Strona główna -> Noclegi -> Najlepsze kempingi nad Adriatykiem i nad jeziorem Garda – z basenami i tuż obok plaży!

Najlepsze kempingi nad Adriatykiem i nad jeziorem Garda – z basenami i tuż obok plaży!

Autor: Łukasz Ropczyński
Opublikowano: Ostatnia aktualizacja: 15 komentarzy 34,7 tysięcy wyświetleń
Najlepsze kempingi z basenami we Włoszech - północny Adriatyk i jezioro Garda. Na zdjęciu kemping Pra Delle Torri na północnym wybrzeżu Adriatyku we Włoszech

Gdzie jechać na kemping do Włoch? Dwa regiony są szczególnie uwielbiane przez turystów. Pierwszych z nich to wybrzeże na wschód od Wenecji, na którym znajdują się najlepsze kempingi nad Adriatykiem – są nowoczesne, leżą tuż przy piaszczystej plaży i mają spektakularne parki wodne. Poza tym samochodem z Polski to stosunkowo blisko. Drugim włoskim kierunkiem chętnie wybieranym przez rodziny z dziećmi jest jezioro Garda. Dolomity łączą się tam z malowniczym jeziorem. W trakcie urlopu można zwiedzać urokliwe miasteczka, jeździć po trasach rowerowych, pływać statkiem po jeziorze i wypoczywać na pięknych plażach.

Zapraszamy Was do nowego wpisu, w którym wybraliśmy pięć najlepszych włoskich kempingów na północnym wybrzeżu Adriatyku oraz trzy świetne kempingi nad jeziorem Garda.

Jak bez obaw rezerwować kempingi nad Adriatykiem i jeziorem Garda?

Listę najlepszych włoskich kempingów w okolicach Wenecji oraz nad jeziorem Garda wybraliśmy wspólnie z marką Eurocamp. Artykuł powstał w ramach współpracy reklamowej.

Eurocamp jest świetnie znany wielu z Was. Firma ma w swojej ofercie 250 kempingów w 11 krajach Europy w tym prawdopodobnie wszystkie najlepsze kempingi we Włoszech – na wybrzeżu Adriatyku, nad włoskimi jeziorami, w Toskanii, w okolicach Rzymu i na Sycylii.

Eurocamp w swojej ofercie ma najlepsze kempingi nad Adriatykiem, nad jeziorem Garda, w Toskanii, w okolicach Rzymu i na Sycylii - na zdjęciu kemping Marina di Venezia koło Wenecji
Eurocamp w swojej ofercie ma najlepsze kempingi nad Adriatykiem, nad jeziorem Garda, w Toskanii, w okolicach Rzymu i na Sycylii – na zdjęciu kemping Marina di Venezia koło Wenecji

Dlaczego Eurocamp jest tak popularny wśród wielu Czytelników?

  • Ceny domków Eurocamp są bardzo konkurencyjne, a domki zlokalizowane są na najlepszych włoskich kempingach. Każdy z kempingów jest szczegółowo opisany – są nawet informacje o liczbie basenów, zjeżdżalni, restauracji czy wielkości kempingu. Wiesz czego się spodziewać na miejscu 🙂
  • W Eurocamp znajdziesz tylko najlepsze włoskie kempingi – najczęściej 4-gwiazdkowe.
  • Eurocamp pobiera tylko 160 zł opłaty rezerwacyjnej. Pozostała kwota za pobyt powinna być wpłacona na 10 tygodni przed wyjazdem.
  • Brak opłat za zmiany w rezerwacji. Jeśli zechcesz zmienić rodzaj zakwaterowania, miejsce lub długość pobytu, taka możliwość jest bezpłatna.
  • Jeżeli z powodu zmieniających się warunków i wprowadzanych przez rządy regulacji nie będziesz w stanie zrealizować swoich wakacji, to Eurocamp umożliwia zmianę terminu wakacji lub zwrot wpłaconej kwoty.
  • Poza tym Eurocamp od wielu lat ma biuro w Polsce. Na każdym etapie rezerwacji możesz otrzymać pomoc mailowo, telefonicznie lub przez live chat.

Promocje na najlepsze kempingi nad Adriatykiem i jeziorem Garda

Rezerwując najlepsze kempingi z basenami we Włoszech z Eurocamp, możesz skorzystać z promocji:

  • Zarezerwuj 10 noclegów i zapłać za 7;
  • Zarezerwuj 14 noclegów i zapłać za 10;
  • Zarezerwuj 3 tygodnie i zapłać za 2.

