Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce
Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce

Tramwaje wodne w Wenecji, ceny biletów na vaporetto w 2021 r. i mapa komunikacji miejskiej

75 78 800

Tramwaje wodne w Wenecji są najlepszym sposobem na sprawne i stosunkowo niedrogie przemieszczanie się po mieście. Tramwaje regularnie pływają po kilkunastu wyznaczonych trasach, a ceny są znacznie niższe niż w przypadku gondoli. Główne przystanki vaporetto znajdują się przy dworcu kolejowym Venezia S. Lucia i przy najważniejszych zabytkach miasta (takich jak Rialto, Salute, czy Plac św. Marka). Tramwaje wodne to także dobry sposób, aby dotrzeć na inne wyspy laguny weneckiej (chociażby do Burano, czy Murano).

Tramwaje wodne w Wenecji w godzinach szczytu kursują co 10-20 minut. Przemieszczają się nimi zarówno turyści jak i mieszkańcy Wenecji oraz pracownicy hoteli, restauracji, sklepów, komisariatów czy urzędów publicznych.

Jeśli planujesz podróż do Wenecji zobacz także na mój bardzo rozbudowany przewodnik po Wenecji oraz polecane noclegi w Wenecji, gdzie opisuję wyjątkowe miejsca na każdą kieszeń.

Tramwaje wodne w Wenecji – podstawowe informacje

przystanek tramwaju wodnego przy moście Rialto, tramwaje wodne w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
przystanek tramwaju wodnego przy moście Rialto, tramwaje wodne w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Przy każdej stacji tramwaju wodnego znajduje się informacja o możliwych połączeniach, plan kursów i ceny. Przy najbardziej obleganych przystankach są też elektroniczne tablice z informacją za ile minut możesz spodziewać się poszczególnych tramwajów.

Tramwajami wodnymi oraz komunikacją publiczną w Wenecji zarządza miejska spółka ACTV. Jej zielono niebieskie logo znajduje się na wszystkich tramwajach wodnych.

Przystanki tramwajów wodnych znajdują się na pływających pomostach. Dzięki temu z tramwaju za każdym razem można równie łatwo wysiąść, niezależnie od poziomu wody w Wenecji.

Ceny biletów na tramwaje wodne w Wenecji

widok z tramwaju wodnego na Canal Grande, komunikacja miejska w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
widok z tramwaju wodnego na Canal Grande, komunikacja miejska w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W 2021 r. ceny biletów na tramwaje wodne w Wenecji kształtowały się następująco:

 • 7,50 euro – bilet ważny przez 75 minut (można się przesiadać)
 • 20 euro – bilet ważny 1 dzień
 • 30 euro – bilet ważny 2 dni
 • 40 euro – bilet ważny 3 dni
 • 60 euro – bilet ważny 7 dni 

Dzieci do lat 6 liniami ACTV pływają za darmo. Dzieci od 6 lat i więcej płacą za bilet pełną cenę, jak dorośli. Przystanki tramwajów wodnych ACTV przystosowane są dla dzieci w wózkach.

Bilety dobowe ważne są od momentu skasowania.

W ramach biletu można mieć ze sobą jeden bagaż, którego suma trzech boków nie przekracza 150 cm. Jeśli masz więcej bagaży, zapytaj w punkcie sprzedaży biletów czy konieczne będzie wniesienie dodatkowej opłaty.

Osoby na wózkach inwalidzkich płacą 1,50 euro, a bilet jest ważny przez 75 minut od pierwszego skasowania, podczas którego pasażer może korzystać ze wszystkich linii ACTV z wyłączeniem linii Alilaguna, linii ACTV 16, 19, 21 i trasy do kasyna. Bilety można kupić w kasach Venezia Unica. Możliwy jest także bezpłatny wstęp dla osoby towarzyszącej.

Ważna uwaga: powyższe ceny i bilety całodzienne nie obowiązują na trasach z/na lotnisko Marco Polo w Wenecji. Inne zasady obowiązują także na liniach 16, 19 i 21 oraz na linii do kasyna.

Wszystkie bilety czasowe (1, 2, 3 i 7 dni) mogą być użyte także na przejazdy na lotnisko Wenecja Marco Polo.

Mapa linii – komunikacja miejska w Wenecji

Tramwaje wodne w Wenecji, aktualna mapa linii komunikacji miejskiej w Wenecji, stan na luty 2021 r.
Tramwaje wodne w Wenecji, aktualna mapa linii komunikacji miejskiej w Wenecji, stan na luty 2021 r.

Należy pamiętać, że bilet na tramwaj wodny możesz kupić w kasach przy przystaniach lub w samoobsługowych automatach. Następnie bilet należy skasować przed wejściem na przystań (znajdują się tam specjalne bramki). W sezonie wakacyjnym i w godzinach szczytu przystanie bywają zatłoczone. Wówczas istnieje ryzyko, że nie uda Ci się wsiąść do pierwszego tramwaju, który podpłynie. Wówczas musisz czekać na kolejny, który powinien pojawić się za kilka lub kilkanaście minut.

Podczas jednodniowej wycieczki do Wenecji z punktu widzenia turystycznego kluczowe są następujące stacje tramwajów wodnych: Ferrovia (przy głównym dworcu kolejowym Venezia S. Lucia), Piazzale Roma (plac przy którym znajduje się dworzec komunikacji miejskiej i międzymiastowej oraz wielopoziomowe parkingi dla samochodów), RialtoSan MarcoSalute. Warto także wybrać się na okoliczne wyspy, najważniejsze przystanki to: Murano FaroBurano i słynne z piaszczystych plaż Lido di Venezia.

Jeśli planujesz podróż do Wenecji statkiem z Punta Sabbioni, to szczegóły znajdują się w osobnym dziale: Jak dopłynąć statkiem z Punta Sabbioni do Wenecji?

Najważniejsze linie – komunikacja miejska w Wenecji

tramwaje wodne w Wenecji, komunikacja miejska w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
tramwaje wodne w Wenecji, komunikacja miejska w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W trakcie przemieszczania się po Wenecji korzystaj z map Google. ACTV zadbało o to, aby dane w Google Maps był aktualne i zazwyczaj bardzo poprawnie pokazują, którym tramwajem wodnym dojechać i za ile minut należy spodziewać się łodzi. Które linie z punktu widzenia turysty są najważniejsze?

 • Linia numer 1 – najwolniejszy z tramwajów ACTV, który kursuje od Piazzale Roma przez niemal wszystkie przystanki Canale Grande, wzdłuż wybrzeża San Marco i na Lido do Venezia. Płynąc tym tramwajem możesz podziwiać cały Canal Grande. Linia jest zatłoczona. Spróbuj stanąć przy burcie, aby mieć świetną pozycję do pamiątkowych zdjęć. Skorzystaj z tej linii także wtedy, gdy z Wenecji chcesz się dostać na Lido.
 • Linia numer 2 – to najszybsza linia kursująca pomiędzy Piazzale Roma, a Piazza San Marco. Nad Canalem Grande tramwaj zatrzymuje się tylko 6 razy.
 • Linia numer 14 – łączy Punta Sabbioni z Lido di Venezia i z Wenecją przy Placu św. Marka (San Marco-San Zaccaria”F”).
 • Linia numer 15 – to linia bezpośrednia pomiędzy Punta Sabbioni, a Piazza San Marco w Wenecji.

Punta Sabbioni jest szczególnie istotnym przystankiem dla osób wypoczywających w kurortach Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, czy Lignano, które planują jednodniową wycieczkę do Wenecji. Najłatwiej podjechać samochodem do Punta Sabbioni i stamtąd rozpocząć podróż tramwajem wodnym do Wenecji. Więcej o tym pisałem w dziale statek z Punta Sabbioni do Wenecji.

Komunikacja miejska w Wenecji – statki innych przewoźników

statek Alilaguna, komunikacja miejska w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
statek Alilaguna, komunikacja miejska w Wenecji (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Statki Alilaguna, których bardzo wiele pływa po weneckich kanałach należą do konkurencyjnej firmy. Nie należy ich mylić z ofertą ACTV. Alilaguna pływa przede wszystkim do lotniska Marco Polo, do terminalu portowego, do centrum Wenecji, na Lido, Murano i Punta Sabbioni.

Na weneckiej lagunie obecne są także statki Il Doge di Venezia. Firma specjalizuje się m.in. w połączeniach pomiędzy Punta Sabbioni, a Wenecją oraz – w sezonie letnim – organizuje wycieczki na najpiękniejsze wyspy laguny.

Miejska spółka ACTV organizująca transport na terenie Wenecji działa od 1881 r. Obecnie ACTV posiada 120 pływających pomostów (przystanków) i około 30 linii. Każdego roku ACTV przewozi 95 milionów pasażerów. Dwie najważniejsze miejskie linie to 1 i 2, ale świetnie skomunikowane są poszczególne wyspy laguny, a także miasteczka i przyczółki na zewnętrznym obwodzie laguny. Tramwaje wodne pływają codziennie od 5:00 do 24:00. Na niektórych trasach funkcjonują linie nocne, które działają od północy od 5:00 rano. W szeroko rozumianym sezonie letnim liczba linii i połączeń jest zwiększana.

Zobacz także:

75 Komentarze
 1. Maxim napisał(a)

  Co to znaczy bilet ważny 1 dzień – czy jest ważny przez 24 h od pierwszego skasowania, czy tylko na konkretną datę? Innymi słowy, jak skasuję bilet ważny 1 dzień o godzinie 22:00, to czy bilet jest ważny kolejnego dnia do godziny 22:00? Czy też rano muszę kupować kolejny ważny 1 dzień?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Bilet 1-dniowy ważny jest 24 godziny od momentu skasowania. Czyli kasując bilet wieczorem można jeszcze na nim jeździć kolejnego dnia.

 2. Maxim napisał(a)

  Dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie – ile trwa i czy jest w ramach biletu 1 dniowego rejs na Burano?

 3. Łukasz Ropczyński napisał(a)

  Tak, ja nawet w ramach biletu jednodniowego płynąłem na bardziej odległe Punta Sabbioni. Na Burano płynie linia numer 12. Widać ją nawet na schemacie linii, który zamieściłem w artykule. Niestety nie pamiętam ile trwają poszczególne rejsy – w Wenecji czas biegnie inaczej 🙂

 4. Dominika napisał(a)

  Z Placu Św. Marka na wyspę Burano nie ma bezpośredniego tramwaju wodnego. Trzeba się przesiadać. Ja płynęłam tydzień temu ok. 2 godz. z przesiadką na wyspę Burano. Linia zahaczyła jeszcze o Wyspę Murano i Torcello, ażeby się w końcu dostać na Burano. Te tramwaje naprawdę czasami śmiesznie płyną całkiem inną trasą niż jest w opisie na przystanku.;)

 5. Anna napisał(a)

  Czy bilet dwudniowy z Punta Sabioni do Wenecji ten za 30 euro należy wykorzystać dzień po dniu czy można zrobić przerwę ?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Ważny jest 48 godzin od momentu skasowania, więc nie można zrobić przerwy.

 6. Przemek napisał(a)

  Warto wiedzieć podróżując z dziećmi do 12 lat o bilecie Venezia Metropolitana 24. Nikt o nim nie mówi i nie pisze e kasach ACTV a za 30EUR mamy cały dzień z vaporetto (tramwaje wodne) dla 1 dorosłej i max. 2 dzieci więc się opłaca.

 7. Agata napisał(a)

  Witam, planujemy w najbliższym czasie podróż do Wenecji. Znaleźliśmy hotel w naszym zasięgu cenowym, ale na Murano. Boimy się tylko czy będzie to dobry punkt jeżeli chodzi o samo połączenie z Wenecją i zwiedzanie miasta. Czy ktoś jest zorientowany jak wygląda połączenie Murano z Wenecją, czy jest bezpośredni tramwaj wodny czy raczej trzeba się przesiadać?

 8. Pivi napisał(a)

  Witam
  Planuję do Wenecji przyjechać z psem. Jak jest w komunikacji miejskiej? Ile kosztuje bile dla psa na busa lub tramwaj wodny?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   W tramwajach wodnych psy mogą pływać za darmo wg zasady jeden pies na jednego właściciela, który wykupił bilet. Według przepisów psy w tramwaju wodnym powinny być na smyczy i powinny mieć kaganiec.

 9. Pivi napisał(a)

  Dzięki za błyskawiczną odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanko ile kosztuje bilet na tramwaj wodny 12 godzinny?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Nie ma takiego biletu. Ceny podane są w moim artykule powyżej. Jest bilet na 75 minut i następny na 24 godziny.

