Strona główna -> Noclegi -> Kempingi we Włoszech nad morzem i jeziorem Garda – TOP7 najlepszych spośród 77 włoskich kempingów Suncamp

Kempingi we Włoszech nad morzem i jeziorem Garda – TOP7 najlepszych spośród 77 włoskich kempingów Suncamp

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 2 komentarze 12,4 tysięcy wyświetleń
Kempingi we Włoszech nad morzem lub jeziorem Garda - TOP7 najlepszych spośród 77 włoskich kempingów Suncamp (fot. materiały Suncamp)

Im większy wybór kempingów i domków o różnym standardzie i cenie tym lepiej dla wszystkich, którzy planują wakacje we Włoszech. Dlatego ucieszyła nas wiadomość, że do Polski – z większym zaangażowaniem niż dotychczas – wchodzi holenderska marka Suncamp. Firma właśnie otworzył swój nowy oddział w naszym kraju. Suncamp to dobrze znany w zachodniej Europie operator domków na ponad 330 kempingach, z czego aż około 70 z nich znajduje się we Włoszech. Wspólnie z polskim biurem Suncamp wybraliśmy kempingi we Włoszech nad morzem i jeziorem Garda, które są najchętniej wybierane w tym sezonie.

Przedstawiamy 7 najlepszych kempingów we Włoszech, o których w konkretny i praktyczny sposób opowiemy w tym artykule.

Jeśli poszukujesz rzetelnych wiadomości z Włoch oraz wakacyjnych inspiracji, porad i darmowych przewodników to zapraszam Cię do obserwowania naszego konta na Instagramie.

Wśród nich znalazły się tak popularne i znane wśród miłośników Włoch kempingi jak położone koło Wenecji 5-gwiazdkowe Union Lido i Marina di Venezia, czy lubiany przez wielu Czytelników hu Park Albatros na wybrzeżu Toskanii, ale nie tylko.

Dlaczego kempingi we Włoszech nad morzem i jeziorem z Suncamp?

Na stronę Suncamp warto zajrzeć także dlatego, że firma posiada domki na około 70 włoskich kempingach więc można tam znaleźć zakwaterowanie niedostępne na innych platformach. Wśród nich nie tylko popularne wybrzeże Adriatyku, jezioro Garda i Toskania, ale też półwysep Gargano, Umbria, Rzym, czy Sardynia.

Przykładowo na Sardynii Suncamp posiada swoje domki na czterech kempingach, z czego dwa z nich leżą praktycznie w sąsiedztwie Szmaragdowego Wybrzeża, a od tego sezonu operator będzie tam miał zupełnie nowe domki.

Ponadto jeszcze przez kilka dni – do 18 lutego 2024 r. – w Suncamp trwa promocja First Minute w ramach której:

  • nie ma opłaty rezerwacyjnej;
  • rezerwację można anulować bezpłatnie przed 1 marca 2024;
  • w domkach SUNLODGE jest bezpłatna pościel (należy wpisać kod FIRSTMIN podczas rezerwacji).

Sprawdźmy zatem, które kempingi spośród wszystkich 70 włoskich lokalizacji Suncamp, są najbardziej godne uwagi. To 4 i 5-gwiazdkowe kempingi, z parkami wodnymi, animacjami, restauracjami i dużą liczbą atrakcji położone nad Adriatykiem koło Wenecji, nad jeziorem Garda lub na wybrzeżu Toskanii.

Kempingi we Włoszech nad morzem

Union Lido

park wodny na kempingu Union Lido, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)
park wodny na kempingu Union Lido, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)

Pięciogwiazdkowy kemping Union Lido jest jednym z naszych ulubionych we Włoszech. Kemping ma aż dwa parki wodne o łącznej powierzchni ponad 15000 m2 i leży tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do Adriatyku. To miejsce jest idealne zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, jak i dla rodziców z nastolatkami. Największą zaletą tego kempingu jest o park wodny Aqua Park Laguna, w którym część basenów ma piaszczyste dno!

Niektóre baseny na Union Lido są basenami lagunowymi, a na jednym z basenów przez cały czas są sztuczne fale. Ponadto woda w części basenów jest podgrzewana. Być może latem to nieistotne, ale w takich terminach jak maj, czy początek czerwca, to bardzo duża zaleta. Dodatkowo park wodny na Union Lido ma zjeżdżalnie dla dzieci w każdym wieku, w tym duże i szybkie zjeżdżalnie dla nastolatków, którzy nie zadowolą się małą ślizgawką. Kemping posiada też drugi park wodny – Aqua Park Marino – a tam znajduje się między innymi basen olimpijski, który także ma podgrzewaną wodę.

domek Sabai z Suncamp na kempingu Union Lido, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)
domek Sabai z Suncamp na kempingu Union Lido, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)

Na terenie kempingu znajduje się kilka restauracji i pizzerii, supermarket i bary. To jeden z największych kempingów we Włoszech. Wzdłuż granicy kempingu ciągnie się szeroka i darmowa plaża. Dużą zaletą jest bliskość Wenecji, gdzie warto wybrać się na całodniową wycieczkę, a także sąsiedztwo Caorle, Grado, czy Triestu.

Porada praktyczna: jeśli nie chcesz przyjeżdżać własnym samochodem, to na kemping Union Lido dostaniesz się transportem publicznym. Od połowy czerwca do pierwszych dni września z lotniska Marco Polo w Wenecji pięć razy dziennie kursuje autobus lokalnego przewoźnika ATVO, który docelowo jedzie do Punta Sabbioni, ale zatrzymuje się przy kempingu Union Lido.


Marina di Venezia

kemping Marina di Venezia koło Wenecji, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)
kemping Marina di Venezia koło Wenecji, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)

Marina di Venezia to największy konkurent dla Union Lido na wybrzeżu koło Wenecji. Ten kamping także ma 5 gwiazdek i leży przy tej samej, szerokiej i piaszczystej plaży co Union Lido. Marina di Venezia także może poszczycić się ogromnym parkiem wodnym, w którym woda w części basenów jest podgrzewana. Na kempingu znajdują się baseny i zjeżdżalnie dla dzieci w każdym wieku – od najmłodszych po nastolatków i dorosłych. Wieczorami park wodny jest pięknie oświetlony.

Marina di Venezia zajmuje ogromny teren, co sprawia, że to w zasadzie zamknięte dla osób z zewnątrz mini miasto. W samym centrum kempingu znajduje się nowo wybudowany w ostatnich latach pasaż handlowy, a w nim restauracje, bary, pizzerie, supermarket, fryzjer, szkoła nurkowania i sklepy ze wszystkim, co może być niezbędne na wakacjach.

wnętrze domku Suncamp na kempingu Marina di Venezia koło Wenecji (fot. materiały Suncamp)
wnętrze domku Suncamp na kempingu Marina di Venezia koło Wenecji (fot. materiały Suncamp)

Wybrzeże Adriatyku na wschód od Wenecji czasem nazywane jest kempingowym zagłębiem, w którym znajdują się najlepsze kempingi nie tylko we Włoszech, ale w całej Europie. Jeśli nie wiesz czy wybrać Union Lido czy Marina di Venezia to porównaj dostępność domków, ich standard i ceny. Trudno wybrać jednoznacznego faworyta z tej dwójki.

Porada praktyczna: Dodatkową zaletą kempingu Marina di Venezia jest bliska odległość (około 1,5 km) od przystani w Punta Sabbioni, z której odpływają statki i tramwaje wodne do Wenecji. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule o statkach z Punta Sabbioni do Wenecji.


