Strona główna -> Rzym i Watykan - atrakcje, zabytki, porady i plan zwiedzania -> Przechowalnie bagażu w Rzymie – gdzie zostawić bagaż w Rzymie?

Przechowalnie bagażu w Rzymie – gdzie zostawić bagaż w Rzymie?

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 9 komentarzy 25,7 tysięcy wyświetleń
Przechowalnie bagażu w Rzymie - gdzie zostawić bagaż w Rzymie? Na zdjęciu przechowalnia bagażu przy stacji metra Ottaviano w pobliżu Watykanu (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Na poniższej stronie znajdziesz przechowalnie bagażu w Rzymie. Dwie z nich są bezpośrednio przy dworcu Roma Termini, który jest komunikacyjnym centrum miasta. Po jednej przy dworcu autobusowym Roma Tiburtina, przy stacji metra Ottaviano (w pobliżu Watykanu) oraz na lotnisku Roma Fiumicino.

Pozostawienie bagażu w przechowalni to świetne rozwiązanie jeśli hotel lub apartament musisz opuścić rano, a lot powrotny do Polski jest dopiero w godzinach wieczornych. Zamiast chodzić z walizką po Wiecznym Mieście, lepiej za kilka euro pozostawiać ją w przechowalni i intensywnie korzystać z ostatniego dnia zwiedzania.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Dodatkowo jeśli planujesz podróż do Rzymu, zobacz nasz artykuł Rzym w 5 dni – to gotowy plan zwiedzania i jednocześnie najpopularniejszy artykuł na blogu. W innym artykule polecamy sprawdzone noclegi w Rzymie. Dużą popularnością cieszy się też nasz przewodnik kulinarny, w którym piszemy o tym co i gdzie zjeść w Rzymie. Natomiast wszystkie 16 artykułów związanych z Rzymem znajdziesz w kategorii Rzym i Watykan.

Przechowalnie bagażu w Rzymie

Przechowalnia bagażu w Hotel Agorà – przy dworcu Roma Termini

Hotel Agorà
Via Marsala 80, Rzym

Przechowalnia znajduje się w Hotelu Agora*** przy ulicy Via Marsala, zaraz obok dworca Roma Termini, który jest komunikacyjnym centrum Rzymu. Stojąc przodem do dworca ulica Via Marsala znajduje się nieco w dole, po lewej stronie. Będąc na dworcu Termini wypatruj żółtych tablic z napisem Uscita Exit Via Marsala, aby od razu tu trafić. Recepcja pracuje tu przez całą dobę, więc bagaż możesz zostawić i odebrać w każdej chwili.

Przykładowe ceny pozostawienia bagażu:

  • 5 euro / dzień (bez względu na rozmiar)

Przechowalnia bagażu Marsala Multicenter – przy dworcu Roma Termini

Marsala Multicenter
Via Marsala 86, Rzym

Ten punkt znajduje się tuż obok opisywanego powyżej Hotelu Agora, obok dworca Termini. To miejsce, w którym można coś wydrukować, zeskanować i kserować, a także przechowalnia bagażu. Można kupić tu także bilety na komunikację miejską. Uwaga – tutaj godziny otwarcia są dość krótkie. Otwarte od 8:30 do 17:30, w niektóre dni tygodnia nieco dłużej. W soboty tylko do 13:00, a w niedzielę nieczynne. Zwróć na to uwagę pozostawiając bagaż. Punkt działa w ramach sieci Radical Storage, która posiada przechowalnie bagażu w Rzymie w kilkunastu innych lokalizacjach.

Przykładowe ceny pozostawienia bagażu:

  • plecak 3,50 euro / dzień
  • walizka 5 euro / dzień

Leave Your Baggage – stacja metra Ottaviano koło Watykanu

Leave Your Baggage
Via degli Scipioni 65, Rzym

Przechowalnia znajduje się przy ulicy łączącej stację metra A – Ottaviano z Watykanem. Wystarczy skręcić kilkanaście metrów w bok (dobrze oznakowana). Otwarte codziennie od 9:00 do 20:00, w tym także w dni świąteczne. Nie jest wymagana rezerwacja. Co ciekawe, ten punkt oferuje też transfer lotniskowy w korzystnych cenach, ale trzeba go zarezerwować przynajmniej dwie godziny wcześniej. Transfer na lotnisko Ciampino w cenie 40 euro, a Fiumicino 50 euro jeśli grupa liczy nie więcej niż 4 osoby. Grupy od 5 do 8 osób odpowiednio 56 i 65 euro.

Przykładowe ceny pozostawienia bagażu:

  • mała walizka 4 euro / dzień
  • duża walizka 5 euro / dzień

Przechowalnia bagażu na dworcu autobusowym Roma Tiburtina

Na dworcu autobusowym – w strefie odjazdów – wypatruj obok kas niebieskich tablic z napisem „Deposito bagagli” lub „Deposito bagagli e pacchi”. Przechowalnia bagażu czynna jest codziennie od 5:30 do 23:59.

Przykładowe ceny pozostawienia bagażu:

  • standardowy bagaż 10 euro / dzień

Przechowalnia bagażu na lotnisku Roma Fiumicino

Port lotniczy Rzym Fiumicino
Terminal 3, arrivi internazionali

Przechowalnia bagażu znajduje się w Terminalu 3 (przyloty międzynarodowe). Godziny otwarcia od 7:00 do 23:00.

Przykładowe ceny pozostawienia bagażu:

  • standardowy bagaż 10 euro / dzień

Zobacz także:

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

9 komentarzy

Anna 1 kwietnia 2024 - 07:18

witam a czy jest miejsce gdzie mogę zostawić 3 plecaki w jednej skrytce?czy na każdy plecak muszę brać oddzielna .dziękuję

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 kwietnia 2024 - 13:44

Hej Aniu,
Są takie miejsca, ale nie napisałaś, w której części Rzymu będziesz. Przykładowo 200 m od Muzeów Watykańskich są fajne skrytki przy Via Germanico 20. Tam powinniście zmieścić wszystkie 3 plecaki do jednej skrytki (są dwie wielkości skrytek do wyboru).
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Magda 20 stycznia 2024 - 10:19

Ostello Bello Roma Colosseo
06 9259 6170

https://g.co/kgs/kKebTGA
polecam ten hostel do przechowywania bagazu.
fajnie by bylo gdybyscie zrobili mape z takimi miejscami do przechowywania bagażu

Odpowiedz
Sebastian 31 grudnia 2023 - 12:39

W hotelu Agora 31.12.2023 od godz. 12:30, do 1.12.2024 do 3:00 zapłaciłem 10€ za mały plecak.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 stycznia 2024 - 10:51

Oni liczą 5 euro za dzień, ale licząc do północy każdego dnia, a nie 24 godziny od momentu pozostawienia bagażu. Dlatego w tym przypadku policzyli po prostu za dwa dni. Tak w Rzymie zarabiają na turystach – niestety.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Julia 20 kwietnia 2024 - 23:04

czy bezpośrednio na lotnisku Rzym Ciampino znajduje się skrytka na bagaż lub przechowalnia?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 22 kwietnia 2024 - 08:00

Nie, na lotnisku Ciampino nie ma przechowalni bagażu ani skrytek.

Odpowiedz
Grazyna 23 stycznia 2023 - 15:28

Dzień dobry. Czy w hotelu Agora jest wymagana rezerwacja depozytu bagażu czy można przyjść zostawić walizkę bez wcześniejszej rezerwacji? Pozdrawiam.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 27 stycznia 2023 - 20:34

Nie jest wymagana rezerwacja. Szczegóły znajdziesz na tej stronie: https://www.depositobagagliromatermini.it/

Odpowiedz