Strona główna -> Wiadomości -> Jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta?

Jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta?

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 27 komentarzy 21,4 tysięcy wyświetleń
Jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta? (fot. Eugenio Marongiu)

W naszym przewodniku znajdziesz cztery możliwości jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta? Autobusy, pociągi i taksówki zapewniają bezpośredni przejazd z lotniska do centrum Mediolanu. Znajdziesz tu także ceny biletów aktualne na 2023 r. oraz linki do oficjalnych stron poszczególnych przewoźników, aby jeszcze przed lądowaniem we Włoszech, kupić bilety na pociąg lub autobus.

Warto pamiętać, że w niektórych przypadkach pasażerowie z biletem kupionym online mają pierwszeństwo wejścia do autobusu („Priority boarding”). To może się przydać szczególnie w godzinach, kiedy autobusy są przepełnione. Poza tym kupno biletu online czasem jest tańsze niż zakup biletu bezpośrednio na lotnisku, tuż przed podróżą.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Informacje, ceny i godziny kursowania podane w tym artykule są aktualne na marzec 2024 r.

Przy okazji zobacz także mój przewodnik po Mediolanie.

Jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta?

  • 10,00 euro / 16,00 euro przy zakupie w obie strony – bezpośredni autobus Terravision (oficjalna strona) z lotniska na dworzec Milano Centrale (dodatkowo -5% rabatu z naszym kodem SUMMER5KWL ważnym do 30 września 2024 r.);
  • 10,00 euro / 16,00 euro przy zakupie w obie strony – autobus Autostradale z lotniska do centrum Mediolanu;
  • 13,00 euro / 20,00 euro przy zakupie w obie stronypociąg Malpensa Express z lotniska do dworca Milano Centrale;
  • 104,00 eurotaksówka z lotniska do centrum Mediolanu.

Autobus Terravision z lotniska Mediolan Malpensa do centrum Mediolanu

autobus Terravison kursujący pomiędzy lotniskiem Mediolan Malpensa, a centrum Mediolanu
autobus Terravison kursujący pomiędzy lotniskiem Mediolan Malpensa, a centrum Mediolanu

Popularny autobus Terravision to najtańszy sposób, aby z lotniska dostać się bezpośrednio do centrum Mediolanu. Autobusy Terravison przez cały dzień kursują pomiędzy lotniskiem Mediolan Malpensa, a dworcem Milano Centrale, który jest komunikacyjnym centrum miasta. Krzyżują się tam dwie linie metra w Mediolanie. Czas przejazdu według rozkładu wynosi 50 minut.

Autobusy Terravision przez cały dzień kursują co 30 minut. Z lotniska Mediolan Malpensa pierwszy autobus odjeżdża o 5:10, a ostatni o 1:40.

Natomiast sprzed dworca kolejowego Milano Centrale, pierwszy autobus na lotnisko odjeżdża rano o godzinie 3:30, a ostatni o północy.

Cena biletu na autobus Terravision w jedną stronę wynosi 10 euro, a w obie strony 16 euro. Dzieci do 12 roku życia płacą za bilet 5 euro w jedną stronę lub 9 euro w obie strony. Dzieci do 4 roku życia podróżują za darmo, jeśli nie zajmują dodatkowego miejsca w autobusie.

Bilety na przejazd autobusem Terravision można kupić na oficjalnej stronie przewoźnika lub w kasach na lotnisku.

Warto wiedzieć: ponadto pasażerowie z biletem online mają „Priority boarding”. To może się przydać szczególnie w godzinach, kiedy autobusy są przepełnione. W przypadku opóźnienia samolotu bilet online zachowuje ważność na kolejne kursy danego dnia. Dodatkowo -5% rabatu z naszym kodem SUMMER5KWL ważnym do 30 września 2024 r. Kod należy wpisać w polu „Kod promocyjny” w panelu po prawej stronie w trakcie dokonywania zakupu na oficjalnej stronie Terravision.

przy dworcu Milano Centrale znajduje się stanowisko, z którego autobusy Terravision odjeżdżają na lotnisko
przy dworcu Milano Centrale znajduje się stanowisko, z którego autobusy Terravision odjeżdżają na lotnisko

Bilet jest ważny na podróż z obu Terminali (T1 i T2). Autobusy z T2 odjeżdżają 10 później w stosunku do czasu odjazdu z terminala T1, który wskazany jest na bilecie.

Autobus Autostradale z lotniska Mediolan Malpensa do centrum Mediolanu

autobus Autostradale odjeżdżający na lotnisko Mediolan Malpensa sprzed dworca kolejowego Milano Centrale (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
autobus Autostradale odjeżdżający na lotnisko Mediolan Malpensa sprzed dworca kolejowego Milano Centrale (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Autostradale to kolejny popularny przewoźnik, który obsługuje połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem w Mediolanie, a dworcem kolejowym Milano Centrale. Czas podróży według oficjalnego rozkładu wynosi 70 minut.

Autobusy Autostradale z lotniska do centrum miasta kursują przez cały dzień co 30 minut. Jedyna przerwa w kursowaniu jest pomiędzy 2:30, a 6:00.

Cena biletu na autobus Autostradale w jedną stronę wynosi 10 euro, a w obie strony 16 euro. Dzieci do 12 roku życia płacą za bilet 5 euro w jedną stronę. Dzieci do 2 roku życia podróżują za darmo, jeśli nie zajmują dodatkowego miejsca w autobusie.

Bilet na autobus Autostradale można kupić w stanowiskach sprzedaży na lotnisku, na oficjalnej stronie Autostradale albo poprzez Get Your Guide. W przypadku zakupu na Get Your Guide cena także wynosi 10 euro, ale istnieje możliwość anulowania biletu do 24 godzin przed podróżą (szczegóły na stronie Get Your Guide).

Pociąg z lotniska Mediolan Malpensa do centrum Mediolanu

tablica na lotnisku z informacjami jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta (fot. Evgeny Trofimov)
tablica na lotnisku z informacjami jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta (fot. Evgeny Trofimov)

Z portu lotniczego Mediolan Malpensa do centrum Mediolanu można dostać się także pociągiem Malpensa Express. Pociąg zatrzymuje się zarówno w terminalu 1 jak i w terminalu 2 – jest to połączenie bezpośrednie, do wyboru w dwóch wariantach:

  • z lotniska Mediolan Malpensa do dworca Milano Centrale – to połączenie po drodze zatrzymuje się m.in. na stacjach Milano Bovisa i Milano Porta Garibaldi
  • z lotniska Mediolan Malpensa do dworca Milano Cadorna – to połączenie po drodze zatrzymuje się m.in. na stacji Milano Bovisa.
jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta? Wygodnym rozwiązaniem jest połączenie Malpensa Express z lotniska do dworca Milano Centrale, Milano Porta Garibaldi lub Milano Cadorna (źródło grafiki: Trenord)
jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta? Wygodnym rozwiązaniem jest połączenie Malpensa Express z lotniska do dworca Milano Centrale, Milano Porta Garibaldi lub Milano Cadorna (źródło grafiki: Trenord)

Bilet kosztuje 13 euro w jedną stronę lub 20 euro w obie strony. Dzieci od 4 do 12 roku życia – 6,50 euro. Dzieci do 4 roku życia gratis. Czas podróży wynosi około 50 minut.

Pociąg – w obydwu wariantach – zatrzymuje się na stacjach pośrednich Ferno – Lonate Pozzolo, Busto Arsizio, Castellanza, Rescaldina, Saronno i Milano Bovisa.

Z dworca Milano Centrale w kierunku lotniska pociąg jeździ co 30 minut od 5:25 do 23:25. Natomiast z lotniska do centrum Mediolanu pociąg kursuje także co 30 minut, od 5:37 do 22:37.

Z kolei z Milano Cadorna na lotnisko pociąg kursuje co 30 minut od 4:27 do 23:27. Natomiast z lotniska Malpensa do dworca Milano Cadorna pociąg jeździ co 30 minut, od godziny 5:20 do 0:20.

Porada praktyczna: aktualny rozkład jazdy możesz sprawdzić na oficjalnej stronie Malepsa Express https://www.malpensaexpress.it/ – połączenie obsługuje Trenord. Bilet na pociąg możesz kupić w biletomatach na lotnisku lub przez internet na wspomnianej oficjalnej stronie.

Taksówka z lotniska do centrum Mediolanu

postój taksówek przed terminalem lotniska Mediolan Malpensa, jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta (fot. Oleg Proskurin)
postój taksówek przed terminalem lotniska Mediolan Malpensa, jak dojechać z lotniska Mediolan Malpensa do centrum miasta (fot. Oleg Proskurin)

Postój taksówek znajduje się zarówno przy wyjściu z terminala 1 jak i przy wyjściu z terminala 2. Czas przejazdu do centrum miasta wynosi około pół godziny.

Taksówa to najdroższy sposób dostania się do centrum. Cena za kurs z lotniska do centrum Mediolanu to 104 euro. W zwykłej taksówce mogą podróżować 4 osoby.

Lotnisko Mediolan Malpensa – podstawowe informacje

Port lotniczy Mediolan Malpensa (MXP) to drugie co do wielkości lotnisko we Włoszech i dziewiąte największe lotnisko na świecie. Rocznie obsługuje 21 milionów pasażerów. Lotnisko położone jest 50 km od centrum Mediolanu.

Mediolan Malpensa to jeden z trzech portów lotniczych zlokalizowanych w pobliżu Mediolanu. Natomiast drugie z lotnisk to Mediolan Linate, a trzecie – obsługujące głównie tanie linie – Mediolan Bergamo. Mediolan Malpensa dysponuje dwoma terminalami pasażerskimi i jednym terminalem cargo.

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

27 komentarzy

Agnieszka 19 maja 2024 - 10:22

Cześć,
Mam pytanie dotyczące autobusów odjeżdżających z lotniska Malpensa. Czy jeśli mój przylot jest 21.15 zdążę na autobus o 22.10?
Pozdrawiam,
Agnieszka

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 maja 2024 - 12:30

Hej,
Tak, zdążysz. Wszystko jest świetnie oznakowane. Bilet na autobus możesz kupić wcześniej online.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Agata 9 czerwca 2024 - 00:51

Witam.
Mam pytanie odnośnie przechowania bagażów na lotnisku. Czy w ogóle jest taka możliwość? Lądujemy z 2-ką małych dzieci w Malpensa ok 1-szej w nocy -> taxi do pobliskiego hotelu -> po śniadaniu i wymeldowaniu taxi na lotnisko -> autokatem do centrum Mediolanu -> kilka godz na zwiedzanie -> powrót autokatem na lotnisko -> lot o 22.
Bardzo uciążliwe i męczące byłoby przemieszczać się cały ten czas z walizkach, dlatego szukam rozwiązania..
Czy to dobry plan ? A może mogę liczyć na jakieś lepsze rozwiązanie?
Pozdrawiam i liczę na podpowiedź

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 9 czerwca 2024 - 16:36

Hej Agata,
Nie wiem gdzie macie ten hotel więc trudno mi tak w pełni doradzić. Natomiast na lotnisku Malpensa, w terminalu 1, w hali przylotów jest przechowalnia bagażu w sąsiedztwie banku BPM i poczty. Czynna chyba do 21:00 (sprawdź czy nic się nie zmieniło).
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Karolina K 29 kwietnia 2024 - 23:08

Witam
Lecimy do Milan 10 maja .Nocleg mamy w Como. Zarezerwowalysmy auto ale teraz czytamy ze po como nie mozna zbytnio poruszac sie autem gdyz miasto jest wylaczone z ruchu. Jak to naprawde wyglada? Zastanawiamy sie teraz czy warto w oogle brac auto czy lepiej poruszac sie transportem publicznym.Dziekuje

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 30 kwietnia 2024 - 22:01

Cześć Karolina,
Z Como co godzinę (a w godzinach szczytu nawet częściej) są bezpośrednie pociągi do Mediolanu. Więc pod tym względem auto jest niepotrzebne, ale przydałoby się do zwiedzania zachodniego brzegu jeziora Como i przy dojeździe do Bellagio. Auto sporo by Wam ułatwiło. Strefą ograniczonego ruchu w Como się nie przejmuj. Najważniejsze jest gdzie masz zarezerwowany nocleg, czy ten nocleg jest w strefie i czy zapewnia on parking. Bez tych informacji trudno mi doradzić. Strefa ZTL w Como wcale nie jest tak duża. Jeździłem samochodem po Como i mi nie przeszkadzała. To w zasadzie tylko bardzo ścisłe, historyczne centrum, a wszędzie wokół można swobodnie jeździć.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Krzysztof 28 kwietnia 2024 - 22:16

Witaj Łukasz,
przylatuje z rodziną do Mediolanu 10 maja, lot powrotny mamy 14 maja – zastanawiam się nad wypożyczeniem samochodu na ten czas aby na dwa dni pojechać nad jezioro Como (tu idąc za waszymi radami chciałem zobaczyć Bellagio i Varenna) czy dobrą opcją jest wypożyczenie samochodu czy lepiej korzystać z komunikacji ?
Czy wybór jeziora Como to dobry pomysł na zwiedzanie Mediolanu i okolic ?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 29 kwietnia 2024 - 00:09

Hej Krzysztof,
W przypadku jeziora Como samochód zawsze jest lepszą opcją. Jeśli tylko finansowo możecie sobie na to pozwolić, to jak najbardziej – tak, warto. My też zazwyczaj jezioro Como zwiedzaliśmy samochodem, chociaż oczywiście transport publiczny w Lombardii (pociągi i promy na jeziorze) też jest dobrze zorganizowany.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marcin 10 kwietnia 2024 - 00:30

Jedno pytanie o co chodzi z biletem w dwie strony też ile on jest ważny??? jeśli mam plan zwiedzić Mediolan w 3 dni to zpowrotem mogę wrócić na tym samym bilecie czy np bilet ważny 24h

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 11 kwietnia 2024 - 18:37

Hej,
Przy zakupie tego biletu określa się datę powrotu. Przecież zazwyczaj z góry wiadomo kiedy jest lot powrotny więc – na przykład rezerwując autobus Terravision – warto od razu zaznaczyć godzinę i dzień, w którym chcesz wrócić na lotnisko. To nie musi być tego samego dnia. Może być w kolejnych dniach.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Dagmara 11 marca 2024 - 12:06

Witam, czy bilet io viaggo pozwoli mi dostać się z lotniska w Malpense do centrum Mediolanu? Szukam szukam i nie mogę się doszukać takiej informacji.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 11 marca 2024 - 14:12

Niestety nie. Bilet Io Viaggio nie obowiązuje w autobusach Terravision ani w ekspresach, a z lotniska jeździ pociąg o nazwie Malpensa Express.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Basia 17 marca 2024 - 20:30

Cześć, jak w temacie powyżej, znalałam również połączenie z lotniska Malpensa do centrum Mediolanu pociągiem R28, na to połączenie bilet Io vaggio już chyba obowiązuje?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 18 marca 2024 - 11:16

Zwróć uwagę, że w rozkładzie linii R28 połączenia oznaczone jako regionalne nie zatrzymują się na lotnisku Malpensa. Natomiast te, które w ramach tej linii zatrzymują się na lotnisku Malpensa, mają oznaczenie MXP i obowiązuje w nich specjalna taryfa. Właśnie po to, żeby uniemożliwić korzystanie z Io Viaggio. To jest napisane w rozkładzie jazdy w PDF i na stronach Trenord.
Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Basia 18 marca 2024 - 17:49

Dzięki! 🙂 w końcu dostałam rzetelna odpowiedz 🙂

Ewa 27 listopada 2023 - 16:29

Cześć! Planuję podróż 23.09.2024 do Peschiera del Garda
Podpowiedz proszę jak najtaniej dostać się z lotniska Malpensa do Peschiera del Garda ?
Czy plan Malpensa -> Milano centrale autobusem Terravision a później Flixbus z Milano centrale do Peschiera del Garda jest dobrym pomysłem? Wiem, że na pierwsze połączenie lepiej kupić bilety online ze względu na zniżkę a czy bilety na Flixbusa trzeba kupować z dużym wyprzedzeniem są duże różnice cenowe biletów kupionych w autobusie a online czy może się zdarzyć że nie wsiądziemy bez zakupionych wcześniej biletów do flixbusa ?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 30 listopada 2023 - 10:04

Cześć Ewa,

Plan aby jechać najpierw autobusem Terravision, a potem Flixbusem jest dobry. Nie korzystam we Włoszech z Flixbusa, ale wiem od Czytelników, że bilety opłaca się kupować około dwa miesiące przed podróżą. Im bliżej terminu wyjazdu, tym zazwyczaj bywają droższe.

Natomiast wart rozważenia jest jeszcze pociąg regionalny – bilety na pociągi regionalne zawsze kosztują tyle samo, więc można go kupić w biletomacie tuż przed podróżą. Pociąg z Mediolanu do Peschiera del Garda jedzie 1,5 godz., a bilet kosztuje 11,50 euro. Pociągi Trenord na tej trasie jeżdżą dokładnie co godzinę, a Flixbus pewnie rzadziej.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Martyna 11 listopada 2023 - 23:10

Dodatkowe pytanie: co jeśli kupię wcześniej bilety na daną godzinę, ale samolot się opóźni i nie zdążę na tę godzinę – bilet przepada czy można jechać następnym?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 listopada 2023 - 10:15

Bilety na autobusy Terravision zachowują ważność na każde kolejne połączenie tego samego dnia, więc nie trzeba się martwić jeśli samolot się spóźni. Nie trzeba też tego nigdzie zgłaszać ani dokonywać zmian na bilecie. Zresztą ta informacja znalazła się w moim artykule powyżej 🙂

Miłego wyjazdu!
Łukasz

Odpowiedz
Martyna 11 listopada 2023 - 22:59

Cześć 🙂
Mam pytanie, czy kupując bilety w dwie strony w kasach na lotnisku też otrzymamy rabat czy tylko przy zakupach online?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 listopada 2023 - 10:14

Cześć Martyna,

Niestety nie. Tańszy bilet jest tylko wtedy gdy kupuje się go online, natomiast na lotnisku i w autobusie cena jest wyższa 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
pawel 5 listopada 2023 - 18:55

Cześć
Mam kilka pytań odnośnie pobytu w Mediolanie,
Przyjeżdżam do miasta z dwoma synami na mecz 07,11,2023,
Potrzebuje informacji jak wrócić na lotnisko malpensa po meczu ,który kończy się ok 23; 10?
Jakie bilety wybrać na komunikacje miejska dla 3 osób i gdzie je kupić.
Czy możesz polecić jakie miejsce na dobrą i nie droga pizzę w pobliżu centrum miasta lub stadionu san siro i czy może orientujesz sie jak trudno będzie dostać się po stadion w dniu meczu?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 7 listopada 2023 - 10:28

Hej,

Na stadion co kilka minut jedzie metro M5 więc nawet w dniu meczu nie będzie z tym problemu. Z Milano Centrale najpierw zieloną linią M2 do stacji Garibaldi, a później stamtąd metrem M5. Bilety można kupić w biletomacie przy wejściu na stację metra lub w kasach ATM.

Nieco większy problem będzie z nocnym powrotem na lotnisko ponieważ nie zdążysz już na pociąg. Nie wiem, o której masz samolot? Możesz wybrać metro sprzed stadionu do stacji Piazzale Lotto (to bardzo blisko, można nawet przejść pieszo – na tej stacji krzyżują się linie M1 i M5), a następnie stamtąd autobus Autostradale na lotnisko. Ten autobus na Piazzale Lotto zatrzymuje się na żądanie (rozpoczyna kurs na Milano Centrale). Według dzisiejszego rozkładu autobus odjeżdża stamtąd o 23:10 i 23:40 (sprawdź jeszcze na ich oficjalnie stronie).

Można też wrócić metrem ze stadionu na Milano Centrale. Następnie stamtąd o 23:30 oraz o północy odjeżdżają autobusy Terravision na lotnisko Malpensa. Ten o północy jest ostatnim (później następny jest dopiero około 3:00). Bilety na autobus możesz kupić bezpośrednio przed wejściem do autobusu lub nieco taniej przez internet (link powyżej w moim artykule).

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Michał 28 lutego 2024 - 08:31

możesz wyjaśnić jak kupić bilet na melpensaexpress bez włoskiego numeru telefonu….mecze się już kilka minut i nie ma szans na oficjalnej stronie…

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 28 lutego 2024 - 09:09

Domyślam się, że masz jakiś problem z założeniem konta na Trenord? Ja swoje konto założyłem wiele lat temu, ale może coś w międzyczasie pozmieniali. Szczerze mówiąc w takiej sytuacji najprościej byłoby kupić ten bilet po prostu w biletomacie na lotnisku albo w kasach („Biglietteria”). Biletomaty działają m.in. po włosku i angielsku. Taki bilet trzeba jeszcze skasować w kasowniku przy schodach na peron.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Andrzej 2 października 2023 - 10:20

Jeśli naprawdę jesteś ekspertem od Włoch, to napisz:
– z jakiej konkretnie części lotniska odjeżdżają autobusy do centrum Mediolanu?
– jak dojść z hali przylotów do miejsca gdzie odjeżdżają autobusy do centrum Mediolanu?
– gdzie konkretnie na lotnisku są kasy, w których można kupić bilety na autobus do Mediolanu?
– gdzie konkretnie na lotnisku są kasy, w których można kupić bilety na pociąg do Mediolanu?
– jak dojść z hali przylotów na dworzec z którego jadą pociągi do Mediolanu?
– czy kupione bilety kasuje się wewnątrz pociągu czy autobusu, czy gdzieś indziej?
Bez tych, naprawdę podstawowych informacji, cały tekst, który przeczytałem powyżej, jest diabła warty.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 2 października 2023 - 10:56

Hej Andrzej,

1. Po wylądowaniu szukaj napisów „Uscita” oraz „Bus” (ikonki i napisy na zielonym tle). Po wyjściu z terminala (wyjściem „uscita 4” lub „uscita 3”) obok siebie będą przystanki poszczególnych przewoźników. Terravision odjeżdża z przystanku numer 2 (tuż obok wyjścia). Będą tabliczki „Banchina 2”. Bilet najbardziej opłaca się kupić wcześniej przez internet (jest taniej), ale możesz go też kupić u pracownika na lotnisku, który stoi przed autobusem. Zaraz obok są stanowiska innych przewoźników. Autobus Terravision odjeżdża najpierw z terminala T1, potem podjeżdża jeszcze pod terminal T2. Biletów autobusowych się nie kasuje, tylko pokazuje kierowcy przy wejściu na pokład autobusu.

2. Natomiast na pociąg prowadzą też zielone, ogromne tablice z napisem „Treni”. Łatwo je zauważysz. Zanim zjedziesz schodami ruchomymi na peron, wcześniej kup bilety. Kasy oznaczone są znakiem „Biglietteria”, a obok nich są jeszcze biletomaty (działają w 4 językach). Następnie bilet należy skasować w zielonym kasowniku. Kasowniki są przy schodach ruchomych, przy windach prowadzących na peron i później na peronie.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz