Strona główna -> Rzym i Watykan - atrakcje, zabytki, porady i plan zwiedzania -> Metro w Rzymie i komunikacja miejska – bilety, zniżki, mapy linii i porady praktyczne

Metro w Rzymie i komunikacja miejska – bilety, zniżki, mapy linii i porady praktyczne

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 188 komentarzy 128,7 tysięcy wyświetleń
Metro w Rzymie i komunikacja miejska - bilety, zniżki, mapy linii i porady praktyczne (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Metro w Rzymie jest najszybszym i najtańszym środkiem transportu. Na dworcu kolejowym Roma Termini krzyżują się linie metra A i B. Natomiast od kilku lat sukcesywnie otwierane są kolejne stacje linii C. To nowa inwestycja i większość książkowych przewodników po Rzymie jeszcze jej nie uwzględnia. Poza tym w Rzymie funkcjonuje 249 linii autobusowych, 6 linii tramwajowych i 3 kolejki miejskie. Są też linie nocne, szczególne istotne, kiedy musisz wcześnie rano dotrzeć na lotnisko.

Z tego przewodnika dowiesz się między innymi:

 • Ile kosztują bilety na metro i komunikację miejską w Rzymie?
 • Jaki bilet jest najlepszy dla turystów?
 • Do którego roku życia dzieci nie płacą za bilet? Czy niepełnosprawni mają zniżki?
 • Czy w praktyce łatwo jest podróżować z dzieckiem w wózku?
 • Czy metro w Rzymie jest bezpieczne?
 • Jak tanio i szybko dojechać z Rzymu nad morze?
 • …będzie też wiele porad praktycznych.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Stolicę Włoch odwiedziłem już około 20 razy i wciąż planuję kolejne wizyty. Na blogu znajdziesz mój 5-dniowy plan na zwiedzanie Rzymu i Watykanu, a także kilkanaście sprawdzonych noclegów w Rzymie (część z nich u polskich gospodarzy, a niektórych nie znajdziesz na popularnych portalach rezerwacyjnych). Przygotowałem też – cieszący się dużą popularności – kulinarny przewodnik o tym co i gdzie zjeść w Rzymie. To tylko niektóre z 16 artykułów o Rzymie, które znajdziesz na blogu – wszystkie dostępne są w kategorii Rzym i Watykan, gdzie serdecznie Cię zapraszam.

W Rzymie obecnie funkcjonują trzy linie metra:

 • A – pomarańczowa;
 • B i B1 (niebieska);
 • C – zielona (częściowo już otwarta, a częściowo wciąż w budowie).

Ponadto projektowana jest linia D. W przypadku tej ostatniej trudno mówić jeszcze o konkretnym terminie, ale plany dotyczące długości linii i rozmieszczenia stacji są już zaakceptowane.

Metro w Rzymie

metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Metro w Rzymie zaczęto budować w latach pięćdziesiątych XX w. dlatego dziś zarówno stacje jak i wagony mogą wydawać się przestarzałe. Mimo wszystko metro w Rzymie przebiega w pobliżu wielu istotnych – z punktu widzenia turysty – placów i zabytków. Dlatego metro jest najlepszym i najtańszym sposobem na szybkie przemieszczanie się po centrum Rzymu.

Miejski przewoźnik skupia się obecnie na sprawnym zakończeniu budowy linii C, która po otwarciu będzie jedną z najnowocześniejszych linii metra w Europie. Trwają także projektowe przy linii D, która dotrze między innymi na Zatybrze.

Porada praktyczna: metro w Rzymie lub znaki informujące o lokalizacji najbliższej stacji oznaczone są czerwoną tablicą z dużą, białą literą „M„.

Ceny biletów na metro w Rzymie i autobusy

najpopularniejszy bilet na komunikację miejską w Rzymie kosztuje 1,50 euro i jest ważny 100 minut od momentu skasowania (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
najpopularniejszy bilet na komunikację miejską w Rzymie kosztuje 1,50 euro i jest ważny 100 minut od momentu skasowania (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Rzymska spółka ATAC, zarządzająca zintegrowanym transportem publicznym w stolicy Włoch, oferuje bilety METREBUS. Upoważniają one do nielimitowanych przejazdów wszystkimi liniami metra, miejską komunikacją autobusową i kolejkami miejskimi. Bilety można kupić w biletomatach i w kasach na stacjach metra oraz w kioskach.

 • 1,50 euro – BIT – podstawowy bilet ważny 100 minut od pierwszego skasowania. Z tym biletem można przejechać jeden raz metrem i bez limitu korzystać z pozostałych środków komunikacji miejskie w trakcie 100 minut. W przypadku metra można się przesiadać pomiędzy liniami metra, ale nie można wychodzić za bramki.
 • 7,00 euro – ROMA24H – bilet ważny 24 godziny od momentu skasowania na metro, autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje i kolejki miejskie.
 • 12,50 euro – ROMA48H – bilet ważny 48 godzin od momentu skasowania na metro, autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje i kolejki miejskie.
 • 18,00 euro – ROMA72H – bilet ważny 72 godziny od momentu skasowania na metro, autobusy komunikacji miejskiej, tramwaje i kolejki miejskie.
 • 24,00 euro – CIS (CARTA INTEGRATA SETTIMANALE) – bilet 7-dniowy, ważny do godziny 24:00 siódmego dnia od skasowania (dzień skasowania jest pierwszym dniem). Upoważnia do korzystania ze wszystkich środków komunikacji miejskiej w Rzymie.
 • Za darmodzieci do lat 10 jeśli podróżują z opiekunem, który posiada ważny bilet.

Osoby niepełnosprawne w Rzymie, które nie są zameldowane we włoskiej stolicy, nie mogą liczyć na zniżki.