Na tej podstronie znajdziesz szczegóły promocji Eurocamp


Najlepsze kempingi nad Adriatykiem

Kemping Pra Delle Torri (kempingi nad Adriatykiem)

kemping Pra Delle Torri, najlepsze kempingi nad Adriatykiem we Włoszech
kemping Pra Delle Torri, najlepsze kempingi nad Adriatykiem we Włoszech

Kemping Pra Delle Torri to idealna propozycja dla tych z Was, którzy na kemping wybierają się własnym samochodem, nie chcą jechać zbyt daleko od polskiej granicy, a jednocześnie oczekują wspaniałego parku wodnego i bezpośredniego sąsiedztwa plaży. Pra Delle Torri znajduje się na północnym wybrzeżu Adriatyku, tuż obok Caorle, które jest najbardziej klimatycznym włoskim miasteczkiem na wschód od Wenecji. Lokalizacja kempingu sprawia, że z łatwością można wybrać się stąd na jednodniową wycieczkę do Wenecji.

kemping Pra Delle Torri, najlepsze kempingi nad Adriatykiem we Włoszech
kemping Pra Delle Torri, najlepsze kempingi nad Adriatykiem we Włoszech

Goście kempingu Pra Delle Torri mogą korzystać z jednego z najbardziej spektakularnych parków wodnych nad Adriatykiem. Są tu cztery duże baseny i sześć zjeżdżalni. Dwa lata temu wodne atrakcje rozbudowano o sześciotorową ślizgawkę oraz zjeżdżalnię Aquatube z efektami świetlnymi i przezroczystymi sekcjami. Na kempingu znajduje się również 18-dołkowe pole golfowe (dodatkowo płatne, ale goście kempingu otrzymują 40 proc. rabatu). Kemping leży tuż przy piaszczystej plaży, z łagodnym zejściem do morza.

kemping Pra Delle Torri koło Caorle, północne wybrzeże Adriatyku
kemping Pra Delle Torri koło Caorle, północne wybrzeże Adriatyku

Kemping Union Lido (kempingi nad Adriatykiem)

kemping Union Lido w Cavallino, tuż obok Wenecji, najlepsze kempingi nad Adriatykiem
kemping Union Lido w Cavallino, tuż obok Wenecji, najlepsze kempingi nad Adriatykiem

Pięciogwiazdkowy kemping Union Lido również słynie ze wspaniałego parku wodnego. Baseny zaprojektowane są jak jeziora, mają nieregularne kształty i łagodne, stopniowe zejście do wody. Dlatego Union Lido często wybierają rodziny z małymi dziećmi. W parku wodnym są także fantastyczne zjeżdżalnie oraz sztuczny potok. Są tu dwa oddzielne parki wodne: Aqua Park Laguna i Aqua Park Marino.

park wodny na kempingu Union Lido koło Wenecji, najlepsze kempingi nad Adriatykiem
park wodny na kempingu Union Lido koło Wenecji, najlepsze kempingi nad Adriatykiem

Kemping jest ogromny, znajduje się na nim znakomita restauracja, supermarket, bary, a tuż obok piaszczysta i szeroka plaża. Po kempingu jeździ kolejka ułatwiająca dostęp do poszczególnych miejsc. Kemping Union Lido położony jest tuż obok Wenecji. Do jednego z najpiękniejszych miast we Włoszech z łatwością można dostać się tramwajem wodnym z pobliskiego Punta Sabbioni.

Porada praktyczna: jeśli nie chcesz przyjeżdżać własnym samochodem, to na kemping Union Lido łatwo dostaniesz się transportem publicznym. Od połowy czerwca do pierwszych dni września z lotniska Marco Polo w Wenecji pięć razy dziennie kursuje autobus lokalnego przewoźnika ATVO, który docelowo jedzie do Punta Sabbioni, ale zatrzymuje się przy kempingu Union Lido. Tym samym autobusem możesz podjechać do przystani tramwajów wodnych ACTV w Punta Sabbioni i wybrać się na zwiedzanie Wenecji.

park wodny na kempingu Union Lido koło Wenecji, najlepsze kempingi nad Adriatykiem
park wodny na kempingu Union Lido koło Wenecji, najlepsze kempingi nad Adriatykiem

Kemping Marina di Venezia (kempingi nad Adriatykiem)

kemping Marina di Venezia w Cavallino, najlepsze kempingi nad Adriatykiem
kemping Marina di Venezia w Cavallino, najlepsze kempingi nad Adriatykiem

Wybrzeże Adriatyku na wschód od Wenecji czasem nazywane jest kempingowym zagłębiem. To tutaj znajdują się najlepsze kempingi w całej Europie. Poza kempingiem Union Lido i Pra Delle Torri trzecim uwielbianym przez turystów kempingiem z wielkiej trójki jest Marina di Venezia. Tu także znajdziesz znakomity park wodny z kilkoma basenami, zjeżdżalniami i innymi wodnymi atrakcjami dla całej rodziny.

kemping Marina di Venezia w Cavallino, najlepsze kempingi nad Adriatykiem
kemping Marina di Venezia w Cavallino, najlepsze kempingi nad Adriatykiem

Na kempingu poza parkiem wodnym jest restauracja, bary i supermarket. Jest nawet fryzjer i szkoła nurkowania! Kemping Marina di Venezia leży w Punta Sabbioni, tuż przy długiej, piaszczystej plaży, w otoczeniu lasu. Kilkaset metrów stąd znajduje się przystań tramwajów wodnych, którymi w około pół godziny można dopłynąć w okolice Placu św. Marka w Wenecji.

Porada praktyczna: na kemping Marina di Venezia również z łatwością dostaniesz się transportem publicznym. Od połowy czerwca do pierwszych dni września dojeżdża tutaj autobus ATVO, który zatrzymuje się także przy lotnisku Marco Polo w Wenecji. Druga możliwość to przyjazd od strony Wenecji. Wówczas możesz skorzystać z tramwaju wodnego z Wenecji do Punta Sabbioni (linia ACTV numer 14).

kemping Marina di Venezia w Cavallino znajduje się tuż obok Wenecji
kemping Marina di Venezia w Cavallino znajduje się tuż obok Wenecji

Kemping Ca’ Savio (kempingi nad Adriatykiem)

Kemping Ca' Savio, najlepsze kempingi z basenami, wybrzeże Adriatyku
Kemping Ca’ Savio, najlepsze kempingi z basenami, wybrzeże Adriatyku

Kemping Ca’Savio to kolejne popularne miejsce wśród turystów wybierających wybrzeże Adriatyku na wschód od Wenecji. Kemping położony jest tuż przy plaży, pośrodku piniowego lasu. Na kempingu są dwa kompleksy basenów (łącznie to aż sześć basenów oraz trzy jacuzzi), pięć nowych zjeżdżalni, restauracja, sklep i bar.

Kemping Ca' Savio, najlepsze kempingi nad Adriatykiem we Włoszech
Kemping Ca’ Savio, najlepsze kempingi nad Adriatykiem we Włoszech

Do dyspozycji gości kempingu są też place zabaw, kort tenisowy, boiska do piłki nożnej, koszyków i siatkówki. W trakcie sezonu wakacyjnego na kempingu organizowane są animacje, koncerty, zawody konkurencji sportowych, a położona tuż obok piaszczysta plaża jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi. Na plaży można umówić się na lekcje windsurfingu (za dodatkową opłatą). Wokół kempingu znajduje się wiele tras rowerowych.

kemping Ca' Savio to świetna baza wypadowa na wycieczkę do Wenecji
kemping Ca’ Savio to świetna baza wypadowa na wycieczkę do Wenecji

Najlepsze kempingi nad jeziorem Garda

Kemping Bella Italia (kempingi nad Jeziorem Garda)

Bella Italia, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda
Bella Italia, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda

Jezioro Garda to jeden z najpiękniejszych pod względem krajobrazowym i turystycznym kierunek wakacyjnych wyjazdów do Włoch. Jezioro zachwyca pięknymi plażami, urokliwymi miasteczkami i trasami rowerowymi, które należą do jednych z najlepszych w Europie. Jezioro od północy otoczone jest Dolomitami. Z kolei woda na południowym brzegu jeziora jest kilka stopni cieplejsza niż na północnym, dlatego tę część chętnie wybierają rodziny z małymi dziećmi. Tutaj od lat wśród naszych Czytelników najchętniej wybierany jest kemping Bella Italia.

Bella Italia, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda
Bella Italia, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda

Bezpośredni dostęp do plaży nad jeziorem i spektakularny kompleks wodny (w tym basen dla dzieci, basen lagunowy i nowe zjeżdżalnie) oferują mnóstwo fantastycznych chwil dla gości w różnym wieku. W każdy weekend czerwca, lipca i sierpnia świetna grupa animatorów organizuje wyjątkowe, artystyczne wieczory. Wokół kempingu znajduje się wiele malowniczych tras rowerowych, odpowiednich dla rodzin z dziećmi.

kemping Bella Italia nad jeziorem Garda we Włoszech
kemping Bella Italia nad jeziorem Garda we Włoszech

Kemping Altomincio (kempingi nad Jeziorem Garda)

kemping Altomincio, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda
kemping Altomincio, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda

Czterogwiazdkowy Altomincio Family Park położony jest w miejscowości Salionze, około 7 km od jeziora Garda. Największą atrakcją tego kempingu jest fantastyczny, lagunowy kompleks basenów wraz ze zjeżdżalniami. Tutejsze baseny są idealne dla małych dzieci.

kemping Altomincio nad jeziorem Garda we Włoszech
kemping Altomincio nad jeziorem Garda we Włoszech

Na gości kempingu czekają także boiska sportowe, crazy golf, dyskoteka oraz całodzienne animacje. Na kempingu znajduje się także restauracja i pizzeria, naleśnikarnia oraz bar. Okolica jest dobrą bazą wypadową do samochodowych wycieczek do miasteczek wokół jeziora Garda, a także do Werony.

kemping Altomincio, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda
kemping Altomincio, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda

Kemping Eden (kempingi nad Jeziorem Garda)

kemping Eden nad jeziorem Garda we Włoszech
kemping Eden nad jeziorem Garda we Włoszech

Ostatnią propozycją na udany wakacyjny wyjazd do Włoch jest położony na stromym, tarasowym wzgórzu czterogwiazdkowy kemping Eden. Kemping leży w pobliżu miejscowości Salo, w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Garda, ale z uwagi na górzystość terenu z niektórych domków roztacza się przepiękny widok.

kemping Eden nad jeziorem Garda we Włoszech
kemping Eden nad jeziorem Garda we Włoszech

Kemping posiada dwa kompleksy basenów, w tym basen lagunowy i basen dla dzieci. Położona w niedalekiej odległości plaża jest idealna do opalania, pływania i wodnych szaleństw, w tym także do pływania na desce. Na kempingu znajduje się bar i restauracja, a latem organizowane są zabawy i animacje.

kemping Eden, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda
kemping Eden, najlepsze kempingi nad jeziorem Garda

Miło mi, że dotarłeś lub dotarłaś do końca tego przewodnika. Jeśli artykuł okazał się pomocny, zostaw proszę komentarz u dołu.

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

15 komentarzy

Monika 9 lutego 2024 - 14:25

Witam, na pokładzie dwójka maluchów 4 i 2 lata, we Włoszech byliśmy dwa razy na Union Lido, tym razem chcieliśmy wybrać się nad Gardę i tutaj pytanie co polecasz? najlepiej coś zbliżonego do UL, na pewno aquapark dla dzieciaków, place zabaw i aby był też dostęp do jeziora (plaża piaszczysta nie jest wymagana :P), byłoby też super aby można było dojść piechotką do jakiejś miejscowości gdzie można sobie pozwiedzać czego na UL mi brakowało . Jedziemy kamperem przełom maja/czerwca.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 10 lutego 2024 - 11:35

Hej,
Zobacz na kemping Bella Italia w Peschiera del Garda:
https://www.kierunekwlochy.pl/peschiera-del-garda-i-wakacje-na-kempingu-bella-italia/

Spełnia wszystkie kryteria: są baseny i zjeżdżalnie, jest tuż przy plaży, a promenadą wzdłuż jeziora szybko można dojść do centrum miasteczka. Nie ma tylko plaży piaszczystej, ale takie nad jeziorem Garda się prawie nie zdarzają 🙂

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Tomek 13 marca 2022 - 20:50

Czy poza kosztami wymienionymi na stronie Eurocamp na miejscu obowiązują jeszcze dodatkowe opłaty? Sprzątanie, zużycie mediów, klimatyzacja? Na Chorwacji coś takiego nas spotkało (10 euro dziennie za klimatyzację), ale to był wyjazd z innej firmy.

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 marca 2022 - 20:57

Należy sprawdzić w opisie. Generalnie klimatyzacja na większości kempingów powinna być w cenie pobytu – jeśli przy opisie domku jest informacja o AC i nie ma w nawiasie informacji o dodatkowej dopłacie, to prawdopodobnie nie ma dopłaty. Ale na przykład na kempingu Ca’Savio była taka dopłata (i widzę teraz, że na stronie Eurocamp jest to zaznaczone nawet w tytule zakwaterowania). Na sąsiednim Marina di Venezia – klimatyzacja była w cenie pobytu. Na pewno jest jeszcze opłata klimatyczna, ale to 2-3 zł dziennie od osoby i ta kwota powinna się pojawić w trakcie dokonywania rezerwacji. Dodatkowo – w trakcie rezerwacji – można dopłacić za ręczniki i pościel (lub zabrać własne). Eurocamp ma biuro w Polsce i infolinię – najlepiej zadzwonić i dopytać przed rezerwacją, gdy już wybierzesz konkretny kemping.

Odpowiedz
Kasia 13 marca 2022 - 12:40

Bardzo ciekawy wpis. Szczególnie informacje o tym jak dojechać autobusem z lotniska!

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 13 marca 2022 - 14:18

Dzięki, miło mi! Pamiętaj, że wyszukiwarki w tym momencie pokazują aktualny (zimowy) rozkład jazdy, a w sezonie letnim połączeń będzie więcej.

Odpowiedz
Anna Sołtys 8 marca 2022 - 21:24

Bardzo lubię wakacje na kempingach. Byliśmy już w Eraclea Mare i nad jeziorem Garda. Dzięki za ten wpis!

Odpowiedz
Marek Gryszczewski 4 marca 2022 - 09:59

PROSZĘ O POMOC!!! Czy coś źle sprawdzam? Na obiekcie EDEN JEZIORO GARDA nie widzę cen domków na LIPIEC 2022. CZERWIEC się pojawia. LIPIEC nie. Czy są jeszcze wolne domki w tym terminie?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 marca 2022 - 10:07

Rzeczywiście. Też teraz sprawdziłem i na kempingu Eden dostępne są tylko dwa lipcowe terminy na 6-dniowy pobyt. Jeśli wpiszesz w wyszukiwarce 7-dniowy pobyt, to wszystko jest zajęte. Zobacz też na inne kempingi z listy 🙂

Odpowiedz
Aneta 3 marca 2022 - 17:46

Czy na campingu Eden można wybrać domek z takim widokiem jak na Waszym zdjęciu czy to zależy od przypadku? 🙂

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 marca 2022 - 09:57

Wybiera się tylko rodzaj (standard, wielkość) domku, ale który konkretnie zostanie przydzielony, to nie wiadomo 🙂 Kemping jest położony na wzgórzu – generalnie jest z niego ładny widok na jezioro 🙂

Odpowiedz
Robert 9 maja 2023 - 09:32

Dlaczego reklamujesz tylko campingi firmy eurocamp?
Są też innych firm a także dużo tańsze też w wysokiej klasie 4*?
Wszędzie tylko reklama tego eurocampu…

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 9 maja 2023 - 09:47

Po pierwsze powyższy artykuł powstał w ramach współpracy reklamowej i to jest napisane w drugim lub trzecim akapicie.

Po drugie opisujemy kempingi, które znamy i w których byliśmy. Nigdy nie piszę tekstów zza biurka w Polsce o miejscach, o których nie mam pojęcia, jak niektórzy 😉

W innych moich artykułach znajdziesz relacje z domków innych popularnych operatorów (np. ostatnio z hu Park Albatros), a czasem piszę też ogólnie o kempingu (na przykład zapraszam do tekstu o Girasole Eco Family Village).

Poza tym ten artykuł jest inspiracją do spędzenia wakacji na kempingu. Masz w nim najlepsze kempingi, możesz przecież samemu wyszukać domków u innych operatorów, jeśli uważasz, że ich oferta jest lepsza.

Pozdrawiam,
Łukasz

Odpowiedz
Marta W. 3 marca 2022 - 09:36

Piękne miejsca! Który z tych kempingów najbardziej polecacie? Które są droższe, a które tańsze?

Odpowiedz
Łukasz Ropczyński 4 marca 2022 - 09:43

To zależy 🙂 Pra Delle Torri jest blisko pięknego Caorle. Ma świetny park wodny i jest przy samej plaży. Na Union Lido jest mnóstwo zjeżdżalni dla małych dzieci, a Marina di Venezia to jednocześnie świetna baza wypadowa do wycieczek tramwajem wodnym do Wenecji i wspaniały aquapark 🙂 Trudny wybór. Najlepiej porównaj ceny dla terminu swojego urlopu – tym bardziej, że dostępność domków w niektórych tygodniach jest coraz niższa.

Odpowiedz