Strona główna -> Rzym i Watykan - atrakcje, zabytki, porady i plan zwiedzania -> Metro w Rzymie i komunikacja miejska – bilety, zniżki, mapy linii i porady praktyczne

Metro w Rzymie i komunikacja miejska – bilety, zniżki, mapy linii i porady praktyczne

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 135 komentarzy 111,3 tysięcy wyświetleń
Metro w Rzymie i komunikacja miejska - bilety, zniżki, mapy linii i porady praktyczne (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Metro w Rzymie jest najszybszym i najtańszym środkiem transportu. Na dworcu kolejowym Roma Termini krzyżują się linie metra A i B. Natomiast od kilku lat sukcesywnie otwierane są kolejne stacje linii C. To nowa inwestycja i większość książkowych przewodników po Rzymie jeszcze jej nie uwzględnia. Poza tym w Rzymie funkcjonuje 249 linii autobusowych, 6 linii tramwajowych i 3 kolejki miejskie. Są też linie nocne, szczególne istotne, kiedy musisz wcześnie rano dotrzeć na lotnisko.

Z tego przewodnika dowiesz się między innymi:

  • Ile kosztują bilety na metro i komunikację miejską w Rzymie?
  • Jaki bilet jest najlepszy dla turystów?
  • Do którego roku życia dzieci nie płacą za bilet? Czy niepełnosprawni mają zniżki?
  • Czy w praktyce łatwo jest podróżować z dzieckiem w wózku?
  • Czy metro w Rzymie jest bezpieczne?
  • Jak tanio i szybko dojechać z Rzymu nad morze?
  • …będzie też wiele porad praktycznych.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Stolicę Włoch odwiedziłem już około 20 razy i wciąż planuję kolejne wizyty. Na blogu znajdziesz mój 5-dniowy plan na zwiedzanie Rzymu i Watykanu, a także kilkanaście sprawdzonych noclegów w Rzymie (część z nich u polskich gospodarzy, a niektórych nie znajdziesz na popularnych portalach rezerwacyjnych). Przygotowałem też – cieszący się dużą popularności – kulinarny przewodnik o tym co i gdzie zjeść w Rzymie. To tylko niektóre z 16 artykułów o Rzymie, które znajdziesz na blogu – wszystkie dostępne są w kategorii Rzym i Watykan, gdzie serdecznie Cię zapraszam.

W Rzymie obecnie funkcjonują trzy linie metra:

  • A – pomarańczowa;
  • B i B1 (niebieska);
  • C – zielona (częściowo już otwarta, a częściowo wciąż w budowie).

Ponadto projektowana jest linia D. W przypadku tej ostatniej trudno mówić jeszcze o konkretnym terminie, ale plany dotyczące długości linii i rozmieszczenia stacji są już zaakceptowane.

Metro w Rzymie

metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Metro w Rzymie zaczęto budować w latach pięćdziesiątych XX w. dlatego dziś zarówno stacje jak i wagony mogą wydawać się przestarzałe. Mimo wszystko metro w Rzymie przebiega w pobliżu wielu istotnych – z punktu widzenia turysty – placów i zabytków. Dlatego metro jest najlepszym i najtańszym sposobem na szybkie przemieszczanie się po centrum Rzymu.

Miejski przewoźnik skupia się obecnie na sprawnym zakończeniu budowy linii C, która po otwarciu będzie jedną z najnowocześniejszych linii metra w Europie. Trwają także projektowe przy linii D, która dotrze między innymi na Zatybrze.

Porada praktyczna: metro w Rzymie lub znaki informujące o lokalizacji najbliższej stacji oznaczone są czerwoną tablicą z dużą, białą literą „M„.

Ceny biletów na metro w Rzymie i autobusy

najpopularniejszy bilet na komunikację miejską w Rzymie kosztuje 1,50 euro i jest ważny 100 minut od momentu skasowania (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
najpopularniejszy bilet na komunikację miejską w Rzymie kosztuje 1,50 euro i jest ważny 100 minut od momentu skasowania (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Rzymska spółka ATAC, zarządzająca zintegrowanym transportem publicznym w stolicy Włoch, oferuje bilety METREBUS. Upoważniają one do nielimitowanych przejazdów wszystkimi liniami metra, miejską komunikacją autobusową i kolejkami miejskimi. Bilety można kupić w biletomatach i w kasach na stacjach metra oraz w kioskach.

  • 1,50 euro – BIT – podstawowy bilet ważny 100 minut od pierwszego skasowania. Z tym biletem można przejechać jeden raz metrem i bez limitu korzystać z pozostałych środków komunikacji miejskie w trakcie 100 minut. W przypadku metra można się przesiadać pomiędzy liniami metra, ale nie można wychodzić za bramki.
  • 7,00 euro – ROMA24H – bilet ważny 24 godziny od momentu skasowania na metro, autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje i kolejki miejskie.
  • 12,50 euro – ROMA48H – bilet ważny 48 godzin od momentu skasowania na metro, autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje i kolejki miejskie.
  • 18,00 euro – ROMA72H – bilet ważny 72 godziny od momentu skasowania na metro, autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje i kolejki miejskie.
  • 24,00 euro – CIS (CARTA INTEGRATA SETTIMANALE) – bilet 7-dniowy, ważny do godziny 24:00 siódmego dnia od skasowania (dzień skasowania jest pierwszym dniem). Upoważnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej w Rzymie.
  • Za darmodzieci do lat 10 jeśli podróżują z opiekunem, który posiada ważny bilet.

Osoby niepełnosprawne w Rzymie, które nie są zameldowane we włoskiej stolicy, nie mogą liczyć na zniżki.

Metro w Rzymie, a dzieci i osoby niepełnosprawne

metro w Rzymie, linia A (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie, linia A (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Podróżując metrem z dziećmi staraliśmy się korzystać z wind. Czasem nie działały, a czasem były na przykład po drugiej stronie ulicy. Wtedy znosiliśmy wózek po schodach.

Jak podróżowałem metrem sam z dziećmi, to bardzo często zdarzało się, że jakaś przypadkowa osoba bez słowa brała wózek z drugiej strony i pomagała znieść go po schodach. W Rzymie łatwo trafić na uprzejmych i życzliwych ludzi.

Porada praktyczna: w rzymskim metrze i autobusach dzieci do 10 roku życia jadą za darmo jeśli z dzieckiem podróżuje opiekun, który ma ważny bilet.

W teorii najważniejsze stacje rzymskiego metra są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W praktyce często jednak windy nie działają. Jednak ATAC Roma – czyli przedsiębiorstwo organizujące komunikację miejską w Rzymie – chwali się za to tym, że 98% autobusów jest wyposażonych w platformę dla osób poruszających się na wózkach.

Mapa linii metra w Rzymie – aktualna na 2024 r.

Mapa linii metra w centrum Rzymu:

metro w Rzymie, turystyczne centrum miasta (źródło: ATAC Roma)
metro w Rzymie, turystyczne centrum miasta (źródło: ATAC Roma)

Mapa metra w Rzymie i linii kolejowych miejskich:

mapa metra w Rzymie i linii kolejowych miejskich (źródło: ATAC Roma)
mapa metra w Rzymie i linii kolejowych miejskich (źródło: ATAC Roma)

Czy metro w Rzymie jest bezpieczne?

metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Czytałem w internecie dziesiątki opinii na temat tego, jak niebezpiecznie jest w rzymskim metrze. Podobno zdarzają się napady, gwałty, a wieczorami to już w ogólę strach jeździć. Tylko to są zawsze opinie osób, które w Rzymie nie mieszkają, a być może nawet nigdy w nim nie były. Teksty pisane w oparciu o stereotypy i kompletny brak własnego doświadczeniach czy przejrzenia doniesień rzymskiej prasy.

Rzymskim metrem jeżdżę od kilkunastu lat, przy okazji każdej wizyty. Także wieczorami. Nigdy nie czułem się zagrożony. Natomiast moja mama przez rok mieszkała w Rzymie i wieczorami wracała metrem do domu, daleko poza centrum. Też nigdy nic jej nie groziło.

Czy zatem metro w Rzymie jest bezpieczne? Nie jest. W metrze roi się od kieszonkowców. O ile typowy rzymianin jadący do pracy nie jest zbyt narażony na kradzież, to turysta staje się od razu celem złodziei. Szczególnie niebezpiecznie jest na stacji Termini i na odcinkach łączących Termini z Koloseum oraz ze stacją Ottaviano (czyli okolicą Watykanu). Turyści to łatwy cel i zazwyczaj mają przy sobie więcej gotówki.

Ostatnio w 2022 r. jechaliśmy z Termini pod Koloseum, a w metrze było stosunkowo luźno. Jednak na peronie jeden z mężczyzn nie odstępował nas na krok. Zdawałem sobie sprawę z kim możemy mieć do czynienia. Weszliśmy do wagonu metra, w którym były wolne miejsca siedzące. Stanęliśmy na środku, a mężczyzna stanął dokładnie obok mnie. Duży aparat na szyi, dwójka małych dzieci pod opieką – z kilometra wyglądaliśmy na turystów. Trzymałem rękę cały czas na portfelu i nie dałem się zdekoncentrować.

O tym jak kieszonkowcy kradną w rzymskim metrze opowiadają też właściciele apartamentów, B&B, a także polscy przewodnicy po Wiecznym Mieście. Naprawdę, uważajcie!

Godziny kursowania metra w Rzymie

metro w Rzymie kursuje od 5:30 rano do godziny 23:30 (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie kursuje od 5:30 rano do godziny 23:30 (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Pierwsze składy rzymskiego metra wyjeżdżają każdego dnia o 5:30 rano i kursują do godziny 23:30.

W piątki i soboty metro jeździ do godziny 1:30. Pociągi odjeżdżają przeciętnie co 3-10 minut.

W nocy stacje metra są zamykane. Kursują wyłącznie linie nocne autobusowej komunikacji miejskiej.

Czy metro w Rzymie dojeżdża na lotnisko?

Na lotnisko Ciampino można częściowo dojechać korzystając z metra linii A. Dojedziesz w ten sposób do stacji Cinecitta. Następnie tam należy przesiąść się na autobus linii 520, który z Cinecitta średnio co 20 minut, odjeżdża na lotnisko Ciampino. Cała podróż na jednym bilecie za 1,50 euro.

Jadąc na lotnisko częściowo metrem unikniesz rzymskich korków – im bliżej centrum Rzymu, tym jest ich więcej. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz w oddzielnym artykule:

Natomiast na drugie rzymskie lotnisko, czyli na Fiumicino metro nie jeździ. Można tam dojechać pociągiem albo autobusem. Więcej na ten temat w tym artykule:

Autobusy komunikacji miejskiej w Rzymie

autobus komunikacji miejskiej na Placu Weneckim w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
autobus komunikacji miejskiej na Placu Weneckim w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Niespełna 2000 autobusów na 249 liniach i 6 linii tramwajowych to uzupełnienie rzymskiego transportu miejskiego. Autobusy szczególnie przydatne są tam gdzie nie dociera metro, czyli chociażby jeśli chcesz dojechać na Zatybrze.

autobus komunikacji miejskiej w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
autobus komunikacji miejskiej w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Często pytacie mnie, czy w przypadku autobusów korzystam z jakiejś włoskiej aplikacji? Nie jestem zwolennikiem zaśmiecania telefonu kolejnymi aplikacjami. Natomiast w przypadku Rzymu dobrze sprawdza się najpopularniejsze google maps – podaje numery autobusów, lokalizuje przystanki i wskazuje najbliższe połączenia. Dlatego w zupełności mi wystarcza.

UWAGA: w autobusach tworzy się tłok – w nich także uważaj na kieszonkowców.

Porada praktyczna: jeśli autobus zbliża się do Twojego przystanku, to machnij kierowcy ręką, aby się zatrzymał. Natomiast jeśli zbliżasz się do celu, to naciśnij przycisk w autobusie, sygnalizujący, że wysiadasz na kolejnym przystanku. W innym wypadku autobus może się po prostu nie zatrzymać.

Linie nocne autobusów w Rzymie

Linie nocne są szczególnie przydatne wtedy, gdy musisz dostać się z hotelu na samolot, który startuje wcześnie rano. Wówczas jednym z nocnych autobusów można dojechać na dworzec Termini, a stamtąd pierwszym autobusem Terravision lub taksówką na lotnisko.

Na połączenia nocna składa się:

  • 15 linii autobusowych dziennych, który kursowanie jest przedłużone do godziny 2:00 w nocy;
  • 31 linii autobusowych nocnych jeżdżących od 23:30 do 5:00.

Ponadto mapę linii nocnych zamieściłem poniżej. Można ją pobrać w PDF i powiększyć.

autobusowe linie nocne w Rzymie (źródło grafiki: ATAC Roma)
autobusowe linie nocne w Rzymie (źródło grafiki: ATAC Roma)

Klikając w ten link możesz pobrać mapę linii nocnych w PDF w wysokiej rozdzielczości. Można ją też wydrukować.

Miejskie linie kolejowe w Rzymie

Roma – Lido (dojazd z Rzymu nad morze)

Linia pociągu podmiejskiego łączy Rzym z nadmorską plażą w Lido di Ostia. Stacją początkową jest Roma Porta San Paolo, która przylega do stacji metra Piramide w ramach linii B. To połączenie zatrzymuje się m.in. na stacjach Vitinia, Acilia, Ostia Antica, Lido di Ostia Nord, Lido di Ostia Centro, Stella Polare, Castel Fusano i Cristoforo Colombo. Ponadto na całej linii obowiązują zwykłe bilety miejskie.

Porada praktyczna: kolejką z Roma Porta San Paolo ze zwykłym biletem miejskim za 1,50 euro możesz dojechać z Rzymu na plażę w Ostii. Możesz wysiąść na stacji Lido Centro lub na następnej Stella Polare – obydwie są blisko plaży.

Roma – Viterbo

Linia łączy Rzym z miastem Viterbo. Pierwsze stacje można przejechać w ramach strefy miejskiej (tratto urbano). Pociągi tej linii odjeżdżają ze stacji Roma Nord przy Piazzale Flaminio. Można tam dotrzeć metrem linii A, wysiadając na stacji Flaminio. Natomiast w przypadku dłuższej podróży poza strefę miejską należy zakupić standardowy bilet kolejowy.

Roma Laziali – Giardinetti

Łączy centrum Rzymu z ze wschodnimi dzielnicami miasta. Jednak jest to linia mało popularna wśród turystów. Stacja początkowa Roma Laziali znajduje się tuż przy głównym dworcu kolejowym Roma Termini. Należy przejść na prawą stronę dworca w kierunku ulicy Via Mamiani. Ponadto warto pamiętać, że na całej linii obowiązują zwykłe bilety miejskie.

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

135 komentarzy

Aleksandra 15 marca 2024 - 19:21

Cześć, dobry Wieczór, czy jesli chce dojaechać z La Giustinina do stacji np. Ottaviano, to dojadę tam tzw. kolejką miejską w ramach biletu trzydniowego, miejskeigo?
z góry dziękuję za odpowiedź.
ALeksandra Barszczewska

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 marca 2024 - 20:45

Hej,
Tak, dojedziesz, zgodnie z mapką, która jest powyżej w artykule, bilet miejski na tej trasie obowiązuje do stacji Sacrofano, więc mogłabyś nawet pojechać jeszcze dwie stacje dalej 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Michal 13 marca 2024 - 21:32

Hej. możesz opisać sposób płatności tap&go? tam zawsze wykupuje się 100min bilet? po zmianie środka transportu w kolejnym także muszę przyłożyć kartę? jednak jeśli nie minęło 100min drugi raz nie zostanie pobrana opłata? czy musi być jakaś apk/konto w ich systemie?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 marca 2024 - 17:05

Hej,
W przypadku tap & go trzeba odbijać kartę za każdym razem gdy zmieniasz środek transportu. Jeśli nie minie 100 minut od pierwszego pobrania opłaty, to kolejna opłata – mimo przyłożenia karty – nie zostanie naliczona. Nie trzeba mieć żadnej aplikacji. Przy prawidłowym odbiciu karty pojawi się zielone światełko, a w metrze zielone światło i otworzą się bramki. Każdy pasażer musi mieć swoją kartę.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
michał 13 marca 2024 - 18:57

jest taka apk. TicketAppy – mozna w niej zakupić bilety. Pytanie czy mogę kupić i skasować bilety dla kilku osób równolegle? czy każda musi mieć swój tel/swoje bilety?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 marca 2024 - 16:48

Nie wiem. Nie korzystam z tej aplikacji, to jest raczej pytanie do jej twórców. Nie wiem jakby to miało działać na bramkach w metrze, które się od razu zamykają po przejściu jednej osoby. Natomiast zwykłe bilety papierowe są w Rzymie dostępne na każdym kroku – w biletomatach, w kasach, w kioskach więc nie ma sobie co zawracać głowy tą aplikacją.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marlena 13 marca 2024 - 11:23

Planujemy wyjazd do Rzymu w maju z synem który skończy w czerwcu 10 lat. rozumiem, że bilet 72- godzinny kupujemy tylko dla siebie ( 2 rodziców) a dziecko jeździ za darmo? czy na autobus z lotniska FCO do Rzymu też jest taka bezpłatna bezpłatna opcja? Czy poza Rzymem też syn podróżuje bezpłatnie? Działa to na metro, autobusy i pociągi?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 marca 2024 - 11:42

Tak, dziecko do 10 roku życia jeździ w komunikacji miejskiej za darmo więc przez bramki w metrze jedno z Was musi przejść zwinnie razem z dzieckiem. Nie dotyczy to połączenia z lotniska Fiumicino, ponieważ ono leży poza Rzymem. Najtańszą opcją dojazdu z lotniska Fiumicino będzie dla Was autobus Terravision, dodatkowo od rzymskiego biura Terravision mamy na niego kod rabatowy. Szczegóły znajdziesz w artykule o tym jak dojechać z lotniska Rzym Fiumicino do centrum miasta? Co do ostatniej kwestii. Gdzie konkretnie chcesz jechać poza Rzym? Jeśli na przykład kolejką nad morze do Lido di Ostia, to też dziecko jedzie za darmo, ponieważ Ostia jest w granicach Rzymu.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Małgorzata 3 marca 2024 - 22:15

Czy kupując bilet „24,00 euro – CIS (CARTA INTEGRATA SETTIMANALE) – bilet 7-dniowy” obejmuje on pociąg regionalny z lotniska Fiumicino, linie nocne w Rzymie oraz Autobusy T.A.M.?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 marca 2024 - 09:48

Ten bilet obejmuje linie nocne w Rzymie, a nie obejmuje pociągu na Fiumicino (ponieważ ono leży poza Rzymem) i nie obejmuje autobusu T.A.M. ponieważ to prywatny przewoźnik i zresztą też jest to trasa poza Rzym.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Kamil 1 marca 2024 - 10:50

Witaj a są dostepne bilety grupowe jak np. w Warszawie? I cz osoby z niepełnosprawnością maja jakieś znizki na transport miejski?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 marca 2024 - 09:54

Nie ma biletów grupowych. Natomiast bilety dla osób niepełnosprawnych przeznaczone są w praktyce tylko dla osób mieszkających w Rzymie, ponieważ ten system jest powiązany z rzymskim systemem pomocy społecznej.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Tomek 21 lutego 2024 - 11:08

Dzień dobry,
Mam może dziwne pytanie ale … do rzeczy .. bilet 7-mio dniowy CIS skasowany pierwszy raz w niedzielę (np. 10 marca) o 9 rano jest ważny do kolejnej niedzieli (17 marca) do 9 rano czy do północy.
Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 21 lutego 2024 - 20:16

Cześć Tomek,
Tak jak napisałem w powyższym artykule bilet 7-dniowy jest ważny do godz. 24:00 siódmego dnia. Czyli nie opłaca się go kasować po raz pierwszy wieczorem, ponieważ stracisz wówczas prawie cały dzień. Lepiej użyć go po raz pierwszy rano 🙂 Czyli jeśli skasujesz go po raz pierwszy w niedzielę to jest ważny do końca soboty 😉
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Pawel 19 lutego 2024 - 15:00

Czy wchodzac z dzieckiem ponizej 10 roku zycia (czyli bez biletu) do metra trzeba miec jakis mimo wszystko dokument/bilet zeby przejsc przez brakmi?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 19 lutego 2024 - 20:33

Nie, nie ma żadnego bezpłatnego biletu dla dzieci. Musicie przejść szybko i sprawnie razem na jednym bilecie. Syn ma już 9 lat i tak samo robimy zawsze w Rzymie 😉

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Pawel 19 lutego 2024 - 21:30

Dzieki za odpowiedz.

Odpowiedz
Magda 4 lutego 2024 - 22:20

Cześć. Pod koniec lutego wybieramy się do Rzymu na niecałe 5 dni (2 osoby dorosłe +1 dziecko). Z racji, iż będzie to Nasz pierwszy wyjazd do Rzymu, chciałabym zasięgnąć porady 🙂 tutaj kilka pytań:
1. Lądujemy w niedziele planowo o 22 na lotnisku Ciampino. Nasz nocleg znajduje się w okolicach ulicy Via del Casaletto. Jak możemy dostać się komunikacją miejską do miejsca zamieszkania? Czy zdążymy na ewentualne przesiadki? Czy raczej proponujesz transport taxowka?
2. Lot powrotny mamy Ok godz 8.30 z Ciampino. Jak sensownie dostać się rano komunikacją z ww miejsca noclegowego, żeby mieć jeszcze ten zapas czasowy?
Dziękuje i pozdrawiam ! 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 lutego 2024 - 11:32

Cześć Magda,

1. To jest dość nietypowa lokalizacja. Sam musiałem sprawdzić na wyszukiwarce ATAC i wychodzi na to, że z lotniska Ciampino najlepiej byłoby wziąć autobus 720 do Laurentina, a następnie stamtąd autobus linii 31. Te autobusy jeżdżą do około 23:30 – 0:00 więc lądując o 22:00 zdążycie. Cały przejazd na jednym bilecie za 1,50 euro.
2. W drodze powrotnej tak samo. Autobus 31 jeździ już około 5:00 rano, ale można też rozważyć taksówkę.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marta 28 stycznia 2024 - 15:49

Witam, gdzie na Fiumicino można kupić bilet CIS, potrzebny nam będzie na kolejny dzień, więc chcemy już zakupić w dniu przylotu. Marta

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 30 stycznia 2024 - 22:22

Dzień dobry,
Ten bilet można kupić w Tourist Infopoint Fiumicino w Terminalu T3, ale może mają go także w kioskach na terenie lotniska. Bez problemu można go kupić gdziekolwiek w Rzymie – w kioskach, biletomatach (nawet przy dworcu Termini od razu po dotarciu z lotniska).

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
1 2