Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Taksówki wodne i statki w Wenecji

Poza opisanymi w innych działach tramwajami wodnymi i gondolami w Wenecji istnieją jeszcze dwa inne środki transportu wodnego. Możemy popłynąć taksówką wodną lub statkiem prywatnej firmy Alilaguna. Są to informacje szczególnie istotne dla osób, które do Wenecji wybierają się samolotem.

 

Statki Alilaguna w Wenecji

 

Prywatna firma przewozowa Alilaguna posiada cztery linie: Blu, Arancio, Rossa, Verde. Jeśli lądujemy samolotem w porcie lotniczym Marco Polo w Wenecji to najlepszym sposobem dotarcia do centrum Wenecji jest właśnie średniej wielkości statek Alilaguna lub autobus komunikacji miejskiej ACTV, który jeździ z lotniska do Piazzale Roma.

 

Linea Blu – kursuje z lotniska do terminalu Stazione Marittima (w pobliżu Piazzale Roma). Po drodze statek zatrzymuje się na 14 przystankach, są to m.in.: Murano, Fondamente Nove, Ospedale, Bacini, Certosa, Lido di Venezia, Arsenale, Zaccaria, S. Marco i Zitelle.
Linea Arancio – to kurs z lotniska Marco Polo poprzez Canal Grande aż do Placu św. Marka. Po drodze statek zatrzymuje się m.in. w okolicach dworca kolejowego, a później przy moście Rialto.
Linea Rossa – kursuje pomiędzy lotniskiem, a Placem św. Marka. Po drodze zatrzymuje się na przystanku Museo, Certosa i Lido di Venezia.
Linea Verde – to linia wycieczkowa na weneckie wyspy Murano, Burano i Torcello, a także na słynące z piaszczystych plaż Lido di Venezia. Wycieczka trwa około 4,5 godziny, a jej koszt początkiem 2014 roku wynosił 20 euro od osoby. Wycieczki odbywają się codziennie za wyjątkiem niektórych świąt. W zależności od kursów i pory roku dostępne są warianty z przewodnikiem włoskim, angielskim, hiszpańskim, niemieckim i francuskim.

 

Przykładowe ceny za bilety na liniach Blu, Arancio i Rossa w lipcu 2016 r.:

  • 30 euro – bilet 24 godzinny
  • 65 euro – bilet 72 godzinny
  • 15 euro – bilet z lotniska do Lido o Venezia i Terminal Crociere
  • 27 euro – bilet z lotniska do Lido o Venezia i Terminal Crociere i powrotny
  • 8 euro – bilet z lotniska do Murano
  • 15 euro – bilet z lotniska do Murano i powrotny

Odrobinę tańsze są bilety kupowane bezpośrednio na stronie internetowej przewoźnika.

 

Taksówki wodne w Wenecji

 

Taksówki wodne są prawdopodobnie najbardziej prestiżowym sposobem przemieszczania się po Wenecji. Najbogatsi turyści pozwalają sobie na kurs taksówką z lotniska wprost pod drzwi hotelu w centrum Wenecji. Zdarzają się taksówki, które przypominają małe, luksusowo wyposażone jachty i są w stanie pomieścić nawet do 10 osób. Taksówkami zarządza spółka Venezia Taxi. Taksówkę można zamówić telefonicznie pod weneckim numerem: 041 723 112. Infolinia czynna jest przez całą dobę.

 

Weneckie taksówki mają żółtą linię na bocznej burcie i charakterystyczne logo z napisem Venezia Taxi. W ten sam sposób oznaczony jest specjalny punkt na lotnisku Marco Polo, który organizuje transport z lotniska do centrum.

 

Przykładowe ceny przy zamawianiu kursu przez Internet w lipcu 2016 r.:

  • 95 euro – z lotniska Marco Polo do dworca kolejowego Venezia S. Lucia
  • 95 euro – z lotniska Marco Polo na Piazzale Roma
  • 60 euro – z dworca Venezia S. Lucia do hotelu w centrum Wenecji
  • 90 euro – z dworca Venezia S. Lucia do Hotelu Excelsior (Lido di Venezia)

Taksówki oferują też specjalne trasy turystyczne. Można zamówić m.in. kurs pod nazwą “Wenecja nocą”. To podróż kanałem Grande oraz zwiedzanie bocznych uliczek. Cena wynosi 180 euro. Zwykły kurs po Canale Grande niezależnie od pory dnia kosztuje 130 euro. Zwiedzanie wysp Laguny Weneckiej przy pomocy taksówki wodnej to koszt około 400 euro, a zwiedzanie Murano – 250 euro.

 

Zobacz także:

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

LuxCamp


Booking.com