Metro w Rzymie, a dzieci i osoby niepełnosprawne

metro w Rzymie, linia A (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie, linia A (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Podróżując metrem z dziećmi staraliśmy się korzystać z wind. Czasem nie działały, a czasem były na przykład po drugiej stronie ulicy. Wtedy znosiliśmy wózek po schodach.

Jak podróżowałem metrem sam z dziećmi, to bardzo często zdarzało się, że jakaś przypadkowa osoba bez słowa brała wózek z drugiej strony i pomagała znieść go po schodach. W Rzymie łatwo trafić na uprzejmych i życzliwych ludzi.

Porada praktyczna: w rzymskim metrze i autobusach dzieci do 10 roku życia jadą za darmo jeśli z dzieckiem podróżuje opiekun, który ma ważny bilet.

W teorii najważniejsze stacje rzymskiego metra są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W praktyce często jednak windy nie działają. Jednak ATAC Roma – czyli przedsiębiorstwo organizujące komunikację miejską w Rzymie – chwali się za to tym, że 98% autobusów jest wyposażonych w platformę dla osób poruszających się na wózkach.

Mapa linii metra w Rzymie – aktualna na 2024 r.

Mapa linii metra w centrum Rzymu:

metro w Rzymie, turystyczne centrum miasta (źródło: ATAC Roma)
metro w Rzymie, turystyczne centrum miasta (źródło: ATAC Roma)

Mapa metra w Rzymie i linii kolejowych miejskich:

mapa metra w Rzymie i linii kolejowych miejskich (źródło: ATAC Roma)
mapa metra w Rzymie i linii kolejowych miejskich (źródło: ATAC Roma)

Czy metro w Rzymie jest bezpieczne?

metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie, stacja Termini na linii B (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Czytałem w internecie dziesiątki opinii na temat tego, jak niebezpiecznie jest w rzymskim metrze. Podobno zdarzają się napady, gwałty, a wieczorami to już w ogólę strach jeździć. Tylko to są zawsze opinie osób, które w Rzymie nie mieszkają, a być może nawet nigdy w nim nie były. Teksty pisane w oparciu o stereotypy i kompletny brak własnego doświadczeniach czy przejrzenia doniesień rzymskiej prasy.

Rzymskim metrem jeżdżę od kilkunastu lat, przy okazji każdej wizyty. Także wieczorami. Nigdy nie czułem się zagrożony. Natomiast moja mama przez rok mieszkała w Rzymie i wieczorami wracała metrem do domu, daleko poza centrum. Też nigdy nic jej nie groziło.

Czy zatem metro w Rzymie jest bezpieczne? Nie jest. W metrze roi się od kieszonkowców. O ile typowy rzymianin jadący do pracy nie jest zbyt narażony na kradzież, to turysta staje się od razu celem złodziei. Szczególnie niebezpiecznie jest na stacji Termini i na odcinkach łączących Termini z Koloseum oraz ze stacją Ottaviano (czyli okolicą Watykanu). Turyści to łatwy cel i zazwyczaj mają przy sobie więcej gotówki.

Ostatnio w 2022 r. jechaliśmy z Termini pod Koloseum, a w metrze było stosunkowo luźno. Jednak na peronie jeden z mężczyzn nie odstępował nas na krok. Zdawałem sobie sprawę z kim możemy mieć do czynienia. Weszliśmy do wagonu metra, w którym były wolne miejsca siedzące. Stanęliśmy na środku, a mężczyzna stanął dokładnie obok mnie. Duży aparat na szyi, dwójka małych dzieci pod opieką – z kilometra wyglądaliśmy na turystów. Trzymałem rękę cały czas na portfelu i nie dałem się zdekoncentrować.

O tym jak kieszonkowcy kradną w rzymskim metrze opowiadają też właściciele apartamentów, B&B, a także polscy przewodnicy po Wiecznym Mieście. Naprawdę, uważajcie!

Godziny kursowania metra w Rzymie

metro w Rzymie kursuje od 5:30 rano do godziny 23:30 (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
metro w Rzymie kursuje od 5:30 rano do godziny 23:30 (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Pierwsze składy rzymskiego metra wyjeżdżają każdego dnia o 5:30 rano i kursują do godziny 23:30.

W piątki i soboty metro jeździ do godziny 1:30. Pociągi odjeżdżają przeciętnie co 3-10 minut.

W nocy stacje metra są zamykane. Kursują wyłącznie linie nocne autobusowej komunikacji miejskiej.

Czy metro w Rzymie dojeżdża na lotnisko?

Na lotnisko Ciampino można częściowo dojechać korzystając z metra linii A. Dojedziesz w ten sposób do stacji Cinecitta. Następnie tam należy przesiąść się na autobus linii 520, który z Cinecitta średnio co 20 minut, odjeżdża na lotnisko Ciampino. Cała podróż na jednym bilecie za 1,50 euro.

Jadąc na lotnisko częściowo metrem unikniesz rzymskich korków – im bliżej centrum Rzymu, tym jest ich więcej. Dodatkowe informacje na ten temat znajdziesz w oddzielnym artykule:

Natomiast na drugie rzymskie lotnisko, czyli na Fiumicino metro nie jeździ. Można tam dojechać pociągiem albo autobusem. Więcej na ten temat w tym artykule:

Autobusy komunikacji miejskiej w Rzymie

autobus komunikacji miejskiej na Placu Weneckim w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
autobus komunikacji miejskiej na Placu Weneckim w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Niespełna 2000 autobusów na 249 liniach i 6 linii tramwajowych to uzupełnienie rzymskiego transportu miejskiego. Autobusy szczególnie przydatne są tam gdzie nie dociera metro, czyli chociażby jeśli chcesz dojechać na Zatybrze.

autobus komunikacji miejskiej w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
autobus komunikacji miejskiej w Rzymie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Często pytacie mnie, czy w przypadku autobusów korzystam z jakiejś włoskiej aplikacji? Nie jestem zwolennikiem zaśmiecania telefonu kolejnymi aplikacjami. Natomiast w przypadku Rzymu dobrze sprawdza się najpopularniejsze google maps – podaje numery autobusów, lokalizuje przystanki i wskazuje najbliższe połączenia. Dlatego w zupełności mi wystarcza.

UWAGA: w autobusach tworzy się tłok – w nich także uważaj na kieszonkowców.

Porada praktyczna: jeśli autobus zbliża się do Twojego przystanku, to machnij kierowcy ręką, aby się zatrzymał. Natomiast jeśli zbliżasz się do celu, to naciśnij przycisk w autobusie, sygnalizujący, że wysiadasz na kolejnym przystanku. W innym wypadku autobus może się po prostu nie zatrzymać.

Linie nocne autobusów w Rzymie

Linie nocne są szczególnie przydatne wtedy, gdy musisz dostać się z hotelu na samolot, który startuje wcześnie rano. Wówczas jednym z nocnych autobusów można dojechać na dworzec Termini, a stamtąd pierwszym autobusem Terravision lub taksówką na lotnisko.

Na połączenia nocna składa się:

 • 15 linii autobusowych dziennych, który kursowanie jest przedłużone do godziny 2:00 w nocy;
 • 31 linii autobusowych nocnych jeżdżących od 23:30 do 5:00.

Ponadto mapę linii nocnych zamieściłem poniżej. Można ją pobrać w PDF i powiększyć.

autobusowe linie nocne w Rzymie (źródło grafiki: ATAC Roma)
autobusowe linie nocne w Rzymie (źródło grafiki: ATAC Roma)

Klikając w ten link możesz pobrać mapę linii nocnych w PDF w wysokiej rozdzielczości. Można ją też wydrukować.

Miejskie linie kolejowe w Rzymie

Roma – Lido (dojazd z Rzymu nad morze)

Linia pociągu podmiejskiego łączy Rzym z nadmorską plażą w Lido di Ostia. Stacją początkową jest Roma Porta San Paolo, która przylega do stacji metra Piramide w ramach linii B. To połączenie zatrzymuje się m.in. na stacjach Vitinia, Acilia, Ostia Antica, Lido di Ostia Nord, Lido di Ostia Centro, Stella Polare, Castel Fusano i Cristoforo Colombo. Ponadto na całej linii obowiązują zwykłe bilety miejskie.

Porada praktyczna: kolejką z Roma Porta San Paolo ze zwykłym biletem miejskim za 1,50 euro możesz dojechać z Rzymu na plażę w Ostii. Możesz wysiąść na stacji Lido Centro lub na następnej Stella Polare – obydwie są blisko plaży.

Roma – Viterbo

Linia łączy Rzym z miastem Viterbo. Pierwsze stacje można przejechać w ramach strefy miejskiej (tratto urbano). Pociągi tej linii odjeżdżają ze stacji Roma Nord przy Piazzale Flaminio. Można tam dotrzeć metrem linii A, wysiadając na stacji Flaminio. Natomiast w przypadku dłuższej podróży poza strefę miejską należy zakupić standardowy bilet kolejowy.

Roma Laziali – Giardinetti

Łączy centrum Rzymu z ze wschodnimi dzielnicami miasta. Jednak jest to linia mało popularna wśród turystów. Stacja początkowa Roma Laziali znajduje się tuż przy głównym dworcu kolejowym Roma Termini. Należy przejść na prawą stronę dworca w kierunku ulicy Via Mamiani. Ponadto warto pamiętać, że na całej linii obowiązują zwykłe bilety miejskie.

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

188 komentarzy

Anna 25 maja 2024 - 23:17

Dobry wieczór. Czy na bilecie tygodniowym CIS można przejechać ze stacji kolejowej Roma Trantevere do stacji kolejowej Ostience?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 26 maja 2024 - 11:11

Dzień dobry,
Tak, oczywiście – obydwie te stacje są w granicach Rzymu więc tak.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Maciej 18 maja 2024 - 22:45

Witam
Prosze o informacje jak moge dostac sie z lotniska Fiumincino do Ladispoli bez jazdy przez centrum Rzymu.?
Czy w miescie Fiumincino jest komunikacja autobusowa do stacji kolejowej Maccarese Freggene. ?
Pozdrawiam

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 maja 2024 - 12:28

Dzień dobry,
Tak, jest komunikacja autobusowa do tej stacji kolejowej. Zarówno z lotniska, jak i z samego miasta Fiumicino. Połączenia obsługuje Cotral Lazio. Proszę na ich oficjalnej stronie szukać rozkładu. Ten sam autobus jedzie z lotniska, potem wjeżdża do miasta Fiumicino, a następnie przejeżdża obok stacji Maccarese – Fregene. Warto też sprawdzić co w kontekście dojazdu do Ladispoli zaproponuje aplikacja Moovit (czasem we Włoszech dobrze się sprawdza).
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Beata 15 maja 2024 - 22:19

cześć, czy posiadając bilet 7 dniowy CIS można tez jechac autobusem Sitbusshuttle?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 maja 2024 - 08:38

Cześć,
Nie można. Bilet 7-dniowy CIS obowiązuje tylko w autobusach, tramwajach, metrze i pociągach na terenie Rzymu. Natomiast nie obowiązuje na dojazd na lotnisko Fiumicino, które leży poza Rzymem.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Bartek 14 maja 2024 - 12:58

Witam. czy komunikacja miejska w Rzymie działa również w ten sposób, że seniorzy 70+ korzystają z niej darmowo? a może obowiązują ich zniżki? Dziękuję za odpowiedź;)

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 maja 2024 - 19:54

Dzień dobry,
Seniorzy-turyści płacą normalnie. W komunikacji miejskiej zniżki mają tylko seniorzy zameldowani w Rzymie, ponieważ to jest powiązane z miejskim systemem opieki społecznej.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Bartek 16 maja 2024 - 12:29

dzień dobry, przepraszam, że tak pytam w osobnym wątku. Czy pociągi(nasze pkp) w obrębie stacji rzymskich uwzględniają bilety 3 dniowe? Będę mieszkać na campingu z którego mam zdecydowanie bliżej na stację kolejową aniżeli stację metra. jeżeli wykupie bilet 3dniwoy będę mógł również w ramach tego biletu jeździć? stacjonować będę przy via aurellia i będę chciał dojeżdżać do terminii.
bardzo dziękuję za odpowiedź. pozdrawiam, miłego dnia.;)

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 maja 2024 - 13:06

Dzień dobry,
Roma Aurelia jest ostatnią stacją, do której można dojechać na bilecie miejskim. Domyślam się, że chodzi o pobliski Roma camping in town.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Oliwia 13 maja 2024 - 12:13

Dzień dobry. Mam kilka pytań odnośnie 7-dniowego biletu Atac na komunikację miejską w Rzymie.
1. Czy jest jakieś miejsce/automat na terenie lotniska Rzym-Ciampino, w którym można kupić ten bilet w niedzielę po godzinie 20 (godzina przylotu)?
2. Czy to prawda, że bilet ten potem należy ręcznie podpisać z danymi osoby, która będzie go używać?
3. Rozumiem, że bilet ten należy „odbijać” za każdym razem żeby wejść na peron w metrze i z niego wyjść?
4. Natomiast jeśli chodzi o autobusy, to widziałam na YT, że wystarczy go odbić tylko podczas pierwszego skorzystania z autobusu, a podczas kolejnych wejść do autobusu wystarczy go po prostu mieć przy sobie. Czy dobrze to rozumiem? Czy odnosi się to pojedynczo do każdego dnia czy też do całego tygodnia?
5. Czy na tym bilecie można jechać do Ostii oraz z powrotem na lotnisko Rzym-Ciampino z centrum Rzymu?
6. Plus mam jeszcze pytanie odnośnie autobusów w Rzymie, słyszałam opinię, że nie można na nich polegać, często się spóźniają lub w ogóle nie przyjeżdżają. Czy faktycznie jest to częste zjawisko i trzeba się tego obawiać? I bilety na bagaż w komunikacji miejskiej to są te same za 1,5€ na 100min?
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Pański blog jest nieoceniony jeśli chodzi o planowanie podróży do Włoch,

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 maja 2024 - 08:39

Hej Oliwia,
1. Na lotnisku Ciampino jest kasa (która po 20:00 będzie już zamknięta) i biletomaty ATAC. Nie jestem pewien czy biletomaty sprzedają bilet 7-dniowy CIS, ale na pewno sprzedają bilety 24, 48 i 72-godzinne, ponieważ zdarzało mi się je tam kupować. W najgorszym razie możesz kupić tam bilet za 1,50 euro żeby dojechać do centrum, a bilet 7-dniowy CIS kupić później w centrum.
2. Tak, na bilecie 7-dniowym jest miejsce na wpisanie imienia i nazwiska. Bez tego bilet jest nieważny.
3. Tak, inaczej bramki w metrze by się nie otworzyły.
4. Tak, jeśli jest skasowany po raz pierwszy, to później w autobusie już nie nabija się kolejny raz daty.
5. Można jechać do Lido di Ostia na tym bilecie. Zobacz do artykułu jak dojechać z Rzymu nad morze.
6. Autobusy są często opóźnione, ale można na nich polegać. Trzeba machnąć ręką, ponieważ niektóre przystanki są na żądanie. Na kluczowych liniach autobusy jeżdżą co 10-15 minut, więc ewentualne opóźnienie nie jest problemem. Zresztą Rzym najlepiej zwiedza się pieszo. Ja zawsze bardzo mało korzystam z metra, a z autobusów jak tylko nie mam wyjścia.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Natalia 5 maja 2024 - 14:56

Czy w przypadku korzystania z „tap & go” dwie osoby mogą korzystać z jednej karty, ale z dwóch „nośników”, tj. jedna osoba skanuje fizycznie kartę, a druga skanuje tę samą kartę ale podpiętą do telefonu/zegarka? Wiem, że tak to działa m.in. w Londynie i Holandii. Czy tak samo wygląda to w Rzymie?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 5 maja 2024 - 15:24

Hej Natalia,
Niestety nie wiem. Na stronie rzymskiego ATAC jest napisane jedynie, że każdy pasażer musi mieć oddzielną kartę. Nie jest to doprecyzowane.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Dominika 30 kwietnia 2024 - 00:19

Dzień dobry, jedziemy we 3 do miejscowości Fiumicino, gdzie będziemy mieszkać.
1. Czy jest jakaś aplikacja pokazująca, którym metrem lub autobusem dojedziemy z wybranego przez nas punku A do B?
2. Czy jest możliwość wypożyczenia rowerów miejskich, jeśli tak to przez jaką aplikacje?
3. Czy bilet 7 dniowy będzie aktualny na wszystkie formy komunikacji miejskiej?
4. Czy miejscowość Fiumicino ma inne strefy jazdy komunikacji miejskiej niż w centrum Rzymu?
5. Czy są jakieś szczególnie ciekawe miejsca do odwiedzenia w Fiumicino?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 30 kwietnia 2024 - 22:28

Dzień dobry,
Fiumicino leży poza Rzymem więc nie obowiązują tam bilety rzymskiej komunikacji miejskiej ATAC Roma. Jeśli chcecie spać nad morzem, ale w granicach Rzymu i z łatwiejszym dojazdem do centrum, to wybierzecie Lido di Ostia. Natomiast z Fiumicino do centrum Rzymu można dojechać autobusem Cotral (szczegóły na stronie przewoźnika Cotral Lazio) lub – chyba szybciej, podjechać kawałek autobusem Cotral z Fiumicino do stacji w Lido di Ostia, a stamtąd za 1,50 euro kolejką do centrum Rzymu. Zobacz więcej w artykule jak dojechać z Rzymu nad morze. Bilet 7-dniowy, o który pytasz obowiązuje na autobusy, tramwaje, metro i pociągi, ale tylko w granicach Rzymu więc można na nim dojechać do Lido di Ostia czy na lotnisko Ciampino, ale nie można – na tym bilecie – dojechać na lotnisko Fiumicino lub do miejscowości Fiumicino, ponieważ to już nie jest Rzym.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marek 28 kwietnia 2024 - 20:06

Cześć czy bilet CIS ( 7-dni0wy) kasuje się w autobusie czy jakoś w inny sposób odbija czy aktywuje pytam bo żona jest Rzymie i ma z tym problem

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 29 kwietnia 2024 - 00:01

Bilet 7-dniowy kasuje się jak każdy inny bilet. Musi być na nim wybita data i godzina więc wystarczy że przejdzie przez bramki metra i już powinno to być widoczne 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Kasia 27 kwietnia 2024 - 17:23

Hej, bardzo pomocny blog. Chcialam zapytać, jak zakupiłam bilet Roma48 ore i uzylam juz w metrze i teraz bede chciala podjechac autobusem, czy musze gdzies ten bilet znowu skasować czy wystarczy ze go po prostu przy sobie mam?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 28 kwietnia 2024 - 23:14

Nie, nie musisz go ponownie kasować – po prostu miej go przy sobie.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marta 25 kwietnia 2024 - 20:50

Cześć!
Chcielibyśmby przedostać się z Rome Saint Pierre na Rome Ostiense. Google Maps pokazuje pociąg Trenitalia. Czy mogę jechać na tym 7-dniowym bilecie czy na ten środek transportu trzeba kupić inny?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 25 kwietnia 2024 - 22:09

Cześć Marta,
Możesz jechać pociągiem na bilecie 7-dniowym ponieważ będziesz w granicach Rzymu.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Witek 15 kwietnia 2024 - 22:18

Cześć, Dobry wieczór,

Fantastyczny przewodnik (Rzym w 5dni i dodatki). Chciałem zapytać czy korzystałeś z karty Roma Pass z Get your Guide ?
Będę na 5 dni w Rzymie i myślałem o zakupie 72h karty mając na uwadze, że wg GyG w cenie jest wejście do 1 muzeum (wygląda na to że może to być Koloseum).
Z góry dzięki za opinię

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 kwietnia 2024 - 09:48

Hej,
Dziękuję za miłe słowa. Nie, nie korzystałem z tej karty, ale zdarzało mi się korzystać z biletów od Get your Guide gdy na oficjalnych stronach były już wyprzedane i zawsze wszystko było w porządku. Nigdy nie miałem z nimi złych doświadczeń.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marta 6 kwietnia 2024 - 22:37

Hej, dzięki za dawkę wiedzy. Ja też sobie pozwolę o coś zapytać i uściślić. Jeśli będę jechać metrem jedną linią i będę się musiała przesiąść na kolejną linię metra to rozumiem że wszystkie miejsca prócz Termini mają znowu kolejne przejście przez bramki czyli kolejną opłatę, tak? No. Jadąc z Pigneto i chcąc dojechać do Flaminio muszę się przesiąść na San Giovanni. Muszę wtedy ponownie skasować bilet?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 kwietnia 2024 - 20:01

Nie, tam gdzie metro się ze sobą krzyżuje, to przechodzi się z linii na drugą linię bez wychodzenia za bramki. Czyli w tym wypadku przechodząc pomiędzy liniami A i C nie trzeba kupować nowego biletu.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Damian 6 kwietnia 2024 - 21:07

Cześć ! Ruszając ze stacji Casabianca, chciałbym się dostać do Zamku Świętego Anioła, google maps podpowiada, aby wsiąść do pociągu regionalnego, a potem przesiąść się w metro, czy mogę oba przejazdy zrealizować w ramach jednego biletu za 1,50 euro?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 kwietnia 2024 - 19:52

Hej!
Oficjalna wyszukiwarka na stronie ATAC Roma podpowiada pociąg linią FL4 do Termini, a później autobus linii 40, jeżdżący co 10 minut i wówczas bilet za 1,50 euro. To łączenie pociągu i metra na jednym bilecie jest niedoprecyzowane na oficjalnych stronach. Jestem niemal pewien, że tak nie można zrobić, ale nie znalazłem oficjalnej informacji. Dlatego bezpieczniej byłoby wybrać ten wariant sugerowany przez ATAC.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Anna 5 kwietnia 2024 - 14:52

Witam ,lądujemy na lotnisku Ciampino 7 kwietnia o 20.00.Czy mogę tam kupić w kasie więcej biletów na metro,żeby mieć już na następny dzień,czy będą one ważne,czy tylko kupuje się bilet na dany dzień?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 5 kwietnia 2024 - 21:01

Dzień dobry,
O tej porze kasa na lotnisku będzie już raczej nieczynna. Ale obok są biletomaty (trzeba mieć drobne, ponieważ one nie przyjmują większych banknotów). Bilety bez problemu można kupić na zapas w każdym miejscu w Rzymie, a przede wszystkim w kioskach (oznaczonych literą „T”), w biletomatach i w kasach. Bilet jest ważny dopiero od momentu pierwszego skasowania, więc można je kupić na zapas.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Iwona 5 kwietnia 2024 - 07:54

Hej, jesteśmy teraz w Rzymie i Wasze wskazówki i porady są dla nas bezcenne.
Mam pytanie :chcemy dostać się z Rzymu do Neapolu pociągiem, jak znaleźć dworzec i perony z których odjeżdżają pociągi, wysiądziemy na stacji metra Termini.
Bardzo dziękuję za odpowiedź i za ogrom porad!

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 5 kwietnia 2024 - 09:47

Nad stacją metra Termini jest dworzec Roma Termini. Największy dworzec w Rzymie. W hali dworca są wielkie ekrany pokazujące przyjazdy i odjazdy oraz perony. Wszystkie informacje podawane są w dwóch językach – po włosku i angielsku. Bilet na pociąg możesz kupić w kasie albo w biletomacie (biletomat przełącza się na angielski). Rozkład jazdy możesz sprawdzić na oficjalnej stronie trenitalia.com – na tej trasie jeżdżą zarówno tańsze pociągi regionalne jak i superszybkie ekspresy Frecciarossa. Bilet na pociąg regionalny należy wcześniej skasować, przed wejściem do pociągu.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Iwona 5 kwietnia 2024 - 17:37

Bardzo dziękuję!!!

Odpowiedz
Przemek 4 kwietnia 2024 - 13:38

Cześć, będziemy mieszkać w Tor San Lorenzo. Pomóż, jak najlepiej dostać się do centrum Rzymu. Będziesz w stanie wskazać orientacyjny koszt? Osiem osób.
Dzięki

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 kwietnia 2024 - 13:55

To jest kiepska lokalizacja jeśli chcielibyście stamtąd codziennie dojeżdżać do Rzymu. W pobliżu jest stacja kolejowa w Campo di Carne – bilet w cenie 3 euro w jedną stronę, a o połączenia do Rzymu co 40-50 minut. Natomiast pomiędzy Campo di Carne, a Tor San Lorenzo jeżdżą autobusy lokalnego przewoźnika Cotral Lazio, ale rozkład musicie sprawdzić na ich stronie. Jeśli głównym Waszym celem jest Rzym, to lepiej szukać noclegu w centrum Rzymu 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Przemysław 5 kwietnia 2024 - 07:08

OK, dzięki. W San Lorenzo będziemy wypoczywać tydzień, a dwa noclegi mamy w Rzymie (wówczas zwiedzanie). Orientujesz się jaki jest koszt autobusu Cotral Lazio w kierunku Rzymu?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 5 kwietnia 2024 - 09:19

Tanio, kilka euro, możesz wejść na oficjalną stronę servizi.cotralspa.it i tam sprawdzić linie, rozkład jazdy – jest też wyszukiwarka połączeń i możliwość sprawdzenia ceny.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Przemysław 5 kwietnia 2024 - 07:09

zapomniałem! Dzięki za bardzo szybką odpowiedź!!!!!

Odpowiedz
Daga 3 kwietnia 2024 - 21:15

Hej! Aby dojechać pociągiem regionalnym ze stacji Roma Termini na stację S. Maria Delle Mole wystarczy zwykły bilet miejski za 1.50 euro? 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 kwietnia 2024 - 08:49

Hej!
Zgodnie z mapą, którą zamieściłem w artykule powyżej bilet miejski obowiązuje do stacji zaznaczonych na czerwono (zazwyczaj są one w okolicach GRA – autostradowej obwodnicy Rzymu). W Twoim wypadku kup normalny bilet kolejowy, który też zresztą na tej trasie kosztuje 1,50 euro. Możesz go kupić w biletomacie na stacji tuż przed podróżą.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Ania 5 kwietnia 2024 - 18:48

Dziękujemy za porady odnośnie przemieszczania się z i na lotnisko Ciampino. Byliśmy pierwszy raz i blog okazał się bardzo przydatny. Wskazówki co do kolejności zwiedzania również. 🙂 Pozdrawiamy.

Odpowiedz
Lukasz 3 kwietnia 2024 - 13:58

Hej super stronka. Wyjeżdżam w sobotę na 4 dni i myślę że skorzystam z wielu twoich rad! Mam jedno pytanie mam odlot o 17 i zastanawiam się czy nie zobaczyć Lido di Ostia, ale czy znajdę później jakieś połączanie bezpośrednie do Fiumicino (około ile muszę liczyć na dojazd)?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 3 kwietnia 2024 - 20:53

Hej,
Z Lido di Ostia na lotnisko Fiumicino jeżdżą autobusy lokalnego przewoźnika Cotral Lazio, które odjeżdżają z przystanku Lido Centro, czyli z placu przed stacją kolejki Lido Centro. Jeśli się na to zdecydujesz, to zarezerwuj sobie więcej czasu na dojazd, ponieważ te autobusy nie jeżdżą zbyt często.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Beata 26 marca 2024 - 10:32

Czy kupując bilet 7dniowy za 24,00 euro – CIS (CARTA INTEGRATA SETTIMANALE) – dojadę na tym bilecie z lotniska Ciampino do stacji metra Torre Maura?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 27 marca 2024 - 10:13

Tak, obydwa te miejsca są na terenie Rzymu więc obowiązuje tam zwykły bilet miejski 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Patrycja 20 marca 2024 - 12:34

Hej, pytanie czy korzystną opcją jest korzystanie z aplikacji my atac?
Albo jeśli nie, czy kupując na lotnisku fiumincino kartę metrebus za 1,5 euro na 100 minut czy dojadę autobbusem FL1 a później metrem w jakieś miejsce na jednej karcie?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 marca 2024 - 14:16

Hej,
Nie korzystam z tej aplikacji. Natomiast FL1 to jest linia kolejowa, a nie autobus. Nie możesz jechać z lotniska na bilecie za 1,50 euro, ponieważ on obowiązuje tylko na terytorium Rzymu, czyli na linii FL1 do stacji Fiera di Roma. Jeśli chcesz jechać pociągiem linią FL1 to w zależności od wybranego połączenia bilety kosztują od 8 euro do 14 euro. W tym artykule znajdziesz więcej szczegółów na temat dojazdu z lotniska Fiumicino:
https://www.kierunekwlochy.pl/jak-dojechac-z-lotniska-rzym-fiumicino-do-centrum-miasta/
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Aleksandra 15 marca 2024 - 19:21

Cześć, dobry Wieczór, czy jesli chce dojaechać z La Giustinina do stacji np. Ottaviano, to dojadę tam tzw. kolejką miejską w ramach biletu trzydniowego, miejskeigo?
z góry dziękuję za odpowiedź.
ALeksandra Barszczewska

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 16 marca 2024 - 20:45

Hej,
Tak, dojedziesz, zgodnie z mapką, która jest powyżej w artykule, bilet miejski na tej trasie obowiązuje do stacji Sacrofano, więc mogłabyś nawet pojechać jeszcze dwie stacje dalej 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Michal 13 marca 2024 - 21:32

Hej. możesz opisać sposób płatności tap&go? tam zawsze wykupuje się 100min bilet? po zmianie środka transportu w kolejnym także muszę przyłożyć kartę? jednak jeśli nie minęło 100min drugi raz nie zostanie pobrana opłata? czy musi być jakaś apk/konto w ich systemie?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 marca 2024 - 17:05

Hej,
W przypadku tap & go trzeba odbijać kartę za każdym razem gdy zmieniasz środek transportu. Jeśli nie minie 100 minut od pierwszego pobrania opłaty, to kolejna opłata – mimo przyłożenia karty – nie zostanie naliczona. Nie trzeba mieć żadnej aplikacji. Przy prawidłowym odbiciu karty pojawi się zielone światełko, a w metrze zielone światło i otworzą się bramki. Każdy pasażer musi mieć swoją kartę.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
michał 13 marca 2024 - 18:57

jest taka apk. TicketAppy – mozna w niej zakupić bilety. Pytanie czy mogę kupić i skasować bilety dla kilku osób równolegle? czy każda musi mieć swój tel/swoje bilety?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 14 marca 2024 - 16:48

Nie wiem. Nie korzystam z tej aplikacji, to jest raczej pytanie do jej twórców. Nie wiem jakby to miało działać na bramkach w metrze, które się od razu zamykają po przejściu jednej osoby. Natomiast zwykłe bilety papierowe są w Rzymie dostępne na każdym kroku – w biletomatach, w kasach, w kioskach więc nie ma sobie co zawracać głowy tą aplikacją.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marlena 13 marca 2024 - 11:23

Planujemy wyjazd do Rzymu w maju z synem który skończy w czerwcu 10 lat. rozumiem, że bilet 72- godzinny kupujemy tylko dla siebie ( 2 rodziców) a dziecko jeździ za darmo? czy na autobus z lotniska FCO do Rzymu też jest taka bezpłatna bezpłatna opcja? Czy poza Rzymem też syn podróżuje bezpłatnie? Działa to na metro, autobusy i pociągi?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 marca 2024 - 11:42

Tak, dziecko do 10 roku życia jeździ w komunikacji miejskiej za darmo więc przez bramki w metrze jedno z Was musi przejść zwinnie razem z dzieckiem. Nie dotyczy to połączenia z lotniska Fiumicino, ponieważ ono leży poza Rzymem. Najtańszą opcją dojazdu z lotniska Fiumicino będzie dla Was autobus Terravision, dodatkowo od rzymskiego biura Terravision mamy na niego kod rabatowy. Szczegóły znajdziesz w artykule o tym jak dojechać z lotniska Rzym Fiumicino do centrum miasta? Co do ostatniej kwestii. Gdzie konkretnie chcesz jechać poza Rzym? Jeśli na przykład kolejką nad morze do Lido di Ostia, to też dziecko jedzie za darmo, ponieważ Ostia jest w granicach Rzymu.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marlena 26 kwietnia 2024 - 12:19

Czyli z Fiumicino do centrum Rzymu jedziemy autobusem Terravision, później kupujemy bilet CIS i po Lido oraz po Rzymie jeździmy już na niej, tak? ( Na metromare do Lido też obowiązuje nas ten bilet CIS?)

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 26 kwietnia 2024 - 21:43

Hej!
Dokładnie tak. Na kolejkę do Lido di Ostia też obowiązuje zwykły bilet rzymski ponieważ Lido di Ostia jest częścią Rzymu. Zobacz więcej w artykule o tym jak dojechać z Rzymu nad morze.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Ela 5 maja 2024 - 11:49

Bardzo przydatny post 😀 Dzięki podanym wskazówkom bez problemu udało nam się wczoraj ogarnąć poruszanie po Rzymie. Ale mam zagwostkę z dotarciem na lotnisko Ciampino 🤔 Podróżuję z 2 dzieci i mamy wylot z tegoż lotniska w czwartek o 7 rano , więc wypada być na lotnisku ok 5 rano. Nie chciałabym o tej porze poruszać się autobusem nocnym ( mieszkamy 1 km od linii metra B, Conca d’Oro) . W jaki sposób ogarnąć taksówkę ( okolica to małe uliczki) lub jakiś sensowny transfer, tak żeby na pewno na czas dojechać i za jakąś rozsądną kwotę ( próbowałam znaleźć transfer dla 3 osób i 2 walizek i wyskakiwało mi od ponad 100 euro 🤦‍♀️)? Będę ogromnie wdzięczna za pomoc 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

Łukasz Ropczyński 5 maja 2024 - 15:06

Dzień dobry,
Numer taxi w Rzymie to 060609, można też użyć rzymskiej aplikacji Chiama Taxi Utente. Infolinia działa automatycznie, czyli rozpoznaje ulicę z głosu i przekierowuje połączenie do najbliższego postoju gdzie odbiera już taksówkarz. Generalnie taksówkę najlepiej jakby zamówiła hotelowa recepcja lub gospodarz obiektu. Oni będą wiedzieć ile to powinno kosztować. Można też sprawdzić Cooperativa Radiotaxi 3570. To takie dwie najpopularniejsze możliwości. Taksówka na lotnisko w dzień powinna kosztować 31 euro, w nocy jest drożej, ale na pewno nie 100 euro.
Pozdrawiam,
Łukasz

