Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce
Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce

Parking w Wenecji i w okolicy – ile kosztuje w 2023 r.? Gdzie zaparkować auto w Wenecji?

19 113 977

Bezpieczny, stosunkowo niedrogi i dobrze zlokalizowany parking w Wenecji to nie taka oczywista sprawa. Byliśmy w Wenecji około dwudziestu razy – najczęściej właśnie samochodem. Parkowaliśmy zarówno na wielopoziomowych parkingach w samej Wenecji, na tanich parkingach w Mestre (tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji), a także na parkingach w Punta Sabbioni, skąd odpływają statki i tramwaje wodne w okolice placu św. Marka. Wybór odpowiedniego parkingu zależy przede wszystkim od tego czy do Wenecji przyjeżdżasz na kilka godzin czy na kilka dni.

Zapraszam Cię do przewodnika po ośmiu osobiście sprawdzonych parkingach w Wenecji. Artykuł powstał na bazie naszych własnych doświadczeń z parkowaniem w Wenecji – nie ma w nim informacji bezmyślnie przepisywanych z internetu. Natomiast wszystkie podane ceny są aktualne na 2023 r. i uwzględniają ostatnie podwyżki.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Jeśli masz pytania o zasady funkcjonowania któregoś z parkingów, zadaj je w komentarzach pod artykułem u dołu strony.

Parking w Wenecji – podstawowe informacje

Venice City Park to parking w Wenecji, który często polecam swoim Czytelnikom, jeśli w mieście zatrzymują się na dłużej - parking nocą jest dozorowany, ale nie jest strzeżony (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Venice City Park to parking w Wenecji, który często polecam swoim Czytelnikom, jeśli w mieście zatrzymują się na dłużej – parking nocą jest dozorowany, ale nie jest strzeżony (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Wenecja jest miastem położonym na wodzie. Ruch samochodowy pomiędzy wyspami praktycznie nie istnieje. Zamiast ulic są kanały wodne, a zamiast samochodów – tramwaje wodne, gondole oraz taksówki wodne i tatki.

Jeśli wybierasz się do Wenecji samochodem możesz go zaparkować w trzech miejscach:

 1. Już w Mestre, czyli tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji. To najtańsze rozwiązanie, ale trzeba doliczyć koszt i czas dojazdu z Mestre do Wenecji.
 2. Na wielopoziomowych parkingach w samej Wenecji – najdroższe rozwiązanie, ale szybkie i wygodne.
 3. Na parkingach w Punta Sabbioni, które znajdują się tuż obok przystani, z której odpływają tramwaje wodne i statki w okolice Placu św. Marka w samym sercu Wenecji. To dobry wybór dla osób, które spędzają wakacje na wybrzeżu Adriatyku na wschód od Wenecji, czyli na przykład w Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano, czy w Grado.

Porada praktyczna: odradzam korzystanie z bezpłatnych parkingów przy supermarketach czy na różnych placach w Mestre. Niestety włamania do samochodów – szczególnie tych na zagranicznych tablicach rejestracyjnych – we Włoszech się zdarzają stosunkowo często. Co jakiś czas przypominają o tym posty naszych Czytelników na największej włoskiej Grupie na Facebooku, którą prowadzę.

Parking w Wenecji – czyli Piazzale Roma i Tronchetto

Wielopoziomowe parkingi w samej Wenecji znajdują się na Piazzale Roma oraz na wyspie Tronchetto:

 • Piazzale Roma to komunikacyjne centrum Wenecji. Znajdują się tu parkingi dla samochodów osobowych, dworzec autobusowy, przystanki komunikacji miejskiej i tramwajów wodnych.
 • Kilkaset metrów stąd jest główny dworzec kolejowy Venezia S. Lucia.
 • Dojeżdżając do Piazzale Roma własnym samochodem, zwiedzenie Wenecji możesz rozpocząć pieszo, ponieważ będziesz w centrum.
 • Tutejsze parkingi są jednak najdroższe. Jeśli przyjeżdżasz na jednodniową wycieczkę to raczej nie problem, ale przy kilkudniowym pobycie – już tak.
 • Parkowanie samochodu bezpośrednio na Piazzale Roma (zamiast na którymś z otaczającym go parkingów) – mimo, że kuszące – jest praktycznie niemożliwe. Lepiej tego nie próbować. Przy placu znajduje się posterunek policji. W ostatnich latach zaostrzono nawet przepisy i na Piazzale Roma nie mogą już wjeżdżać autokary turystyczne. Teraz muszą zjeżdżać one na Parking Tronchetto, który znajduje się 1300 metrów od Piazzale Roma.

Parking Tronchetto

Nowoczesny, wielopoziomowy Parking Tronchetto jest najtańszym i najwygodniejszym z parkingów w Wenecji. Ten parking w Wenecji znajduje się na wyspie Isola Nova del Tronchetto. Najpierw musisz wjechać mostem z Mestre do Wenecji, a później od razu skręcić w prawo i ponownie prawo. Parking jest świetnie oznakowany. Należy szukać tablic z napisem „Tronchetto”. Ten wielopoziomowy parking jest zadaszony i dysponuje liczbą 4000 miejsc postojowych. Zazwyczaj nie trzeba martwić się o miejsce i rezerwować wcześniej parkingu. Miejsca tutaj są nawet w wysokim sezonie.

Na parkingu zainstalowano ponad 120 kamer. Parking jest dozorowany przez całą dobę. Typowe miejsce parkingowe ma 14 metrów kwadratowych i 280 cm szerokości. Pracownicy parkingu są dostępni przez całą dobę. Z parkingu do Piazzale Roma można dojść pieszo (1300 metrów spacerem) lub przejechać specjalną kolejką. Obok znajduje się także przystań tramwajów wodnych.

Ceny parkingu Venezia Tronchetto Parking – aktualne na 2023 r.:

 • 4 euro – do 1 godziny;
 • 9 euro – do 2 godzin;
 • 16 euro – do 3 godzin;
 • 25 euro – do 24 godzin;
 • 25 euro – za każdą kolejną dobę postoju.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Isola Nova del Tronchetto 33 m, 30135 Venezia


Parking Autorimessa Comunale

Drugi największy parking w Wenecji, zlokalizowany tuż przed Piazzale Roma skąd turyści mają natychmiastowy dostęp do historycznego centrum Wenecji. Parking jest wielopoziomowy, czynny przez cały rok, całą dobę. Posiada 2182 miejsc dla samochodów oraz 300 miejsc dla motocykli, ale to zazwyczaj za mało i ciężko tu o wolne miejsce. Całość zlokalizowana jest na 6 poziomach. Ponadto dojazd do parkingu jest bardzo prosty. Po zjechaniu z mostu łączącego Mestre w Wenecją z głównej drogi wystarczy skręcić w prawo, wprost na parking (zjazd jest oznaczony), a parking łatwo rozpoznać, ponieważ jest to największy budynek w okolicy.

Na parking mogą wjechać samochody do wysokości 2,2 m. Osobiście staram się unikać tego parkingu, ponieważ miejsca parkingowe są tu bardzo wąskie. Parking ma już swoje lata. Dużym samochodem ciężko wjechać. Dodatkowo jest ryzyko, że osoby wsiadające do samochodów zaparkowanych obok będą nieostrożne i uderzą drzwiami w Twój samochód. Ponadto parking jest drogi dlatego – podsumowując – generalnie go nie polecam.

Ceny parkingu City Parking Garage – Autorimessa Comunale – aktualne na 2023 r.:

 • 35 euro – do 24 godzin;
 • 35 euro – za każdą kolejną dobę postoju;
 • 15 euro – cena nocna, pomiędzy 17:00, a 5:00.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Santa Croce 496, 30135 Venezia


Parking S. Andrea (parking strzeżony)

Ten parking znajduje się w tym samym budynku, co Autorimesa Comunale (opisywany powyżej), ale wjeżdża się tam bramą podziemną, od drugiej strony. Dojeżdżając do Piazzale Roma zgodnie z kierunkiem ruchu należy skręcić w prawo, a potem, gdy główny ruch biegnie w lewo (obok stanowisk autobusów), należy na rogu Piazzale Roma skręcić ponownie w prawo. Następnie łagodny zjazd w dół poprowadzi Cię nieco poniżej poziomu ziemi. Po lewej stronie znajduje się biuro parkingu.

Ten parking to idealne miejsce dla osób, które planują zostawić samochód w Wenecji na bardzo krótko ponieważ płaci się tutaj za każde rozpoczęte dwie godziny postoju. Parking czynny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Dodatkowo przy wyjeździe znajduje się stanowisko pracownika dozorującego cały garaż – jest to parking strzeżony. Parking posiada zaledwie około 100 miejsc parkingowych, z czego dwa dla osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj trudno tam o wolne miejsce. Maksymalna wysokość samochodu, który może tutaj wjechać, wynosi 2 m.

Ceny parkingu S. Andrea – aktualne na 2023 r.:

 • 7 euro – za każde rozpoczęte 2 godziny postoju.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Rio Terà Sant’Andrea 469, 30135 Venezia


Parking Garage San Marco

Ten wielopoziomowy parking znajduje się tuż przy Piazzale Roma i jest jednym z najpopularniejszych, ale też najdroższych w Wenecji. Dużą zaletą jest jego lokalizacja, ponieważ od razu pieszo można rozpocząć stąd zwiedzania miasta.

Natomiast wadą jest stosunkowo wąski wyjazd na wyższe poziomy i – w niektórych przypadkach – konieczność pozostawienia kluczyków do samochodu. Dla mnie to całkowicie dyskwalifikuje ten parking, ponieważ w przypadku kradzieży, bez obydwu kluczyków do samochodu zazwyczaj nie ma szans na wypłatę odszkodowania z polisy AC. Nawet pomijając ten fakt, nie powinno być konieczności pozostawienia obcej osobie dostępu do samochodu.

Ceny parkingu S. Andrea – aktualne na 2023 r.:

 • 20 euro – do 5 godzin;
 • 32 euro – do 10 godzin;
 • 45 euro – do 24 godzin;
 • 4 euro – po pierwszych 24-godzinach za każdą koleją godzinę aż do jedenastej godziny.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Piazzale Roma 467f, 30135 VeneziaParking w Mestre – przed mostem do Wenecji

Kiedy do Wenecji przyjechaliśmy na cały tydzień, wybraliśmy tani i bezpieczny parking w Mestre.

 • Mestre to lądowa część Wenecji. Z Wenecją położoną na wodzie Mestre połączone jest poprzez niespełna 4-kilometrowy most Ponte della Libertà.
 • Parkingi w Mestre są kilka razy tańsze niż w Wenecji, a niektóre z nich są dozorowane.
 • Kilka parkingów znajduje się tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji. Dlatego wystarczy podjechać autobusem komunikacji miejskiej jeden przystanek, aby znaleźć się na Piazzale Roma w Wenecji.
 • Bilet na autobus kosztuje 1,50 euro i zazwyczaj można go kupić u parkingowego. Autobusy w ciągu dnia jeżdżą co około 10 minut.

Parking w Mestre – Venice City Park

Jeden z najtańszych parkingów w Wenecji, znajduje się tuż przed mostem do Wenecji, po prawej stronie. Po sąsiedzku są też inne parkingi z podobnymi cenami, ale ten przez całą dobę jest dozorowany przez pracownika.

Parking znajduje się 100 m od przystanku autobusowego, z którego odjeżdżają autobusy do Wenecji. Liniami autobusowymi ACTV 2, 4, 6 i 7 można dojechać do Wenecji. Autobusy odjeżdżają regularnie nawet co 10 minut. Bilet na autobus można kupić w biurze parkingu. To jeden z najtańszych parkingów w Wenecji.

Ceny parkingu Venice City Park – aktualne na 2023 r.:

 • 5,50 euro – do 24 godzin;
 • 5,50 euro – za każdą kolejną dobę postoju;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via dei Petroli 5, 30175 Venezia


Parcheggio Terminal

Ten parking znajduje tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji i około 100 m przed opisywanym powyżej Venice City Park. Bardzo łatwy dojazd. To jedyny parking z tego zestawienia, na którym nie parkowaliśmy, ale przechodziliśmy obok niego. Tuż obok jest przystanek, z którego do Wenecji odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej linii 2, 4, 6 i 7 (bilet do Wenecji w cenie 1,50 euro – tylko jeden przystanek).

Parking jest ogrodzony i sprawia wrażenie bezpiecznego. W mapach google ma ocenę 4.3/5 na podstawie kilkudziesięciu recenzji. Jeśli na Venice City Park nie będzie wolnego miejsca, to spróbuj zaparkować tutaj.

Ceny parkingu Parcheggio Terminal – aktualne na 2023 r.:

 • 5,50 euro – do 24 godzin;
 • 5,50 euro – za każdą kolejną dobę postoju;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via dell’ Elettrotecnica 5, 30175 VeneziaParking w Punta Sabbioni – przy przystani tramwaju wodnego

To dobry wybór dla osób, które spędzają wakacje na wybrzeżu Adriatyku na wschód od Wenecji, czyli na przykład w Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano, czy w Grado.

 • To popularne wśród turystów miejsce, z którego odpływają statki i tramwaje wodne w okolice Placu św. Marka w Wenecji.
 • Nie ma potrzeby, aby wjeżdżać samochodem do Wenecji – z nadmorskich miejscowości położonych na wschód od Wenecji do Punta Sabbioni można dojechać stosunkowo szybko i bez korków.
 • Z artykułu statek z Punta Sabbioni do Wenecji dowiesz się, którą linią płynąć oraz czym różni się tramwaj wodny ACTV od statków prywatnego przewoźnika Il Doge di Venezia, które także pływają do Wenecji. Dodatkowo zamieściliśmy tam kod rabatowy dla Czytelników na rejsy do Wenecji.

Parking Scarpa

Wygodny parking tuż przy przystani w Punta Sabbioni, z której odpływają statki i tramwaje wodne do Wenecji. Parking jest szutrowy, a większość miejsc parkingowych jest osłoniętych przed słońcem lub gradem. Z ulicy tego nie widać, ale parking jest dość duży. Ciągnie się w głąb i zazwyczaj są tu wolne miejsca.

Parking znajduje się na końcu głównej drogi prowadzącej do przystani. Bardzo łatwo tu dojechać, ale już kilkaset metrów wcześniej pracownicy konkurencyjnych parkingów (ubrani w żółte kamizelki), energicznie będą Cię zachęcać, abyś zjechał na ich parkingi. Ceny wszędzie są takie same, więc lepiej jechać do samego końca, ponieważ ten parking jest najbliżej przystani.

Ceny parkingu Parcheggio Scapra – aktualne na 2023 r.:

 • 7 euro – za każde 24 godziny, od czerwca do września;
 • 5 euro – za każde 24 godziny, po sezonie letnim;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via Fausa, 30013 Punta Sabbioni


Parking Zanella Silvana

Jeśli na opisywanym powyżej Parcheggio Scapra nie będzie wolnych miejsc, to 100 m wcześniej, też po lewej stronie jest parking Zanella Silvana.

Ten parking także jest bezpieczny, a w opiniach google ma ocenę 4.5/5. Obsługa parkingu sprzedaje także bilety na rejsy do Wenecji z Il Doge di Venezia albo Marco Polo, ale nie skorzystaliśmy. Bilety na wybrany rejs kupiliśmy bezpośrednio na przystani. Jeśli jednak planujesz rejs którymś z tych dwóch operatorów, to bilety możesz kupić od razu na parkingu.

Ceny parkingu Zanella Silvana – aktualne na 2023 r.:

 • 7 euro – za każde 24 godziny, od czerwca do września;
 • 5 euro – za każde 24 godziny, po sezonie letnim;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via Fausa 18, 30013 Punta Sabbioni


Darmowy parking w Wenecji

Na koniec drobna aktualizacja. Kiedy 14 kwietnia 2023 r. udostępniłem powyższy artykuł o parkingach w Wenecji na naszym profilu na Facebooku, to jeden z Czytelników w pierwszym komentarzu od razu podpowiedział, gdzie za darmo zaparkować w Wenecji.

Jednak radzę uważać na takie miejsca i wcześniej dokładnie sprawdzać opinie. Przykładowo tuż przed mostem do Wenecji jest bezpłatny parking Park Petroli. W zasadzie w sąsiedztwie Venice City Park, który polecałem powyżej. Wspomniany Park Petroli jest darmowy – to asfaltowy, oznakowany plac parkingowy z miejscami postojowymi. Warto jednak zobaczyć w mapach google na opinie i zdjęcia stamtąd. Mnóstwo osób pisze negatywne opinie i publikuje zdjęcia swoich okradzionych samochodów, z wybitymi szybami, splądrowanym bagażnikiem itd. Nieważne, czy samochód jest nowy czy stary – masowo wybijają szyby, a policja zupełnie nie jest zdziwiona. Więc przede wszystkim polecam stosunkowo bezpieczne parkingi, a cena jest drugorzędna.

Jeśli planujesz podróż do Wenecji, zobacz także te trzy artykuły:

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

19 Komentarze
 1. Agnieszka napisał(a)

  Niestety ceny dla parkingu Tronchetto są niepoprawne za postój powyżej 3 h 21 euro. Byłam 26.98.2018 r. tyle zapaliłam co mnie bradzo zdziwiło bo sugerowłam się cenami z tego bloga.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Rzeczywiście wygląda na to, że cena zmieniła się w ostatnim czasie. Artykuł był aktualizowany tuż przed wakacjami. Dziś sprawdzałem na stronie zarządcy parkingu i wygląda na to, że całkowicie zmienił on sposób naliczania opłat znacznie je podwyższając. W tym momencie w artykule ceny dla parkingu Tronchetto są już zaktualizowane na stan z 27.08.2018 r. Dziękuję za komentarz.

 2. Parkingi dla motocykli i skuterów napisał(a)

  Witam.
  Kilka ciekawostek dla posiadających dwa kółka czytających tego bloga.
  W większości miast we Włoszech parkingi dla motocykli i skuterów są darmowe w oznaczonych miejscach. Muszą to być miejsca zaznaczone namalowanymi na ulicy białymi pasami. Nie sugerujcie się tym, że gdzieś stoją takie pojazdy. My tak stanęliśmy i niestety zapłaciliśmy mandat. W Weronie ok. 30? jeśli zapłacone od ręki lub w ciągu 5 dni albo 50? jeśli płatne później przelewem.
  W Wenecji przy stacji Marittima jest dość duży bezpłatny parking dla dwóch kółek. Można wsiąść do kolejki, ale 1,5? za jeden przystanek ( ok. 3 min jazdy ) to według mnie dość dużo. Ale z ciekawości można się przejechać. Spacerkiem można dojść do centrum w ciągu 10 min. Może komuś się przydadzą takie informacje.
  Pozdrawiam

 3. Paweł napisał(a)

  Cześć. Możecie podpowiedzieć gdzie parkować planując wizytę autem które ma ponad 5m długości (osobowy ale z rowerami na haku) oraz ponad 2.1m wysokości (box dachowy). Dzięki.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Pewnie lepiej w Mestre, tuż przed mostem do Wenecji na otwartej przestrzeni 😉

 4. Bernard napisał(a)

  Witam, ponieważ jadę z małym brzdącem to chciałbym sobie wszystko wcześniej ustalić. Pozostajemy na noc w centrum Wenecji i Proszę o info gdzie powinniśmy najlepiej zostawić auto i z kąt odchodzą stateczki na Plac Św Marka i z jaka mniej więcej częstotliwością? Z góry bardzo dziękuje 🙂

 5. Agata napisał(a)

  Ogromne podziękowania za ten blog- dzięki Tobie nie musieliśmy szukać parkingu, tylko odrazu skierowaliśmy się autem do Tronchetto. O godzinie 11 parking miał jeszcze wolne miejsca. Na Pl. Roma pojechaliśmy kolejką People Mover, dalej na pieszo a potem spod Placu Świętego Marka tramwajem wodnym B2 prosto do Tronchetto. Dziękuję również za mapkę z fajnymi miejscami, dzięki temu uniknęliśmy niepotrzebnego chodzenia po wszystkich uliczkach. Ważna rzecz- ciężka Wenecja, kiedy ma się wózek 😉 często musieliśmy przenosić wózek na mostach, co momentami było uciążliwe. Mimo wszystko, piękne miasto.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Bardzo dziękuję za miły komentarz 🙂 O noszeniu wózka z dzieckiem przez weneckie mosty wiem bardzo dużo 😉 Byliśmy tam wielokrotnie z dziećmi, ale zauważyłem, że w ostatnich latach przybyło nieco podjazdów dla wózków w tych kluczowych dla turystów miejscach.

