Strona główna -> Wiadomości -> Jak znaleźć tanie bilety lotnicze na wakacje?

Jak znaleźć tanie bilety lotnicze na wakacje?

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 2 komentarze 912 wyświetleń
Jak znaleźć tanie bilety lotnicze na wakacje?

Michael O’Leary – szef popularnych linii lotniczych Ryanair – oświadczył, że w związku z inflacją, w 2023 r. w górę pójdą także ceny biletów lotniczych. Zapowiedź padła tuż przed letnim sezonem urlopowym, w rozmowie z brytyjskim dziennikiem „The Telegraph” i natychmiast była szeroko komentowana w sieci. Po pierwszych doświadczeniach z rezerwacjami na zbliżające się wakacje można odnieść wrażenie, że tak się jednak nie stało.

Wciąż w ofercie linii lotniczych zdarzają się bilety do Włoch – ale też do innych europejskich krajów – po kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. Oczywiście cena podstawowego biletu nie uwzględnia dodatkowego bagażu czy wyboru miejsca w samolocie. Jednak mimo wszystko samolot to zazwyczaj najtańszy i najszybszy środek transportu, a do tego najbezpieczniejszy.

Jak znaleźć tani bilet lotniczy na wakacje?

Lipiec i sierpień zazwyczaj nie będą najtańsze. Obowiązują wówczas podobne zasady jak w hotelach. To po prostu wysoki sezon i okres, w którym pogoda jest niemal pewna, a chętnych na wyjazdy wielu. Wakacje to okres, gdy dzieci mają przerwę od szkoły, a rodzice urlopy, naturalnym jest więc, że zainteresowanie biletami lotniczymi jest wtedy największe.

Z pomocą przychodzą jednak internetowe porównywarki, jak na przykład eSky.pl: https://www.esky.pl/tanie-loty – platforma przeszukuje ceny biletów w kilkuset liniach lotniczych, a następnie wyświetla najniższe możliwe ceny. Czasem są to mniej oczywiste propozycje, na przykład podróż z przesiadką na jednym z europejskich lotnisk. Taka podróż trwa odrobinę dłużej, ale bywa sporo tańsza.

Na niższe ceny biletów lotniczych można trafić w czerwcu oraz we wrześniu i w październiku. Pogoda na południu Europy wciąż jest wówczas piękna, morze nagrzane, ale ze względu na powrót dzieci do szkół, bilety lotnicze tanieją. To dobry moment na urlop dla tych, którzy dzieci w wieku szkolnym nie mają. Poza niższymi cenami biletów lotniczych, dużo tańsze są wtedy hotele oraz wakacyjne apartamenty.

Bez względu na termin warto pamiętać o zasadzie, że zazwyczaj im wcześniej kupione bilety, tym tańsze. Chociaż z drugiej strony w tanich liniach lotniczych dobre oferty można czasem znaleźć nawet na 4 tygodnie przed podróżą. Jednak niemal zawsze bilety kupione w ostatniej chwili, tuż przed podróżą, są najdroższe.

Im dłuższy lot, tym większe różnice w cenie

na lotach długodystansowych różnica w cenie biletów może być nawet kilkukrotna
na lotach długodystansowych różnica w cenie biletów może być nawet kilkukrotna

Połączenia lotnicze na dłuższe dystanse są dobrym przykładem na to, jak sprawnie działają internetowe porównywarki. Wybór odpowiedniego terminu, linii lotniczej albo ewentualna przesiadka na jednym z europejskich lotnisk, może obniżyć cenę biletu nawet trzy lub czterokrotnie. Łatwo to sprawdzić przeglądając ceny biletów chociażby z Warszawy do Dubaju: https://www.esky.pl/tanie-loty/0/0/ci/dxb/dubaj.

Ceny biletów do Dubaju wahają się od niespełna 2 tys. zł w obie strony, do ponad 9 tys. zł. Na tej trasie eSky.pl analizuje oferty między innymi takich linii jak Lot, KLM, Turkish Airlines, Air France, Qatar Airways, British Airways, czy Emirates. Następnie wyświetlane są ceny, czas podróży oraz ewentualne przesiadki. Osoba wybierająca się w podróż ma więc od razu konkretne porównanie bez konieczności samodzielnego sprawdzania stron internetowych poszczególnych linii.

Co jeszcze oferuje eSky.pl?

Platforma eSky.pl to nie tylko miejsce, w którym można wyszukać najtańszy bilet lotniczy. To także duży wybór noclegów, city breaków oraz wakacji w formie podróży zawierających zarówno noclegi, jak i loty. W trakcie rezerwacji można także wynająć samochód lub zapewnić sobie transfer z lotniska.

Na stronie internetowej eSky.pl, nad wyszukiwarką, znajdują się ikonki – wśród nich między innymi zakładka „Lot+Hotel”, w której można znaleźć oferty noclegów i lotów w obie strony.

Ponadto ciekawą opcją jest możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, w tym od rezygnacji z podróży. W szczegółach oferty są zawarte zasady uprawniające do skorzystania z niego. Najczęściej jest to nagła choroba, utrata pracy lub inna sytuacja losowa uniemożliwiająca podróż.

Co jeszcze warto wiedzieć? Od pewnego czasu działa także aplikacja mobilna eSky, którą można pobrać na smartfony z systemem iOS oraz Android. Aplikacja umożliwia przeglądanie najtańszych ofert biletów lotniczych, hoteli oraz łączonych pakietów. Ponadto każdego dnia aplikacja przesyła powiadomienia o najlepszych okazjach i promocjach.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

2 komentarze

Agnieszka 17 czerwca 2023 - 00:01

Planuje rodzinne wakacje w lipcu dla rodziny 2+2 (5 latki). Rozważamy Bergamo lub Pizę, nigdy nie byliśmy we Włoszech. Od czego polecacie zacząć?:) Chcielibyśmy poruszać się głównie pociągami.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 20 czerwca 2023 - 21:31

Hej,

Organizacyjnie łatwiejszym kierunkiem na początek jest Bergamo. Wszystko jest blisko siebie, łatwo dojechać z lotniska, a pociągiem z Bergamo w krótkim czasie można dojechać nad jezioro Como (pociągi jeżdżą przez cały dzień co godzinę). Blisko jest też Mediolan i połączeń kolejowych jest tam mnóstwo. Zobacz do naszego przewodnika po Bergamo, w jego drugiej części opisałem propozycje wycieczek w okolicy, a w ramkach są informacje jak dojechać w poszczególne miejsca:

https://www.kierunekwlochy.pl/bergamo-wlochy/

Natomiast Piza sama w sobie to miasto na jeden dzień, ale blisko są plaże. Jeśli zależy Wam na morzu, to Piza będzie lepszym wyborem, z tym, że bilety są tam zazwyczaj droższe, a w samej Pizie plaża jest kamienista. Lepiej wybrać inną miejscowość wybrzeża Toskanii na plażowanie.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz