsługi. Mam tylko nadzieję, że nie okaże się, że płatność obciążyła moje konto kilka razy…

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 lipca 2023 - 17:04

Kontaktowałem się dzisiaj rano z personelem Il Doge di Venezia. Sprawdzali w trakcie kontaktu ze mną i codziennie mają rezerwacje z wykorzystaniem naszego kodu. Problemy techniczne i problemy z kartami zdarzają się nie tylko w Il Doge, ale też w liniach lotniczych, w trakcie rezerwacji hoteli czy płatności na autostradach – także. To tylko propozycja, tekst jest głównie informacyjny – o aktualnych cenach i możliwościach połączeń z Punta Sabbioni. Wcale przesadnie nie namawiamy do korzystania z kodu rabatowego. Jeśli zadziała, to super. Jeśli nie, to przecież różnica w cenie nie jest duża albo możesz wybrać innego odpowiadającego Ci operatora 🙂

Miłego pobytu we Włoszech!
Łukasz

magda 9 października 2019 - 14:25

Bardzo dziękuje za pomoc, pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz
Agnieszka 15 lipca 2020 - 23:56

planujemy od 20ego lipca pobyt na kempingu Garden Paradiso w Cavallino,2 dorosłych plus 2 dzieci, wycieczka do Wenecji za pomocą tramwaju wodnego z Punta Sabbioni wydaje się ciekawą atrakcją, jeśli dobrze zrozumiałam, to z przystani wsiadamy w tramwaj linii nr 14 i wysiadamy bezpośrednio przy placu św.Marka, a wykupienie biletu całodziennego pozwala także na powrót tramwajem wodnym linii nr 14 na parking na punta sabbioni?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 lipca 2020 - 15:06

Tak, linia 14 albo linia 15. 14 zatrzymuje się po drodze na Lido di Venezia, a 15 płynie bezpośrednio. Bilet całodobowy pozwala też na powrót, a także na rejsy po samej Wenecji bez limitu w ciągu całego dnia 🙂

Odpowiedz
Tomek 21 maja 2023 - 20:31

Kilka pytań:) Czy na przystani w punta sabbioni kupię bilety na tramwaje(24h)? są one w wersji papierowej? Dziecko poniżej 6 lat wchodzi do tramwaju na mój bilet czy musi mieć swój „zerowy”? Ile orientacyjnie trwa kurs od placu św Marka do przystani w okolicach mostu Rialto tramwajem lini 1 i czy warto się przepłynąć? Czy do bazyliki i na wieżę widokową trzeba kupować bilety wcześniej na www? Dziękuję .

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 22 maja 2023 - 09:00

Hej,

1. Tak, na przystani w Punta Sabbioni są kasy ACTV oraz za nimi stoi jeszcze biletomat. W obydwu tych miejscach możesz kupić bilety 24-godzinne.
2. Dziecko poniżej 6 roku życia wchodzi na Twój bilet, czyli razem (jednocześnie) musicie przejść przez bramki.
3. Taki kurs z okolic Placu św. Marka do Rialto trwa około 20-25 minut. Jeśli zależy Ci na czasie, to zamiast linii 1, wybierz linię 2, która ma mniej przystanków po drodze 😉
4. Do Bazyliki i na wieżę warto kupić bilet online, ponieważ są kolejki do kas. Z biletem do Bazyliki omija się całą kolejkę i wchodzi się drugim wejściem, gdzie nie ma żadnego tłoku.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Dariusz 16 lipca 2020 - 17:53

Wybieram się w sierpniu do Jesolo i zauważyłem, że na stronie ACTV „zniknęła” linia 15. Schemat połączeń zamieszczony powyżej jest nieaktualny. Z rozkładu jazdy wynika, że większość vaporetto odpływa nie z Punta Sabbione a z Treporti. Czy tak jest w rzeczywistości? W związku z tym czy z Jesolo jechać do Treporti? Czy można tam zostawić auto? Czy tam kupuje się bilety?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 lipca 2020 - 18:34

Rzeczywiście, 15 zniknęła, a jeszcze dopiero co była. Pewnie wprowadzili zmiany z uwagi na mniejszy ruch turystyczny. 14 pływa z Punta Sabbioni zgodnie z moim tekstem. Tutaj jest aktualny rozkład: http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario_linea_14_dal_20_giu_2020.pdf

Odpowiedz
Agnieszka 16 lipca 2020 - 20:52

bardzo dziękuję za informację, ponieważ jest Pan bardzo dobrze zorientowany we Włoszech to czy wiadomo Panu coś na temat ponownego wprowadzenia ograniczeń,t.j. zamknięcie granic lub podobne? planujemy wyjazd w Niedzielę wieczorem i chciałabym uniknąć na granicy przykrej niespodzianki
czy odwiedzał Pan kemping Garden Paradiso?
pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 lipca 2020 - 23:04

Nie ma żadnych sygnałów żeby miało nastąpić zamknięcie granic. Sami jesteśmy właśnie w drodze do Włoch. Wręcz przeciwnie. Włosi chcą otworzyć granice dla Rosjan, a tam – jak wiadomo – jest sporo przypadków 😉 Na Garden Paradiso nie byłem, ale sporo o nim słyszałem. Jest OK 🙂 Proszę śmiało jechać i się nie martwić, bo Włochy w tym momencie są bezpieczniejsze niż Polska.

Odpowiedz
Marjasno 22 lipca 2020 - 14:18

Nie ma juz rejsu Wenecja wieczorem o 15.15 i 16.15 z Il Doge di Venezia… zostaje tylko Actv o tej porze. Bilet open w obie strony 15 euro.

Odpowiedz
Błażej Dowgielski 3 sierpnia 2020 - 20:09

Kilka drobnych uwag/aktualizacji:
– parkingi w Punta po 5?
– potwierdzam, linia nr 15 jest zlikwidowana/zawieszona
– powrót przez Burano nie jest łatwy – 12 teoretycznie dopływa do Punta, ale jak się przekonaliśmy – kończy kurs w Treporti. Jest autobus z Treporti do Punta i teoretycznie (bo raz jest, raz nie ma) zwrotka 14 z Burano wprost do Punta.
– generalnie rozkłady na przystankach są nieaktualne, zalecam instalację aplikacji operatora.

Odpowiedz
Mariusz 10 sierpnia 2020 - 14:01

Witam, pisze pan Punta parking po 5? Czyli jakie są teraz ceny parkingów? Ja będę tam 5 dni.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 11 sierpnia 2020 - 11:07

Teraz podobno jest tak, że w sezonie 7 euro za dzień, a po sezonie 5 euro za dobę. W najgorszym razie proszę przygotować się na 7 euro 😉

Odpowiedz
Marta 9 kwietnia 2021 - 11:20

Mam do przewiezienia towar do LIDO. Jedziemy autem do 3,5tony bus pladeka. Gdzie najtaniej i najlepiej wjechać na prom w wenecji bodź też z innego punktu. I jak to wygląda czy trzeba bukować ten prom?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 17 maja 2021 - 23:29

Trzeba wejść na stronę weneckiego ACTV i skorzystać z tamtych informacji albo ściągnąć ich aplikację. Połączenia ACTV są wprowadzone do Google Maps. Z busami i samochodami na Lido nie orientuję się. Zawsze pływam jako pasażer bez samochodu, ale widywałem też promy z autami, więc pewnie nie jest to problemem. P.S. przepraszam, że dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz 🙂

Odpowiedz
Maja 25 kwietnia 2021 - 09:53

Cześć! A jak z psami? Cavalier 6kg wejdzie z nami na pokład? 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 17 maja 2021 - 23:34

Wejdzie, ale musicie zapytać czy nie potrzebuje biletu 🙂 Psy we Włoszech są jak członkowie rodziny. Bardzo są lubiane i szanowane, ale czasem trzeba za nie płacić 🙂

Odpowiedz
Aleksandra 3 lipca 2023 - 21:42

Dzień dobry, jesteśmy na campingu CaSavio, chcieliśmy wybrać się na wycieczkę do Murano i Burano a na koniec do Wenecji w ciągu jednego dnia.
2 dorosłych i 2 dzieci. Czy są jakieś połączenia z Punta Sabbioni do Murano z Murano do Burano i z Burano do Wenecji tramwajem wodnym?
Tutaj są oferty zorganizowane, ale koszt waha się w granicach od 70 euro do 145 za 4 osoby.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 11 lipca 2023 - 21:02

Pani Aleksandro,

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem Pani komentarz, ale w zasadzie odpowiedź na Pani pytanie znajdowała się w moim artykule. Przecież napisałem, że na Murano i Burano z Punta Sabbioni można popłynąć chociażby zorganizowaną wycieczką z Il Doge di Venezia (koszt 30 euro od osoby dorosłej – ewentualnie minus 10 proc. rabatu z naszym kodem). Taka wycieczka trwa ponad 6 godzin, w tym czas wolny na wyspach i zwiedzanie fabryki szkła. Można też kupić bilet całodniowy ACTV na tramwaje wodne (25 euro, dzieci do 6 roku życia za darmo) i pływać do woli pomiędzy wyspami.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Mik 16 września 2021 - 00:08

Witam,
To jaki polecasz plan pokolei zaczynając od punta? Chodzi mi o to gdzie wsiąść, gdzie wysiąść pokoleii? Żeby zobaczyć wszystko

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 21 października 2021 - 11:27

Tutaj jest cały plan zwiedzania Wenecji – wszystkie najważniejsze zabytki i atrakcje oraz propozycja trasy zwiedzania: https://www.kierunekwlochy.pl/wenecja-wlochy

Odpowiedz
Michał 2 listopada 2021 - 14:34

Planuję w przyszłym roku pojechać rowerem z Polski, przez Czechy i Austrię do Rzymu. Z Austrii do Włoch chcę się dostać dzięki Alperadweg, która kończy się w Grado. I tu mam problem. Bo z Grado chciałbym przeciąć drogę Adriatykiem do Wenecji albo może do Rimini. Czy są jakieś statki, promy, łodzie, które prowadzą z Grado do Wenecji lub innego miasta? Najlepiej, żeby było jak najniżej i stamtad potem już rowerem do Rzymu

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 8 listopada 2021 - 15:10

Z Grado są tylko statki wycieczkowe do Triestu. Nie ma bezpośredniego połączenia z Wenecją. Więc sugerowałbym dostać się z Grado do Triestu i stamtąd szukać połączenia może do Ankony? 🙂

Odpowiedz
Tomek 25 stycznia 2023 - 11:57

Czy na ten tramwaj wodny można zabrać rower?
Czy po samej Wenecji można się poruszać na rowerze?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 27 stycznia 2023 - 20:30

Nie można, ponieważ w Wenecji jest zakaz poruszania się na rowerze. Zakaz nie obejmuje tylko niewielkiego obszaru wokół Piazzale Roma, ale generalnie do Wenecji z rowerem nie ma po co wjeżdżać 🙂

Odpowiedz
Joanna 23 marca 2023 - 13:36

Czy na parkingu można zostawić rower i jaka jest opłata?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 25 marca 2023 - 15:44

Być może tak, ale nigdy o to nie pytałem. Zawsze tam jesteśmy samochodem.

Natomiast przy Via Fausta, tuż przy przystani, jest taki zadaszony parking dla rowerów. Zobacz w google maps, to miejsce jest oznaczone jako „Parking Place For Bike” w Punta Sabbioni.

Odpowiedz
marta 30 stycznia 2023 - 00:59

czesc mam pytanko chcemy sie wybrac w lipcu tego roku do lignano sabbiadoro i oczywiescie odwiedzic wenecje przy okazji …czy te linie o ktorych pisales calodniowe z punta sabbioni sa nadal aktualne ?? czy bilet calodniowy obowiązuje tez na linie nr 1 by dostac sie do sanktuarium santa maria di salute???dzieki za odp

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 31 stycznia 2023 - 11:54

Tak, oczywiście. Wszystko jest aktualne. Latem obowiązuje rozkład, który zawiera nawet dużo więcej połączeń z Punta Sabbioni, niż to jest teraz. Bilet całodniowy także obowiązuje na najpopularniejszych liniach 1 i 2.

Odpowiedz
Marta 15 lutego 2023 - 20:51

dziękuję za odp ?dzięki Waszemu blogowi jednak wybieramy się do lido di jesolo plaże nie są w większości płatne i w normalnych cenach bo w lignano niestety koszt jest dość duży ..dziękuję za podpowiedzi śledzimy Was nagrywacie dalej pozdr

Odpowiedz
Monika 19 kwietnia 2023 - 11:18

Dzień dobry, czy orientuje się Pan czy można podróżować tramwajem wodnym lub statkiem z psem? i czy jest dodatkowa opłata ?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 19 kwietnia 2023 - 11:41

Dzień dobry,

W weneckich tramwajach wodnych (obsługiwanych przez ACTV) psy każdej wielkości mogą podróżować za darmo według zasady, że na jednego opiekuna z biletem, przypada jeden pies 🙂 Regulamin mówi też o tym, że pies na pokładzie tramwaju wodnego powinien być na smyczy i w kagańcu, a właściciel powinien mieć przy sobie woreczki gdyby doszło do zabrudzenia pokładu. Psy mieszkające na stałe w Wenecji mają na co dzień mało terenów zielonych, stąd te zasady są aż tak szczegółowo opisane 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Patrycja 1 maja 2023 - 12:46

Wszystko jak najbardziej aktualne! Parkingi, rejsy, ceny! Bardzo pomocny blog. Właśnie płyniemy na Burano z Il Doge di Venezia. Dzięki za bloga i mnóstwo fantastycznych wskazówek!!!

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 maja 2023 - 17:21

Bardzo dziękuję. Cieszę się, że blog się przydał i że skorzystaliście ze statku Il Doge di Venezia.

My byliśmy w Wenecji 3 i 4 maja – też było pięknie i na każdym kroku było słychać język polski 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Wiesław 19 maja 2023 - 09:59

Czy oprócz tych dwóch przewożników są jeszcze inni np. Marco Polo?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 19 maja 2023 - 11:28

Tak, wspominałem w powyższym artykule, że są inni, ale Czytelnikom polecam tylko to co sam sprawdziłem i co jest godne polecenia. Nie chcę żeby ktoś wrócił tu później z pretensjami. Już wyjaśniam:

1. Rejs statkiem Marco Polo z Punta Sabbioni do Wenecji i z powrotem kosztuje 15 euro, czyli tyle samo co w Il Doge di Venezia. Jednak w Il Doge di Venezia rezerwując bilet przez internet z naszym kodem, można go kupić za 13,50 euro. Przy 4-osobowej rodzinie różnica jest znaczna.

2. Po drugie Marco Polo zbiera kiepskie opinie wśród pasażerów. W komentarzach google ma ocenę 3.8/5. Dla porównania Il Doge di Venezia ma ocenę w google 4.7/5 na podstawie 160 komentarzy.

3. Dlatego uważam, że jak ktoś ma zamiar płynąć więcej niż tam i z powrotem, to opłaca się kupić 24-godzinny bilet na wenecki tramwaj wodny ACTV za 25 euro, a jak ktoś płynie tylko do Wenecji i z powrotem to najtaniej i najbardziej niezawodnie zrobi to z Il Doge di Venezia za 13,50 euro.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Teresa 9 czerwca 2023 - 20:28

witam jutro wybieram się z punta sabbione do Wenecji. kupując bilet za 25 euro rozumiem że jest z cena powrotną. Mogę również skorzystać z taksówki wodnej na miejscu a jeżeli tak to proszę o bliższe informacje.Bede wdzięczna za każda wskazówkę Pozdrawiam Teresa

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 9 czerwca 2023 - 21:38

Bilet na tramwaje wodne ACTV za 25 euro upoważnia do pływania tramwajami wodnymi przez 24-godziny od pierwszego skasowania biletu. Więc możesz na tym bilecie na przykład pływać na weneckie wyspy albo linią 1 lub 2 po Canale Grande. Możesz też oczywiście wrócić z Wenecji do Punta Sabbioni.

Natomiast taksówki wodne, to co innego niż tramwaje wodne i ich bilet nie obejmuje. Tramwaje to takie statki pływające na określonych liniach według rozkładu. Taksówki to prywatne motorówki na żądanie i ich bilet ACTV nie obejmuje.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Kamila 14 czerwca 2023 - 23:00

witam serdecznie,
chciałbym zapytać czy da się dopłynąć z Murano lub Burano na Lido?
pozdrawiam
Kamila

Łukasz Ropczyński 20 czerwca 2023 - 21:00

Hej,

Tak, bez problemu linią 14 ACTV. Tramwaj wodny linii 14 pływa z Burano, poprzez Treporti, Punta Sabbioni, aż do Lido di Venezia, a potem w okolice Placu św. Marka w Wenecji.

Pozdrawiam,
Łukasz

Anna 14 czerwca 2023 - 13:17

Na czym polegają te wycieczki prywatnego przewoźnika, które zajmują np 6 ,5 godziny ? Czy to tylko przejazd czy schodzi się na brzeg, zwiedza samemu? Czy trzeba wrócić na określoną godzinę do tramwaju?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 czerwca 2023 - 20:39

Hej,

To wygląda tak, że w jeden dzień odwiedza się na przykład 3 wyspy i na każdej wyspie jest czas wolny (1 lub 2 godziny, zależy od miejsca). Potem trzeba wrócić na statek o umówionej porze i płynie się dalej. W przypadku Murano – w zależności od wybranej wycieczki – w programie jest też wizyta w fabryce szkła. W trakcie rejsu załoga opowiada o wyspach, ale nie po polsku (angielski, niemiecki i jeszcze jakiś jeden język).

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Gosia 6 lipca 2023 - 14:36

Cześć! Artykuł bardzo pomocny! Ale niestety kod rabatowy na podanej stronie dot. kursów statkiem IL DOGE nie jest możliwy do zrealizowania. Po wpisaniu kodu WLOCHY10 pojawia się komunikat: „Nessun codice sconto trovato” . Czy to oznacza, że kod już wygasł?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 6 lipca 2023 - 18:45

Hej,

Nie, kod działa cały czas. Często słownik w telefonie zmienia wpisany kod i z „WLOCHY10” robi się „WŁOCHY10”, a to już nie działa. Trzeba sprawdzić czy telefon nie zmienił L na Ł i ewentualnie poprawić.

Miłego rejsu,
Łukasz

Odpowiedz
Sławomir 6 lipca 2023 - 18:06

Super artykuł bardzo nam pomógł w podróży do Wenecji – podróżujemy rodziną 2+4 🙂 Bardzo dziękujemy.

Aktualizacji wymaga:
1 – Doge di Venezia i Marco Polo to ten sam przewoźnik
2 – Rabat dla czytelników nie jest aktualny. Ceny po rabacie, postępując zgodnie z instrukcją są takie same lub wyższe niż kupując na przystani.

Poza tym 5+

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 lipca 2023 - 16:46

Hej,

Dziękuję za miłe słowa. Dzisiaj rano kontaktowałem się z operatorami statków. Znam ludzi pracujących w Punta Sabbioni i chcę, żeby tu były najbardziej rzetelne informacje w internecie (jeśli chodzi o Włochy).

A więc:

1. Il Doge di Venezia oraz Marco Polo to są całkowicie dwie różne firmy, ale bez naszego rabatu, mają dokładnie te same ceny. Obydwie firmy nawzajem sobie pomagają w chwilach maksymalnego ruchu. Turyści nie muszą czekać na kolejny statek, tylko są zabierani na pokład „konkurencyjnego” statku do Wenecji, jeśli jest aż taki ruch.

2. Sprawdziłem też aktualne ceny, pytałem osobiście operatorów. Ceny na przystani są takie same jak podane u nas na blogu bez rabatu. Nasz rabat działa. To tylko propozycja dla Czytelników, przecież nie ma obowiązku z niego korzystać. To tekst informacyjny. W tekście na pierwszym miejscu opisuję tramwaje wodne ACTV, na które i tak nie mamy rabatu. Natomiast w Punta Sabbioni są „nieuczciwe” reklamy pokazujące ceny dla osób dorosłych i dzieci, ale tylko w jedną stronę. One się wydają niższe. W rzeczywistości nie da się kupić biletu taniej w jedną lub w obie strony, niż ceny podane przeze mnie w artykule powyżej.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Adam 11 lipca 2023 - 14:05

Wielkie dzieki. Zaoszczedziles nam sporo krążenia, dopytywania i nerwów w wielu odmianach. Bog zaplac! 😉

Odpowiedz
karolina 28 sierpnia 2023 - 15:54

za tydzień bedziemy w tych rejonach … i mam dwa pyatnia 🙂 chcemy odwiedzić Wenecję i jedną z wysp Burano albo Murano … zobaczymy którą… ( albo moze mała podpowiedz któ©ą lepiej ?) w jeden dzień bedzie ciezko ….. wiec chyba zosatnie nam 42 godz. bo chyba innego wyboru nie mamy … i czy sparwdzaja dziecko ? jak jest liczone nasz as ma 6 lat … nie 5.99 ale 6 urodizny juz miał … bedzie normalnie liczony ?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 29 sierpnia 2023 - 18:30

Hej,

Z tych dwóch wysp zdecydowanie piękniejsza jest kolorowa Burano 🙂 Jak miał już szóste urodziny to niestety, ale powinien mieć taki sam bilet jak dorosły.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Justyna 28 września 2023 - 17:48

Dzięki za opis. Faktycznie ułatwia podróż.
Może tylko warto by wspomnieć że na parkingu Scarpa części miejsc jest do 20minut , my nie zauważyliśmy tabliczki i parking kosztował nas 7€+ 30€ mandatu – niemiła niespodzianka, a trzeba było zaparkować 100 metrów wcześniej Faktycznie za 7€ i z osłoną od słońca.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 29 września 2023 - 18:26

Hej Justyna,

Miejsca z ograniczeniem czasowym to są miejsca parkingowe publiczne i tam mandaty wystawia policja lokalna. Przecież policja nie wystawiałaby mandatów na prywatnym parkingu.

Zarówno na parkingu Scarpa jak i na Parcheggio Zanella Silvana część miejsc jest osłonięta od słońca czy gradu, a część jest bez osłony. Parkuję na zmianę na obydwu tych parkingach i nie mam swojego faworyta – są tak samo dobre.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Bogdan 6 grudnia 2023 - 22:41

Moje uszanowanie Panie Łukaszu..wspaniały blog..brawo.Wybieramy się na początku marca na objazdówkę kamperem Włoch..docelowo Sycylia i oczywiście Wenecja.Czy polecane tramwaje (prywatny przewoźnik) kursują w tym okresie ? Jakich temperatur można spodziewać się na Sycylii w tym okresie (marzec/kwiecień) ? Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 grudnia 2023 - 13:08

Dzień dobry Panie Bogdanie,

Jeśli chodzi o statki Il Doge di Venezia, to z Punta Sabbioni pływają one od kwietnia, natomiast z Wenecji na wyspy (wycieczka 4 lub 6-godzinna) pływają przez cały rok. Z kolei weneckie tramwaje wodne ACTV wszędzie pływają przez cały rok, z tym, że zimą obowiązuje zimowy rozkład rejsów, więc jest trochę mniej połączeń z Punta Sabbioni, ale są dostępne.

Pogodę trudno przewidzieć, ale proszę zajrzeć na blogu do artykułu o Tarominie – tam wszystkie zdjęcia w nim zrobione są z pierwszych dni kwietnia – pogodę mieliśmy wymarzoną. Państwu też takiej życzę! 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Bogdan 7 grudnia 2023 - 21:46

Serdeczne dzięki za wyczerpujące wiadomości. Jeszcze raz pozdrawiamy.

Odpowiedz
Krzysztof R. 22 stycznia 2024 - 10:08

Żona jeździ na wózku inwalidzkim. Czy na vaporetto można bezpiecznie nim wjechać? A na inny statek z Punta Sabbioni? Czy dla osób na wózkach inwalidzkich są bilety 24-godzinne? Czy osoba na wózku i jej opiekun muszą mieć jakąś legitymację?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 23 stycznia 2024 - 08:39

Dzień dobry,

Osoby niepełnosprawne poruszające się na wózku inwalidzkim płacą 1,50 euro za bilet na tramwaj wodny ACTV, a bilet jest ważny przez 75 minut od pierwszego skasowania, podczas którego pasażer może korzystać ze wszystkich linii ACTV z wyłączeniem linii Alilaguna, linii ACTV 16, 19, 21 i trasy do kasyna. Możliwy jest – w ramach tego jednego zniżkowego biletu – także bezpłatny wstęp dla osoby towarzyszącej osobie niepełnosprawnej. Proszę podejść do kasy ACTV w Punta Sabbioni i tam wszystko Państwu wyjaśnią i dadzą odpowiedni bilet. Legitymację proszę zabrać oczywiście ze sobą. Przystanie i tramwaje wodne są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Natomiast w samej Wenecji, przy Placu św. Marka, czyli tam gdzie dopływa tramwaj wodny z Punta Sabbioni, mostki na nabrzeżu Riva degli Schiavoni mają podjazdy i są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Większość innych mostów w Wenecji nie ma podjazdów. Jednak Plac św. Marka, nabrzeże Riva degli Schiavoni i najbliższą okolicę uda się Państwu zwiedzić.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Iweta 23 lutego 2024 - 12:07

SUPER INFORMACJE, FAJNIE SIĘ JE CZYTA ALE MAM JESZCZE PYTANIE LOGISTYCZNE: W POLOWIE MAJA CHCIAŁAM LECIEĆ NA WYBRZEZE WENECKIE LAMOLOTEM MARCO POLO AIRPORT I UDAĆ SIĘ AUTOBUSEM NA CAMPING DI VENECJA , LATEM PARĘ LAT TEMU BYŁ BEZPOŚREDNI AUTOBUS TERAZ NIE MOGĘ TEGO USTALIĆ CZY POZOSTAJE PODRÓŻ Z PRZESIADKĄ W LIDO DI JESOLO?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 24 lutego 2024 - 11:01

Kiedyś był autobus przewoźnika ATVO Veneto, ale w tym momencie ciężko to sprawdzić, ponieważ na ich stronie jest wprowadzony rozkład zimowy. Dopiero od połowy maja będzie obowiązywał rozkład wakacyjny więc to się wyjaśni w ostatniej chwili. Proszę początkiem maja wejść na stronę ATVO Veneto – wówczas powinien być już opublikowany letni rozkład jazdy.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz

Zostaw komentarz