   1. Marta napisał(a)

    Dzień dobry, czy wykupując/rezerwując miejsce na parkingu Wenecja City Park na 4 doby, można z niego w miedzyczasie wyjechać i wjechać ponownie? Miejsce będzie „czekało”? Z góry dziękuję za informację.

    1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

     Dzień dobry,

     W praktyce wątpię, żeby to się udało. Lepiej byłoby porozmawiać z parkingowym przy wyjeździe, żeby trzymał miejsce albo zablokował jakimś pachołkiem. Ale gdzie chciałaby Pani wyjechać? Jeśli na wycieczkę do innego miasta, to może lepiej nie korzystać z samochodu, tylko pojechać pociągiem bezpośrednio z Wenecji? Byłoby szybciej, bezpieczniej i bez komplikacji.

     Pozdrawiam,
     Łukasz

 6. Grzegorz napisał(a)

  Wita, mozecie podac Linki do rezerwacji parkingow w samej wenecji?. Dzieki

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Nie ma możliwości rezerwacji, ale też nie ma takiej potrzeby. Parking Tronchetto (ten największy w samej Wenecji) ma 4000 miejsc parkingowych.

 7. Natalia napisał(a)

  Witam!
  Chcemy w tym roku w drodze na Korsykę podskoczyć do Wenecji. Gdzie zostawimy 7-metrowego kampera? Czy jest możliwość gdzieś zostać na noc żeby rano ruszyć dalej.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Kamperem możesz wjechać na parking Tronchetto w samej Wenecji. Nawet na swojej oficjalnej stronie informują, że mają około 500 miejsc parkingowych dla kamperów, a parking jest dozorowany. Druga możliwość, to jeden z kempingów w Punta Sabbioni (na przykład pięciogwiazdkowy Marina di Venezia). Stamtąd do Wenecji – w okolice Placu św. Marka – regularnie odpływa tramwaj wodny ACTV.

 8. Radek napisał(a)

  Hej 🙂
  Zastanawiam się nad parkingiem Venezia Tronchetto. Z tego co przeczytałem na blogu parking ten jest monitorowany przez obsługę. Ponieważ będę wiózł w aucie rower, to zastanawiam się czy bezpiecznie będzie zostawić ten rower właśnie w samochodzie? Czy rozsądniej jednak będzie zabrać ze sobą rower.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Parking Tronchetto sprawia wrażenie najbardziej bezpiecznego ze wszystkich w Wenecji. Nie słyszałem o jakichś kradzieżach czy włamaniach na nim, ale przejrzyj jeszcze opinie google z ostatniego roku na temat Venezia Tronchetto. Poza tym jak rower będzie w środku to może da się go pozostawić tak, żeby nie rzucał się w oczy?

   1. Radek napisał(a)

    Dzięki za sugestie 🙂 Tak myślę właśnie, że rower czymś zasłonię, bo targanie ze sobą trochę słabe. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam 🙂

 9. Ola napisał(a)

  Dzień dobry, świetny i bardzo przydatny artykuł ze wskazówkami:) dziękuję! Dopytać muszę czy jest już i obowiązuje opłata za „wejście do Wenecji”? I nie ma to znaczenia czy dotrzemy do niej od strony Maestre czy stateczkiem do pl. Św. Marka?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dzień dobry,

   Dziękuję za miłe słowa. Nie ma jeszcze opłaty za wejście do Wenecji i jeszcze przez pewien czas prawdopodobnie tej opłaty nie będzie. Władze miasta wciąż nie mają dobrego pomysłu, jak tę opłatę wprowadzić w życie w praktyce.

   Pozdrawiam,
   Łukasz

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przez dalsze aktywne korzystanie z Bloga bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Autora Bloga i Zaufanych Partnerów oraz wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym. Informacje na temat Administratora Danych Osobowych, swoich praw oraz danych jakie zbiera Blog znajdziesz w "Polityce Prywatności". AkceptujęPolityka prywatności i RODO

Polityka prywatności i RODO