Małgorzata 3 marca 2024 - 22:15

Czy kupując bilet „24,00 euro – CIS (CARTA INTEGRATA SETTIMANALE) – bilet 7-dniowy” obejmuje on pociąg regionalny z lotniska Fiumicino, linie nocne w Rzymie oraz Autobusy T.A.M.?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 marca 2024 - 09:48

Ten bilet obejmuje linie nocne w Rzymie, a nie obejmuje pociągu na Fiumicino (ponieważ ono leży poza Rzymem) i nie obejmuje autobusu T.A.M. ponieważ to prywatny przewoźnik i zresztą też jest to trasa poza Rzym.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Kamil 1 marca 2024 - 10:50

Witaj a są dostepne bilety grupowe jak np. w Warszawie? I cz osoby z niepełnosprawnością maja jakieś znizki na transport miejski?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 marca 2024 - 09:54

Nie ma biletów grupowych. Natomiast bilety dla osób niepełnosprawnych przeznaczone są w praktyce tylko dla osób mieszkających w Rzymie, ponieważ ten system jest powiązany z rzymskim systemem pomocy społecznej.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Tomek 21 lutego 2024 - 11:08

Dzień dobry,
Mam może dziwne pytanie ale … do rzeczy .. bilet 7-mio dniowy CIS skasowany pierwszy raz w niedzielę (np. 10 marca) o 9 rano jest ważny do kolejnej niedzieli (17 marca) do 9 rano czy do północy.
Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 21 lutego 2024 - 20:16

Cześć Tomek,
Tak jak napisałem w powyższym artykule bilet 7-dniowy jest ważny do godz. 24:00 siódmego dnia. Czyli nie opłaca się go kasować po raz pierwszy wieczorem, ponieważ stracisz wówczas prawie cały dzień. Lepiej użyć go po raz pierwszy rano 🙂 Czyli jeśli skasujesz go po raz pierwszy w niedzielę to jest ważny do końca soboty 😉
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Pawel 19 lutego 2024 - 15:00

Czy wchodzac z dzieckiem ponizej 10 roku zycia (czyli bez biletu) do metra trzeba miec jakis mimo wszystko dokument/bilet zeby przejsc przez brakmi?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 19 lutego 2024 - 20:33

Nie, nie ma żadnego bezpłatnego biletu dla dzieci. Musicie przejść szybko i sprawnie razem na jednym bilecie. Syn ma już 9 lat i tak samo robimy zawsze w Rzymie 😉

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Pawel 19 lutego 2024 - 21:30

Dzieki za odpowiedz.

Odpowiedz
Magda 4 lutego 2024 - 22:20

Cześć. Pod koniec lutego wybieramy się do Rzymu na niecałe 5 dni (2 osoby dorosłe +1 dziecko). Z racji, iż będzie to Nasz pierwszy wyjazd do Rzymu, chciałabym zasięgnąć porady 🙂 tutaj kilka pytań:
1. Lądujemy w niedziele planowo o 22 na lotnisku Ciampino. Nasz nocleg znajduje się w okolicach ulicy Via del Casaletto. Jak możemy dostać się komunikacją miejską do miejsca zamieszkania? Czy zdążymy na ewentualne przesiadki? Czy raczej proponujesz transport taxowka?
2. Lot powrotny mamy Ok godz 8.30 z Ciampino. Jak sensownie dostać się rano komunikacją z ww miejsca noclegowego, żeby mieć jeszcze ten zapas czasowy?
Dziękuje i pozdrawiam ! 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 lutego 2024 - 11:32

Cześć Magda,

1. To jest dość nietypowa lokalizacja. Sam musiałem sprawdzić na wyszukiwarce ATAC i wychodzi na to, że z lotniska Ciampino najlepiej byłoby wziąć autobus 720 do Laurentina, a następnie stamtąd autobus linii 31. Te autobusy jeżdżą do około 23:30 – 0:00 więc lądując o 22:00 zdążycie. Cały przejazd na jednym bilecie za 1,50 euro.
2. W drodze powrotnej tak samo. Autobus 31 jeździ już około 5:00 rano, ale można też rozważyć taksówkę.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Kornelia 1 kwietnia 2024 - 13:40

cześć! zawsze jak wyjeżdżam do Włoch, korzystam z Waszych porad… mam pytanko. będziemy mieszkać w Rzymie przy VIA Innocenzo III, mamy blisko do Rome Saint -Pierre, czy możemy na zintegrowanym bilecie za 1,5e dojechać przystanek koleją do np. Valle Aurelia i przesiąść się na metro na jedynym bilecie?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 kwietnia 2024 - 14:07

Cześć,
Nie jestem pewien. Bilet 100-minutowy jest ważny na jeden przejazd metrem i nielimitowaną ilość przejazdów autobusem i tramwajami w czasie 100 minut. Można zmieniać linie metra, ale bez opuszczania bramek. Bezpieczniej byłoby podjechać autobusem komunikacji miejskiej do tej stacji metra lub kupić bilet 24 albo 48 godzinny i wtedy jeździć wszystkim bez wyjątku 🙂
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marta 28 stycznia 2024 - 15:49

Witam, gdzie na Fiumicino można kupić bilet CIS, potrzebny nam będzie na kolejny dzień, więc chcemy już zakupić w dniu przylotu. Marta

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 30 stycznia 2024 - 22:22

Dzień dobry,
Ten bilet można kupić w Tourist Infopoint Fiumicino w Terminalu T3, ale może mają go także w kioskach na terenie lotniska. Bez problemu można go kupić gdziekolwiek w Rzymie – w kioskach, biletomatach (nawet przy dworcu Termini od razu po dotarciu z lotniska).

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
1 2