 10. Joanna napisał(a)

  Witam, pytanko mam. Czy zakup biletu np trzydniowego upoważnia do podróży autobusem linii 10a do Lido di Jesolo? Oraz do podróży tymże autobusem z lido do jesolo do punta sabioni i stamtąd do Wenecji?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Raczej nie. Tramwaje obsługuje ACTV, a autobusy na tamtej linii ATVO. W ich ofercie jest jakiś wspólny bilet, ale to całkiem inna oferta niż trzydniowy bilet ACTV: http://www.atvo.it/allegati/menu/loc_jesolo.pdf

 11. Beata napisał(a)

  A co z tą linią 16? Nie mogę nią płynąć na 24godzinnym? Planuję startować z Fusina właśnie…

 12. Beata napisał(a)

  Na stronie ACTV doczytałam 🙂 26euro – dzienny z linią 16. Tak?

 13. Asia napisał(a)

  Pytanie na cito:1)czy na bilecie za 1.5euro ,podobno do 75min można jeździć z przesiatkami, i autobusami i pociagami?
  2)czy bilety autobusowe na lotnisku można kupić w kiosku czy tylko w biletomatach?
  3)Czy kasowniki są inne niż u nas,że wkłada się bilet czy inny rodzaj?
  Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odp.

 14. magdalena napisał(a)

  czy ktos jechal autobusem ,komunikacja miejska . z Marco Polo do Cavallino

 15. Lidia napisał(a)

  Lecę w poniedziałek do Wenecji.
  Będę ok 19.30 na lotnisku Treviso.
  Jak najlepiej dostać się na wyspę Lido ?
  Z góry dziękuje za odpowiedź

 16. Roberto napisał(a)

  Na stronie przewoźnika http://actv.avmspa.it/en/node/775
  pisze ze bilet 75 minutowy kosztuje 1.5 euro a tu na stronie że 7.5 euro.
  Czy to jakiś błąd, bo różnica jest duża?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Cena 1,50 euro, o której piszesz dotyczy tylko biletów na 75-minutowe przejazdy autobusami (po lądowej części Wenecji). Natomiast ceny na tramwaje wodne są tutaj u samego dołu: http://actv.avmspa.it/it/content/vaporetto – 7,50 euro za 75 minut i 20 euro za 24 godziny 🙂

 17. Pazzo napisał(a)

  Czy na tramwaje wodne można wejść z dzieckiem w wózku?
  Możecie polecić jakąś kolejność zwiedzania?
  I gdzie można zjeść z dziećmi?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, można wejść z dzieckiem w wózku. Co do kolejności zwiedzania, to zapraszam do mojego przewodnika po Wenecji: https://www.kierunekwlochy.pl/wenecja-wlochy

 18. Kania napisał(a)

  Gdzie mozna kupic bilet 48h jesli przyjade na tronchetto? Czy bilet ten jest sprzedawany oddzielnie czy tylko z karta Venezia Unica bo tylko tak znalazlem na internecie a ta karte trzeba aktywowac za 50euro.

 19. Sylwia napisał(a)

  Czy z Caorle płynie do Wenecji jakiś tramwaj wodny?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Raczej nie. Najlepiej podjechać samochodem do Punta Sabbioni i stamtąd popłynąć.

 20. blondi 50 napisał(a)

  czy osoby niepełnosprawne -dorośli i dzieci maja jakieś ulgi

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, jest to opisane w moim tekście. 1,50 euro za bilet 75 minutowy dla osoby niepełnosprawnej i darmowy przejazd dla opiekuna.

 21. wojtek napisał(a)

  Niedokładny opis ponieważ 24 godzinny bilet dla osoby dorosłej i dziecka lub osoby dorosłej i dwoje dzieci do lat dwunastu kosztuje 30 euro, poza tym parking w Punta Sabioni kosztuje już 7 euro za cały dzień . Najświeższe dane bo z dnia 15.09.2018r. Pozdrawiam

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Bilet, o którym piszesz za 30 euro z dziećmi to tzw. BIGLIETTO METROPOLITANO w ramach którego można korzystać z przewoźników ACTV, ATVO i Arriva Veneto bez limitu. To co innego niż zwykły bilet za 20 euro/dobę na samo ACTV. Co do parkingu sprawdzę jeszcze dziś dokładnie i zaktualizuję jeśli rzeczywiście podnieśli ceny. Dziękuję za komentarz!

 22. Ewa napisał(a)

  Potrzebuję dojechać z dworca autobusowego w Wenecji i z powrotem na pierwszy przystanek na „stałym” lądzie Orlanda San Guliano i nie wiem czy w tym przypadku mając bilet dobowy mogę jeżdzić autobusem nr 5, który docelowo jeździ na Marco Polo.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Sprawdzałem i wciąż nie wiem. Informacja na ten temat na stronie ACTV jest niejednoznaczna. Jak masz jeszcze trochę czasu do wyjazdu to może napisz do nich maila albo zapytaj na Facebooku: https://www.facebook.com/muoversivenezia

   1. Grażyna napisał(a)

    Witam, proszę o informację. Płaciłam 30 Euro za 48 godzin. Pływałam tylko vaporetto. Czy dobrze czytam, że wówczas mogło być tylko 20 Euro? A co daje karta Rolling Venice dla dziecka 14 lat?

    1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

     20 euro kosztuje bilet 24-godzinny, a 30 euro bilet 48-godzinny. O karcie Rolling Venice więcej przeczytasz tutaj: https://www.veneziaunica.it/en/content/rolling-venice

 23. rafał napisał(a)

  czy z parkingu s.giuliano dostane sie vaporetto 21 do wenecji kupujac bilet 24 h?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Nie. Właśnie zaktualizowałem mapę na stronie. Linia 21 już nie pływa na San Giuliano. Trzeba podjechać tramwajem.

 24. Marcin napisał(a)

  witam,
  Mam pytanie czy na 24 godzinnym bilecie mogę wrócić na lotnisko linia niebieska spod szpitala ?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Raczej tak. Tak wynika z informacji na stronie ACTV.

 25. Ryszard napisał(a)

  Lecę 31 października do Treviso. Ok 20 będę na lotnisku i do godziny 00:00 muszę się zameldować w hotelu na wyspie Lido. 4 godziny chyba wystarczy mi na transfer z lotniska. Jak nie zdążę to 20 euro dopłaty za hotel. Mogę prosić o wskazówki jak komunikacją miejską sprawnie się przemieścić i jaki nr tramwaju wodnego na Lido i z której stacji najlepiej. Z góry dziękuję.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Z lotniska Treviso do Wenecji możesz dojechać autobusem ATVO (zobacz na atvo.it). Autobus dojeżdża do Piazzale Roma w Wenecji. Stamtąd na najbliższy przystanek tramwajów wodnych (tuż obok) i linią wodną numer 1 na Lido di Venezia. Są też inne sposoby, np. do dworca kolejowego w Treviso autobusem ACTT, potem pociągiem do Wenecji i tramwajem na Lido, ale to więcej przesiadek i więcej straconego czasu.

 26. Ryszard napisał(a)

  Dziękuję za podpowiedź. Pozdrawiam serdecznie

 27. Danuta Wójcik napisał(a)

  Jadę z grupą 50 osób do Wenecji. Gdzie najlepiej dojechać autokarem i przepłynąć na wyspę? Jakie są koszty wjazdów, parkingów i tramwaju dla grupy?

 28. Joanna napisał(a)

  Witam jadę 5 grudnia do Wenecji będę około 19:30 na lotnisku w Traviso i muszę sie dostać do 21 :00 do Wenecja Mestre . Czy jest jakaś komunikacja miejska z lotniska ? Pozdrawiam

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Oczywiście. Najprościej autobusem z lotniska do Mestre – linia numer 15 ACTV. Na tej trasie jeździ jeszcze autobus ATVO MESTRE EXPRESS. Czas podróży około 20 minut.

 29. Janek napisał(a)

  Witam, czy tramwaj wodny kursuje pomiędzy Wenecją, a Chioggi? Jeśli tak, to czy można korzystać z 24 godzinnego biletu? Jeśli nie to jak można najlepiej dojechać z Chioggi do Wenecji? Ile czasu wyniesie przemieszczenie się pomiędzy Loggi, Wenecją? Z góry dziękuję.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Na linii Venezia – Chioggia kiedyś pływała linia numer 19, ale chyba tylko w sezonie letnim (obowiązywały na nią osobne bilety). Natomiast przez cały rok obecnie kursuje linia numer 11 (z Lido di Venezia do Chioggi). Na samo Lido z Wenecji można się dostać w różny sposób (zobacz na mapkę w moim artykule w zależności od tego skąd chcesz płynąć). Raczej linią 11 można popłynąć do Chioggi na 24-godzinnym bilecie z Wenecji, ale dla pewności dopytałbym jeszcze w kasie na miejscu.

 30. Arek napisał(a)

  W rozkładzie linii 5,2 http://actv.avmspa.it/sites/default/files/Orario%20linea%205.2%20dal%205%20nov%202018.pdf jest informacja DOPO LE 9.00 FERMA A RICHIESTA. Czyli – jak rozumiem – po 9 zatrzymuje się na żądanie. Ale jak to praktycznie się odbywa – mam machać ręką z przystanku? Czy ktoś wie?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Ale dotyczy to tylko przystani Celestia, która pewnie jest mało popularna. Wydaje mi się, że wystarczy machnąć ręką, a jak chcesz mieć pewność że wsiądziesz, to może przejdź do innego pobliskiego pomostu 🙂

 31. Dawid napisał(a)

  Przystanek Plac Roma. Dawno temu byłem w Wenecji i raz wsiadłem do tramwaju nr2 i płynąłem przez kanał Grande a raz wsiadłem z tego samego miejsca do tramwaju nr2 i płynąłem kanałem Giudecca. Oczywiście w obu przypadkach celem był Plac Marco. Jak rozpoznać do której „dwójki” wsiąść abym wiedział którym kanałem będę płynął

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Zapraszam na naszą grupę na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/KierunekWlochy/- może ktoś będzie umiał pomóc 🙂

 32. sylvik napisał(a)

  Bardzo dziekuje za pomoc. Artykuly o Wenecji i tramwajach daly mi wiele przydatnych informacji.

 33. Kasia napisał(a)

  Ląduję w Wenecji Treviso o 21:55 (według planu lotu), a poniedziałek. Jak najlepiej się dostać do Wenecji?

 34. David napisał(a)

  W jakich miesiącach pływają ACTV sezonowe linie ?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Na pewno latem. Próbowałem znaleźć dokładne daty na stronie ACTV, ale nigdzie nie jest to podane. Trzeba do nich napisać albo zapytać na miejscu 😉

 35. Paula napisał(a)

  Czy dzieci do lat 4 coś płacą? Będziemy podróżować na różnych stacjach i nie wiem czy dla nich też trzeba kupić

 36. Joanna napisał(a)

  Będę spała z rodziną na Campingu Jolly. Planujemy jeździć autobusami na pojedynczych biletach. O ile w samej Wenecji na pewno nie będzie problemu z kupnem biletów,o tyle z campingu może być problem, a z tego co wiem bilet kupiony u kierowcy jest droższy. Stąd pytanie o to, jak działają te bilety? Czy mogę pierwszego dnia kupić w automacie kilka i po prostu codziennie sobie z nich korzystać, czy też kupuje się na konkretny dzień/godzinę itp.? Będę wdzięczna za podpowiedź.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tam gdzie połączenia są realizowane przez ACTV można kupić więcej biletów i potem kasować w kolejnych dniach.

 37. Janusz napisał(a)

  Witam,
  W czerwcu wybieram się z córką do Wenecji na dłuższy weekend.
  Zatrzymamy się w Wenecja Mestre i z rana będziemy dojeżdżać do starej Wenecji.
  Czy kupując bilet dobowy (24h czy 48H) mogę korzystać z niego dojeżdżając koleją do stacji Santa Lucia?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Koleją raczej nie, ale być może tramwajem ACTV, który jeździ z Mestre do Wenecji: https://www.kierunekwlochy.pl/tramwaj-i-autobus-z-mestre-do-wenecji-nie-ma-juz-tramwaju-wodnego-z-san-giuliano – nie jestem pewien. Zapytaj na miejscu w punkcie ACTV albo na naszej grupie na Facebooku. Może ktoś już próbował 😉

 38. Zecke napisał(a)

  Witam. Chciałby skorzystać z linii 2 i popłynąć z parkingu Tronchetto ( przystanek tramwaju Traghetto venezia ) w strone Placu Św.Marka ( przez cłą Wenecję ) . Czy sa jakoś oznaczone kierunki płynięcia ( nie chciałbym popłynąć w druga strone ).

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, na wszystkich przystaniach jest zaznaczony kierunek, w którym płynie tramwaj 🙂

 39. grzegorz napisał(a)

  witam cytat „Jeśli planujemy całodzienną wycieczkę do Wenecji, to najkorzystniej jest kupić bilet dobowy na tramwaje wodne. Tego rodzaju bilet kosztuje 20 euro za cały dzień. Bilet obejmuje wszystkie weneckie linie za wyjątkiem trzech z nich (m.in. nie można pływać w ramach tego biletu na lotnisko i do kasyna).”
  czy dobrze rozumiem że kupując bilet i wypłyawjąc z punta sabbioni linią 14 lub 15 wrócę także na tym bilecie z powrotem

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, zgadza się – to najbardziej opłacalna opcja 😉

 40. Damian napisał(a)

  Witam. Mam pytanie odnośnie wejścia do Bazylik Św.Marka . Doczytałem że nie wpuszczają z torbami , plecakami. Czy depozyt jest w pobliżu i w jaki sposób odbywa się pozostawianie bagażu. Czy z mała torebka ( saszetka, lub małą torba damską ) wpuszcza do środka ? jakiś portfel z dokumentami , telefony przydałoby ssie mieć ze sobą.

 41. Bartłomiej Robel napisał(a)

  W aplikacji Actv są dwie opcje: *bilet 1-dniowy (z odpowiedzi wiem, że ważny jest 24h od skasowania) ? w aplikacji kosztuje 20? oraz *bilet 24h Venezia Metropolitana za 35? ? wydawało mi się, że ten będzie ważny, 24h od skasowania. Oczywiście interesuje mnie tańsza opcja? bo ten niby ten sam efekt za mniejsze pieniądze, ale czy na pewno?

 42. Wiola napisał(a)

  Dzień dobry, czy bilet 24h wystarczy skasować raz wsiadając pierwszy raz do tramwaju? Gdzieś czytałam, że należy kasować za każdym razem, gdy wsiadam do kolejnego tramwaju. Chciałabym popłynąć do Burano i z powrotem oraz przepłynąć się Grand Canale na tym samym bilecie.

  1. Wanda napisał(a)

   Wyjeżdżam do Wenecji 12 czerwca , lotnisko Marco Polo o godz.22:30
   Nocleg w Marghera. Jakie bilety kupić na dojazd 5 a później 6

   1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

    Z lotniska do Marghera raczej nie będzie bezpośredniego połączenia. Możesz podjechać autobusem linii 45 do Mestre (MESTRE FS), a stamtąd do Marghera kolejnym autobusem. Zobacz na google maps albo aplikację Omio. Im późnej tym większy kłopot z szybkim dojazdem.

 43. Janusz napisał(a)

  Lukasz Ropczynski
  Widze ze masz co robic a czy jestes tez przewodnikiem po wenecji

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Nie jestem przewodnikiem, ale na blogu znajdziesz kilkanaście tekstów o Wenecji (stale aktualizowanych) z dużym naciskiem na porady praktyczne (parkingi, ceny biletów, tramwaje wodne itp.). Sam świetnie sobie poradzisz. Zanotuj sobie wcześniej najważniejsze informacje, ewentualnie wydrukuj mapkę z liniami tramwajów wodnych 🙂

 44. ewa napisał(a)

  prosze o informację jak z marco polo dojść do przystanku vaporetto. potrzebuje dostac sie do Ospedale. dziękuje

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Przepraszam, dopiero teraz zauważyłem Twój komentarz. Nie wiem czy sprawa jest wciąż aktualna, ale przy lotnisku znajduje się przystań statków Alilaguna (linia A i B). Bilety można kupić na lotnisku w automatach przy stanowiskach odbioru bagażu.

 45. McStar napisał(a)

  Witam,
  to pytanie już się pojawiło w komentarzach, ale nie zauważyłem na nie odpowiedzi. Czy bilet 24-godzinny należy kasować za każdym razem jak się wsiada do tramwaju wodnego? Czy może wystarczy tylko 1 raz przed pierwszym wejściem na pokład? Chce kupić bilet 24-godzinny i popłynąć na Murano -> Burano -> Powrót na plac San Marco – tylko nie wiem co z tym kasowaniem 🙁 Czy automaty biletowe sprzedają wszystkie typy biletów czy tylko jednorazowe?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Automaty sprzedają różne rodzaje biletów. Bilet i tak siłą rzeczy trzeba skasować przy każdym wejściu na pomost, bo przecież bez tego nie otworzą się bramki. Więc bilety kasujemy za każdym razem 🙂

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przez dalsze aktywne korzystanie z Bloga bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Autora Bloga i Zaufanych Partnerów oraz wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym. Informacje na temat Administratora Danych Osobowych, swoich praw oraz danych jakie zbiera Blog znajdziesz w "Polityce Prywatności". AkceptujęPolityka prywatności i RODO

Polityka prywatności i RODO