Pra delle Torri

pięciogwiazdkowy kemping Pra delle Torri, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)
pięciogwiazdkowy kemping Pra delle Torri, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)

Wybrzeże na wschód od Wenecji jest idealne dla tych z Was, którzy planują wakacje samochodem, ale jednocześnie nie chcą jechać zbyt daleko z Polski. Jednym z kempingów, do których z Polski samochodem jest najbliżej jest pięciogwiazdkowy kemping Pra Delle Torri. Kompleks położony jest nad samym morzem. Ponadto kemping leży 5 km od urokliwego Caorle i około godzinę drogi samochodem do Wenecji.

W trakcie pobytu na kempingu Pra Delle Torri można korzystać z jednego z najbardziej spektakularnych parków wodnych na włoskim wybrzeżu Adriatyku. Kemping posiada cztery duże baseny i sześć zjeżdżalni. Dodatkowo trzy lata temu wodne atrakcje rozbudowano o sześciotorową ślizgawkę oraz zjeżdżalnię Aquatube z efektami świetlnymi i przezroczystymi sekcjami.

jeden z domków Suncamp na kempingu Pra delle Torri, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)
jeden z domków Suncamp na kempingu Pra delle Torri, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)

Ze względu na piaszczystą plażę i łagodne zejście do morza, kemping Pra Delle Torri chętnie wybierany jest przez rodziny z małymi dziećmi. Ponadto wieczory można spędzać w położonym obok Caorle. To typowo włoskie miasteczko, z kolorową starówką, promenadą i portem. Są tam restauracje, bary i lodziarnie czynne do późnych godzin nocnych.


Hu Park Albatros

kemping hu Park Albatros na wybrzeżu Toskanii, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)
kemping hu Park Albatros na wybrzeżu Toskanii, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. Łukasz Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Hu Park Albatros to prawdziwy bestseller wśród włoskich kempingów. Mieliśmy okazję spędzać tu wakacje dwukrotnie. Kemping często polecany jest także przez naszych Czytelników, a w mapach google jego średnia ocena to 4.4/5 na podstawie ponad 6000 recenzji. To mówi samo za siebie.

Kemping hu Park Albatros położony jest na środkowym wybrzeżu Toskanii, około 800 m od plaży. Na plażę można dojść chodnikiem lub podjechać autobusem wahadłowym. Ponadto w pobliżu znajduje się słynna Zatoka Baratti. To jedna z najpiękniejszych plaż regionu. Dzięki położeniu w środkowej części Toskanii kemping jest dobrą bazą wypadową do codziennych wycieczek samochodem po toskańskich wsiach, winnicach, miasteczkach i miastach.

domek typu Aspen z Suncamp na kempingu hu Park Albatros na wybrzeżu Toskanii, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)
domek typu Aspen z Suncamp na kempingu hu Park Albatros na wybrzeżu Toskanii, kempingi we Włoszech nad morzem (fot. materiały Suncamp)

Jednak sam kemping ma tyle atrakcji do zaoferowania, że samochodowe wycieczki po Toskanii są tylko miłym dodatkiem do wakacji. Na hu Park Albatros jest aż 6 basenów, z czego 4 duże. Baseny laguna mają miękkie, gumowe podłoże, dzięki czemu rodzice mogą być spokojni o swoje dzieci. Jest tu kilka restauracji, pizzeria, a wieczorem można się zrelaksować z kieliszkiem wina przy muzyce na żywo.

Zobacz także oddzielny artykuł na temat tego kempingu:


Kempingi we Włoszech nad jeziorem Garda

Bella Italia

pięciogwiazdkowy kemping Bella Italia nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)
pięciogwiazdkowy kemping Bella Italia nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)

Jednym z najczęściej polecanych kempingów nad jeziorem Garda jest pięciogwiazdkowy Bella Italia. Kemping leży na południowym brzegu jeziora, gdzie woda jest o kilka stopni cieplejsza niż na północnym, dlatego tę część chętnie wybierają rodziny z małymi dziećmi.

Kempin Bella Italia leży tuż przy plaży. Plaża – jak niemal wszystkie wokół jeziora Garda – jest kamienista, ale woda w jeziorze jest płytka i odpowiednia nawet dla mniejszych dzieci. Ponadto kemping posiada duży park wodny w tym basen dla dzieci, basen lagunowy i nowe zjeżdżalnie.

domek Suncamp na kempingu Bella Italia nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)
domek Suncamp na kempingu Bella Italia nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)

Dodatkowo w trakcie urlopu na kempingu Bella Italia warto wybrać się na wycieczkę do pobliskich miasteczek na południowym brzegu jeziora. Najpiękniejsze z nich po tej stronie jeziora do Sirmione i Desenzano del Garda. Bardzo blisko jest też Werona – miasto Romeo i Julii. Można tam dojechać pociągiem albo samochodem. Ponadto nieopodal znajduje się góra Monte Baldo, na którą wyjeżdża się panoramicznym wagonikiem, obracającym się wokół własnej osi, aby ułatwić podziwianie widoków.


Cisano / San Vito

plaża przy kempingu Cisano / San Vito nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)
plaża przy kempingu Cisano / San Vito nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)

Cisano i San Vito to dwa znajdujące się obok siebie kempingi na wschodnim brzegu jeziora Garda, między Lazise i Bardolino. Cisano leży tuż przy jeziorze, natomiast kemping San Vito znajduje się po drugiej stronie ulicy. Suncamp posiada domki w obydwu częściach kempingu Cisano / San Vito, a na mapce można sprawdzić lokalizację poszczególnych domków.

Na trzech basenach na kempingu Cisano / San Vito znajdują się zjeżdżalnie i atrakcje wodne. Dzieci bawią się na wodnym placu zabaw z miejscem do wspinaczki. Dorośli mogą natomiast pływać w głębszym basenie. Obok kempingu znajduje się plaża, która w części jest plażą prywatną tylko dla gości kempingu. Kemping posiada także nowy teren sportowy z boiskiem do siatkówki, koszykówki, piłki nożnej i minigolfa, a także spektakularną strefę fitness.

wnętrze namiotu Taiga z Suncamp na kempingu Cisano / San Vito nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)
wnętrze namiotu Taiga z Suncamp na kempingu Cisano / San Vito nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)

Położenie na wschodnim brzegu jeziora Garda sprawia, że kemping jest dobrą bazą wypadową do samochodowych wycieczek w kierunku północnym – do Malcesine (33 km) lub na południe do Sirmione (32 km). Blisko jest też Werona (28 km).


Altomincio Family Park

kemping Altomincio Family Park nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)
kemping Altomincio Family Park nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)

Kemping Altomincio Family Park leży 7 km od jeziora Garda, ale i tak jest chętnie wybierany przez turystów. Zazwyczaj ceny domków są tu nieco niższe niż w kempingach położonych tuż przy jeziorze. Kemping w google oceniony jest na 4.3/5 na podstawie 3000 recenzji.

Altomincio Family Park posiada trzy baseny, z czego dwa lagunowe ze zjeżdżalniami. Basen lagunowy ma miękkie dno i 30-cm poziom wody. Można więc wylegiwać się w wodzie, jednocześnie się opalając. To basen idealny dla najmłodszych dzieci. Natomiast głębsza woda znajduje się w basenie olimpijskim. Ponadto dzieci mają do dyspozycji wodny park natryskowy.

wnętrze domku Suncamp na kempingu Altomincio Family Park nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)
wnętrze domku Suncamp na kempingu Altomincio Family Park nad jeziorem Garda (fot. materiały Suncamp)

Na tym kempingu wydzielona jest oddzielna plaża dla psów z leżakami dla ich właścicieli. Dodatkowo na gości kempingu czekają także: trasa wspinaczkowa, boiska sportowe, crazy golf, dyskoteka oraz całodzienne animacje. Na kempingu znajduje się także restauracja, pizzeria i bar. Okolica jest dobrą bazą wypadową do samochodowych wycieczek do miasteczek wokół jeziora Garda, a także do Werony.


Dlaczego wakacje na kempingu są dobrym wyborem? 7 praktycznych powodów

  1. Przede wszystkim cena! Płacisz za cały domek, który zazwyczaj przewidziany jest na 4, 5 lub nawet 6 osób. W przypadku rodziny 2+2 lub 2+3 domek wyjdzie taniej niż pokój rodzinny w hotelu. Nie masz dzieci? Zaproś ulubionych przyjaciół i podziel koszty domku na pół ?
  2. Wakacje z dojazdem własnym. Na kempingi goście zazwyczaj przyjeżdżają własnymi samochodami, ponieważ każdy kemping posiada parking. Możesz zabrać ze sobą mnóstwo rzeczy. Kto podróżuje z dziećmi ten wie, że wszystko może się przydać. Akcesoria plażowe, rowerki dla dzieci, a nawet apteczka. Poza tym mając samochód możesz zaplanować wycieczki w okolicy kempingu.
  3. Aneks kuchenny. Codziennie rano na kempingu lub na włoskich bazarkach możesz kupować świeże warzywa i owoce oraz złowione o poranku ryby i owoce morza. Domki posiadają aneksy kuchenne, a obiad czy kolację najprzyjemniej zjeść na tarasie. Chodzenie dwa razy dziennie do restauracji może nadwyrężyć rodzinny budżet ? Mając aneks kuchenny codziennie masz wybór pomiędzy wyjściem do restauracji, a samodzielnym przygotowaniem kolacji.
  4. Parki wodne i place zabaw. Trudno znaleźć hotel, który dorównywałby liczbą atrakcji wodnych i placów zabaw jaką mają do zaoferowania najlepsze kempingi. Kilka basenów, zjeżdżalnie, rwące rzeki. To wszystko w cenie pobytu od rana do wieczora.
  5. Standard domków. Domki na kempingach są nowe, klimatyzowane i wyposażone w wiele udogodnień. Dobre kempingi nie remontują domków, tylko po paru latach wymieniają je na nowe. Dlatego standard domku często jest wyższy niż hotelu, który lata świetności może mieć dawno za sobą.
  6. Pełen luz. Na kempingu obowiązują pewne zasady, ale generalnie panuje duża swoboda. Jeśli kemping jest przy morzu to w stroju kąpielowym możesz przejść z domku wprost na plażę lub na baseny.
  7. Poluj na promocje. W sezonie jest za drogo? Zwróć uwagę na czerwiec lub połowę września. Te miesiące bywają połowę tańsze niż sierpień. Możesz też zaplanować majówkę nad włoskim morzem. Wtedy ceny są jeszcze niższe.

Kempingi we Włoszech nad morzem i jeziorem Garda z Suncamp

Powyższy artykuł przygotowaliśmy w ramach współpracy reklamowej z marką Suncamp.

Wszystkie włoskie kempingi, na których Suncamp ma swoje domki możesz sprawdzić tutaj: https://www.suncamp.pl/

To około 70 kempingów w całych Włoszech! 🙂

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

2 komentarze

Natalia 15 lutego 2024 - 00:57

Witam,
w piątek o 7 mamy wylot z bergamo. Jak najlepiej dostać się tam w godzinach nocnych? Nocleg mamy w buccinasco. Pozdrawiam
Natalia

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 15 lutego 2024 - 14:30

Cześć Natalia,

W nocy jeżdżą autobusy Terravision na lotnisko w Bergamo. Odjeżdżają z przystanku przed dworcem Milano Centrale. Tutaj szczegóły:
https://www.kierunekwlochy.pl/autobus-z-lotniska-w-bergamo-do-mediolanu/

Pamiętaj, że w nocy z Buccinasco nie wydostaniesz się metrem, które kursuje około do północy. Więc albo pojedź wcześniej albo znajdź jakieś połączenie autobusowe liniami nocnymi.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz