Strona główna -> Lifestyle -> Ludzie i kultura -> Poznaj Włochy w rytmie slow. Oprowadzi Cię po nich ekipa Slow Italia

Poznaj Włochy w rytmie slow. Oprowadzi Cię po nich ekipa Slow Italia

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 0 komentarz 5,6 tysięcy wyświetleń
Poznaj Włochy w rytmie slow. Oprowadzi Cię po nich ekipa Slow Italia. Na zdjęciu Vincenzo Paparella z ekipy Slow Italia

Na Kierunku Włochy często piszemy o tym, co obowiązkowo zobaczyć we włoskich miastach – zabytki, atrakcje i zachwycające punkty widokowe… A gdyby tak zwolnić, zrezygnować z wyścigu w stylu must see i zacząć odkrywać Włochy na nowo, tym razem w rytmie slow? Byłaby to podróż, w której zamiast gonitwy stawia się na poznanie kultury danego regionu, tradycji, kuchni i przede wszystkim ludzi. Uważne podróżowanie, podczas którego najważniejsze są doświadczenia to specjalność Slow Italia.

Idea slow turismu z roku na rok zyskuje na popularności. To inny, niebanalny sposób podróżowania, skoncentrowany na poznawaniu lokalnej kultury, natury, kuchni, mniej popularnych miejsc i przede wszystkim ludzi, którzy tworzą atmosferę danego kraju i nawiązaniu z nimi autentycznej relacji. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie – oraz z własną definicją doświadczeń – powstała Slow Italia.

Justyna Smolarczyk, Slow Italia
Justyna Smolarczyk, Slow Italia

Kto tworzy Slow Italia?

Slow Italia tworzy zespół młodych ludzi z prawdziwą pasją, włoskim temperamentem i energią.

Założycielką jest Justyna Smolarczyk. Jej domem przez pewien czas był Mediolan, w którym studiowała na Università degli Studi di Milano, pracując jako modelka dla znanych marek. Współtworzyła magazyn modowy i organizowała podróże premium na największe wydarzenia mody w Mediolanie.

W ekipie są także:

  • Vincenzo Paparella, – przedstawiciel czwartego pokolenia włoskiej lodziarni, ekspert od sztuki renesansu i historii Apulii, który kolekcjonuje zabytkowe Vespy.
  • Marika Paulina Nowakowska – socjolożka i ekspertka od zarządzania w turystyce, znawczyni Sycylii.
  • Marta Zaremba – historyk i filolog włoski, związana z branżą turystyczną, na co dzień mieszka w Apulii.

Podróże doświadczeniowe – nowy trend w turystyce

Experience ponad wszystko! W jaki sposób opowiedzieć o czymś, co zostało już tyle rany sfotografowane i opisane? Mają na to pomysł.

Jak zwiedzić Włochy nieszablonowo ze Slow Italia?

Slow Italia swoją ofertę kieruje przede wszystkim do biur podróży, działów HR oraz agencji incentive (fot. Slow Italia)
Slow Italia swoją ofertę kieruje przede wszystkim do biur podróży, działów HR oraz agencji incentive (fot. Slow Italia)

Jako twórca i realizator niezapomnianych doświadczeń, Slow Italia swoją ofertę kieruje przede wszystkim do biur podróży, działów HR oraz agencji incentive, proponując wsparcie przy wyjazdach motywacyjnych i innych grupowych.

Programy wycieczek są elastyczne, szyte na miarę i zadowolą najbardziej wymagające osoby, które we Włoszech były już „wszędzie” i „wszystko” widziały. W podróży nie zabraknie emocji i niezwykłych przeżyć. W końcu czy będąc w Italii mieliście okazję przejechać się autem z epoki wśród wiekowych, oliwnych gajów? A może doświadczyliście, w jaki sposób zbierane są drogocenne trufle?

Lot balonem, przejażdżka jeepami czy degustacja wina?

Etna na Sycylii, Włochy (fot. Slow Italia)
Etna na Sycylii, Włochy (fot. Slow Italia)

Twórcy Slow Italia zachęcają do wychodzenia ze swojej strefy komfortu i robienia wspólnie rzeczy, na które sami byście się nie odważyli (lub nie spodziewali, że istnieją!). Organizują oryginalne wyprawy, z elementami ekstremalnymi jak przejażdżka jeepami, czy lot balonem, poprzez spokojną degustację najlepszej oliwy i wina w malowniczych, zielonych winnicach i gospodarstwach agroturystycznych.

W ofercie znajdują się zarówno uwielbiane przez turystów z Polski regiony: Toskania, Sycylia i Sardynia, jak i mniej popularne: Abruzja, Apulia, Veneto, Lombardia czy Kampania. Wyjazdy i doświadczenia organizowane przez Slow Italia możecie obejrzeć na ich instagramie, a pamiątką z podróży będą ich autorskie zdjęcia i filmy z drona.

Poznaj prawdziwe Włochy

Ważną częścią wyjazdów jest poznawanie mieszkańców Włoch, ludzi z prawdziwą pasją i niezwykłą osobowością. Slow Italia wspiera lokalnych rzemieślników, grupy przyglądają się ich pracy i tworzeniu małych dzieł sztuki, jak np. oryginalnej biżuterii, czy piór z drewna.

Miejscowi przewodnicy pozwalają odkryć znane miasta na nowo, dzieląc się legendami, mniej znanymi faktami i ciekawostkami oraz pokazując mniejsze miejscowości, poza popularnymi szlakami. Turyści mają szansę podglądać artystów, którzy współpracują z najbardziej znanymi włoskimi domami mody i wspierać aktywistów przeciwstawiających się mafii, kupując wytwory ich pracy na terenach skonfiskowanych grupom przestępczym.

warsztaty produkcji lodów rzemieślniczych recepturą z 1840 r. (fot. Slow Italia)
warsztaty produkcji lodów rzemieślniczych recepturą z 1840 r. (fot. Slow Italia)

Uczestnicy wypraw wkraczają w świat włoskich rodzin, w których tradycja przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Tak, jak w przypadku najstarszej fabryki czekolady na Sycylii, czy lodziarni produkującej lody recepturą z 1840 roku w Apulii.

Slow Italia to przede wszystkim wysoka jakość – proponowanych atrakcji, polskich pilotów i włoskich kontrahentów (fot. Slow Italia)
Slow Italia to przede wszystkim wysoka jakość – proponowanych atrakcji, polskich pilotów i włoskich kontrahentów (fot. Slow Italia)

Regionalna kuchnia włoska odkrywana jest dzięki posiłkom w rodzinnych agroturystykach i podczas lekcji gotowania prowadzonych zarówno przez szefów kuchni, jak i włoskie babcie.

Miejsca noclegowe znajdują się w starannie wyselekcjonowanych obiektach, to często wiekowe masserie, albo dawne klasztory z historią i duszą. Slow Italia to projekt, który pozostawia uczestnikom niezapomniane i oryginalne wspomnienia, inspiruje pasjami włoskich rzemieślników, umożliwia poznanie wyjątkowych smaków i zanurza w kulturę włoską aż po czubek nosa!


Jak skontaktować się ze Slow Italia?

Zajrzyj na oficjalną stronę, gdzie możesz sprawdzić ofertę dla biur podróży oraz dla firm:

https://www.slowitalia.pl/

Odwiedź także konto na Instagramie:

https://www.instagram.com/slow.italia/

Oraz profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/slowitalia

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz