Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce
Kierunek Włochy - najpopularniejszy blog o Włoszech w Polsce

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta?

36 37 756

Z poniższego artykułu dowiesz się jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta. Jest na to co najmniej 6 sposobów. Różnią się ceną, szybkością, godzinami kursowania i przystankiem docelowym w centrum Rzymu. Są to aktualne informacje z 2022 r. oparte na własnym doświadczeniu. W artykule zamieściłem też zdjęcia, które ułatwią Ci odnalezienie przystanku lub autobusu, jeśli to Twoja pierwsza podróż do Rzymu.

Staram się, aby moje artykuły były aktualne – jeśli jednak zauważysz, że ceny biletów lub godziny odjazdów się zmieniły, to daj znać w komentarzu u dołu.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Port lotniczy Rzym-Ciampino (CIA) znajduje się 15 km od centrum Rzymu i do 1960 r. był głównym portem lotniczym dla stolicy Włoch. Teraz obsługuje niektóre tanie linie i czartery.

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta? Sześć możliwości

 • 1,50 euro – autobus linii 520 + metro linii A ze stacji Cinecitta;
 • 1,50 euro – autobus linii 720 + metro linii B ze stacji Laurentina;
 • 1,20 euro + 1,50 euroautobus Atral + metro linii A ze stacji Anagnina;
 • 2,70 euro – autobus Ciampino Airlink do stacji kolejowej Ciampino + pociąg do dworca Termini;
 • 7,00 euro – bezpośredni autobus Terravision z lotniska do centrum;
 • 31,00 euro – miejska taksówka z lotniska do centrum (w obrębie murów Aureliana).

W dalszej części tekstu znajdziesz szczegółowe informacje, porady i zdjęcia, które ułatwią Ci zakup biletu na lotnisku i znalezienie przystanku. Podpowiadam także co zrobić, jeśli z Rzymu wylatujesz wcześnie rano.

Zobacz także:

Autobus linii 520 + metro linii A

Skorzystanie z autobusu komunikacji miejskiej ATAC linii 520, który dowiezie Cię do stacji metra Cinecitta (linia A) to najtańszy i wbrew pozorom szybki sposób na dostanie się do centrum miasta. Dlaczego szybki mimo przesiadki? Ponieważ jadąc metrem unikniesz rzymskich korków – im bliżej centrum Rzymu, tym jest ich więcej.

Autobus linii 520 odjeżdża sprzed lotniska średnio co 20 minut. Podróż autobusem do stacji metra Cinecitta trwa około 15-20 minut. Następnie z przystanku autobusowego należy zejść schodami do stacji metra A – Cinecitta i wybrać kierunek Battistini. Metro linii A przyjeżdża co kilka minut.

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta? Autobus linii 520 dojeżdża z lotniska do stacji metra Cinecitta (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta? Autobus linii 520 dojeżdża z lotniska do stacji metra Cinecitta (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W zależności od tego, gdzie znajduje się Twój nocleg możesz wysiąść na jednym z ponad 20 przystanków metra linii A. Najpopularniejsze wśród turystów stacje to Termini (czyli przy głównym rzymskim dworcu kolejowym, który jest komunikacyjnym sercem miasta), Spagna (w okolicach Schodów Hiszpańskich) albo Ottaviano (przy Watykanie).

bilet na autobus komunikacji miejskiej ATAC możesz kupić w okienku informacji turystycznej na lotnisku Ciampino widocznym na zdjęciu powyżej po lewej stronie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
bilet na autobus komunikacji miejskiej ATAC możesz kupić w okienku informacji turystycznej na lotnisku Ciampino widocznym na zdjęciu powyżej po lewej stronie (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Porada praktyczna: na autobus linii 520 i metro obowiązuje zintegrowany bilet w cenie 1,50 euro, który kupisz w punkcie informacji turystycznej na lotnisku (na zdjęciu powyżej). Pamiętaj o skasowaniu biletu zaraz po wejściu do autobusu. Bilet jest ważny 100 minut od momentu skasowania. Dzieci do 10 roku życia podróżują bezpłatnie z dorosłym opiekunem.

Autobus linii 720 + metro linii B

Autobusy komunikacji miejskiej ATAC linii 720 odjeżdżają z tego samego przystanku przy lotnisku, co autobusy opisywanej powyżej linii 520 i obowiązują na nie takie same zintegrowane bilety w cenie 1,50 euro ważne 100 minut od momentu skasowania.

przystanek, z którego odjeżdżają autobusy linii ATAC 520 i 720 oraz Ciampino Airlink (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
przystanek, z którego odjeżdżają autobusy linii ATAC 520 i 720 oraz Ciampino Airlink (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Autobusy linii 720 także kursują średnio co 20 minut. Linia 720 łączy lotnisko Ciampino ze stacją metra linii B – Laurentina (to ostatnia stacja na linii B). Autobusem należy jechać do samego końca. Linia kończy jazdę przy wejściu do stacji metra Laurentina.

Metro linii B dojeżdża m.in. do Koloseum, a dalej do dworca Roma Termini, na którym możesz przesiąść się na linię metra A.

Autobus Atral + metro linii A

Autobus Atral łączy lotnisko Rzym Ciampino ze stacją metra Anagnina – to ostatnia stacja na linii metra A. Korzystając z tego połączenia należy wykupić bilet na autobus Atral w cenie 1,20 euro (można go kupić na lotnisku lub bezpośrednio u kierowcy) oraz oddzielny bilet za 1,50 euro na metro.

Autobusy Atral odjeżdżają średnio co 40 minut. Z lotniska od 5:35 do 23:00. Szczegółowy, aktualny rozkład jazdy znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej przewoźnika: https://www.atral-lazio.com/#ciampino

Ciampino Airlink, czyli autobus i pociąg regionalny

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta? Jedną z możliwości jest połączenie Ciampino Airlink (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta? Jedną z możliwości jest połączenie Ciampino Airlink (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

To połączenie także obsługiwane jest przez autobusy Atral. Ciampino Airlink to charakterystyczne czerwone autobusy z dużym napisem – nie sposób ich nie zauważyć. Autobusy łączą lotnisko ze stacją kolejową w Ciampino. Następnie z dworca kolejowego w Ciampino co kilka chwil odjeżdżają pociągi regionalne do głównego rzymskiego dworca kolejowego Roma Termini. Stamtąd w dalszą drogę można udać się pieszo lub metrem linii A lub B.

To prawdopodobnie najszybsza opcja dotarcia do dworca Termini. Między lotniskiem, a stacją kolejową w Ciampino autobus jedzie około 10 minut. Następnie pociąg z Ciampino do Roma Termini jedzie jeszcze 15 minut.

Bilet na to połączenie (autobus + pociąg) kosztuje 2,70 euro i możesz go kupić na lotnisku. Ciampino Airlink jest bardzo dobrze oznakowany.

Porada praktyczna: godziny odjazdów autobusów możesz sprawdzić na stronie https://www.atral-lazio.com/#ciampino lub na oficjalnej stronie Trenitalia. Z wyszukiwarki połączeń na oficjalnej stronie włoskich kolei wystarczy wybrać „Ciampino Aeroporto” i „Roma Termini” oraz interesującą Cię datę podróży. Wyświetlą Ci się wyniki z jedną przesiadką właśnie na dworcu kolejowym Ciampino.

Autobus Terravision z lotniska Rzym Ciampino do centrum

autobus Terravision z lotniska Rzym Ciampino odjeżdża z przystanku numer 1 (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
autobus Terravision z lotniska Rzym Ciampino odjeżdża z przystanku numer 1 (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Podobnie jak na lotnisku Rzym Fiumicino także tutaj bezpośredni transfer do centrum miasta zapewniają autobusy Terravision. Czas przejazdu teoretycznie wynosi 40 minut. Jednak należy wziąć pod uwagę, że często jest to nawet godzina – im bliżej centrum, tym więcej korków napotyka ten autobus.

Autobusy dojeżdżają do dworca Roma Termini w samym centrum Rzymu.

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum autobusem Terravision? Bilety możesz kupić w kasie na lotnisku. Okienko Terravision znajduje się zaraz obok punktu informacji turystycznej (ma duży szyld z logo przewoźnika). Bilety w cenie 7 euro w jedną stronę (przy zakupie online 6 euro). Dzieci w wieku 0-4 lata podróżują bezpłatnie.

Porada praktyczna: autobus Terravision jest stosunkowo drogi i wcale nie najszybszy. Jednak podróż bez przesiadki jest komfortowa. Wybór tego autobusu ma sens, jeśli Twój hotel znajduje się blisko dworca Termini. Jeśli hotel położony jest dalej, to i tak z Termini musisz wziąć metro, aby dostać się w miejsce docelowe.

Taksówka z lotniska Rzym Ciampino do centrum miasta

charakterystyczne rzymskie białe taksówki zauważysz zaraz po wyjściu z terminala przylotów (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
charakterystyczne rzymskie białe taksówki zauważysz zaraz po wyjściu z terminala przylotów (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino do centrum taksówką? Charakterystyczne białe taksówki znajdują się na wprost po wyjściu z terminala przylotów.

Lotnisko Ciampino położone jest znacznie bliżej historycznego centrum miasta, niż drugie z rzymskich lotnisk Roma Fiumicino. Port lotniczy Ciampino leży około 1 km od rzymskiego ringu Grande Raccordo Anulare (GRA).

Według taryfy Rady Miasta z 2022 r. kurs z lotniska do centrum powinien kosztować około 31 euro. Pamiętaj, aby wybrać oficjalną, miejską taksówkę. Mają one biały kolor i wyraźny napis TAXI. Uważaj na naciągaczy i nieautoryzowanych przewoźników.

Taksówka z lotniska do stacji Roma Tiburtina kosztuje 36 euro, do stacji Roma Ostiense – 31 euro, a na lotnisko Fiumicino 52 euro.

W taksówkach obowiązują różnego rodzaju dopłaty. Na przykład 1 euro za każdy dodatkowy bagaż (1 bagaż na 1 osobę jest w cenie). Jest też dopłata za piątego pasażera.

Jak dojechać z lotniska Rzym Ciampino nocą?

Przylot późnym wieczorem do Rzymu nie powinien być problemem. Ostatni autobus linii 520 do stacji metra Cinecitta’ linii A odjeżdża sprzed lotniska o 23:46 (także w niedzielę).

Ostatni autobus linii 720, która łączy lotnisko z linią metra B odjeżdża o 23:55 (również w niedzielę).

Pamiętaj jednak, że metro w Rzymie jeździ do 23:30, a w piątki i soboty do 1:30. Nocą możesz skorzystać z nocnych autobusów lub taksówki.

Ważna uwaga: powyższe godziny odjazdów są aktualne na kwiecień 2022 r. Sprawdź godziny bezpośrednio przed podróżą na stronach ATAC Roma.

Jak dojechać z centrum Rzymu do lotniska wcześnie rano? Niektóre loty z Rzymu startują nawet po 6:00 rano, a rzymskie metro jeździ od 5:30. W takiej sytuacji wybierz nocny autobus na dworzec Roma Termini, a stamtąd na lotnisko bezpośrednio autobusem Terravision. Pierwszy kurs o 4:30, a następny o 4:50 (dane z kwietnia 2022 r.). Podróż w godzinach wczesno porannych powinna trwać 40 minut.

Lotnisko Rzym Ciampino – co jeszcze warto wiedzieć?

Port lotniczy Roma Ciampino im. Giovan Battisty Pastine (CIA) to drugie co do wielkości lotnisko w Rzymie. Rocznie odprawia około 5 milionów pasażerów, czyli ośmiokrotnie mniej niż port lotniczy Rzym Fiumicino. Lotnisko obsługuje głównie tanich przewoźników. Dla Ryanair jest to jedna z głównych baz we Włoszech. Dużą zaletą lotniska jest bliska odległość do centrum.

Do 1960 r. było to główne lotnisko obsługujące Rzym. Po oddaniu do użytku nowoczesnego portu lotniczego Roma-Fiumicino, znaczenie Ciampino w układzie komunikacyjnym Włoch zaczęło maleć.

Lotnisko otoczone jest podmiejską zabudową. Sprawia to, że od lat za zamknięciem lotniska lobbują lokalni mieszkańcy. W 2006 r. lotnisko zostało nieco rozbudowane i unowocześnione, ale w ostatnich latach organizowane są protesty lokalnych grup, które mają na celu doprowadzenie do likwidacji portu lotniczego. Władze podjęły w ostatnim czasie decyzję znacząco ograniczające przyloty na Ciampino do 100 operacji lotniczych dziennie.

36 Komentarze
 1. Marcin napisał(a)

  Korzystaliśmy z Twojego bloga podczas podróży do Rzymu w listopadzie 2021. Dla aktualizacji transportu: potrzebowaliśmy się dostać z centrum Rzymu do Ciampino na poranny lot na 6 rano. Metro wtedy nie działa, autobusy miejskie też nie bardzo. Zostaje linia „Terravision” która odjeżdża z dworca centralnego Termini. Minusy tego rozwiązania są takie, że pierwszy autobus odjeżdża o 4.30, a dojeżdża się na miejsce 5.10, a o 5.30 zamykają bramki.
  Dodatkowo, dworzec Termini – przez jego okolicę i „bywalców” nawet w dzień nie wygląda zachęcajco, a co dopiero w środku w nocy z bagażami.
  My rozwiązaliśmy to tak, że ściągnęliśmy aplikację Free Now – którą posiadają lokalne taksówki miejskie. Aplikacja w przeciwieństwie do Ubera pokazywała stałą kwotę 31,80 euro z centrum (przystanek metra Emanuela) niezależnie od godziny – i faktycznie tyle zapłaciliśmy. Polecamy każdemu kto znajdzie się w takiej nietypowej sytuacji.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dziękuję za komentarz. Powyższy wpis ostatni raz był aktualizowany w maju, „po pandemii”, zaraz przed zniesieniem kwarantanny dla przyjeżdżających z Unii Europejskiej do Włoch i nie wszystko jeszcze jeździło tak jak powinno. Zaktualizuję go lada dzień. Co do dworca Termini i jego otoczenia – nic się nie zmienia 😉

  2. Andrzej napisał(a)

   Czy cena 31,80 była za cały przejazd czy od osoby? Jak to wyglądało z bagażami? Wybieramy się do Rzymu pod koniec sierpnia i zastanawiamy się właśnie nad Free Now albo komunikacja miejska (musimy dostać się w okolice stacji Ottaviano). 3 osoby i 3 walizki (około 20kg). Zastanawiam się też czy na bagaż potrzeba dodatkowego biletu czy przejdzie to bez problemu?

   1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

    To na pewno była cena za przejazd. W taksówkach dopłaca się dopiero wtedy gdy jest więcej niż 4 pasażerów. Natomiast jakieś drobne kwoty są doliczane za każdy dodatkowy, duży bagaż. W transporcie publicznym (w regulaminie) na duży bagaż potrzebny jest dodatkowy bilet, ale w praktyce nie słyszałem, żeby ktoś rzeczywiście go kupował.

  3. Aga napisał(a)

   Dziękuję za ten komentarz. Na dniach wybieramy się do Rzymu, lot powrotny mamy o 6:35 i zastanawiałam się jak dostaniemy się na lotnisko. Byłam zdecydowana na Terravision (hotel mamy blisko Termini) ale ta godzina 4:30 trochę mnie przerażała, mimo posiadania wyłącznie bagażu podręcznego. Jest nas czwórka więc kwotowo taksówką nie wyniesie nas dużo więcej niż autobus a jednak komfort psychiczny wcześniejszego wyjazdu z hotelu, jest bezcenny.
   W ogóle strona wymiata, tyle razy czytałam wszystkie informacje, że mogłabym zostać informacją turystyczną 😁😆🤣

  4. Radek napisał(a)

   witam jak mogę się dostać do Via Borghesano Lucchese 19, 00146, Pozdrawiam

   1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

    Z lotniska autobusem linii 720 do stacji metra Laurentina. Następnie (na tym samym bilecie) ze stacji Laurentina metrem linii B do stacji Basilica S. Paolo. Potem zostanie jeszcze 1,8 km. Można pieszo, a jeśli masz duży bagaż, to jeżdżą tam autobusy (różne linie, weź pierwszy).

  5. Roksana napisał(a)

   Czy moze ktos pomuc? Musze dojechac z roma ciampino do stacji kolejowej zeby wziasc pociag do Bari… tylko w miedzy czasie chcialabym zwiedzic na szybkiego coloseum (pare h mam) jakim najprostrzym sposobem zachaczyc coloseum a nastepnie udac sie na pkp?

   1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

    To bardzo proste. Z lotniska Ciampino weź autobus linii 720 i dojedź nim do stacji metra linii B (stacja Laurentina). Następnie metrem linii B dojedziesz wprost pod Koloseum. Wszystko na jednym bilecie za 1,50 euro. Później pomiędzy Koloseum, a głównym dworcem kolejowym Roma Termini jeździ też metro linii B (to bardzo blisko).

 2. Martyna napisał(a)

  Twój blog to skarbnica wiedzy. Przeczytałam wszystko o Rzymie i jestem zachwycona Twoim poziomem wiedzy, rzetelnością i profesjonalizmem. Gratuluję świetnej roboty! Spędziliśmy wspaniały czas w Rzymie bazując tylko na Twoich wpisach.

 3. Teresa napisał(a)

  Wybieramy się do Rzymu i tak jak w komentarzu powyżej bazujemy tylko na Waszej wiedzy:) W związku z przylotem i planem zakupu biletu na 72h mam dwa pytania – czy kupimy ten bilet na lotnisku w automacie (kupując online moża odebrać tylko w określonych miejscach) oraz czy na już kupionym bilecie na 72h dojedziemy na plaże np. nadmorską plażę w Lido di Ostia?

 4. Teresa napisał(a)

  Dzień dobry,
  wybieram się w tym tygodniu do Rzymu i również korzystam tylko z Waszego bloga 🙂 W związku z tym mam dwa pytania – czy w automacie na lotnisku kupię bilet 72h (można kupić online, ale odebrać go można tylko wybranych stacjach) oraz czy na tym bilecie 72h dojadę na plaże nadmorską (np. kolejką miejską do Lido di Ostia).
  Pozdrawiam

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dzień dobry! Tak, możesz bilet 72-godzinny kupić w automacie albo w punkcie informacji na lotnisku (zaraz obok okienka Terravision – widać ten punkt na jednym ze zdjęć powyżej). Na tym bilecie możesz dojechać kolejką do Lido di Ostia (to jest część Rzymu).

   1. Joanna napisał(a)

    A jak mozna dostac się z lotniska na camping Fabulous? Będę wdzięczna za podpowiedź.

    1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

     Najpierw autobusem linii 720 do stacji metra linii B (Laurentina). Te autobusy odjeżdżają sprzed lotniska co 20 minut. Potem metrem linii B ze stacji Laurentina do stacji EUR Fermi (jeśli dobrze pamiętam, to tylko jeden przystanek, metro przyjeżdża co kilka minut). I ze stacji EUR Fermi linią autobusową 709 na kemping Fabulous (autobusy średnio co pół godziny). Za pierwszym razem może się wydać skomplikowane, ale generalnie autobusu 709 + metra linii B będziesz używać codziennie jeżdżąc z kempingu na zwiedzanie centrum Rzymu.

     1. Joanna napisał(a)

      Dziękuję za odpowiedź i za to, że dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniem. Bardzo profesjonalne wpisy, jesteś skarbnicą wiedzy.

 5. Piotr napisał(a)

  Cześć,
  przede wszystkim – dzięki, świetny, praktyczny tekst.

  Jeszcze 2 pytania:
  1. Bilet jest ważny 100 minut. Co się robi, gdy te 100 minut mija w czasie jazdy? Będę jechał 520 + metro A + kolejny autobus, co pewnie może oznaczać, że przekroczę te 100 minut. Co się wtedy robi? Kasuje kolejny bilet w czasie jazdy?
  2. Bilet kasuję tylko w pierwszym autobusie, czy w każdym kolejnym też?

  Pozdrawiam

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Bilet kasuje się tylko raz w autobusie i wtedy widać do kiedy jest ważny. Drugi raz ewentualnie trzeba skasować w metrze, żeby otworzyły się bramki. Jak 100 minut jeszcze nie minie podczas wsiadania do ostatniego autobusu to powinno być OK. Nie kasowałbym kolejnego biletu przy krótkim przekroczeniu czasu podróży.

 6. Magda napisał(a)

  Witam! Niedługo wybieram się do Rzymu i mam w związku z tym pytanie. O której odjeżdża ostatni lub przedostatni autobus z Cinecitta na lotnisko Ciampino, ewentualnie gdzie znajdę rozkład?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Jeśli nic się nie zmieniło to ostatnie odjeżdżają o 23:07 i 23:30, ale dla pewności sprawdź na tej oficjalnej stronie aktualny rozkład: https://viaggiacon.atac.roma.it/ – chodzi o linię 520. Możesz wybrać przystanki z wyszukiwarki lub po lewej wybrać rozkład jazdy dla linii 520 w kierunku lotniska.

 7. Monika napisał(a)

  Dzień dobry, czy budowana linii C już się zakończyła i czy ta linia jest połączona z linią A? Chcemy dostać się z lotniska do stacji Pigneto.
  Czy prawdziwa jest informacja, że aktualnie trwa remont linii A?

  Pozdrawiam,

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, linia C jest już częściowo otwarta, ale wciąż trwa jej budowa. Domyślam się, że chodzi o dojazd z lotniska Ciampino? Wówczas autobusem 520 z lotniska do stacji metra A, potem metrem A do stacji S. Giovanni i stamtąd linią C do Pigneto. P.S. Dopiero teraz odczytałem Twój komentarz (wróciliśmy z Włoch). Mam nadzieję, że pytanie jest wciąż aktualne 🙂

 8. Paweł napisał(a)

  Witam, czy z dworca Termini, złapiemy taksówkę na lotnisko Ciampino o 3.45? Wylot o 6.00, więc autobus o 4.30, to słabe rozwiązanie! Pozdrawiam Paweł

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak, ale po 22:00 obowiązuje taryfa nocna. Taki kurs normalnie kosztuje około 35 euro, ale nocą cena jest wyższa o około 1/3. Poza tym uważajcie na taksówkarzy, którzy oszukują turystów. Są tzw. nielegalne taksówki, a nawet w legalnych taksówkarz czasem od turysty chce więcej niż wynikałoby to z oficjalnych taryf ustalonych przez miasto. Można też poprosić recepcję lub właściciela apartamentu aby podał Wam numer telefonu i taksówkę zamówić bezpośrednio pod hotel.

 9. Kamila napisał(a)

  Witam,
  we wrześniu wybieramy się na tydzień do Rzymu, jak optymalnie dostać się z lotniska Ciampino do Campeggio Flaminio?
  Pozdrawiam 🙂

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dojazd na ten kemping z lotniska Ciampino wymaga kilku przesiadek. Najpierw z lotniska autobusem linii 520 do stacji metra linii A – Cinecitta. Potem metrem z Cinecitta do stacji Flaminio. Stamtąd kolejką podmiejską do stacji Due Ponti i dalej pieszo.

 10. Marta napisał(a)

  Dzień dobry,
  wybieram się do Rzymu w następnym tygodniu. Twój blog pomógł mi zaplanować plan zwiedzania. Wykorzystamy wiele Twoich wskazówek! Dziękuję, ale mam jedno pytanie. Wylot mamy w niedzielę o 6:50 z lotniska Ciampino. Jak najlepiej dostać się tam tak rano? Nocleg mamy niedaleko stacji metra Furio Camillo i stacji Roma Tuscolana. Czy mogę prosić o pomoc?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Metro w Rzymie kursuje od 5:30 więc to za późno. O 4:40 odjeżdża pierwszy autobus Terravision z okolic dworca Roma Termini na lotnisko Ciampino (sprawdź jeszcze aktualny rozkład na ich oficjalnej stronie). Na dworzec Termini można dojechać autobusem nocnym. Druga opcja to taksówka bezpośrednio z hotelu na lotnisko. W tych godzinach obowiązuje „taryfa nocna”, ale na tej trasie kurs powinien kosztować poniżej 30 euro jeśli skorzystacie z oficjalnej rzymskiej taksówki.

 11. Tadeusz napisał(a)

  Pięknie dziękuję za podpowiedzi, przydadzą się bardzo (do Rzymu lecę za tydzień), ale podpowiedz jeszcze jak wrócić z okolic Termini na Ciampino, samolot powrotny odlatuje w sobotę o godz. 20.

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Tak samo jak z lotniska na Termini, czyli:
   1. Albo bezpośrednim autobusem Terravision za 7 euro (odjeżdżają z okolic dworca).
   2. Albo metrem linii A do stacji Cinecitta, a stamtąd autobusem linii 520 na lotnisko (na jednym bilecie za 1,50 euro).

 12. Dorota napisał(a)

  Dzień dobry,
  Wybieram się pierwszy raz do Rzymu i szukam najbardziej optymalnego dojazdu z lotniska Ciampino do Stazione Nomentana. Może jakaś podpowiedź? Doczytałam, że dotarcie do miejsca wymaga raczej przesiadek, zgadza się?
  Wszystkiego dobrego! 🙂
  Pozdrawiam serdecznie

  PS To dzięki Twojemu blogowi lecimy do Włoch. Niesamowita inspiracja 😀

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Dziękuję!!! 🙂 Jeśli chodzi o dojazd. Najtańsza (i chyba najszybsza) opcja to z lotniska Ciampino autobus linii 520 do metra linii A (Cinecitta). Następnie metrem linii A ze stacji Cinecitta do stacji Termini. Tam przesiadka na metro B1 i przejazd do stacji Viale Libia.

 13. Iwona napisał(a)

  dzień dobry.
  Z lotniska Ciampino muszę się dostać do domu Polskiego w Rzymie.Do tej por( a jest to mój 8 wyjazd) noclegi rezerwowałam w okolicy dzielnicy Prati.Teraz jadę z grupą 8 osobową więc taka lokalizacja nie wchodzi w grę( kasa).Jak najprościej dojechac do domu polskiego? wiem tylko,że znajduje się na krańcach Rzymu.I jeszcze jedno pytanie.Jak szybko dojechac z tego domu do centrum Rzymu np. Termini lub w okolice Watykanu, Koloseum? Pozdrawiam Iwona

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   Niestety Dom Polski ma kiepską lokalizację (z Ciampino to około 30 km przez cały Rzym). Możesz podjechać z Ciampino na Termini (tak jak opisałem to w artykule), a później autobusem linii 223 (ATAC Roma) – jeżdżą średnio co 13 minut. Jest też kilka innych sposobów – one są opisane na stronie Domu Polskiego: https://www.viacassia.pl/pl/contact#dojazd

 14. Iwona napisał(a)

  Dzien dobry . Moje pytanie dotyczy biletow wstepu do muzeum i innych atrakcji. Czy jest w Rzymie karta citty pass museum? i czy mlodzi do 26 roku zycia placa za wstepy?

  1. Łukasz Ropczyński napisał(a)

   W Rzymie można wykupić kartę Roma Pass. Szczegóły na oficjalnej stronie: https://www.romapass.it/en/the-cards/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Przez dalsze aktywne korzystanie z Bloga bez zmian ustawień w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Autora Bloga i Zaufanych Partnerów oraz wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies w Twoim urządzeniu końcowym. Informacje na temat Administratora Danych Osobowych, swoich praw oraz danych jakie zbiera Blog znajdziesz w "Polityce Prywatności". AkceptujęPolityka prywatności i RODO

Polityka prywatności i RODO