Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Jak tanio wyjechać na narty w Alpy? (fot. Harald Wisthaler)

Jak tanio wyjechać na narty w Alpy?

Wiele osób uważa, że wyjazd na narty za granicę musi być drogi. Początkowo jeśli już decydujemy się na narty poza Polską, to często wybór pada na pozornie niedrogą Słowację. Nic bardziej mylnego! Wiele osób z własnego doświadczenia wie, jak tanio wyjechać na narty w Alpy. Nie trzeba przy tym polować na oferty last minute, czy nocami szukać tanich biletów lotniczych. Wystarczy sensowna organizacja wyjazdu, a czasem przyjaciele do pary.

Mało kto z polskich narciarzy, którzy nie byli jeszcze za granicą, zdaje sobie sprawę z faktu, że często koszty noclegu i wyżywienia we włoskich górach są bardzo zbliżone do cen w polskich zimowych kurortach, takich jak Zakopane, Szczyrk, Białka Tatrzańska, czy Bukowina. Ponadto warto także wziąć pod uwagę stosunek jakości do ceny. Wówczas szusowanie na nartach we włoskich Alpach jest wręcz bezkonkurencyjne.

Jak tanio wyjechać na narty w Alpy? Bez pośredników!

Snowpark Klausberg, Kronplatz, Włochy (fot. Hansi Heckmair)
Snowpark Klausberg, Kronplatz, Włochy (fot. Hansi Heckmair)

Jest coś jeszcze, co gwarantują Włochy, a nie dadzą nam tego polskie kurorty narciarskie. To gwarancja śniegu! Jeśli jedziemy do jednego z kilkunastu najbardziej znanych regionów narciarskich we Włoszech między początkiem grudnia, a końcem marca, to możemy być niemalże pewni, że będzie tam śnieg, a wyciągi będą funkcjonowały normalnie. Nawet przy anomaliach pogodowych sztuczne naśnieżanie działa znakomicie.

Przeglądając oferty biur podróży i firm organizujących zimowe wyjazdy często można dostać zawrotu głowy od cen, jakie tam widzimy. Niby pozornie ceny nie wyglądają najgorzej, ale jeśli przyjdzie do zaznaczenia interesującej nas daty, czasu pobytu, liczby osób i różnych opcji dodatkowych, to ostateczna cena robi się często nieakceptowalna. Co wtedy zrobić? Uniknąć pośredników i zorganizować wszystko samemu.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Booking.com
Booking.com