Strona główna -> Blog o Włoszech -> Włochy mapa regionów oraz interaktywne regiony Włoch – klikalna mapa

Włochy mapa regionów oraz interaktywne regiony Włoch – klikalna mapa

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 2 komentarze 238,9 tysięcy wyświetleń
Włochy mapa regionów. Regiony Włoch na interaktywnej mapie oraz opisy poszczególnych regionów

W celu ułatwienia odnalezienia opisu poszczególnego regionu Włoch, miasta, czy kurortu przygotowałem mapę miejsc, które odwiedziłem. Wystarczy kliknąć na wybraną kropkę i wówczas otworzy Ci się artykuł na temat danego miasta czy kurortu. Tak powstała podstrona o nazwie Włochy mapa regionów. Możesz także kliknąć w dany region, aby zobaczyć wszystkie relacje, artykuły, przewodniki i polecane noclegi z tego regionu Włoch.

W moich artykułach i przewodnikach znajdziesz relacje ze zwiedzania poszczególnych miast i plaż, porady praktyczne, listę zabytków i atrakcji, polecane parkingi czy sposób dojazdu komunikacją publiczną. W wielu artykułach znajdują się także polecane noclegi i miejsca warte odwiedzenia w okolicy.

Dodatkowo przygotowałem także włoski spis treści – to indeks wszystkich artykułów opublikowanych na Kierunku Włochy.

Regiony Włoch – interaktywna mapa regionów Włoch i miast opisanych na blogu

Włochy mapa regionów:

  • Najedź kursorem na wybrany region, aby sprawdzić jego nazwę.
  • Kliknij w dany region, aby przeczytać na blogu wszystkie relacje, wakacyjne inspiracje, opisy i teksty z danego regionu.
  • Kliknij w pomarańczową kropkę, aby przeczytać relację i opis z naszej wizyty w danym mieście.

Mapa regionów Włoch – regiony Włoch

Jeśli interesują Cię tylko regiony Włoch, to poniżej znajdziesz mapę. Włochy dzielą się na 20 regionów, ale zazwyczaj region Trydent Górna Adyga dzieli się na Trydent/Trentino i Południowy Tyrol/Alto Adige (są to dwie prowincje autonomiczne w ramach jednego regionu). Dlatego w niektórych źródłach znajdziesz podział Włoch na 21 regionów i prowincji autonomicznych.

Włochy mapa regionów, regiony Włoch (źródło: Wikipedia, Aotearoa)
Włochy mapa regionów, regiony Włoch (źródło: Wikipedia, Aotearoa)

Mapa regionów Włoch i spis treści – podział na regiony Włoch

Wybierz interesujący Cię region, aby dowiedzieć się więcej na jego temat:

Który region Włoch wybrać na wakacje?

Monterosso al Mare, Liguria, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
Monterosso al Mare, Liguria, Włochy (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Jeśli wciąż nie wiesz gdzie jechać na wakacje do Włoch, gdzie są najładniejsze plaże i które miejscowości cieszą się największą sympatią turystów, to zapraszam Cię do odwiedzenia działu gdzie jechać na wakacje do Włoch? Opisuję tam w skrócie poszczególne regiony Włoch.

Z kolei w dziale najpopularniejsze letnie kurorty opisuję kilkadziesiąt najlepszych włoskich miast nad morzem. Są tam różne regiony Włoch, opisy plaż, atrakcje danej miejscowości, pomysły na wycieczki w okolicy oraz informacje praktyczne. Każdy z krótkich opisów posiada podlinkowanie do pełnego artykułu, w którym znajdują się już wszystkie ważne informacje na temat poszczególnych włoskich kurortów.

Na koniec zapraszam też do działu polecane noclegi we Włoszech, w którym opisuję miejsca, w których spałem przez dłuższy czas i które szczególnie mi się spodobały. Są to apartamenty, kempingi lub hotele zazwyczaj tańsze od średnich cen w danym miejscu, ale za to czyste i z dobrą lokalizacją. Przy każdym z miejsc znajdują się moje autorskie zdjęcia (nie reklamowe, tylko rzeczywiste) oraz link do podstrony, gdzie można sprawdzić ceny i dokonać rezerwacji. W osobnym dziale sprawdzić ceny we Włoszech i porady jak nie przepłacać na wakacjach.

Jeśli nigdzie na blogu nie znajdziesz potrzebnej Ci informacji, to dołącz do mojej włoskiej Grupy na Facebooku. Regularnie odpowiadam tam na pytania Czytelników.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

2 komentarze

Joanna 2 kwietnia 2022 - 22:38

Byłam z biurem podróży min. w Aoście i chciałbym tam wróć na własną rękę. Nie mogę znaleźć na Twoim blogu informacji o tym regionie.. Poza tym super wpisy. Też kocham Włochy 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 3 kwietnia 2022 - 09:47

Niestety Aostę poznałem na razie tylko pobieżnie – szykujemy tam dłuższą wyprawę, ale raczej w aurze zimowej 😉 A tymczasem zapraszam do wielu innych relacji na blogu, z innych regionów 🙂

Odpowiedz