Strona główna -> Wenecja Eugenejska -> Parking w Wenecji i w okolicy – ile kosztuje w 2024 r.? 10 parkingów w Wenecji, Mestre i w Punta Sabbioni

Parking w Wenecji i w okolicy – ile kosztuje w 2024 r.? 10 parkingów w Wenecji, Mestre i w Punta Sabbioni

Autor: Łukasz Ropczyński
66 komentarzy 180,7 tysięcy wyświetleń
Parking w Wenecji i w okolicy - ile kosztuje w 2024 r.? Gdzie zaparkować auto w Wenecji? (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Bezpieczny, stosunkowo niedrogi i dobrze zlokalizowany parking w Wenecji to nie taka oczywista sprawa. Byliśmy w Wenecji ponad dwadzieścia razy – najczęściej właśnie samochodem. Parkowaliśmy zarówno na wielopoziomowych parkingach w samej Wenecji, na tanich parkingach w Mestre (tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji), a także na parkingach w Punta Sabbioni, skąd odpływają statki i tramwaje wodne w okolice placu św. Marka. Wybór odpowiedniego parkingu zależy przede wszystkim od tego czy do Wenecji przyjeżdżasz na kilka godzin czy na kilka dni.

Zapraszam Cię do przewodnika po dziesięciu osobiście sprawdzonych parkingach w Wenecji. Artykuł powstał na bazie naszych własnych doświadczeń z parkowaniem w Wenecji – nie ma w nim informacji bezmyślnie przepisywanych z internetu. Natomiast wszystkie podane ceny są aktualne na 2024 r. i uwzględniają ostatnie podwyżki.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Przez lata prowadzenia bloga przygotowaliśmy całą serię artykułów o Wenecji. Wszystkie są regularnie aktualizowane. Korzystając z okazji zapraszam Cię do mojego przewodnika Wenecja w 4 dni z gotowym planem zwiedzania. W innych artykułach opisuję m.in. noclegi w Wenecji i tramwaje wodne w Wenecji. Natomiast ostatnio przygotowałem także kulinarny przewodnik o tym gdzie zjeść w Wenecji.

Jeśli masz pytania o zasady funkcjonowania któregoś z parkingów, zadaj je w komentarzach pod artykułem u dołu strony.

Parking w Wenecji – podstawowe informacje

Venice City Park to parking w Wenecji, który często polecam swoim Czytelnikom, jeśli w mieście zatrzymują się na dłużej - parking nocą jest dozorowany, ale nie jest strzeżony (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Venice City Park to parking w Wenecji, który często polecam swoim Czytelnikom, jeśli w mieście zatrzymują się na dłużej – parking nocą jest dozorowany, ale nie jest strzeżony (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Wenecja jest miastem położonym na wodzie. Ruch samochodowy pomiędzy wyspami praktycznie nie istnieje. Zamiast ulic są kanały wodne, a zamiast samochodów – tramwaje wodne, gondole oraz taksówki wodne i tatki.

Jeśli wybierasz się do Wenecji samochodem możesz go zaparkować w trzech miejscach:

 1. Już w Mestre, czyli tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji. To najtańsze rozwiązanie, ale trzeba doliczyć koszt i czas dojazdu autobusem komunikacji miejskiej z Mestre do Wenecji.
 2. Na wielopoziomowych parkingach w samej Wenecji – najdroższe rozwiązanie, ale szybkie i wygodne.
 3. Na parkingach w Punta Sabbioni, które znajdują się tuż obok przystani, z której odpływają tramwaje wodne i statki w okolice Placu św. Marka w samym sercu Wenecji. To dobry wybór dla osób, które spędzają wakacje na wybrzeżu Adriatyku na wschód od Wenecji, czyli na przykład w Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano, czy w Grado.

Porada praktyczna: odradzam korzystanie z bezpłatnych parkingów przy supermarketach czy na różnych placach w Mestre. Niestety włamania do samochodów – szczególnie tych na zagranicznych tablicach rejestracyjnych – we Włoszech zdarzają się stosunkowo często. Co jakiś czas przypominają o tym posty naszych Czytelników na największej włoskiej Grupie na Facebooku, którą prowadzę.

Parking w Wenecji – czyli Piazzale Roma i Tronchetto

Wielopoziomowe parkingi w samej Wenecji znajdują się na Piazzale Roma oraz na wyspie Tronchetto:

 • Piazzale Roma to komunikacyjne centrum Wenecji. Znajdują się tu parkingi dla samochodów osobowych, dworzec autobusowy, przystanki komunikacji miejskiej i tramwajów wodnych.
 • Kilkaset metrów stąd położony jest główny dworzec kolejowy Venezia S. Lucia.
 • Dojeżdżając do Piazzale Roma własnym samochodem, zwiedzenie Wenecji możesz rozpocząć pieszo, ponieważ będziesz w centrum.
 • Tutejsze parkingi są jednak najdroższe. Jeśli przyjeżdżasz na jednodniową wycieczkę to raczej nie problem, ale przy kilkudniowym pobycie – już tak.
 • Parkowanie samochodu bezpośrednio na Piazzale Roma (zamiast na którymś z otaczającym go parkingów) – mimo, że kuszące – jest praktycznie niemożliwe. Lepiej tego nie próbować. Przy placu znajduje się posterunek policji. W ostatnich latach zaostrzono nawet przepisy i na Piazzale Roma nie mogą już wjeżdżać autokary turystyczne. Teraz muszą zjeżdżać one na Parking Tronchetto, który znajduje się 1300 metrów od Piazzale Roma.

Dozorowany parking Tronchetto

parking w Wenecji Tronchetto jest parkingiem monitorowanym i wygodnym - miejsca są stosunkowo szerokie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking w Wenecji Tronchetto jest parkingiem monitorowanym i wygodnym – miejsca są stosunkowo szerokie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Nowoczesny, wielopoziomowy Parking Tronchetto jest najtańszym i najwygodniejszym z parkingów w Wenecji. Ten parking w Wenecji znajduje się na wyspie Isola Nova del Tronchetto. Najpierw musisz wjechać mostem z Mestre do Wenecji, a później od razu skręcić w prawo i ponownie prawo. Parking jest świetnie oznakowany. Należy szukać tablic z napisem „Tronchetto”. Ten wielopoziomowy parking jest zadaszony i dysponuje liczbą 4000 miejsc postojowych. Zazwyczaj nie trzeba martwić się o miejsce i rezerwować wcześniej parkingu.

Na parkingu zainstalowano ponad 120 kamer. Parking jest dozorowany przez całą dobę. Typowe miejsce parkingowe ma 14 metrów kwadratowych i 280 cm szerokości. Z parkingu do Piazzale Roma można dojść pieszo (1300 metrów spacerem) lub przejechać specjalną kolejką. Obok znajduje się także przystań tramwajów wodnych.

Ceny parkingu Venezia Tronchetto Parking – aktualne na 2024 r.:

 • 4 euro – do 1 godziny;
 • 9 euro – do 2 godzin;
 • 16 euro – do 3 godzin;
 • 26 euro – do 24 godzin;
 • 26 euro – za każdą kolejną dobę postoju.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Isola Nova del Tronchetto 33 m, 30135 Venezia


Parking strzeżony Venezia Center Parking Garage (dawniej Isolanova Parking)

strzeżony parking w Wenecji Venezia Center Parking Garage (dawniej nazywał się Isolanova Parking)
strzeżony parking w Wenecji Venezia Center Parking Garage (dawniej nazywał się Isolanova Parking)

Praktycznie naprzeciwko parkingu Tronchetto znajduje się mój drugi ulubiony parking w Wenecji. Mowa o parkingu Venezia Center Parking Garage, który dawniej nazywał się Isolanova Parking więc w starych mapach i oznaczeniach możecie znaleźć jego dawną nazwę. To jeden z dwóch opisywanych tutaj parkingów w Wenecji, który jest strzeżony. Personel jest na parkingu przez całą dobę. Dlatego to dobry wybór, jeśli będziesz mieć w aucie bagaże.

Ze względu na fakt, że to parking strzeżony, cieszy się on dużym zainteresowaniem. Dlatego najlepiej dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca na tej stronie. Aby tu dojechać musisz przejechać pod parkingiem Tronchetto, skręcić w lewo i znów w lewo. Wówczas po prawej stronie będzie parking Venezia Center Parking Garage. Pracownikowi w żółtej kamizelce należy pokazać potwierdzenie rezerwacji miejsca.

Parking Venezia Center Parking Garage ma bardzo dobre opinie – w mapach google 4.6/5 na podstawie 90 recenzji. Ponadto na parkingu jest toaleta.

Ceny parkingu Venezia Center Parking Garage – aktualne na 2024 r.:

 • 5 euro – do 1 godziny;
 • 10 euro – do 2 godzin;
 • 16 euro – do 3 godzin;
 • 28 euro – do 24 godzin;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Isola Nova del Tronchetto 37, 30135 Venezia


Parking Autorimessa Comunale

parking w Wenecji Autorimessa Comunale znajduje się po prawej stronie, tuż przed Piazzale Roma (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking w Wenecji Autorimessa Comunale znajduje się po prawej stronie, tuż przed Piazzale Roma (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Drugi największy parking w Wenecji, zlokalizowany tuż przed Piazzale Roma skąd turyści mają natychmiastowy dostęp do historycznego centrum Wenecji. Parking jest wielopoziomowy, czynny przez cały rok, całą dobę. Posiada 2182 miejsc dla samochodów oraz 300 miejsc dla motocykli, ale to zazwyczaj za mało i ciężko tu o wolne miejsce. Całość zlokalizowana jest na 6 poziomach. Ponadto dojazd do parkingu jest bardzo prosty. Po zjechaniu z mostu łączącego Mestre w Wenecją z głównej drogi wystarczy skręcić w prawo, wprost na parking (zjazd jest oznaczony), a parking łatwo rozpoznać, ponieważ jest to największy budynek w okolicy.

Na parking mogą wjechać samochody do wysokości 2,2 m. Osobiście staram się unikać tego parkingu, ponieważ miejsca parkingowe są tu bardzo wąskie. Parking ma już swoje lata. Dużym samochodem ciężko wjechać. Dodatkowo jest ryzyko, że osoby wsiadające do samochodów zaparkowanych obok będą nieostrożne i uderzą drzwiami w Twój samochód. Ponadto parking jest drogi dlatego – podsumowując – generalnie go nie polecam.

Ceny parkingu City Parking Garage – Autorimessa Comunale – aktualne na 2024 r.:

 • 35 euro – do 24 godzin;
 • 35 euro – za każdą kolejną dobę postoju;
 • 15 euro – cena nocna, pomiędzy 17:00, a 5:00.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Santa Croce 496, 30135 Venezia


Parking strzeżony Park Sant’ Andrea

parking w Wenecji Park Sant' Andrea jest parkingiem strzeżonym (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking w Wenecji Park Sant’ Andrea jest parkingiem strzeżonym (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Ten parking znajduje się w tym samym budynku, co Autorimesa Comunale (opisywany powyżej), ale wjeżdża się tam bramą podziemną, od drugiej strony. Dojeżdżając do Piazzale Roma zgodnie z kierunkiem ruchu należy skręcić w prawo, a potem, gdy główny ruch biegnie w lewo (obok stanowisk autobusów), należy na rogu Piazzale Roma skręcić ponownie w prawo. Następnie łagodny zjazd w dół poprowadzi Cię nieco poniżej poziomu ziemi. Po lewej stronie znajduje się biuro parkingu.

Ten parking to idealne miejsce dla osób, które planują zostawić samochód w Wenecji na bardzo krótko ponieważ płaci się tutaj za każde rozpoczęte dwie godziny postoju. Parking czynny jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. Dodatkowo przy wyjeździe znajduje się stanowisko pracownika dozorującego cały garaż – jest to parking strzeżony. Parking posiada zaledwie około 100 miejsc parkingowych, z czego dwa dla osób niepełnosprawnych. Zazwyczaj trudno tam o wolne miejsce. Maksymalna wysokość samochodu, który może tutaj wjechać, wynosi 2 m.

Ceny parkingu S. Andrea – aktualne na 2024 r.:

 • 7 euro – za każde rozpoczęte 2 godziny postoju.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Rio Terà Sant’Andrea 469, 30135 Venezia


Parking dozorowany Garage San Marco

parking w Wenecji Garage San Marco znajduje się w świetnej lokalizacji, tuż przy Piazzale Roma (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking w Wenecji Garage San Marco znajduje się w świetnej lokalizacji, tuż przy Piazzale Roma (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Ten wielopoziomowy parking znajduje się tuż przy Piazzale Roma i jest jednym z najpopularniejszych, ale też najdroższych w Wenecji. Dużą zaletą jest jego lokalizacja, ponieważ od razu pieszo można rozpocząć stąd zwiedzania miasta.

Parking zbiera dobre opinie w mapach google ze średnią 4.1/5 na podstawie aż ponad 6000 recenzji. Pod względem lokalizacji to najlepszy parking w Wenecji. Miejsce na parkingu można zarezerwować klikając w ten link. Parking jest czynny przez całą dobę, a personel pracuje także w nocy.

Ceny parkingu S. Andrea – aktualne na 2024 r.:

 • 23 euro – do 5 godzin;
 • 35 euro – do 10 godzin;
 • 45 euro – do 24 godzin;
 • 5 euro – po pierwszych 24-godzinach za każdą koleją godzinę aż do dziewiątej godziny.

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Piazzale Roma 467f, 30135 Venezia


Parking w Mestre – przed mostem do Wenecji

Kiedy do Wenecji przyjechaliśmy na cały tydzień, wybraliśmy tani i bezpieczny parking w Mestre.

 • Mestre to lądowa część Wenecji. Z Wenecją położoną na wodzie Mestre połączone jest poprzez niespełna 4-kilometrowy most Ponte della Libertà.
 • Parkingi w Mestre są kilka razy tańsze niż w Wenecji, a niektóre z nich są dozorowane.
 • Kilka parkingów znajduje się tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji. Dlatego wystarczy podjechać autobusem komunikacji miejskiej jeden przystanek, aby znaleźć się na Piazzale Roma w Wenecji.
 • Bilet na autobus kosztuje 1,50 euro i zazwyczaj można go kupić u parkingowego. Autobusy w ciągu dnia jeżdżą co około 10 minut.

Dozorowany parking w Mestre – Venice City Park

dozorowany parking w Mestre - Venice City Park (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
dozorowany parking w Mestre – Venice City Park (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Jeden z najtańszych parkingów w Wenecji, znajduje się tuż przed mostem do Wenecji, po prawej stronie. Po sąsiedzku są też inne parkingi z podobnymi cenami, ale ten przez całą dobę jest dozorowany przez pracownika.

Parking znajduje się 100 m od przystanku autobusowego, z którego odjeżdżają autobusy do Wenecji. Liniami autobusowymi ACTV 2, 4, 6 i 7 można dojechać do Wenecji. Autobusy odjeżdżają regularnie nawet co 10 minut. Bilet na autobus można kupić w biurze parkingu. To jeden z najtańszych parkingów w Wenecji.

Ceny parkingu Venice City Park – aktualne na 2024 r.:

 • 5,50 euro – do 24 godzin;
 • 5,50 euro – za każdą kolejną dobę postoju;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via dei Petroli 5, 30175 Venezia


Parcheggio Terminal

Ten parking znajduje tuż przed mostem prowadzącym do Wenecji i około 100 m przed opisywanym powyżej Venice City Park. Bardzo łatwy dojazd. To jedyny parking z tego zestawienia, na którym nie parkowaliśmy, ale przechodziliśmy obok niego. Tuż obok jest przystanek, z którego do Wenecji odjeżdżają autobusy komunikacji miejskiej linii 2, 4, 6 i 7 (bilet do Wenecji w cenie 1,50 euro – tylko jeden przystanek).

Parking jest ogrodzony i sprawia wrażenie bezpiecznego. W mapach google ma ocenę 4.3/5 na podstawie kilkudziesięciu recenzji. Jeśli na Venice City Park nie będzie wolnego miejsca, to spróbuj zaparkować tutaj.

Ceny parkingu Parcheggio Terminal – aktualne na 2024 r.:

 • 5,50 euro – do 24 godzin;
 • 5,50 euro – za każdą kolejną dobę postoju;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via dell’ Elettrotecnica 5, 30175 Venezia


Parking w Punta Sabbioni – przy przystani tramwaju wodnego

To dobry wybór dla osób, które spędzają wakacje na wybrzeżu Adriatyku na wschód od Wenecji, czyli na przykład w Lido di Jesolo, Caorle, Bibione, Lignano, czy w Grado.

 • To popularne wśród turystów miejsce, z którego odpływają statki i tramwaje wodne w okolice Placu św. Marka w Wenecji.
 • Nie ma potrzeby, aby wjeżdżać samochodem do Wenecji – z nadmorskich miejscowości położonych na wschód od Wenecji do Punta Sabbioni można dojechać stosunkowo szybko i bez korków.
 • Z artykułu statek z Punta Sabbioni do Wenecji dowiesz się, którą linią płynąć oraz czym różni się tramwaj wodny ACTV od statków prywatnego przewoźnika Il Doge di Venezia, które także pływają do Wenecji. Dodatkowo zamieściliśmy tam kod rabatowy dla Czytelników na rejsy do Wenecji.

Parking Scarpa

parking Scarpa w Punta Sabbioni większość miejsc ma zacienionych przed słońcem (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking Scarpa w Punta Sabbioni większość miejsc ma zacienionych przed słońcem (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Wygodny parking tuż przy przystani w Punta Sabbioni, z której odpływają statki i tramwaje wodne do Wenecji. Parking jest szutrowy, a większość miejsc parkingowych jest osłoniętych przed słońcem lub gradem. Z ulicy tego nie widać, ale parking jest dość duży. Ciągnie się w głąb i zazwyczaj są tu wolne miejsca.

Parking znajduje się na końcu głównej drogi prowadzącej do przystani. Bardzo łatwo tu dojechać, ale już kilkaset metrów wcześniej pracownicy konkurencyjnych parkingów (ubrani w żółte kamizelki), energicznie będą Cię zachęcać, abyś zjechał na ich parkingi. Ceny wszędzie są takie same, więc lepiej jechać do samego końca, ponieważ ten parking jest najbliżej przystani.

Ceny parkingu Parcheggio Scapra – aktualne na 2024 r.:

 • 7 euro – za każde 24 godziny, od czerwca do września;
 • 5 euro – za każde 24 godziny, po sezonie letnim;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via Fausa, 30013 Punta Sabbioni


Parking Zanella Silvana

parking Zanella Silvana w Punta Sabbioni jest znacznie większy niż by się wydawało patrząc na to zdjęcie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
parking Zanella Silvana w Punta Sabbioni jest znacznie większy niż by się wydawało patrząc na to zdjęcie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Jeśli na opisywanym powyżej Parcheggio Scapra nie będzie wolnych miejsc, to 100 m wcześniej, też po lewej stronie jest parking Zanella Silvana. Tutaj także część miejsc parkingowych jest osłonięta przed słońcem.

Ten parking także jest bezpieczny, a w opiniach google ma ocenę 4.5/5. Obsługa parkingu sprzedaje także bilety na rejsy do Wenecji z Il Doge di Venezia albo Marco Polo, ale taniej możesz te bilety kupić online korzystając z naszego kodu rabatowego.

Ceny parkingu Zanella Silvana – aktualne na 2024 r.:

 • 7 euro – za każde 24 godziny, od czerwca do września;
 • 5 euro – za każde 24 godziny, po sezonie letnim;

Adres do wprowadzenia w nawigacji: Via Fausa 18, 30013 Punta Sabbioni


Darmowy parking w Wenecji

Na koniec drobna aktualizacja. Kiedy udostępniłem powyższy artykuł o parkingach w Wenecji na naszym profilu na Facebooku, to jeden z Czytelników w pierwszym komentarzu od razu podpowiedział, gdzie za darmo zaparkować w Wenecji.

Jednak radzę uważać na takie miejsca i wcześniej dokładnie sprawdzać opinie. Przykładowo tuż przed mostem do Wenecji jest bezpłatny parking Park Petroli. W zasadzie w sąsiedztwie Venice City Park, który polecałem powyżej. Wspomniany Park Petroli jest darmowy – to asfaltowy, oznakowany plac parkingowy z miejscami postojowymi. Warto jednak zobaczyć w mapach google na opinie i zdjęcia stamtąd. Mnóstwo osób pisze negatywne opinie i publikuje zdjęcia swoich okradzionych samochodów, z wybitymi szybami, splądrowanym bagażnikiem itd. Nieważne, czy samochód jest nowy czy stary – masowo wybijają szyby, a policja zupełnie nie jest zdziwiona. Przede wszystkim polecam więc stosunkowo bezpieczne parkingi, a cena jest drugorzędna.

Jeśli planujesz podróż do Wenecji, zobacz także te trzy artykuły:

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

66 komentarzy

Bartek 22 kwietnia 2024 - 15:24

Hej
Czy w Wenecji trzeba uiścić opłatę za poruszanie się autem po jakichś strefach bądź jest to konieczne w zależności od posiadanego auta ? W artykule tego nie znalazłem więc zakładam że nie ale czytałem niedawno artykuł że jest to dość powszechna praktyka w wielu włoskich miastach

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 22 kwietnia 2024 - 21:17

Hej,
Pewnie masz na myśli strefy ZTL (zona a traffico limitato). W Wenecji – z racji kanałów wodnych zamiast dróg – tego problemu nie ma. Do wszystkich parkingów, które tu opisuję, możesz dojechać. Jedynie autokary muszą zgłaszać wjazd do miasta.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Łukasz 22 kwietnia 2024 - 13:36

Cześć a my właśnie planujemy jednodniowy wypad do Wenecji znad Gardy w okresie majówki, Chcemy być na parkingu Venice City Park o godz. 8 czy to dobra godzina od której w Wenecji zaczynają się tłumy.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 22 kwietnia 2024 - 21:05

Hej,
Majówka to jest sezon dla turystów z Polski. Innych turystów tam będzie stosunkowo niewielu więc jak najbardziej rano powinno być miejsce.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marek 15 kwietnia 2024 - 21:25

Cześć, czy podpowiecie na ktorym parkingu w Mestre zaparkuje busa 9 osobowego Volkswagen Caravelle?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 kwietnia 2024 - 09:47

Być może na Venice City Park, ale nie jestem pewien. Napisz do nich maila i zapytaj. Natomiast w samej Wenecji na parkingu Tronchetto często widuję samochody tego typu. W części wielopoziomowej jest ograniczenie wysokości do 2,10 m natomiast na zewnątrz nie ma ograniczeń.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Adrian 9 kwietnia 2024 - 18:28

Witam, czy ktoś orientuje się, czy któryś z wymienionych parkingów – zwłaszcza w Mestre – posiada ładowarkę do samochodu?
Próbowałem szukać tego na własną rękę, ale ciężko znaleźć jednoznaczną odpowiedź…
Pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 11 kwietnia 2024 - 17:59

Na Parkingu Tronchetto jest 16 stacji do ładowania (na parterze). Natomiast co do parkingów w Mestre – nie zwróciłem na to uwagi, ale napisz maila do Venice City Park. Oni szybko odpisują.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Wojtek 2 kwietnia 2024 - 06:44

Proszę o informację czy na parkingu Tronchetto można wcześniej zamówić miejsce .
Pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 kwietnia 2024 - 12:36

Niestety na Tronchetto nie można rezerwować miejsc. Natomiast miejsce można zarezerwować na parkingu strzeżonym, który jest zaraz obok Tronchetto. Czyli to ten drugi parking z naszej listy – w artykule podałem link do strony, gdzie można rezerwować miejsce. W kwietniu o brak miejsc na Tronchetto bym się nie obawiał – to jest ogromny parking.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Magdalena 26 marca 2024 - 22:09

Chciałam podpytać jak wygląda kwestia miejsc dla niepełnosprawnych? Czy polska karta jest respektowana? Można liczyć na jakieś zniżki/ zwolnienia z opłaty podobnie jak w Polsce? Można w samym mieście znaleźć takie miejsca?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 27 marca 2024 - 16:48

Dzień dobry Pani Magdaleno,
W tym momencie Włosi raczej nie respektują naszych kart parkingowych chociaż z polskimi legitymacjami osoby niepełnosprawnej (na przykład w muzeach) nie ma problemu. Zmieni się to wkrótce po wejściu w życie Europejskiej karty parkingowej dla osób z niepełnosprawnościami. Natomiast na takich dużych weneckich parkingach jak na przykład Tronchetto są wytyczone specjalne miejsca dla osób niepełnosprawnych. Osoby, które mają taką kartę wydaną przez włoską gminę – mogą tam parkować za darmo. Może więc Pani spróbować zapytać obsługę na parkingu (jeszcze przed wjazdem na parking), czy z polską kartą zgodzą się na parkowanie w tych miejscach. Może akurat 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Magdalena 28 marca 2024 - 12:12

Dziękuję 🙂 napisałam maila do Tronchetto i dostałam poniższe info:
„the place for disabled is just for disabled on board. The parking is free just if you stay the first 12 hours.”
My jedziemy na dłużej niż 1 dzień, więc poszukam dalej, ale może komuś się przyda 🙂

Odpowiedz
Agnieszka 20 marca 2024 - 12:40

Dzień dobry a my jedziemy kamperem i chcemy rowerem dojechać z Camping Fusina Tourist Village do Wenecji, Czy znajdziemy tam jakiś bezpieczny parking żeby można było zostawić rowery i spokojnie zwiedzić miasto? Będę wdzięczna za podpowiedź.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 marca 2024 - 14:06

Dzień dobry,
Proszę wpisać w mapach google „Bici Park – Piazzale Roma”. Wyskoczą Państwu informacje o parkingu dla rowerów zaraz obok Ponte della Libertà i tuż przed Piazzale Roma w Wenecji. To są takie zamykane szafy dla rowerów 😉
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Jacek 18 lutego 2024 - 18:21

Bardzo dziękuję za wskazówki dotyczące Wenecji. Dzięki Tobie spędziliśmy piękny dzień w tym uroczym mieście.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 19 lutego 2024 - 12:49

Bardzo mi miło! 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Piotr 23 grudnia 2023 - 00:05

Witam , mam pytanie odnośnie parkingu w Tronchetto. Wybieram się busem Fiat ducato wysokość 2,54m i chciałbym się dowiedzieć jaka jest wysokość tego parkingu i czy są jakieś specjalne miejsca przeznaczone do parkowania busów. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 27 grudnia 2023 - 11:43

Cześć Piotr,

Na Tronchetto jest ograniczenie wysokości dla pojazdów wewnątrz wielopoziomowego parkingu, które wynosi 2,10 m. Natomiast zewnątrz nie ma ograniczeń wysokości więc możesz przejechać z tyłu na plac za wielopoziomowym parkingiem. Zresztą tam są nawet znaki, które pokazują, że auta osobowe powinny skręcić na parking wielopoziomowy, a busy i autobusy przejeżdżają na otwarty plac parkingowy z tyłu.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Wioleta 10 kwietnia 2024 - 23:57

Witam
Będziemy z niepełnosprawną córką w Wenecji.Czy na wyspie są parkingi dla niepełnosprawnych???Czy wszystkie są płatne?Corka nie wytrzyma nam całego dnia na wózku,ale ze względu na syna chcemy pokazać mu Wenecję w pigułce. Co powinno się zobaczyć w kilka godzin?
Gdzie wsiąść nalepiej i najbliżej od parkingu na tramwaj?Jakieś miejsce na nocleg???
Z góry dziękuję..

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 12 kwietnia 2024 - 10:47

Dzień dobry,
Tak, chociażby na parkingu Tronchetto są bezpłatne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Bezpłatne – jeśli to postój na kilka godzin. Jeśli na dłużej – to płatne. Zaraz obok tego parkingu znajduje się przystań Tronchetto, z której można od razu popłynąć na Plac św. Marka, a konkretnie na nabrzeże Riva degli Schiavoni (przystanek San Zaccaria). Proszę płynąć linią numer 2 przez Canal Grande, aby od razu zobaczyć Wielki Kanał oraz przepłynąć pod mostem Rialto. Nie wiem w jakim stopniu córka jest niepełnosprawna, ale jeśli korzysta z wózka, to mosty na Riva degli Schiavoni mają podjazdy dla wózków. Natomiast w innych częściach Wenecji podjazdów nie ma, jest mnóstwo schodków więc zwiedza się trudniej. Proszę zajrzeć do mojego przewodnika po Wenecji po więcej szczegółów na temat planu zwiedzania i noclegów.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Dorota 12 września 2023 - 23:23

Witam, pewnie przynudzę ale chciałabym bardzo prosić o informację, z którego parkingu jest najbliżej do tramwaju wodnego, który zatrzyma się najbliżej placu Św. Marka? Jaka to linia tramwaju? Oraz jaki tramwaj ma przejazd, przy którym można najwiecej zobaczyć? Niestety mamy mało czasu, a do tego uszkodziłam sobie kolano i nie mogę długo chodzic ?. Bardzo proszę o poradę, będę bardzo wdzięczna. Będziemy jechać z Lido Adriano.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 września 2023 - 11:23

Najbliżej jest z Parkingu Tronchetto. Tam od razu obsługa kieruje z parkingu na tramwaj wodny, który płynie na Plac św. Marka – obok są kasy, biletomaty i toalety. Tam jest wszystko doskonale zorganizowane, a na dużych tablicach jest napisane, którą linią gdzie dopłynąć 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Monika 7 września 2023 - 23:31

Witam, czy można zarezerwować miejsce parkingowe na Parkingu Tronchetto w Wenecji?
Proszę link

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 8 września 2023 - 09:39

Hej Monika,

Nie, nie ma możliwości rezerwacji. Natomiast my na Tronchetto parkowaliśmy ostatnio 10 dni temu, czyli jeszcze w sierpniu w szczycie sezonu i bez problemu znaleźliśmy wolne miejsce. Nie wiem kiedy wybierasz się do Włoch, ale jeśli w najbliższych tygodniach, to nie obawiałbym się braku miejsc.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Magda 30 sierpnia 2023 - 14:39

Dzień dobry, dziękuję za wszystkie porady.
Mam pytanie, bilet na autobus z przystanku Park Petroli można kupić czytałam przy kasie parkingu Venice City Park (czy dobrze zrozumiałam że od osób obsługujących ten parking?- czy można wtedy od razu kupić bilet powrotny? Jeśli nie, to czy (i ew. gdzie?) można kupić bitet na Piazzale Roma?
pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 5 września 2023 - 14:48

Dzień dobry,

Tak, bilet kupuje się u parkingowego na Venice City Park. Sam kilkukrotnie u niego kupowałem 🙂 Można od razu kupić bilet powrotny, ale powrotny można też kupić w biletomatach na Piazzale Roma albo w tamtejszej kasie – kasę łatwo zauważyć.

Natomiast sam przystanek, z którego odjeżdża się przy Venice City Park nie nazywa się „Park Petroli” tylko „Via della Liberta”. To przystanek przy tej głównej ulicy prowadzącej do Wenecji. Z parkingu trzeba tam podejść 3-4 minuty w jedną stronę. Autobusy podjeżdżają tam średnio co 5 minut.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Magda 8 sierpnia 2023 - 15:40

świetny artykuł ? dzięki Bogu są tacy ludzie jak Ty, którzy wszystko podadzą „na tacy” takim laikom jak ja ? dziękuję!!

Odpowiedz
Radek 6 sierpnia 2023 - 21:00

Cześć,
super blog dla wybierających się do Włoch samochodem. Dzięki za wszelkie porady.
Wybieram się niedługo i trochę przeraża mnie fakt kradzieży na parkingach. Jak to wygląda z Twojej perspektywy? Czy rzeczywiście lepiej pozbyć się wszelkich bagaży i rzeczy, które mogą kusić złodziei? Zastanawia mnie także fakt, czy zwykły rejestrator samochodowy może być dla nich łupem czy straszakiem. Daj znać co sądzisz – bardzo pomocna będzie Twoja opinia ze względu na doświadczenie w podróżach we Włoszech.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 8 sierpnia 2023 - 09:36

Hej,

Zwykły rejestrator nie jest raczej ani łupem ani straszakiem. Jest bez znaczenia. Natomiast opisywane tutaj parkingi w Wenecji są raczej bezpieczne. Nigdy nie słyszałem, żeby stało się na nich coś złego, a każdego dnia nasi Czytelnicy korzystają z tego artykułu. Poza tym parkingi Vencie City Park i Tronchetto są dozorowane. W tym pierwszym cały czas jest parkingowy, a teren jest ogrodzony. Natomiast Tronchetto monitoruje 120 kamer. Z kolei Parking S. Andrea jest parkingiem strzeżonym, chociaż tam ciężko o wolne miejsce.

Nie parkuj na darmowych placach, przy pustych ulicach wzdłuż plaż i tam gdzie jest mało ludzi. Oczywiście nic wartościowego nie może być pozostawione na widoku. My jeździmy do Włoch od kilkunastu lat i nigdy nic złego nam się nie przydarzyło, ale czasem Czytelnicy podsyłają zdjęcia rozbitych szyb w swoich samochodach (głównie raczej w okolicach plaż koło Rzymu czy Pizy).

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Żaneta 4 sierpnia 2023 - 10:59

Dzien dobry, gdzie najlepiej zaparkowac zeby dostac sie jak najszybciej na tramwaj wodny do Burano?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 5 sierpnia 2023 - 10:56

Najszybciej i najmądrzej byłoby zaparkować na jednym z dużych parkingów przy przystani w Punta Sabbioni. Parkingi kosztują tam 7 euro za dobę, czyli dużo taniej niż w Wenecji. Następnie z Punta Sabbioni do Burano pływa tramwaj wodny linii 12. Po drodze jest tylko jeden przystanek (Treporti). W Punta Sabbioni znajdują się kasy ACTV oraz biletomat.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Bogdan 19 lipca 2023 - 17:04

Dzień dobry, z tekstu o parkingach dowiedziałem się że tylko przy jednym są dwa miejsca dla niepeł osprawnych.
Moje pytania- jak wygląda sprawa parkowania niepełnosprawnych oraz gdzie najlepiej zaparkować jako osoba niepełnosprawna.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 lipca 2023 - 16:25

Polecam Parking Venezia Tronchetto – tam jest ponad 30 miejsc dla osób niepełnosprawnych. Obok parkingu znajduje się przystań tramwajów wodnych ACTV, którym można od razu dopłynąć na Plac św. Marka w Wenecji. Osoby na wózku inwalidzkim oraz ich opiekun mają w tramwajach wodnych specjalne przywileje i dużo niższą cenę (proszę to zgłosić w kasie biletowej).

Mosty na nabrzeżu Riva degli Schiavoni mają zbudowane podjazdy dla wózków (a większość mostów w Wenecji ma tylko schody, bez podjazdów). Dlatego najlepiej od razu płynąć tramwajem do przystani S. Marco-San Zaccaria.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
kamila 14 lipca 2023 - 09:18

Mam pytanie, z którego parkingu można peszą dojść do Placu św. Marka? który jest najbliżej będziemy z dziećmi więc nie możemy bardzo dużo chodzić żeby nam nie marudziły?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 lipca 2023 - 11:15

Hej Kamila,

Parkingi zlokalizowane przy Piazzale Roma są teoretycznie najbliżej pieszego spaceru od Placu św. Marka, czyli Garage San Marco i Autorimessa Comunale. Jednak te parkingi są drogie, a na Autorimessa Comunale miejsca postojowe są bardzo wąskie. Możesz więc zaparkować na o wiele tańszym Parkingu Tronchetto i z niego podjechać kolejką na Piazzale Roma. Można też bezpośrednio sprzed Parkingu Tronchetto popłynąć tramwajem wodnym na Plac św. Marka.

Natomiast jeśli jedziesz ze wschodu, na przykład od strony Cavallino, Lido di Jesolo, Caorle, czy Bibione, to podjedź do Punta Sabbioni. Tam całodniowy parking kosztuje 7 euro, a następnie statkiem albo tramwajem wodnym w około 30-40 minut dopłyniecie na Plac św. Marka. Tutaj pisałem o szczegółach:
https://www.kierunekwlochy.pl/jak-doplynac-statkiem-z-punta-sabbioni-do-wenecji/

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Magdalena 2 sierpnia 2023 - 22:39

Hej, właśnie wracamy z Wenecji. Dzieki waszym informacjom zaparkowalismy przed mostem na Venice city park, wszystko ale dosłownie wszystko było tak jak opisane. Zaoszczędzone eurosy na lody oraz czas bo nie staliśmy w korku 🙂 warto dodać ze panowie w budce parkingu Venice City Park są niezwykle pomocni i cierpliwie wszystko tłumacza po kolei wszystkim chętnym 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 3 sierpnia 2023 - 19:59

Bardzo dziękuję za Twój komentarz! Cieszę się, że blog się przydał 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Paweł 3 lipca 2023 - 12:20

Witajcie,
podpowiedzcie, gdzie zaparkować na parę godzin samochód z przyczepą ?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 6 lipca 2023 - 19:14

Z przyczepą chyba najlepiej na dużych parkingach w Punta Sabbioni. Myślę, że na parkingu Zanella Silvana nie będą robić problemu, ponieważ część miejsc mają dość „długich”. Są też miejsca pomiędzy drzewami z boku placu. Stamtąd płynie się tramwajem wodnym lub statkiem na Plac św. Marka w Wenecji.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Ola 23 kwietnia 2023 - 22:37

Dzień dobry, świetny i bardzo przydatny artykuł ze wskazówkami:) dziękuję! Dopytać muszę czy jest już i obowiązuje opłata za „wejście do Wenecji”? I nie ma to znaczenia czy dotrzemy do niej od strony Maestre czy stateczkiem do pl. Św. Marka?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 24 kwietnia 2023 - 20:18

Dzień dobry,

Dziękuję za miłe słowa. Nie ma jeszcze opłaty za wejście do Wenecji i jeszcze przez pewien czas prawdopodobnie tej opłaty nie będzie. Władze miasta wciąż nie mają dobrego pomysłu, jak tę opłatę wprowadzić w życie w praktyce.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Kasia 21 czerwca 2023 - 09:02

Dzień dobry,
wczoraj wróciłam z wycieczki do Wenecji. Kierowałam się tylko Waszymi wskazówkami odnośnie parkingów i zwiedzania. Płynęliśmy statkiem z Punta Sabbioni. Dzięki Wam miałam dokładnie zaplanowaną wycieczkę i wszystko nam pasowało. Naprawdę bardzo pomocny blog- w moim przypadku wszystko sprawdziło się w 100 %. Bardzo polecam i pozdrawiam.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 22 czerwca 2023 - 21:18

Bardzo dziękuję za miłe słowa! Bardzo się cieszę, że nasze artykuły były pomocne! 🙂

Odpowiedz
Beata 30 czerwca 2023 - 17:49

Witam czytam bloga , uważnie jutro wybieramy się samochodem do Wenecji planuję skorzystać z waszych wskazówek i zaparkować na parkingu w Tronczetto będziemy tam kilka godzin i pierwszy raz nie znając języka. Jeśli to możliwe proszę podpowiedzieć nam jakie miejsca najważniejsze zobaczyć. Bardzo dziękuję

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 6 lipca 2023 - 23:53

Przepraszam, dopiero teraz przeczytałem Twój komentarz. Jestem od pięciu tygodni w intensywnej podróży przez Włochy i nie zawsze mam dobry internet.

Tutaj jest nasz plan zwiedzania Wenecji, w tym plan na jednodniową wizytę: https://www.kierunekwlochy.pl/wenecja-wlochy/

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
kamila 14 lipca 2023 - 08:59

jak zawsze super porady

Odpowiedz
Radek 26 maja 2022 - 13:33

Hej 🙂
Zastanawiam się nad parkingiem Venezia Tronchetto. Z tego co przeczytałem na blogu parking ten jest monitorowany przez obsługę. Ponieważ będę wiózł w aucie rower, to zastanawiam się czy bezpiecznie będzie zostawić ten rower właśnie w samochodzie? Czy rozsądniej jednak będzie zabrać ze sobą rower.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 26 maja 2022 - 17:13

Parking Tronchetto sprawia wrażenie najbardziej bezpiecznego ze wszystkich w Wenecji. Nie słyszałem o jakichś kradzieżach czy włamaniach na nim, ale przejrzyj jeszcze opinie google z ostatniego roku na temat Venezia Tronchetto. Poza tym jak rower będzie w środku to może da się go pozostawić tak, żeby nie rzucał się w oczy?

Odpowiedz
Radek 27 maja 2022 - 09:08

Dzięki za sugestie 🙂 Tak myślę właśnie, że rower czymś zasłonię, bo targanie ze sobą trochę słabe. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam 🙂

Odpowiedz
Natalia 26 lutego 2022 - 10:41

Witam!
Chcemy w tym roku w drodze na Korsykę podskoczyć do Wenecji. Gdzie zostawimy 7-metrowego kampera? Czy jest możliwość gdzieś zostać na noc żeby rano ruszyć dalej.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 marca 2022 - 09:53

Kamperem możesz wjechać na parking Tronchetto w samej Wenecji. Nawet na swojej oficjalnej stronie informują, że mają około 500 miejsc parkingowych dla kamperów, a parking jest dozorowany. Druga możliwość, to jeden z kempingów w Punta Sabbioni (na przykład pięciogwiazdkowy Marina di Venezia). Stamtąd do Wenecji – w okolice Placu św. Marka – regularnie odpływa tramwaj wodny ACTV.

Odpowiedz
Grzegorz 16 lutego 2022 - 07:44

Wita, mozecie podac Linki do rezerwacji parkingow w samej wenecji?. Dzieki

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 lutego 2022 - 09:33

Nie ma możliwości rezerwacji, ale też nie ma takiej potrzeby. Parking Tronchetto (ten największy w samej Wenecji) ma 4000 miejsc parkingowych.

Odpowiedz
Agata 23 października 2021 - 18:14

Ogromne podziękowania za ten blog- dzięki Tobie nie musieliśmy szukać parkingu, tylko odrazu skierowaliśmy się autem do Tronchetto. O godzinie 11 parking miał jeszcze wolne miejsca. Na Pl. Roma pojechaliśmy kolejką People Mover, dalej na pieszo a potem spod Placu Świętego Marka tramwajem wodnym B2 prosto do Tronchetto. Dziękuję również za mapkę z fajnymi miejscami, dzięki temu uniknęliśmy niepotrzebnego chodzenia po wszystkich uliczkach. Ważna rzecz- ciężka Wenecja, kiedy ma się wózek 😉 często musieliśmy przenosić wózek na mostach, co momentami było uciążliwe. Mimo wszystko, piękne miasto.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 31 października 2021 - 09:13

Bardzo dziękuję za miły komentarz 🙂 O noszeniu wózka z dzieckiem przez weneckie mosty wiem bardzo dużo 😉 Byliśmy tam wielokrotnie z dziećmi, ale zauważyłem, że w ostatnich latach przybyło nieco podjazdów dla wózków w tych kluczowych dla turystów miejscach.

Odpowiedz
Marta 11 maja 2023 - 13:59

Dzień dobry, czy wykupując/rezerwując miejsce na parkingu Wenecja City Park na 4 doby, można z niego w miedzyczasie wyjechać i wjechać ponownie? Miejsce będzie „czekało”? Z góry dziękuję za informację.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 12 maja 2023 - 11:10

Dzień dobry,

W praktyce wątpię, żeby to się udało. Lepiej byłoby porozmawiać z parkingowym przy wyjeździe, żeby trzymał miejsce albo zablokował jakimś pachołkiem. Ale gdzie chciałaby Pani wyjechać? Jeśli na wycieczkę do innego miasta, to może lepiej nie korzystać z samochodu, tylko pojechać pociągiem bezpośrednio z Wenecji? Byłoby szybciej, bezpieczniej i bez komplikacji.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Bernard 23 lipca 2019 - 14:02

Witam, ponieważ jadę z małym brzdącem to chciałbym sobie wszystko wcześniej ustalić. Pozostajemy na noc w centrum Wenecji i Proszę o info gdzie powinniśmy najlepiej zostawić auto i z kąt odchodzą stateczki na Plac Św Marka i z jaka mniej więcej częstotliwością? Z góry bardzo dziękuje 🙂

Odpowiedz
Paweł 18 lipca 2019 - 10:48

Cześć. Możecie podpowiedzieć gdzie parkować planując wizytę autem które ma ponad 5m długości (osobowy ale z rowerami na haku) oraz ponad 2.1m wysokości (box dachowy). Dzięki.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 6 sierpnia 2019 - 21:06

Pewnie lepiej w Mestre, tuż przed mostem do Wenecji na otwartej przestrzeni 😉

Odpowiedz
Parkingi dla motocykli i skuterów 14 maja 2019 - 20:39

Witam.
Kilka ciekawostek dla posiadających dwa kółka czytających tego bloga.
W większości miast we Włoszech parkingi dla motocykli i skuterów są darmowe w oznaczonych miejscach. Muszą to być miejsca zaznaczone namalowanymi na ulicy białymi pasami. Nie sugerujcie się tym, że gdzieś stoją takie pojazdy. My tak stanęliśmy i niestety zapłaciliśmy mandat. W Weronie ok. 30? jeśli zapłacone od ręki lub w ciągu 5 dni albo 50? jeśli płatne później przelewem.
W Wenecji przy stacji Marittima jest dość duży bezpłatny parking dla dwóch kółek. Można wsiąść do kolejki, ale 1,5? za jeden przystanek ( ok. 3 min jazdy ) to według mnie dość dużo. Ale z ciekawości można się przejechać. Spacerkiem można dojść do centrum w ciągu 10 min. Może komuś się przydadzą takie informacje.
Pozdrawiam

Odpowiedz
Agnieszka 27 sierpnia 2018 - 09:33

Niestety ceny dla parkingu Tronchetto są niepoprawne za postój powyżej 3 h 21 euro. Byłam 26.98.2018 r. tyle zapaliłam co mnie bradzo zdziwiło bo sugerowłam się cenami z tego bloga.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 27 sierpnia 2018 - 10:31

Rzeczywiście wygląda na to, że cena zmieniła się w ostatnim czasie. Artykuł był aktualizowany tuż przed wakacjami. Dziś sprawdzałem na stronie zarządcy parkingu i wygląda na to, że całkowicie zmienił on sposób naliczania opłat znacznie je podwyższając. W tym momencie w artykule ceny dla parkingu Tronchetto są już zaktualizowane na stan z 27.08.2018 r. Dziękuję za komentarz.

Odpowiedz
Magda 5 czerwca 2023 - 18:03

Dzień dobry. Bardzo proszę o pomoc bo nie mogę nigdzie znaleźć info. Niestety Nasz van (diesel) posiada normę euro 4 gdyż jest z 2009 roku i tu mam pytanie gdzie najbliżej możemy podjechać w okolice Wenecji? Na stanie 3 dzieci w tym roczniak? będziemy jechać z nad jeziora Garda i bierzemy jeszcze pod uwagę pociąg jeśli parking i wjazd okażą się problemowe. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 9 czerwca 2023 - 22:47

Szczerze mówiąc te zasady o normach euro 4 dla diesli bardzo się zmieniały w ostatnim czasie. Zależały też od sytuacji smogowej. Ciągle były nowe komunikaty i okresy, w których te zasady obowiązują. Potem były odwoływane – nie wiem na czym to ostatecznie stanęło. Z drugiej jednak strony nigdy nie słyszałem, aby w rzeczywistości ktoś to kontrolował.

Pociąg jest wygodnym rozwiązaniem. Parking w Wenecji to minimum ponad 20 euro, plus paliwo i opłaty autostradowe i może się okazać, że pociąg wyjdzie Państwa taniej i będzie szybciej. Jeśli zdecydujecie się na podróż samochodem, to nie liczyłbym, że ktoś się zainteresuje Waszym dieslem 🙂

Udanego pobytu!
Łukasz

Odpowiedz